Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

otan

New member
Bez reklam
Odległosć od TV to około 3m. Kiki liczę na Twoją opinię jako użytkownika - fachowca który ma olbrzymią skalę porównawczą. Chodzi o normalne użytkowanie odbiornika TV - net mile widziany.
 

otan

New member
Bez reklam
Dokonałem analizy pozostałych producentów w branży TV. Brałem pod uwagę plazmy i LCD/LED.
Mając bardzo dobre doswiadczenia z 2 TV Panasonic postanowiłem jednak sprawdzić konkurencje.
Porównywalem jakosć obrazu, kolorystykę palety barw, czerń oraz wygląd z takimi markami TV jak: Sony, Sharp, Samsung i Philips - modele z górnej półki. Nie ma jednak rozsadnej alternatywy dla Panasonica model 55VT50. Majac do wydania max 9000 zł. mój wybór padł na Panasonica TX-P55VT50. Sony Sony KDL-55HX850 jest o 1,4tys tanszy ale jeszcze musi solidnie popracować nad oferowaną jakoscią obrazu. Sharp z topowymi modelami 840 60-80 cali prezentuje się okazale, ale jeszcze brakuje mu trochę do VT50. Samsung z modelami 8000 zrobił duży krok w kwesti multimedialnej, ale co do jakosci obrazu to jeszcze musi poracować. Philips na poziomie Sony.
Najwiekszy postep zrobił Panas w modelu VT50 co do jakosci rozwiązań technicznych - panel nowej generacji G15, zdecydowanie poprawił też kolorystykę palety barw, technologia odswieżania podwyzszył z 600 do 2500 Hz. Czerń i biel tez porawiono co ewidentnie skutkuje w jakosci prezentowanego obrazu. W zakresie multimediów ma wszystko co potrzebne i istotne.
Obraz w 3 D powala na kolana. Podsumowując: nie ma obecnie na rynku TV nic ciekawszego.
Zamierzam oczywiscie w pierwszym okresie użytkowania dobrze i równomiernie wygrzać piksele - min. 500h aby cieszyć oko doskonałym obrazem.
 

otan

New member
Bez reklam
Panasonic TX-P55VT50 już w domu. Po skręceniu podstawy i podłączeniu kabli stanął na stoliku - tymczasowo. Docelowo wieszaki z regulacją pion - poziom z wysuwaniem do przodu. Efekt wizualny TV - ciemna szklana tafla z cienką ramką ze szczotkowanego aluminium i elegancką metalową srebrno-czarną podstawą prezentuje się dostojnie i elegancko. Podswietlany pilot z fortepianowa czernią i biało mlecznymi dużymi przyciskami. Drugi pilot do obsługi multimediów zgrabny i poręczny. Trochę czasu trzeba poswięcić na konfigurację TV zaraz po pierwszym uruchomieniu. Musimy zainstalować net, ja korzystam z bezprzewodowego. Rejestrujemy pilota do obsługi multimediów przy pierwszej konfiguracji. Można zrobić to później. Duże możliwosci indywidualnych nastawów poszczególnych parametrów. Pamiętajmy o dokupieniu kabla HDMI 1,4B 3D którego nie ma w zestawie z TV. Taki kabel pozwala na korzystanie z trybu 3D. Ogladałem koncert muzyczny w 3D na kablówce UPC - rewelacja. Solista wyszedł z TV i spiewał w domu......
Dołączona płytka CD. Okulary lekkie i zgrabne rozmiar sredno - duży.
O jakosci i głębi kolorów napiszę później bo już pora spać. Żadnych jasnych plam i przebić od swiatła zamontowanego z tyłu TV nie stwierdziłem.
 

ALIENS2012

New member
Panasonic TX-P55VT50 już w domu. Po skręceniu podstawy i podłączeniu kabli stanął na stoliku - tymczasowo. Docelowo wieszaki z regulacją pion - poziom z wysuwaniem do przodu. Efekt wizualny TV - ciemna szklana tafla z cienką ramką ze szczotkowanego aluminium i elegancką metalową srebrno-czarną podstawą prezentuje się dostojnie i elegancko. Podswietlany pilot z fortepianowa czernią i biało mlecznymi dużymi przyciskami. Drugi pilot do obsługi multimediów zgrabny i poręczny. Trochę czasu trzeba poswięcić na konfigurację TV zaraz po pierwszym uruchomieniu. Musimy zainstalować net, ja korzystam z bezprzewodowego. Rejestrujemy pilota do obsługi multimediów przy pierwszej konfiguracji. Można zrobić to później. Duże możliwosci indywidualnych nastawów poszczególnych parametrów. Pamiętajmy o dokupieniu kabla HDMI 1,4B 3D którego nie ma w zestawie z TV. Taki kabel pozwala na korzystanie z trybu 3D. Ogladałem koncert muzyczny w 3D na kablówce UPC - rewelacja. Solista wyszedł z TV i spiewał w domu......
Dołączona płytka CD. Okulary lekkie i zgrabne rozmiar sredno - duży.
O jakosci i głębi kolorów napiszę później bo już pora spać. Żadnych jasnych plam i przebić od swiatła zamontowanego z tyłu TV nie stwierdziłem.
Czekamy na więcej wrażeń!Jak obraz?Z ilu metrów oglądasz?Jak okulary?Jak długo baterie wystarczą na korzystanie z okularów?Trzeba raczej dokupić inne okulary Panasonica posiadające wbudowane akumulatorki.?Tyle pytań ale sam chcę kupić ten model.Mam do telewizora jakieś 2,7 m i cały czas się zastanawiam czy to nie za blisko do 55".
Pozdrawiam.
 

mguszkiewicz

New member
Witam. Pierwotnie chcialem kupic tv PANASONIC TX-p50vt50e który kosztuje blisko 8000zł, zobaczylem i poczytałem troche na temat SAMSUNGA 51e6500 i nie mam pojecia dlaczego jest prawie 4000zł różnicy w cenie, mają podobne parametry... Czy ktos moze pomóc i doradzić co wybrac?? Czym tak naprawde roznią się te telewizory???
 

otan

New member
Bez reklam
Witam. Pierwotnie chcialem kupic tv PANASONIC TX-p50vt50e który kosztuje blisko 8000zł, zobaczylem i poczytałem troche na temat SAMSUNGA 51e6500 i nie mam pojecia dlaczego jest prawie 4000zł różnicy w cenie, mają podobne parametry... Czy ktos moze pomóc i doradzić co wybrac?? Czym tak naprawde roznią się te telewizory???



Podobne parametry robią dużą różnicę, co w sumie powoduje zasadniczą róźnicę w cenie o której piszesz. Panel to podstawowa różnica w obu modelach. Elektronika zastosowana w obu modelach jest z innej półki cenowej i jakosciowej, co powoduje tak dużą różnicę w cenie. Moim zdaniem to róznica jednej generacji.
Zacznij od doznań estetycznych wyglądu obu modeli. Wygląd zewnętrzny obu marek TV obejrzyj w salonie i wtedy sam sobie odpowiesz, który wybrać TV. Po naocznym obejrzeniu jakosć obrazu wątpliwosci powinny zniknąć.
 

wojt88

New member
...Z ilu metrów oglądasz? Mam do telewizora jakieś 2,7 m i cały czas się zastanawiam czy to nie za blisko do 55".
Pozdrawiam.

Ja oglądam 65VT50 z 3,5m i po paru dniach oglądania żałuję, że nie produkują 80 calowych VTków zaś dla żony "ok" do filmów ale do "seriali za duży"... To kwestia indywidualna... Dla mnie każdy materiał jest wart szczegółowego odbioru.

Ogladałem koncert muzyczny w 3D na kablówce UPC - rewelacja. Solista wyszedł z TV i spiewał w domu......

Mam taki kabel i niestety nie było dane na swoim VT'ku doznać takiego 3D, naściągałem z 20 filmów Side by side i nic praktycznie z TV nie wychodzi, minimalna głębia nic więcej... To samo Thor 3D z n'ki... Finał Euro na TVP HD ma być w 3D to się zobaczy. Jedynie materiały ściągnięte ze specjalnej aplikacji pokazowej 3D panasonica przez Viera Market dała efekt na wyjście 2m przed lustro plazmy. Może całe te side by side to jakaś lipa? Trza kupić blu-ray'a 3D i oryginały kupować bo z tym na warezach jeszcze raczkujemy... Nie widziałem jeszcze obrazu 1:1 blu-ray 3D na filmyhd.net tylko same SBS - why?

Co do obrazu otan - u mnie z dnia na dzień był coraz piękniejszy... Pierwszy ruch - wyłączyć IFC lub ewentualnie dać na "Minimum", tryb obrazu THX Cinema wymiata. Nawet w dzień na nim jadę...
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Rozbawiły mnie nie które komentarze dotyczące zasad eksploatacji w poczatkowym okresie użytkowania TV plazmowego. Jak sądzę ma to związek z brakiem elementarnej wiedzy o technologii plazmowej. Moje porady wynikają nie z opisów technicznych czy testów lecz z własnego doswiadczenia zdobytego podczas długoletniego użytkowania 3 TV plazmowych Panasonica. Tym 3 jest model 55VT50 który mam od 4 dni. Panasonic wiele zrobił dla klientów, którzy nie wiedzą jak prawidłowo eksploatować plazmę wprowadzając np. ruchomy pas czy przesów piksela itd.
 

otan

New member
Bez reklam
Początki użytkowania 55VT50 i pierwsze wrażenia z obrazu

Po włączeniu i przeprowadzeniu zmiany nastawów fabrycznych poszczególnych trybów i parametrów (jest w czym wybierać od ustawień standardowych do zaawansowanych) jakosć obrazu i głębia kolorów jest odczuwalnie lepsza niż w starszych modelach. Każdy może dokonac ustawien pod swój gust. Ja preferuje stonowany obraz i pastelowe kolory. Przegladarka internetowa działa poprawnie i szybko. Sprawdziłem szybkosć działania netu na sieci bezprzewodowej i przewodowej. Szybkosć bardzo podobna. Fajny dodatek ale wolę net z laptopa. Zaraz po włączeniu TV i podłączeniu netu zrobiłem aktualizację oprogramowania. Pokazało jaką mam aktualnie wgraną wersje i jaka jest dostępna wersja. Aktualizacja przebiega automatycznie i tylko należy postepować zgodnie z poleceniami wyswietlanymi na ekranie. Z portali społecznosciowych typu facebook nie korzystam. Sprawdziłem ipla - działa ok. Dla mnie to sa tylko dodatki bo TV kupiłem do ogladania telewizji. TVP1-2 HD to nie ta jakosć co Eurosport HD. Finał UEFA ma byc transmitowany w 3D. Zobaczymy jaki to efekt na żywo ogladać mecz w 3D. Mam podłaczony sygnał z kablówki UPC cyfrowy i analogowy. Sygnał analogowy wygląda bardzo dobrze. TV radzi sobie znakomicie z analogiem. Cyfrowy sygnał nie wymaga komentarza. Programy w HD zależne od nadawcy. Polsat i TVN to raczej cos pomiedzy cyfrowym a HD. Canal + Eurosport w HD to dopiero bajka. Żadnych powidików czy duszków nie ma. Ja nie widzę efektu tzw. 50Hz.
Bocznych lini o których tu pisano też na szczescie nie mam. Z dnia na dzień obraz przy tych samych nastawach staje się coraz lepszy. Resztę opisze później.
 

otan

New member
Bez reklam
Na sygnale skalowanym, podczas ruchu kamery w lewo czy prawo spojrzyj na rozmyte twarze tego nie da się nie widzieć
----------------------------------------------------------------------------------------------

Może Ty widzisz ten efekt ale ja u siebie nie widzę. Może to kwestia dotycząca jakosci sygnału lub indywidualnych predyspozycji oka.

Panasonic TX-P 55VT50E to TV który ma bardzo duży potenciał oraz wiele możliwosci dopasowania poszczególnych nastawów i parametrów z poziomu uzytkownika. W przypadku złych nastawów zawsze możemy wrócic do nastawów fabrycznych. Nie ma obawy że cos popsujemy.
Instrukca obsługi szczegółowo opisuje zasady działania poszczególnych trybów czy parametrów tylko trzeba poswięcić trochę czasu. Do podłaczenia sieci przewodowej użyłem nie skretki jak zaleca producent, ale kabelka od routera netgar. Sprawdzę czy będzie róznica po kablu tzw. skrętce z zastosowaniem fabrycznych rdzeni ferrytowych dostarczonych w zestawie z TV.
Głebia kolorystyki jest wręcz doskonała. Ostrosć szczegułów w HD doskonała. Podczas szybkich ruchów kamer nie ma żadnego smużenia czy szarpanych linii. Obraz jest płynny a trawa soczysta.
Opisywany przez niektórych forumowiczów efekt 50 Hz czyli tzw. migotania obrazu nie stwierdziłem
Czerń i biel bez uwag. Konkurencji jeszcze trochę brakuje w jakosci obrazu. Własnie ogladam na Eurosporcie HD "Tor de France". Obraz rewelacja. Ten model jest stworzony do ogladania TV. Przy moich nastawach TV jest lekko ciepły z tyłu. Bedac w MM TV był jak piec - gorący.
 

otan

New member
Bez reklam
Zapomiałem napisac o dzwięku. Dzwięk też ma wiele możliwosci nastawów mowa, muzyka, użytkownik. Ja używam tryb użytkownika z dostosowanymi nastawami korektora. Nie miałem złudzeń co do tego, że jakosc dzwieku wprowadzi mnie w zachwyt. Grubosć 5 cm TV nie pozwala na zastosowanie głosników które zastąpią kino domowe. Do standartowego ogladania programów spełniają swoja role. Efekt atmosfery stadionowej miałem dopiero po włączeniu głosników kina domowego. Mam kino domowe Panasonica, które obsługuje jeden pilot od TV. Licytowanie się ile jest głosników w TV jest niepotrzebne bo ile by ich nie było to i tak efekt bedzie standartowy ze względu na 5 cm. grubosc TV. Moje kino domowe ma 6 głosników stosownej wielkosci to i efekt dzwiekowy jest ponad standartowy. Warto dołożyć parę na kino domowe żeby w pełni cieszyc oko i ucho podczas ogladania TV. Jedynym minusem Panasonica w modelach VT50 jest trochę wygurowana cena. Model 50VT50 powinien kosztować 6tys. a 55 cali 7,5tys. Zaznaczam ze konkurencja też podsrubowała ceny swoich topowych modeli.
Tylko jest zasadnicza róznica pomiędzy naszymii zarobkami, a zachodnimi. Kolega z Kanady kupił 55 cali za jedną pensję. U nas trzeba przeznaczyć co najmniej 5 pensji - info na marginesie tematu.
 
Ojjjj.... Gdyby TXP VT50 w wersji 50 cali kosztował 6 tys., to brałbym go od razu. TAk to pozostaje mi Samsung 50 E 8000, który kosztuje 5800 w interesującym mnie sklepie i jest topowym modelem samsunga nie ustępującym wiele panasonicowi VT50, jak mnie zapewniał Kiki. Druga opcja czekać na spadek ceny VT 50, ale chciałem sobie obejrzeć igrzyska olimpijskie już na nowym TV. Ot zagwozdka.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Pomocy da sie cos z tym zrobic ?


Mam pytanie do posiadaczy vt50.Idzie ustawic gdzies aby filmy z dysku wyswietlane byly wedlug folderow .Np-komedia,bajki? Teraz mam foldery wymieszane pisze folder bajki a wiekszosc bajek jest po za folderem i wymieszana z horrorami .Jak to ogarnac ?.Dzieki za pomoc.
 

otan

New member
Bez reklam
xxxxxx

"Prawie robi dużą różnicę" i nie oznacza wszystkich. Ten TV ma wiele możliwosci dokonania indywidualnych nastawów poszczególnych trybów i parametrów. Kanały sportowe oglądam na swoich ustawieniach, a filmowe na innych. Ogladam dużo sportu w HD gdzie ruchy kamer są bardzo szybkie i żadnych rozmazanych twarzy, smużenia itd po prostu nie ma na moim TV. Gdyby ten efekt wystepował u mnie to TV wypadł by z okna. Wezwij serwis. Efekt rozmazanych twarzy czyli smużenia dyskalifikuje taki TV do użytkowania.
Smużenia i zielone węże występują podobno po trawce.............
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
xxxxxx

"Prawie robi dużą różnicę" i nie oznacza wszystkich. Ten TV ma wiele możliwosci dokonania indywidualnych nastawów poszczególnych trybów i parametrów. Kanały sportowe oglądam na swoich ustawieniach, a filmowe na innych. Ogladam dużo sportu w HD gdzie ruchy kamer są bardzo szybkie i żadnych rozmazanych twarzy, smużenia itd po prostu nie ma na moim TV. Gdyby ten efekt wystepował u mnie to TV wypadł by z okna. Wezwij serwis. Efekt rozmazanych twarzy czyli smużenia dyskalifikuje taki TV do użytkowania.
Smużenia i zielone węże występują podobno po trawce.............
owszem tv jest extra,ale mimo wszystko problem 50hz występuje,jak to ma miejsce w g20,g30,vt30,i nadal w vt50,na szybkim sporcie trudniej to wyłapać ,na serialach prędzej typu Malanowski,itp,na twarzach jak kamera jedzie od lewej do prawej obraz jest rozmyty i tęcza się pojawia,popatrz dobrze-albo lepiej nie bo go faktycznie przez okno wywalisz,lepiej się nie wpatrywać,bo jak juz to lukniesz to nie będziesz tv oglądał tylko wyszukiwał tego problemu,pozdrawiam,a zapewniam cię że widzę to nie po trawie.
 
Do góry