Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

maciek1422

New member
Ale jak się nie dało podłączyć przez HDMI? Masz na myśli kanał ARC czy co? Bo średnio opisałeś co dokładnie nie działa.



Widzę, że wątek troszkę ożył :)
Ja już mam ten TV kilka miesięcy i nadal jestem zadowolony, tylko teraz już mi się mały wydaje.
Mam pytanie do innych posiadaczy, czy po dotknięciu ekranu ta powłoka wam się rusza? Tzn można trochę docisnąć tą zewnętrzną powłokę i wtedy widać podświetlenie. Przez przypadek to odlryłem czyszcząc ekran. Oczywiście w niczym to nie przeszkadza, ale ciekawi mnie jak to u innych wygląda.

A co do tego rozjaśniania obrazu przy patrzeniu z góry to nic takiego nie zauważyłem. Stanąłem przy TV i spojrzałem od góry nawet i wtedy też właściwie normalnie było widać. Kąty boczne wspaniałe, z każdej pozycji żyleta :)
 
Ostatnia edycja:

radzik128

New member
może ktoś w końcu pomże przy logowanie do facebook wyskakuje to:
KROK 3 - Prawie gotowe ...Jesteś podłączony i uprawnienia aplikacji są ustawione.Nieznany błąd: Token nieważne lub rejestracji sworzeń nie powiodło się! Prosimy spróbować ponownie później.
 

radish

New member
chciałbym się dowiedzieć coś o tym modelu.
Mam kilka pytań do posiadaczy w.w sprzętu:

1) jak wygląda odtwarzanie multimediów z dysku usb (głównie format .mkv + .srt), czy obraz uruchamia się na full screen? (bo np: w LG 660s pojawiają się czarne pasy góra/dół - panorama), czy można zmienić wielkość wyświetlanego obrazu, powiedzmy pomniejszyć gdyż może się zdarzyć, że mamy słabą jakość odtwarzanego obrazu i chcemy poprzez zmniejszenie obraz poprawić jej jakość?
2) czy ktoś ma go podłączonego pod laptopa? czy multimedia uruchomione z laptopa wyglądają równie dobrze jak przy sygnale hd/sd?
3) wiem, że ten model nie posiada WIFI, pytanie do tych, którzy dokupili adaptery, czy są z nimi jakieś problemy, czy kupiliście,zamontowaliście i zapomnieliście (czyt. wszystko chodzi płynnie, żadnych problemów)
4) jak wyglądają napisy podczas oglądania filmów z dysku usb (czy czionka jest wystarczająco duża/wyraźna? czy można ją powiększyć/pomniejszyć/zmienić położenie (góra/dół).
5) mimo iż podczas mojej ostatniej wizyty* w auroagd trafiłem chyba na felerny model ciągle się zastanawiam nad wyborem 6007, napiszcie mi jeszcze jak jest z tym menu, bo podczas moich testów chodziło to b. wolno, głownie będę się przełączał pomiędzy laptopem a dvbt (komp połączony z tivikiem złączem VGA). czy menu nadal laguje (możliwe, że to był model bez aktuaizacji/kilkumiesięczny?)
6) trafiłem chyba na niesprawny model, gdyż po kilku minutach użytkowania na środku ekranu (poziomo) pojawily się cienkie pasy i cała matryca zrobiła się jakby zielonkawa (pomogło dopiero wyłączenie wtyczki). Sytuacja powtórzyła się 2krotnie podczas 1h wizyty w sklepie. Czy komuś się to także zdażyło?


* wizyta w euroagd i test modeli 6007 oraz lg660
Wycięte z innego post'a:
Wczoraj testowałem na LG 42LM660s oraz Philips PFL6007). Przy okazji dodam kilka spostrzeżeń: philips straszne lagi przy używaniu menu, multimedia uruchomiły się bez problemów (dysk 1tb usb3.0) na full screen, bez panoramy (czarne paski góra-dół) ale najgorsze jest to, że kilka razy przestał reagować-wyłączył się, nie udawało się go uruchomić dobre kilka minut, mimo iż dioda reagowała + pojawiły się pasy na środkowej części ekranu, dopiero po wyłączeniu zasilania zniknęły (sytuacja powtórzyła się 2 krotnie przy pobycie 1h w rtveuroagd). LG skolei stał obok sony ex850 oraz philipsa PFL7007 i niestety nie udało się go ustawić w taki sposób(lub chociażby zbliżyć do modeli obok) aby czarny był czarny i jednocześnie biały biały (jeśli udało się ustawić czarny to biały był szary przy ustawienia białego, czarny nie był czarny), dodatkowo multimedia uruchomione (.mkv) z dysku włączyły się z panoramą, którą nie udało się zlikwidować.


na razie to wszystko, co na szybko przyszło mi do głowy.

dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

R
 

kv77

New member
ad 1) obraz bez czarnych pasów
ad 2) nie testowałem
ad 3) telewizor posiada wifi, nie mam problemu z łączeniem się z tv i przesyłaniem treści
ad 4) nie mam teraz jak sprawdzić ale z tego co pamiętam to czcionka mogłaby być trochę większa i nie było możliwości zmiany wielkości
ad 5) miałem 6007 i udało mi się go zwrócić i wymienić na tego panasonica. 6007 to totalna porażka. Nadaje się tylko na ramkę do zdjęć, ruch obrazu go niestety przerasta. Zdecydowanie polecam panasonica. Menu chodzi płynnie.
ad 6) jak dotychczas z dt50 nie mam żadnych problemów. Matryca świeci równo, żadnych problemów z obrazem
 

mystaloba

New member
kv77 a jak z kontrastem, który jest tak niski, że mój 10 letni monitor ma większy. Z tego co czytałem na forach zagranicznych to każda recenzja zaczyna się od jednego wielkiego minusa -> KONTRASTU. A ty co na ten temat powiesz ?
 

radish

New member
Witam ponownie, przejrzałem kilka filmów o tym modelu na YT.
Powiem szczerze, że jestem zmieszany, czy na waszych modelach jest podobnie jak na filmie poniżej?:

Panasonic TX-L47DT50 Review - YouTube

PIONOWE PASY:

minuta 1:34 na żółtym tle
1:44 na twarzy czlowieka
1:51 na białym tle

P.S: przejrzałem jeszcze raz zdjęcia z testu kikiego, nic takiego nie zauważyłem. A jak to u Was wygląda?
 
Ostatnia edycja:

radish

New member
nie żartuję, po prostu nie widziałem jeszcze tego telewizora osobiście i mnie to zaintrygowało. Po za tym, w którymś modelu z testowanych przezemnie (LG-Lm660, Philips pfl6007, ToshibaTL939 oraz RL939 taki efekt miały) w bardzo krótkich okresach ale było to widoczne. Teraz już nie pamiętam nawet w którym modelu ale to zauważyłem.
 

kv77

New member
kv77 a jak z kontrastem, który jest tak niski, że mój 10 letni monitor ma większy. Z tego co czytałem na forach zagranicznych to każda recenzja zaczyna się od jednego wielkiego minusa -> KONTRASTU. A ty co na ten temat powiesz ?
Jako parametr obrazu to się zgadzam. Jednak w przypadku philipsa, który jak czytałem przed zakupem ma dobre parametry a okazał się kompletną porażką, w kwestii telewizorów już nigdy nie będę kierował się tylko parametrami przy zakupie. Nie jestem profesjonalistą w tym temacie i może dlatego obraz w panasonic-u mi odpowiada. Porównanie mam z tym co mają w domach moi znajomi i dla mnie jest ok. Zresztą z tego co do tej pory w temacie telewizorów wyczytałem to przeważnie i tak wymagają kalibracji bo zawsze z obrazem jest coś nie tak mimo np. lepszych parametrów na papierze. A dochodzi do tego jeszcze sygnał z jakiego tv otrzymuje obraz.
 

radish

New member
Nie żartuj - to są efekty kręcenia ruchomego obrazu z telewizora poruszająca się kamerą.

niestety, wczoraj osobiście testowałem model 42" pasy pionowe były bardzo widoczne, na stanie były jeszcze 3 sztuki ale nie zdążyłem uruchomić żadnej innej wersji aby porównać 2 takie same modele i efekt pionowych pasów.

Pzdr

R
 

maciek1422

New member
Jak u was z odtwarzaniem plików mkv? Bo wczoraj próbowałem odpalić film właśnie mkv o wadze 3.19GB i się ciął, nie dało się oglądać. Dzisiaj spróbowałem inny o wadze 3,6GB i się nie włączył, tylko dźwięk było słychać. TV nie wyrabia z taką wielkością plików? Dziwne to by było, bo to przecież nie jest tak dużo...
 

maciek1422

New member
Może te filmy jakoś dziwnie zakodowane były czy coś... Nie wiem.
Muszę jeszcze sprawdzić na innych, a może to wina pendrive'a.
Odtwarzasz te filmy z dysku czy z pena?


Edit:
Dobra sprawdziłem jeszcze raz na innym filmie, tym razem 7GB i normalnie śmiga, więc z tamtym coś musiało być nie tak :)
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Tak, ten Panas posiada kanał ARC. Dokładnie na HDMI 2 :)



Mam pytanko jeśli chodzi o kanał ARC.Chciałbym uzyskać dzwięk z TV na głosnikach kina domowego poprzez amplituner.Połączyłem TV kablem HDMI przez port w TV HDMI2 (ARC) i podpiąłem do ampli.Dźwięku nadal nie mam. Może coś trzeba jeszcze poustawiać, w amplitunerze opcja ARC jest i jest na ON czyli włączona. Nie wiem o co chodzi ???
Mogę liczyć na jakąś podpowiedź ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

python636

New member
Kalibracja Panasonic TX-l55DT50E

Czy ktoś bawił się w kalibrację ustawień dla tego modelu ?
Podzielcie się jakie ustawienia u Was się sprawdzają.
Dzięki.
 
Do góry