Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

Antałek

New member
Kupiłem st50 za 475z z przesyłką, jedne okulary za 320 ,teraz idą drugie za 291 /z przesyłką.Uwazam ,że model vt50 jest dla zaawansowanych videophilów A tylko model st 50 daje możliwość podkręcenia kontrastu a w rezultacie do osiągnięcia jasności ekranu do max 130 dc/m2.Dla przeciętnego oglądacza st50 to standard.

Obecnie okulary TY-ER3D4 Panasonic 3D (dystrybucja Polska) są do kupienia po 256 zł za szt, nowośc do modeli 3D z roku 2012
 

Hoodyy

New member
Radzę na poczatek przeczytać instrukcję potem pisać.
Z podpiętego dysku TV nie zobaczy żadnych zapisanych tam rzeczy, może odczytać tylko to co sam zapisał. Ale najpierw formatuje dysk pod swój system operacyjny.
Chyba nie zrozumiałem, jak to nie zobaczy tego co jest na dysku...? Czyli podpinam dysk ze zdjęciami z wakacji i nie obejrze? Rodzice mają starego smasunga i czyta wszystko...
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Radzę na poczatek przeczytać instrukcję potem pisać.
Z podpiętego dysku TV nie zobaczy żadnych zapisanych tam rzeczy, może odczytać tylko to co sam zapisał. Ale najpierw formatuje dysk pod swój system operacyjny.
No to raczej Ty musisz od instrukcji zacząć.
Mam VT30 i spokojnie odtwarza filmy, zdjęcia z podpiętego zewnętrznego dysku. Nic nie trzeba formatować. Materiał na dysk kopiuję z lapka i TV nic nie musi z nim robić żeby go odtworzyć. To są herezje.
TV formatuje dysk zewnętrzny tylko w przypadku chęci zapisania na nim materiału który oglądasz na TV np. z DVB-T. Czyli wtedy gdy na dysku zapisu dokonuje TV. Tylko wtedy.
Gdy podpinasz twardego z zapisanym już materiałem TV go tylko odtwarza. I to w większości przypadków bez przeszkód.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hoodyy

New member
Zrobiłem aktualizację softu i pomogło, nie sprawdzałem jeszcze na dysku zewnętrznym HDD bo już nie mam :). Teraz pojawił się problem z DLNA - serwer działa na TwonkyMedia7.0/W7 - mieliście z tym problem, może ktoś pomóc?
 

piwalek

New member
Witam

Mam szybkie pytanie. Sam jestem posiadaczem modelu 50v20 natomiast znajomy interesuje się modelami 65. Czy w modelach vt50 poprawiono gradację kolorów i szarości ? Czy dalej na dużych powierzchniach widoczny jest gradient ( była to jedna z wad wytykanych plazmom Panasonica ).
W specyfikacjach technicznych jest podane że plazmy vt50 mają ok 24 tyś stopni gradacji , vt30 zaś 6 tys. Czy możecie potwierdzić że poprawiono ekran w tym aspekcie i czy gradient schodkowy nie jest już widoczny ?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak poprawiono .
Jeśli ma wątpliwości niech poprosi o prezentacje telewizorów w domu. No najlepszy sposób zakupu na świecie.
 

lliper

New member
Witam

Posiadam Pioneera pdp-428xd i zastanawiam się czy jest sens zmiany na tego panasonica. Czy jest duża różnica w obrazie pomiędzy tymi telewizorami żeby wydawać tyle kasy ? Co o tym sądzicie ?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam

Posiadam Pioneera pdp-428xd i zastanawiam się czy jest sens zmiany na tego panasonica. Czy jest duża różnica w obrazie pomiędzy tymi telewizorami żeby wydawać tyle kasy ? Co o tym sądzicie ?

Co Ty chcesz porównywać do Panasonica . To Kuro nawet nie jest Full HD . Więc wszystko Panasonic ma lepsze praktycznie . Od wielkości przekątnej po jakość obrazu i ostrość . Pozdrawiam
 

cruzier

New member
Telewizor lepszy od poprzednika - jednak nie wart swej ceny. Panasonic będzie się (przynajmniej w tym momencie) musiał nacieszyć zachwytami potencjalnych nabywców nad jego najnowszym dziełem a nie wielkością sprzedaży. VT50 nie jest dla mnie wart tego aby dawać za niego dwukrotność VT30, gdyż o modelu z 2011 roku - w żadnym razie złego słowa nie powiem bo bym zgrzeszył !
:)
pozdrawiam
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Samsung plasma wins CNET's accidental burn-in test | TV and Home Theater - CNET Reviews

Bardzo ciekawe... i jeden z komentarzy:

"If you really follow the discussions at Avsforum, you'll see plenty of complaints about IR issues with 2011 and 2012 Panasonic plasma TVs. It seems like a non-issue on pre-2011 Panasonic models, but some have suggested that IR problem has come back with the newer Panasonic models, although not as serious."
 
Ostatnia edycja:

Kokoszka79

New member
Z tym zjawiskiem "burn in" to prawda, w moim 55VT50 zauwazylem to juz kilka razy, gdzie moj stary Pioneer PDP-LX5090 jest "wolny" od tego cholerstwa. To jest jedna z niewielu rzeczy ktore mnie draznia w pojej plazmie, choc powiem szczerze, ze poza tym ten tv jest poprostu niesamowity :grin:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
No ale wtedy tracimy obraz, a paski letter boxu tez slad zostawiaja?

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

cureman

Active member
Bez reklam
Samsung plasma wins CNET's accidental burn-in test | TV and Home Theater - CNET Reviews

Bardzo ciekawe... i jeden z komentarzy:

"If you really follow the discussions at Avsforum, you'll see plenty of complaints about IR issues with 2011 and 2012 Panasonic plasma TVs. It seems like a non-issue on pre-2011 Panasonic models, but some have suggested that IR problem has come back with the newer Panasonic models, although not as serious."

Czyli co ten model samsung PN60E6500 pobija VT 50 ?
 

otan

New member
Bez reklam
Który z modeli niżej wymienionych TV prezentuje według znawców najlepszy obraz emitowany przez stacje telewizyjne przyjmujac następujace założenia: Sygnał z kablówki UPC - programy cyfrowe i HD. Chodzi o wskazanie odbiornika do oglądania programów telewizyjnych.
Bez wskazywania na odbiór filmów z BR czy gier z konsoli. TV do TV. Wielkosć ekranu 55 - 60.

1) Panasonic TX-P55VT50
2) Sharp LC-60LE840
3) Sony KDL-55HX850
4) Samsung UE55ES800
 

cureman

Active member
Bez reklam
Który z modeli niżej wymienionych TV prezentuje według znawców najlepszy obraz emitowany przez stacje telewizyjne przyjmujac następujace założenia: Sygnał z kablówki UPC - programy cyfrowe i HD. Chodzi o wskazanie odbiornika do oglądania programów telewizyjnych.
Bez wskazywania na odbiór filmów z BR czy gier z konsoli. TV do TV. Wielkosć ekranu 55 - 60.

1) Panasonic TX-P55VT50
2) Sharp LC-60LE840
3) Sony KDL-55HX850
4) Samsung UE55ES800

Samsung UE55ES800 to bardzo slaby Tv .
 
Do góry