Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

SierzantHarris

New member
Bez reklam
830:1 hoho, toż to tyle co mają 8 letnie tv za 500zł z allegro. Jak na tv za tyle kasy to "troszkę" słabo. Przy takim kontraście to czerń chyba w ogóle nie istnieje, no chyba że jasność ten tv ma tak z 1200cdm...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Istnieje czern uwierz na slowo .... a jesli nie to idz do sklepu po ustwiaj troszke ten tv wez swoje materialy i sam sie przekonasz moze nie jest to szal ale bez przesady... ja bym wolal ten tv jak jakis inny 8 letni tv. W rzeczywsitosci wyglada to duzo lepiej niz na kartce papieru.
Lolek
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie no - spoko. Ja tam zawsze wolę większą jasność niż czerń bo czerń to mam jak sobie zapodam światło nad tv. Tyle że z tą jasnością to też różnie bywa, szczególnie przy edge led.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie kazdy wybiera co mu pasuje , a ze kazda technologia ma wady i zalety to kazdy kupuje to co mu najbardziej odpowiada. ja tylko chcialem pwoiedziec ze na pewno ten tv duzo lepiej swieci niz to sie ma z jego danych np apropo czerni....
Lolek
 

xeo151

New member
Bez reklam
Model TC jest na rynek amerykański a TX na europejski i znacząco się różnią, na pewno elektronika i algorytmy są zupełnie inne, nawet panele pewnie nie jest od Panasonica jak w TX.
 

mark23pz

New member
Ja także jestem zainteresowany tym modelem, czy można jakoś sprawdzić wersję tego tv, chodzi mi o to by była to wersja z lepszą czernią. Może można to sprawdzić patrząc na tabliczkę znamionową tv, może ważny jest rok lub miesiąc (tylko gdzie takie coś może być napisane), a może można sprawdzić to wpisując jakiś kod w tv by wyświetlił jakieś informacje, np tam gdzie pokazuje jak długo tv był już włączony, jest coś takiego w Soniaczach dlatego pytam czy Panas ma coś podobnego?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przeczytaj watek o wt 50 tam napisalem co trzeba zrobic zeby miec poprawiona czern, a przynajmniej tak mi powiedzial specjalista z panasonica . Pozdrawiam.
Lolek
 

MJot

Member
wynalazki Panasonica w temacie matryc

Śledząc wątki o TV Panasa nurtuje mnie jeden temat, na który z braku czasu nie znalazłem odpowiedzi. Co się stało z matrycami IPS ALPHA? W żadnym z modeli Panasonica nie występuje już ten typ? Zamknęli fabrykę? Ekonomia zmusiła ich do kupowania ekranów od LG do tańszych modeli? Czy może przejście na LED?
 

xeo151

New member
Bez reklam
Śledząc wątki o TV Panasa nurtuje mnie jeden temat, na który z braku czasu nie znalazłem odpowiedzi. Co się stało z matrycami IPS ALPHA? W żadnym z modeli Panasonica nie występuje już ten typ? Zamknęli fabrykę? Ekonomia zmusiła ich do kupowania ekranów od LG do tańszych modeli? Czy może przejście na LED?
Przecież to są IPS Alfa tylko właśnie od LG i nie matowe, więc dla mnie porażka.
 

MJot

Member
To nie są matryce IPS Alpha, bo te produkowała fabryka w Czechach. Było to chyba wspólne przedsięwzięcie Panasonica, Hitachi i chyba NEC'a. Kiedyś nawet ta firma miała piękną stronę internetową. LG nie miało z nią nic wspólnego.

Zgadzam się z przedmówcą w kwestii porażki... niestety...
 

Xander

New member
Witam.

Panowie mam szybkie pytanie do Was.
Jestem praktycznie zdecydowany na zakup TX-L55DT50E, ale ukazał sie ostatnio Samsung UE55ES6900s. Czy faktycznie w Panasonicu jest słaba czerń ( nie jestem bardzo wybredny ale dobrze byłoby być zadowolonym z towaru ).
Zacząłem brać pod uwagę także tego Samsunga.

pozdrawiam
 

hugo00

New member
Pytanie do kolegów głównie Kiki i lolek126 oraz do wszystkich majacych stycznosc z tymi tv

Potrzebuje porady w wyborze tv 47-55" to jaki rozmiar wybiore bedzie zalezalo od ceny. TV chce kupic na początku listopada.

3D nie jest dla mnie bardzo wazne dlatego rozwazam tez sharpa 635, ale jesli juz miałoby byc to będą potrzebne 2 pary okularów. Tu widze dużą zalete philipsa dajacego fajne mozliwosci wykorzystania 3d do grania 2x2d. Panas za to czy to 6007 czy 7007 ponąć daje najlepsze 3d w tej technologii.

Dźwięk z tv nie jest istotny, mam Klipsch RF62, wlasnie rozwazam zakup ampli miedzy Harman Kardon AVR460 a Onkyo TX-NR709 i 616 to co wybiore jest zalezne od tego ile złotówek zostanie po kupnie tv.

Podłaczone sygnaly to N-ka,pc,kablowka,xbox ( i tak wszystko bedzie przechodzic przez ampli )

Interesuja mnie modele
-Sharp 52LE830 ( jesli pominac 3d to jeszcze Sharp LC-60LE635E w 60"!! )
-Panasonic L55DT50 (ewentualnie wt50 jesli bym znalazl w dobrej cenie )
-Philips 46PFL7007K/12 ( lub 6007 bo wiadomo cena lepsza tylko nie wiem slabszy procesor nie spowoduje ze smart tv bedzie bardziej zmulac )


Wiem ze to różne klasy TV
ale czy jest bardzo duza różnica w obrazie miedzy dwoma poszczególnymi modelami tej samej marki?

830/635
wt50/dt50
7007/6007

Mamy tu 6 modeli ustawcie je w kolejnosci uwzględniajac jakos odtwarzanego sygnanu z N-ki i PC

I na koniec może macie jakiś inny model który idealnie się między nie wcina (jakosciowo i cenowo)

Napisałem w tym wątku bo narazie najbliżej mi do dt50 ( ewentualnie 6007 )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego to najlepiej trzeba zobaczyc bo ja nie moge doradzac gdyz bawilem sie tymi modelami ( chodzi o panasa ponad 2 godziny) wiec to jest dosyc za malo zeby chwalic je ponad wszytsko. Jka dla mnie pisalem ja wole panasa jeden czy drugi model od philipsow wymienionych przez ciebei i od sharpa, ale kazdy ma swoj gust.
Lolek
 

Xander

New member
Witam.
Proszę o informację czy ten Panasonic Obsługuje moduł CI+ z cyfry, bo nigdzie nie moge znaleźć informacji na ten temat .

pozdrawiam
 

maciek1422

New member
Witajcie, mam zamiar kupić ten tv i mam proste pytanie... Warto go kupić? :) można dostać coś lepszego w tej cenie? Moim zdaniem nie, ale warto spytać.

Plus pytanie jakie okulary do niego pasują? Bo ciężko coś znaleźć o tym :)

Ktoś z forum ma ten tv? I jak z tym input lagiem, bo w każdej recenzji jest inny wynik, tutaj 0ms, w innej 28ms jeszcze gdzieś 50ms i już sam nie wiem...
 
Ostatnia edycja:

voodoopeople

New member
i ja tez dokleję 2 pytania do których nie otrzymałem odpowiedzi. Co z tym kontrastem 830:1 (prawda czy mity?) i jak z czernią - poprawiona? Pytam ponieważ wszędzie są informacje z marca - maja a coś mi sie obiło o uszy, ze to poprawili ale pewności nie mam :)
 
Do góry