Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Jazztomek

New member
Witam serdecznie
Choć piszę po raz pierwszy, to forum czytam od dawna. Dzięki opinii użytkowników forum, oraz testom stałem się posiadaczem telewizora 55VT50 wraz z blu-ray BTD-320.
Mój problem polega na tym, że powyższe urządzenia podpięte są poprzez wi-fi do internetu. Prędkość mojego internetu to 2 MB i o ile wystarczy ona do przeglądania youtube na laptopie, telefonie i blu-ray to telewizor na tych samych filmach tnie się strasznie. Pomijam już fakt, że sama zakładka jak i sposób wyszukiwania na youtube wygląda zupełnie inaczej na tv inaczej na bluray. Preferuję tą na TV, bo wygląda zdecydowanie lepiej jak i wyszukiwanie jest lepsze a ponad to sparowałem telefon z TV i filmy wyszukuję na telefonie i jednym kliknięciem wysyłany jest do TV gdzie jest odtwarzany. Niezależnie jednak, czy wyszukuję film w tv czy w telefonie obraz tnie się tak samo. Dodam, że serwis TVN, czy Eurosport działają płynnie, choć kompresja jest tam większa niż na niektórych filmach youtubowych. Czy 2 MB jest za wolna dla TV, choć wystarczająca dla innych w/w urządzeń?
Pytanie drugie: gdzie jest przycisk pauzy obrazu na pilocie? (TV ma taką funkcję)
Pytanie trzecie: mam podpięte następujące urządzenia: tv analogowa, tv cyfrowa (multimedia) poprzez hdmi oraz bluray przez hdmi. Dlaczego w ogóle nie działa pip? ciągle mam komunikat "niewłaściwe warunki" czy jakiś tam.
pozdrawiam
Tomek
 

wolwark

New member
Hmm-ja mam 50VT50 i BDT220-i moim zdaniem właśnie na odtwarzaczu dużo wygodniej działa wyszukiwanie w YT.Na pilocie chyba nie ma nigdzie tego przycisku-jest z kolei na smartfonie .PIP działa u mnie przy kombinacji telewizja naziemna (cyfrowa)+satelitarna (n-recorder).
PS.2Mb czy 2MB ?
 

wolwark

New member
No chyba niestety tak-właśnie sprawdziłem koncert Ultravox no i niestety-na YT z telewizora ma lepszą jakość ale się tnie, na tym z BDT nie tnie się ale i jakość nie ta...ale wpisywanie liter przez pilota w VT to makabra.
 

Pingu

New member
Mam już dość tego TV. Skacze i pierdzi.

Jak skasować ustawienia aby pojawił się ekran początkowy po włączeniu a najlepiej wykasować przepracowane godziny? Musze go oddać bo mnie nerwica przy nim bierze.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Masz dobry Tv,wymiana nic nie da!!! .Wszystkie TV przy słabym sygnale,nieodpowiednim będą tak reagować,z jednym wyjątkiem może być ciszej.Niech Cię nie kusi grzebanie w menu serwisowym.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam serdecznie
Choć piszę po raz pierwszy, to forum czytam od dawna. Dzięki opinii użytkowników forum, oraz testom stałem się posiadaczem telewizora 55VT50 wraz z blu-ray BTD-320.
Mój problem polega na tym, że powyższe urządzenia podpięte są poprzez wi-fi do internetu. Prędkość mojego internetu to 2 MB i o ile wystarczy ona do przeglądania youtube na laptopie, telefonie i blu-ray to telewizor na tych samych filmach tnie się strasznie. Pomijam już fakt, że sama zakładka jak i sposób wyszukiwania na youtube wygląda zupełnie inaczej na tv inaczej na bluray. Preferuję tą na TV, bo wygląda zdecydowanie lepiej jak i wyszukiwanie jest lepsze a ponad to sparowałem telefon z TV i filmy wyszukuję na telefonie i jednym kliknięciem wysyłany jest do TV gdzie jest odtwarzany. Niezależnie jednak, czy wyszukuję film w tv czy w telefonie obraz tnie się tak samo. Dodam, że serwis TVN, czy Eurosport działają płynnie, choć kompresja jest tam większa niż na niektórych filmach youtubowych. Czy 2 MB jest za wolna dla TV, choć wystarczająca dla innych w/w urządzeń?
Pytanie drugie: gdzie jest przycisk pauzy obrazu na pilocie? (TV ma taką funkcję)
Pytanie trzecie: mam podpięte następujące urządzenia: tv analogowa, tv cyfrowa (multimedia) poprzez hdmi oraz bluray przez hdmi. Dlaczego w ogóle nie działa pip? ciągle mam komunikat "niewłaściwe warunki" czy jakiś tam.
pozdrawiam
Tomek
Myśle że telewizor wybiera najwyższą jakość na You tubie tzn. 720 lub 1080 i tu twoje 2 Mb jest zdecydowanie za wolne.Sam też mam 2 mega i do 720p musi być do płynnego odtwarzania bez buforowania 3 mega a do 1080 - 6 mega.:x
 

Jazztomek

New member
Wolwark
oczywiście 2 Mb. Przecież w TV masz fajny wygodny pasek z literami i autopodpowiedziami liter oraz całych wyrazów, czego nie ma na BR. (dodam tylko, że YT na TV wyglądało inaczej jakiś miesiąc temu, teraz jest zupełnie nowsze i lepsze)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Widać muszę zwiększyć prędkośc i będzie dobrze. PIP w moim wypadku nigdy nie będzie dzaiłał.
pozdrawiam
Tomek
 

wolwark

New member
Niby tak-i fajnie to działa jeżeli wyszukuje się coś popularnego-ja ze swoim gustem muzycznym mam problemy :)-zanim wyszuka mi moje ulubione rzeczy z lat 80-dziesiątych muszę przebić się przez jakiś chłam ...Tak że klawiaturka jakaś musi być-ta ze smartfona działa lub nie działa (przez wieczność wykrywa telewizor-ale to może wina smartfona).
PS.Ja mam 6Mb i 1080 potrafi się ciąć.
 

Blad

New member
Witam, posiadam TV P65VT50 i mam pewien problemik.
Mam film w 3d w formacie MKV Side by side. Gdy wrzucę na dysk napisy w formacie SRT i film, TV czyta napisy w 2d, ale jak przełączę w 3d i z podzielonego ekranu zrobi się jeden, napisy się rozjeżdżają na boki. Nie idzie nic przeczytać.
Sciągnąłem 3dsubtitle i zarówno napisy .sup jak i idx/sub na komputerze są wyświetlane, a telewizor ich nie widzi. Nie ważne czy są luzem, czy wmuxowane w mkv.
Widzi tylko format idx/sub, ale jak ma się wyświetlić jakiś napis - zwiesza obraz i wyskakuje info "nieznany typ pliku".
Oglądanie przez laptopa może być, ale męczy mnie ciągłe jego przenoszenie i podłączanie.
Czy jest jakiś sposób, aby oglądać 3d side by side z napisami poprawnie?
Chciałem wkomponować napisy sbs bezpośrednio w film, lecz program Ripbot264 coś mi działać nie chcę.

Pomożecie?
 

Pingu

New member
Wolwark możesz połączyć tv z normalnym youtubem w przegladarce. Wchodzisz na strone np. z komórki, wybieraz co chcesz i jednym guzikiem wrzucasz na TV. Działa to bardzo dobrze
 

wolwark

New member
Ale ja leniwy jestem :) i zapewne jakąś klawiaturkę sobie zafunduję-tylko się zastanawiam czy na BT czy wystarczy bezprzewodowa na USB ?
 

Jazztomek

New member
Ale ja leniwy jestem :) i zapewne jakąś klawiaturkę sobie zafunduję-tylko się zastanawiam czy na BT czy wystarczy bezprzewodowa na USB ?

Ale właśnie obsługa YT na TV poprzez wyszukiwanie na telefonie jest najszybsza i najsprawniejsza! niepotrzebna staje się klawiatura bezprzewodowa. Próbowałeś połączyć telefon i YT na TV? jeśli nie- zrób to koniecznie przed zakupem klawiatury, być może okaże się zbędna.

pozdrawiam
 

warebel

New member
jak polaczyc TV z telefonem? sciagnalem Viera remote na androida i cos telefon nie widzi telewizora. Zapewne robie cos zle?

EDIT: Juz smiga :)
 
Ostatnia edycja:

bekdas

New member
cena panasa TX-P65VT50

witam,
z osob zainteresowanych zakupem albo tych co ostatnio kupili
za ile po negocjacjach mozna go kupic
komus udalo sie ponizej 10tys?
 

tommen

New member
Panowie czy jest w tym TV możliwość wyłączenia obrazu podczas słuchania radia sat (przez moduł CI C+ nie tuner) tak,żeby nie ciągnął prądu na statycznym obrazie ? Takie coś jest w Pionku i bardzo się przydaje ale Pionek ma już 4 lata więc powoli trzeba się rozglądać po rynku.
 
Do góry