Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

Xander

New member
Witam.
Co do czerni to jest ona można powiedzieć na przyzwoitym poziomie ( miałem wcześniej samsunga ue40B7000 i tam była granatowa, soniaka 40HX750 tez była taka sobie z przebarwieniami ).W porównaniu do serii WT to w WT jest deko lepsza , ale to pewnie przez local dimming. W zupełnie ciemnym pokoju JPG cały czarny jest troszkę blady, ale podczas np. napisów końcowych filmu, gdzie sa białe napisy czerń jest poprostu czarna, więc OK.
Co do przeglądarki to nie bawiłem się nią dokładnie , ale np. weeb.tv nie trybi ( brak flasha ? ).
Internetu używam w TV do poczytania wiadomośći , mejli i tu jest OK.
Po ostatniej aktualizacji 1.261 kolory zrobiły się jakby bardziej soczyste, może czerń też poprawili.
Brakuje mi natomiast opcji w menu "backlight" - podświetlanie matrycy ( w innych tv była taka opcja ) oraz w trybie ECO tzw. minimalnego podświetlania ( tak jak mam w ES6800 ).
Ale ogólnie TV bardzo przyzwoity.



Zdjęcie z mojego Panasa.
I jeszcze próbka filmu testowego: http://youtu.be/uZ3zLfHiCEg




pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Xander

New member
Witam.
Nawiązując do mojego poprzedniego posta odnośnie użytkowania TV, to po miesiącu zauważyłem mocniejszy vertical banding oraz zaczynają mnie wkurzać jasniejsze punkty na matrycy ( zdjecie niżej ), które de facto były od początku.
Czy w tym przypadku zgłaszać reklamację ( czy uznaja to za feler czy standard ) , czy pozostać przy tym co jest do następnej wymiany TV.
Poradźcie.

http://www.fotosik.pl

2734ca01ca18e976med.jpg


pozdrawiam
 

TomWPR

New member
Dwie sprawy:

1. Zgodnie z artykułem A Surprise Visit from Panasonic with New DT50 Firmware miało pojawić się nowe oprogramowanie poprawiające reprodukcję kolorów. Ktoś coś widział lub wie? :)

2. Gdzieś widziałem jeszcze, że ten model ma niski kontrast 830:1. Czy to prawda? Jak ma to się do konkurencji i realiów? W teście Kikiego nie było nic o kontraście. A tu np. Panasonic Viera TX-L47DT50: Full Review dodali to jako duży i poważny minus.
 

pmisiek

New member
napisy PL

Witaj Szanownych Kolegów :) Forum przeglądam od jakiegoś czasu, ale dopiero ostatnio się zarejestrowałem i to mój pierwszy post tutaj.

Przeczytałem testy DT50 i WT50 oraz wszystkie wpisy pod nimi, ale nadal nurtuje mnie jedna rzecz, na którą odpowiedzi nie znalazłem. Jak wygląda sprawa z napisami do divx/mkv w plikach txt ? W sklepach (euro i saturn) miałem okazję potestować te modele tv, jednak napisy dołączone do filmów były wyświetlane małą, poszarpaną i często "migającą" czcionką. W instrukcji do tych tv nie znalazłem żadnej informacji na ten temat możliwości ustawień tej czcionki.

Czy jest możliwość zmiany tej czcionki na większą i ładniej wygładzoną (jak np. w LG LM620) ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja tez te oba tv testowalem ale odnosnie napisow nie sprawdzalem bo mnei to nie interesuje gdyz albo kupuje oryginalne filmy lub wypozyczam ale moze byc problem bo niektore tv maja te niedogodnosc, ale mzoe z tych osob co maja tv ci odpowiedza... Ale jesli tpo jest dla ciebie priorytetem to moze sie okazac ze na inny tv bedziesz sie musial zdecydowac np samsunga ...
lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisy są czytane ale czcionka jak widziałeś nie jest duża.
Niestety nie można jej powiększyć.
LG ma taką możliwość . Jeśli to jest priorytet - brałbym LG :
 

pmisiek

New member
Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Oczywiście czcionka nie jest priorytetem, ale jakość obrazu i ergonomia działania (szybkość i funkcjonalność tv), z tym że dobrze jakby był bonus w postaci napisów, bo tv będzie głównie używany do oglądania filmów z różnych źródeł (kamera/divx/mkv/vid). Anteny to nawet nie podłączę do niego ;p Wspomniany LG odpadł bo nie przeczytał nagrania w pliku .m2ts z kamery.

Wiem, że czcionka nie jest duża, ale była niewygładzona, a nawet strasznie poszarpana, no i do tego migotała - moglibyście rzucić okiem czy to normalne, czy przypadłość konkretnego egzemplarza ?
 

pmisiek

New member
Jeszcze nie ;) Jestem na etapie testowania na żywo w sklepach. No i właśnie zobaczyłem tę czcionkę i jest to jedyny mankament, który mnie powstrzymuje przed zakupem tego Panasonica. Chciałem żeby tv pełnił też rolę odtwarzacza multimedialnego, żeby nie iść w kolejne urządzenia.

Mam prośbę, sprawdzisz na egzemplarzu u siebie, czy na najnowszym sofcie czcionka w DT50 jest "poszarpana" i miga, bo w sklepach to może mają jakiś stary soft, albo ustawienie z "kosmosu" ? Dzięki :)
 

krissmo

New member
Z tego co wnioskuję zabudowany jest w nim tuner satelitarny. Czy ktoś testował na nim kartę cyfry+ czy w ogóle C+ działa? i czy działa w nim PIP.
 

Xander

New member
Z tego co wnioskuję zabudowany jest w nim tuner satelitarny. Czy ktoś testował na nim kartę cyfry+ czy w ogóle C+ działa? i czy działa w nim PIP.

Witam.
Ten model nie posiada PIP. Co do karty C+ to u mnie nie ma zadnego problemu ( testowane na module CI+ , obecnie Aston 2.26. ). Czas przełączania kanałów kodowanych około 1,5 s.

pozdro
 

csraven

New member
Jak jest z kontrastem w L42DT50 (matryca LG S-IPS), czy rzeczywiście jest tak niski jak piszą w niektórych recenzjach - 830:1 ??
 

zet357

New member
Witam pomóżcie zdecydować czy kupić tx-l47dt50 czy dopłacić i kupić tx-l47wt50. Czy warto dopłacić do wt50, jakie płyną z tego korzyści?
Z góry dzięki.
 

kasia1

New member
Witam,ja mam trzy modele do wyboru,i niemogę sie zdecydować może ktoś pomoże ,philips 55pfl 7007 ,panasonic 55dt50e,sony 55hx850,ceny w tej chwili są porównywalne ,dodam że telewizor będzie zawieszony centralnie na wprost okna .
 
Do góry