Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

hugo00

New member
Witajcie, mam zamiar kupić ten tv i mam proste pytanie... Warto go kupić? :) można dostać coś lepszego w tej cenie? Moim zdaniem nie, ale warto spytać.

Plus pytanie jakie okulary do niego pasują? Bo ciężko coś znaleźć o tym :)

Ktoś z forum ma ten tv? I jak z tym input lagiem, bo w każdej recenzji jest inny wynik, tutaj 0ms, w innej 28ms jeszcze gdzieś 50ms i już sam nie wiem...

kolego tez dlugo myslalem o tym tv, nawet kolega go kupil ( i po 10 min cos sie w nim zjaralo i czeka na nowy ... ), ale ostatecznie po dziesiatkach testow ( i radach kikiego ) zamierzam kupic philipsa z nowej serii 6007, ma 4 szt okularow, 3d pasywne, w trybie gier maly imput lag, mega dobra czern, jest lepiej wykonany od dt50 a do tego jest od niego tanszy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z ta mega czernia to ja bym tak nie przesadzal wykonanie to na pewno panasonic ma lepsze od philipsa serii 6.... kwestia taka na czym komu zalezy jesli to ma byc tv miedzy innymi i do gier to tam philipsokaze si elepiej z tym bajerem dla dwoch graczy . Samo 3d tez jest lepsze w panasonicu niz w philipsie wiec kwestia gustu. A propo psucia to zawsze cos mzoe sie zdarzyc , poczytaj jaki problem mial chlopak z philispem najpierw serii 9 gdzie 2 egz mu wymienili , a potem z nowym z tego roku serii 8 i wtedy mozna sie naprawde wystraszyc czy to tylko on mial takiego pecha czy cos jest nie tak z tymi tv.... Osobiscie znam goscia ktory sprzedal i dt i wt juz bardzo duzo i jeszcze nie bylo zadnych awarii aczkolwiek to tylko tv....
Lolek
 
Ostatnia edycja:

maciek1422

New member
Ja się zdecydowałem na tego Panasa, najprawdopodobniej jutro odbieram. Ustaliłem, że nie będzie problemu z włączeniem w sklepie i sprawdzenie, czy wszystko jest ok, więc spoko. Na co zwrócić uwagę (i jak to sprawdzić) przy sprawdzaniu?

Jakie okulary 3D (nie tylko od panasonica) pasują do tego tv?
 
Ostatnia edycja:

maciek1422

New member
Dzisiaj odebralem w vobisie tego Panasa (47 cali) i powiem, że jestem mega zadowolony, bardzo ładny obraz moim zdaniem, wszystko ładnie czyta z usb, viera connect i aplikacja remote na ipada bardzo przydatna no i jest piękny ten TV :) Nie widzę cloudingu i jestem zaskoczony, jak dobrze się sprawuje błyszcząca matryca, jak słońce świeci troche na tv to praktycznie nie widać żadnego odbicia i widać lepiej niż na starszym sony z matową matrycą :) Czerń mi osobiście odpowiada.

Tylko jeszcze muszę kupić okularki 3D, jakie najlepiej kupić (jak najtańsze)? Pasują do niego okulary innych firm?

Jakby ktoś miał jakieś pytania co do tv to postaram się odpowiedzieć :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Grunt to zadowolenie okulary beda tylko dzialaly firmy panasonica jakei kupisz to twoja sprawa. wazne aby byly aktywne.
Lolek
 

maciek1422

New member
Dzisiaj się trochę zawiodłem, bo nie chciał mi odtworzyć filmu mkv po usb i po dlna, muszę to jeszcze sprawdzić na innym filmie, ale w recenzji wyczytałem, że wszystko łyka a tu jednak nie... Na komputerze film oczywiście normalnie działa.

Edit.
Pomyłka, miałem na penie jeszcze jeden film i jego wyświetlało na miniaturce, a teraz zobaczyłem, że po kliknięciu w to pokazuje się reszta plików, taki jakby folder i teraz oczywiście widzi film i bez problemu czyta :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nawet jakby nie czytal to i tak oczywiscie wg mnie i mysle ze nie tylko ja tak mysle ze tv najwazniejsza jego cecha to jest obraz, wykonanie i jak najmniejsza awaryjnosc. Czytanie roznych plikow jest drugozedna sprawa ... za rok beda nowe formaty i tv nie przeczyta ich ,ale czy to oznacza ze tv bedzie do kitu ???? dla mnie nie nadal bedzie to bardzo fajny tv ktory ma swoje zalety jak i wlasnie wady. Sony 850 czyta nie za duzo formatow bo i ma w tym cel sony a pomimo tego teraz niezle sie sprzedaje bo generuje dobra jakosc w stosunku do ceny.
Lolek
 

maciek1422

New member
Zgadzam się z tym, ale czytanie multimediów jest bardzo przydatnym dodatkiem, co oczywiście nie skreśla całkowicie tv. No, ale problemu nie ma, bo tv faktycznie czyta jak na razie wszystko :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niby tak tylko wiesz tv nie jest w stanie gonic caly czas zmieniajace sie kodeki prsociej juz kupic bluray bo on taniej wychodzi jak zmiana tv, a te duzo czytaja..... a przynajmniej wiekszosc z nich...
Lolek
 

hugo00

New member
no niby tak lolek, przez bd odtowrzysz wiecej ale idac tym tropem, dzwieku dobrego tez nie potrzeba jesli używasz jakiegos zestawu do kina domowego, na 3d jest malo filmow do tego technologia sie jeszcze rozwija i niedlugo pewnie bedzie 3d bez okularow.

Reasumujac najlepiej zrezygnowac z tych wszystkich niepotrzebnych funkcji, puszczac wszystko przez bd i PC, za to kupic jak najwiekszy TV z jak najlepszym obrazem.
I tu takie zalozenie spelnia sharp np 60" z serii 635
 
Ostatnia edycja:

Amelka

New member
parametry parametrami Panowie, ale wygląda kozacko, prawda? chociaż patrzyłam w sklepie z serii WT taki duży, nie wiem, 50 albo 55 cali, teraz nie pamiętam, to ten DT wydaje się być o niebo ładniejszy:), proszę nie linczować:p, ja tylko blondynka. a te 3d przereklamowane, bo co oglądać? ciągle kac wawa?:)
 

maciek1422

New member
WT50 ma moim zdaniem podstawę nie pasującą.
No i jak dla mnie to DT50 jest piękny, idealnie uzupełnia nowoczesny pokój.



Zastanawia mnie czemu jak się wchodzi w Viera Connect to podwyższa się poziom głośności, a jak się wyjdzie to wraca do poprzedniego stanu...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiecie wyglad to kwestia gustu i o tym sie nie dyskutuje to tak jak z wyborem kobiety jeden woli blondi drugi brunetki, natomiast parametrami jest lepszy wt i nie ma o czym w tej kwestii dyskutowac. A 3d jest coraz wiecej pozycji i niektore sa naprawde fajne. I biorac pdo uwage cene i jaka jest roznica miedzy tymi dwoma modelami dokupujac 2 pary ukularow to poprostu oplaca sie bardziej kupic wt. A propo kupienia tv powiedzmy 60 cali i ogladac z kompa to ja mam o tym tak samo zdanie dosyc negatywne zeby powiedziec to milo :) jak wzgledem tych co kupuja samochod juz nie bede wymienial marki :) tylko silnik 3 l lub 4l i wstawiaja do niego gaz takze zostawie do bez komentarza. Reasumujac albo stac czlowieka na cos i kupuje to i opdowiednie do niego akcesoria albo nie, ale kazdy ma prawo do swojego myslenia....
Lolek
 

Xander

New member
Witam.
Po kilku tygodniach dylematu przy wyborze TV zdecydowałem sie na tego Panasonica w 55 calach.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu pomimo, kilku drobnych mankamentów.
TV posiadam już ponad dwa tygodnie , mogę więc pokusić się o krótką opinię z mojej strony.
Obraz rewelacyjny, soczystość i gama kolorów wyśmienita ( posiadam także ES6800 ale kolory w porównaniu do Panasa jakby wyblakłe, nie widać tak dokładnie głębi kolorów - pomimo kalibracji ).
Wracając do Panasonica , został skaliborwany i używam go przeważnie w trybie kinowym.
Ustawienia:
Kontrast - 34
Jasność - 0
Kolor - 33
Ostrość - 4
Balans bieli - normalny
Intensywne kolory - wyłączone
Tryb ECO - włączony ( jak dla mnie fantastyczna opcja, gdyż oglądam dużo wieczorem, w ciemnym pomieszczeniu. Po kalibracji jasność wyszła 32 ale w ECO było troszkę za ciemno więc podciągnołęm do 34 i jest OK, w dzień odpowiednio jasno świeci, a wieczorem nie bije po oczach przy zachowaniu gamy kolorów, która nie popada w szarości w trybie ECO )
Redukcja szumów - wyłączone
Gamma - 2.2
Balans bieli -2, 3, 2, 0 ,0 , 1
Inteligent Frame Creation - Minimum
Dodatkowo włączony tryb oszczedzania w zakładce konfiguracja.
Dzwięk jak dla mnie rewelacja. TV wisi na ścianie i przy odpowiednich ustawieniach dzwięk jest super. W innych telewizorach , które posiadałem musiałem używać soundbara bo dzwięk był plastikowy.

Teraz trochę o mankamentach.
Clouding praktycznie nie istnieje, jedynie w lewym dolnym rogu i na środku w zupełnie ciemnym pokoju widać jaśniejsze łaty ( 2, 3 tony jaśniejsze od reszty ) , oczywiście test robiłem przy uzyciu "zdjęcia" czarne tło.
Mój TV posiada najprawdopodobniej drobny Vertical Banding, gdyż podczas ogladania meczów, z prawej strony około 10 cm od krawędzi ledwo widać ale widać dwa pionowe paski , jeden ciemniejszy drugi jaśniejszy, to samo mniej wiecej na środku matrycy. Ogólnie tego nie widać ale jednak. Po wpatrzeniu się w ten efekt zostaje w głowie i wkurza ( pewnie minie mi po miesiącu, jestem typem pedanta i najmniejszy mankamanet mnie wkurza ).
Przy samych rogach widać jaśniejsze punkty ( jakby w wyniku dokręcenia matrycy ), tylko w scenach bardzo jasnych przy tle białym.
Podsumowując telewizor jest wart polecenia tym bardziej , że nabyłem go za rozsądną cenę 6500 zł.
Mam nadzieję, że będe się nim cieszył do czasu optymalnych i dostępnych cen dla zwykłego zjadacza chleba Oledów.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam niestety masz tego pecha ze masz 55 cali w 47 calach byloby lepiej ale to i tak mytsle ze jestes zadowolony z niego a do oledow dasz rade a pozniej miejmy nadzieje ze to bezie juz inny swiat , czego tobie ,sobie i innym zycze. :)
Lolek
 

voodoopeople

New member
Witam.
Po kilku tygodniach dylematu przy wyborze TV zdecydowałem sie na tego Panasonica w 55 calach.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu pomimo, kilku drobnych mankamentów.
TV posiadam już ponad dwa tygodnie , mogę więc pokusić się o krótką opinię z mojej strony.
Obraz rewelacyjny, soczystość i gama kolorów wyśmienita ( posiadam także ES6800 ale kolory w porównaniu do Panasa jakby wyblakłe, nie widać tak dokładnie głębi kolorów - pomimo kalibracji ).
......

pozdrawiam

Możesz powiedzieć jak z to jest teraz z poziomem czerni. Poprawili coś?
Pytam, ponieważ wszędzie piszą o "przeciętnej" czerni w tym modelu a podobno w nowszych wydaniach (firmware?) już ten problem nie występuje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja wgrywalem ten soft do wt i jest lepiej ale super czerni to nie ma kwestia gustu , mi ona wystarcza ....
lolek
 

coca-cola

New member
Witam.
Po kilku tygodniach dylematu przy wyborze TV zdecydowałem sie na tego Panasonica w 55 calach.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu pomimo, kilku drobnych mankamentów.
TV posiadam już ponad dwa tygodnie , mogę więc pokusić się o krótką opinię z mojej strony.
Obraz rewelacyjny, soczystość i gama kolorów wyśmienita ( posiadam także ES6800 ale kolory w porównaniu do Panasa jakby wyblakłe, nie widać tak dokładnie głębi kolorów - pomimo kalibracji ).
Wracając do Panasonica , został skaliborwany i używam go przeważnie w trybie kinowym.
Ustawienia:
Kontrast - 34
Jasność - 0
Kolor - 33
Ostrość - 4
Balans bieli - normalny
Intensywne kolory - wyłączone
Tryb ECO - włączony ( jak dla mnie fantastyczna opcja, gdyż oglądam dużo wieczorem, w ciemnym pomieszczeniu. Po kalibracji jasność wyszła 32 ale w ECO było troszkę za ciemno więc podciągnołęm do 34 i jest OK, w dzień odpowiednio jasno świeci, a wieczorem nie bije po oczach przy zachowaniu gamy kolorów, która nie popada w szarości w trybie ECO )
Redukcja szumów - wyłączone
Gamma - 2.2
Balans bieli -2, 3, 2, 0 ,0 , 1
Inteligent Frame Creation - Minimum
Dodatkowo włączony tryb oszczedzania w zakładce konfiguracja.
Dzwięk jak dla mnie rewelacja. TV wisi na ścianie i przy odpowiednich ustawieniach dzwięk jest super. W innych telewizorach , które posiadałem musiałem używać soundbara bo dzwięk był plastikowy.

Teraz trochę o mankamentach.
Clouding praktycznie nie istnieje, jedynie w lewym dolnym rogu i na środku w zupełnie ciemnym pokoju widać jaśniejsze łaty ( 2, 3 tony jaśniejsze od reszty ) , oczywiście test robiłem przy uzyciu "zdjęcia" czarne tło.
Mój TV posiada najprawdopodobniej drobny Vertical Banding, gdyż podczas ogladania meczów, z prawej strony około 10 cm od krawędzi ledwo widać ale widać dwa pionowe paski , jeden ciemniejszy drugi jaśniejszy, to samo mniej wiecej na środku matrycy. Ogólnie tego nie widać ale jednak. Po wpatrzeniu się w ten efekt zostaje w głowie i wkurza ( pewnie minie mi po miesiącu, jestem typem pedanta i najmniejszy mankamanet mnie wkurza ).
Przy samych rogach widać jaśniejsze punkty ( jakby w wyniku dokręcenia matrycy ), tylko w scenach bardzo jasnych przy tle białym.
Podsumowując telewizor jest wart polecenia tym bardziej , że nabyłem go za rozsądną cenę 6500 zł.
Mam nadzieję, że będe się nim cieszył do czasu optymalnych i dostępnych cen dla zwykłego zjadacza chleba Oledów.

pozdrawiam
witam Kolego a jak wygląda sprawa przeglądarki internetowej, otwiera wszystkie strony tak jak na kompie?? Czy jest to otwarta przeglądarka?? Pozdrawiam
 
Do góry