Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

kriswas

Member
Bez reklam
Pewnikiem jak Amber Gold, a kol.cureman... nie może dojść do siebie. Oczywiście tego Ci nie życzę! Choć z drugiej strony z takim podejściem do klienta, to dziw, że jeszcze istnieją i to w Niemczech, koniec świata! :shock:
 

mexxmen30

New member
Witam jestem własnie szczesliwym posiadaczem od 2 dni TX-P50VT50 jest to moja druga plazma ogólnie to jestem wniebowziety wygladem,internetem i kolorami jedno co mnie rozczarowało to 50Hz widac to niekiedy....

I tu rodzi sie moje pytanie jak ustawic w tej serii plazmy aby startował po właczeniu przykładowo z pozycji HDMI1 ????
 

cureman

Active member
Bez reklam
no i co przysłali?

Witam jest juz po weekendzie ,nerwy opadly ...

A wiec dostarczono mi kolejny vt 50.Przyjechala dostawa i co widze cale opakowanie z jednej strony pokiereszowane jak by tv latal w samochodzie!.Zona pyta czy panowie daja nam sprawdzic telewizor bo nie mamy pewnosci czy nie jest uszkodzony -oni ze nie ,ze jesli bedzie cos nie tak mamy dzwonic do sklepu.Pojechali..po rozpakowaniu co widzimy tv lekko przekszywiony w kartonie steropian zgnieciony .Podpinamy kable do tv ,ustawiam telewizor i odpalam kanaly hd (z N-ki)Jako ze juz wczesniej bylo u mnie pare tych telewizorow to wiem co i jak ma dzialac.Dzien nie jest sloneczny i sloneczko nie wali mi do okien mam dobre warunki do ogladania.Po uruchumieniu kanalu hd pierwsze Co jest ??? .Tv wyswietla bardzo niski kontrast (mam porownanie z wczesniejszym egz.) jaki jest tego efekt odbijamy sie cali z zona w tv w raz z calym pomieszczeniem.Obraz tv i to co nanim sie znajduje jest zasloniete odbiciem pokoju i naszych postaci ,wszystko odbija sie w nim jak by to bylo lustro!Wieczorem nie da sie ogladac czy ciemnych scenach znow wszystko widac w tv jak odbija sie cale pomieszczenie.Zaznaczam ze VT 50 ma doskonaly kontrast i wczesniejszy tv nie dawal takich efektow mimo slonecznego dnia nic mi sie na ekranie nie odbijalo .Nie mam pojecia co jest grane ale jest to nierealne aby wieczorem cale pomieszczenie odbijalo sie w telewizorze i przeszkadzalo w ogladaniu tv.W dzien jest tak samo ...widac golym okiem ze kontrast jest bardzo niski.To juz jest kpina i nierealne abym dostal kolejny SWIETNY VT50.Jest to koniec przygody z tym sklepem.Niech zabieraja te swoje powypadkowe telewizory.Jesli ktos chce to zrobie fotki tego zjawiska.Wczesniej tego nie bylo..Pozdrawiam ze strefy X.:x Ok daje fotki (W pomieszczeniu nie ma slonca az boje sie pomyslec co by bylo w pokoju ze sloncem) W nocy jest tak samo.Tylko nie piszcie ze to normalne bo na wczesniejszym tak nie bylo .Nie wiem gdzie jest kontrast ???
 

Attachments

  • SAM_0444.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    SAM_0444.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    28,6 KB · Wyś: 185
  • SAM_0457.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    SAM_0457.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    27,6 KB · Wyś: 153
  • SAM_0458.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    SAM_0458.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    34,8 KB · Wyś: 108
  • SAM_0459.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    SAM_0459.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    41,1 KB · Wyś: 116
  • SAM_0461.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    SAM_0461.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    33,2 KB · Wyś: 111
  • SAM_0462.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    SAM_0462.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpg
    29 KB · Wyś: 127
Ostatnia edycja:

mexxmen30

New member
Ja powiem ci tak zakupilem mojego w EURO RTV AGD w skepie internetowym z darmowym transportem do domu, panowie przywiezli i rozpakowali abyum sobie go najpierw sprawdził a potem dopiero dokonał formalnosci z odbiorem TV.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kol.cureman
Nie wiem jak to ująć, abyś nie poczuł się urażony. Ujmę to tak, jestem pełen podziwu dla Twojej wytrwałości, a przede wszystkim anielskiej cierpliwości. No i aby w jakiś sposób wspomóc Ciebie, napiszę Ci, co ja bym uczynił na Twoim miejscu.
Po pierwsze, zadzwoniłbym do właściciela sklepu, aby przedstawić mu swój punkt widzenia na temat całej zaistniałej sytuacji. W następnej kolejności zmusił go, tego właściciela, do przedstawienia swojego zdania, co on sądzi na ten temat i co proponuje. Jeżeli właściciel zaproponował opcję, która pasowała by mi, sprawę bym zakończył. Natomiast, gdyby po raz kolejny proponował rozwiązania, których już doświadczyłem, przedstawiłbym mu alternatywę:
1. Zwrot pieniędzy i sprawę zamykamy,
lub
2. Kieruję sprawę na drogę sądową /w Niemczech super działa sąd konsumencki/ oraz zgłaszam zaistniałą sytuację do:
i w tym miejscu wymieniam ogólnie znaną, jedną z licznych i prężnie działających Federacji Konsumenta w pierweszej kolejności, a w następnej centralę Panasonica w Niemczech.
Jestem w stanie się założyć, że skutek przekroczy jakiekolwiek Twoje wyobrażenia. Czego życzę Ci z całego serca :!:
 

cureman

Active member
Bez reklam
Kol.cureman
Nie wiem jak to ująć, abyś nie poczuł się urażony. Ujmę to tak, jestem pełen podziwu dla Twojej wytrwałości, a przede wszystkim anielskiej cierpliwości. No i aby w jakiś sposób wspomóc Ciebie, napiszę Ci, co ja bym uczynił na Twoim miejscu.
Po pierwsze, zadzwoniłbym do właściciela sklepu, aby przedstawić mu swój punkt widzenia na temat całej zaistniałej sytuacji. W następnej kolejności zmusił go, tego właściciela, do przedstawienia swojego zdania, co on sądzi na ten temat i co proponuje. Jeżeli właściciel zaproponował opcję, która pasowała by mi, sprawę bym zakończył. Natomiast, gdyby po raz kolejny proponował rozwiązania, których już doświadczyłem, przedstawiłbym mu alternatywę:
1. Zwrot pieniędzy i sprawę zamykamy,
lub
2. Kieruję sprawę na drogę sądową /w Niemczech super działa sąd konsumencki/ oraz zgłaszam zaistniałą sytuację do:
i w tym miejscu wymieniam ogólnie znaną, jedną z licznych i prężnie działających Federacji Konsumenta w pierweszej kolejności, a w następnej centralę Panasonica w Niemczech.
Jestem w stanie się założyć, że skutek przekroczy jakiekolwiek Twoje wyobrażenia. Czego życzę Ci z całego serca :!:

Witam mam juz zwrócone pieniądze(namawiano mnie na kolejna wymiane! ).Mam juz dosc VT50 :( .Pytanie co teraz kupic po takim telewizorze ? Macie jakies rady?.Dzieki za pomoc.
 

digitalus

Banned
Zmienilem ale VT 50 juz nie chce, mam dosc ..co tu teraz kupic?
Dobrze kolega Marcin2000 proponuje.Kup telewizor ale koniecznie w innym sklepie.
Kilka razy wymieniles telewizor a przeciez za drugim lub trzecim razem nabralbym podejrzen co ten sklep sprzedaje i koniecznie sprawdzilbym telewizor w sklepie. Na pewno straciles zaufanie do tego sklepu .Chcesz ponownie kupic telewizor w tym samym sklepie?
 
Ostatnia edycja:

jacku6

New member
Zmienilem ale VT 50 juz nie chce, mam dosc ..co tu teraz kupic?

cureman szczerze to ja Cie w ogóle nie rozumiem, masz dość tv czy sklepu? chyba nie wiedziałeś czego chciałeś kupując vt 50, bo z tego co czytałem to wina tv była tylko przy wadliwej matrycy, a reszta to jakieś manipulacje sklepu z tym tv ( nowy, nie nowy, wgięta ramka, naruszony karton itd) no wybacz winą tv nie jest chyba wgięta ramka tylko człowieka który ten tv transportował, poza tym patrząc na zdjęcia ostatnie które umieściłes niby ze slabym kontrastem... wg mnie po zdjeciach wyglada jak wszystkie vt i nic z nim nie tak a uwierz mi widzialem ich sporo w jasnych pomieszczeniach, sorry ale ten tv tak ma w dzień że odbija i to kazdy vt wiec nie mow ze wczesniejsze modele tego nie mialy, poza tym kazde zdjecie zrobiles z boku nie ma szans zeby nie odbijal jak od frontu jest jasne okno i nie musi swiecic na niego slonce... aha w jedno nie uwierze nie wiem czy cie dobrze zrozumialem ale pisales ze wieczorem w ciemnym pomieszczeniu odbija to co przed nim rowniez? hmmm jak to mozliwe?
 

cureman

Active member
Bez reklam
cureman szczerze to ja Cie w ogóle nie rozumiem, masz dość tv czy sklepu? chyba nie wiedziałeś czego chciałeś kupując vt 50, bo z tego co czytałem to wina tv była tylko przy wadliwej matrycy, a reszta to jakieś manipulacje sklepu z tym tv ( nowy, nie nowy, wgięta ramka, naruszony karton itd) no wybacz winą tv nie jest chyba wgięta ramka tylko człowieka który ten tv transportował, poza tym patrząc na zdjęcia ostatnie które umieściłes niby ze slabym kontrastem... wg mnie po zdjeciach wyglada jak wszystkie vt i nic z nim nie tak a uwierz mi widzialem ich sporo w jasnych pomieszczeniach, sorry ale ten tv tak ma w dzień że odbija i to kazdy vt wiec nie mow ze wczesniejsze modele tego nie mialy, poza tym kazde zdjecie zrobiles z boku nie ma szans zeby nie odbijal jak od frontu jest jasne okno i nie musi swiecic na niego slonce... aha w jedno nie uwierze nie wiem czy cie dobrze zrozumialem ale pisales ze wieczorem w ciemnym pomieszczeniu odbija to co przed nim rowniez? hmmm jak to mozliwe?

No wlasnie jak to mozliwe ? ,bo wieczorem nadal wzystko odbijal (gdzies mam fotki z nocy poszukam i dam.)
 

digitalus

Banned
No wlasnie jak to mozliwe ? ,bo wieczorem nadal wzystko odbijal (gdzies mam fotki z nocy poszukam i dam.)
Byc moze w telewizorze zostala zniszczona powloka antyrefleksyjna np ekran byl porysowany i zostal wyczyszczony jakims plynem ,przeciez klient nie musi tego zauwazyc .A ten niemiecki sklep w ktorym kupiles telewizor jest bardzo podejrzany.
Przykladowo, porownanie starszych plazm x20 i g20 z powloka antyrefleksyjna.

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/56493-wybor-telewizora-42-46-plazma.html

5122d1283590385t-wybor-telewizora-42-46-plazma-x20-i-g20.jpg
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
ratuje Cię tylko matryca matowa ale to tylko led a i wybór nie jest wielki.

Kiedys bylem posiadaczem VT 20 i VT 30 i spokojnie dalo sie ogladac !.Wczesniejszy VT 50 (wgnieciona ramka) spokojnie dawal rade nawet w sloneczny dzien a tu byla tragedia w nocy czern byla szara!

Jako ze jestem aktywnym graczem konsolowym zastanawiam sie nad tymi modelami teraz.(brak powidokow)


Sony KDL55HX855 w cenie € 2.099,99 plus gratis
: Sony BDP-S590 3D Blu-ray Player. (jedyny minus brak odtw. MKV z hd)

Samsung UE55ES7090 plus gratis Samsung Galaxy Tab 2 10.1 WiFi (tu plus tv multimedialnosc)

Samsung UE55ES6990

Sharp LC-60LE840E (tu nie wiem nic o tym tv czyli multimedia -mkv itd.

Myslalem o Panasonic TX- L55DT50E ale wyczytalem ze slaby kontrast i brak dobrej czerni ma ..

Sam nie wiem co kupic b o jestem teraz bez telewizora. :(
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
kup VT50 w innym sklepie i już[/QUOTE

Na dzien dzisiejszy mam dosc tego modelu :(

"kowal ukradł a cygana powiesili..." sklep świruje i ja mam dość tego modelu to mniej więcej tak to wygląda.

Co do plazm to ci napisałem wcześniej że wielkiego wyboru nie masz co do LED większy choć z matowymi matrycami problem... hmm LG i jego full led miało dobre opinie ale "to ty tu urządzisz" jak gosi reklama...:popcorn: no i w innym sklepie.

Może ta sieć sprzedaje sprzęt jako pełnowartościowy z magazynów "B" producentów... zmień sklep!!!
 
Do góry