Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ocena jest jak zawsze zrobiona tak by uwzględniać klasę cenową.
Jest mnóstwo ludzi którzy są super zadowoleni z ET5 i są ludzie którzy są super zadowoleni z DT 50.
 

dune2

New member
Bez reklam
Ocena jest jak zawsze zrobiona tak by uwzględniać klasę cenową.
Jest mnóstwo ludzi którzy są super zadowoleni z ET5 i są ludzie którzy są super zadowoleni z DT 50.
Ale przeciez takie ocenanie jest bezsensowne.
Nie ma przeciez definicji czerni czy katow dla danych klas cenowych.
Dajac 9 sugeruje sie ze czern jest niemal idealna i to bez znaczenia czy tv kosztuje 4 tys czy 8.
O wiele lepiej i miarodajnie byloby temu taszemu dac 6 czy 7 a temu drogiemu 9.
Oczywiscie zakladajac ze naprawde jest roznica w poziomie czerni miedzy tymi tv.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Punkty rzeczywiście są mało porównywalne, ale pewne opisane wrażenia są przydatne. W internecie jest całe mnóstwo innych testów.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jestem zainteresowany tym tv do sypialni.Mam pytanie jakie okulary cza kupic w nowym czy starym systemie Panasa.?I jak ta czern zostala poprawiona?
 

skylla1

Member
Bez reklam
"Algorytm na poziome fabryki" nic nie znaczy:). Albo zmieniono matrycę lub elektronikę czyli hardware albo software. W pierwszym wypadku nie da sie poprawić starszych egzemplarzy, w drugim, aktualizacja softu poprawia też parametry wyprodukowanych wcześniej sztuk.
 

cureman

Active member
Bez reklam
"Algorytm na poziome fabryki" nic nie znaczy:). Albo zmieniono matrycę lub elektronikę czyli hardware albo software. W pierwszym wypadku nie da sie poprawić starszych egzemplarzy, w drugim, aktualizacja softu poprawia też parametry wyprodukowanych wcześniej sztuk.

Czyli ?.

Panie KIKI gdzie pan wyczytal ze cos poprawiono w tym tv?.Dziekuje za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie czytałem tylko dostałem nowy egzemplarz z Panasonica ( poprawiony) który porównałem sobie obok Sony HX850.
Poprzednio była duża różnica teraz jest na tym samym poziomie.
Oczywiście w żadnym z tych modeli nie jest tak jak w Philipsie 7007
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie czytałem tylko dostałem nowy egzemplarz z Panasonica ( poprawiony) który porównałem sobie obok Sony HX850.
Poprzednio była duża różnica teraz jest na tym samym poziomie.
Oczywiście w żadnym z tych modeli nie jest tak jak w Philipsie 7007

A to ok.Teraz pytanie jak mam teraz w sklepie wiedziec ze kupuje model POPRAWIONY a nie stary ,kiedy oznaczenie jest takie same ? :( .Ten tv chcialem do sypiali ale mam tam duze okna i pomieszczenie jest mocno naslonecznione .Czy da sie normalnie ogladac w sloneczny dzien?
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
W internecie wyczytalem ze ten model ma niski kontrast
Faible taux de contraste : 830:1.
Panie KIKI jak to wyglada ?.Bo w sklepie obraz byl ok.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam ze w sklepie jest to calkiem calkiem ale wiadomo ze wdomu moze byc roznie...
Lolek
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Teraz pytanie jak mam teraz w sklepie wiedziec ze kupuje model POPRAWIONY a nie stary ,kiedy oznaczenie jest takie same ?

Najpierw to poszukaj info czy ktoś tam coś poprawiał......no chyba że samo z siebie.....
Jak Ci zależy na dobrej czerni/kontraście do nasłonecznionego pokoju,to kup sobie jakiegoś tańszego Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jakies rozwiazanie mzoe byc bo philips mysle ze czern bedziemial lepsza zreszta kiki zrobi zaraz test to bedziemy wiedziec ale teraz pytanie czy rownie bedzie tak szybki philips jak np panasonic czy sony ????
lolek
 
Do góry