Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Panasonic > Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2007
25-09-2012, 11:03
Domyślnie

Niby tak tylko wiesz tv nie jest w stanie gonic caly czas zmieniajace sie kodeki prsociej juz kupic bluray bo on taniej wychodzi jak zmiana tv, a te duzo czytaja..... a przynajmniej wiekszosc z nich...
Lolek
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Nov 2010
28-09-2012, 23:52
Domyślnie

no niby tak lolek, przez bd odtowrzysz wiecej ale idac tym tropem, dzwieku dobrego tez nie potrzeba jesli używasz jakiegos zestawu do kina domowego, na 3d jest malo filmow do tego technologia sie jeszcze rozwija i niedlugo pewnie bedzie 3d bez okularow.

Reasumujac najlepiej zrezygnowac z tych wszystkich niepotrzebnych funkcji, puszczac wszystko przez bd i PC, za to kupic jak najwiekszy TV z jak najlepszym obrazem.
I tu takie zalozenie spelnia sharp np 60" z serii 635

Ostatnio edytowane przez hugo00 ; 28-09-2012 o 23:58
Odpowiedź z Cytatem
hugo00 jest offline
Junior Member

Meldunek: Sep 2012
29-09-2012, 23:01
Domyślnie

parametry parametrami Panowie, ale wygląda kozacko, prawda? chociaż patrzyłam w sklepie z serii WT taki duży, nie wiem, 50 albo 55 cali, teraz nie pamiętam, to ten DT wydaje się być o niebo ładniejszy, proszę nie linczować:P, ja tylko blondynka. a te 3d przereklamowane, bo co oglądać? ciągle kac wawa?
Odpowiedź z Cytatem
Amelka jest offline
reklama

Member

Meldunek: Apr 2010
29-09-2012, 23:11
Domyślnie

WT50 ma moim zdaniem podstawę nie pasującą.
No i jak dla mnie to DT50 jest piękny, idealnie uzupełnia nowoczesny pokój.

Zastanawia mnie czemu jak się wchodzi w Viera Connect to podwyższa się poziom głośności, a jak się wyjdzie to wraca do poprzedniego stanu...
Wspiera forum

29-09-2012, 23:59
Domyślnie

Wiecie wyglad to kwestia gustu i o tym sie nie dyskutuje to tak jak z wyborem kobiety jeden woli blondi drugi brunetki, natomiast parametrami jest lepszy wt i nie ma o czym w tej kwestii dyskutowac. A 3d jest coraz wiecej pozycji i niektore sa naprawde fajne. I biorac pdo uwage cene i jaka jest roznica miedzy tymi dwoma modelami dokupujac 2 pary ukularow to poprostu oplaca sie bardziej kupic wt. A propo kupienia tv powiedzmy 60 cali i ogladac z kompa to ja mam o tym tak samo zdanie dosyc negatywne zeby powiedziec to milo jak wzgledem tych co kupuja samochod juz nie bede wymienial marki tylko silnik 3 l lub 4l i wstawiaja do niego gaz takze zostawie do bez komentarza. Reasumujac albo stac czlowieka na cos i kupuje to i opdowiednie do niego akcesoria albo nie, ale kazdy ma prawo do swojego myslenia....
Lolek
Sony KD-55X8505C,KDL-55HX955,Onkyo TX-NR5010, Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite. Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, MA Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra.Van den hul D-352 z konfekcją DIY,Hq Ofc ProlinkExclusive,
Van den hul the Flat, Qed reference, Audioquest chocolate.Wireworld ultrafiolet 5. Oehlbach NF 1 Y.Nordost Red Dawn,. Kabl. zasil. PS-Audio AC-3, Audioquest NRG 2x 2szt. , Monster Cabel powerline 200. Listwy zasilające Supra DB-06EU, Belkina.
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
Member

Meldunek: Apr 2007
30-09-2012, 14:29
Domyślnie

Witam.
Po kilku tygodniach dylematu przy wyborze TV zdecydowałem sie na tego Panasonica w 55 calach.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu pomimo, kilku drobnych mankamentów.
TV posiadam już ponad dwa tygodnie , mogę więc pokusić się o krótką opinię z mojej strony.
Obraz rewelacyjny, soczystość i gama kolorów wyśmienita ( posiadam także ES6800 ale kolory w porównaniu do Panasa jakby wyblakłe, nie widać tak dokładnie głębi kolorów - pomimo kalibracji ).
Wracając do Panasonica , został skaliborwany i używam go przeważnie w trybie kinowym.
Ustawienia:
Kontrast - 34
Jasność - 0
Kolor - 33
Ostrość - 4
Balans bieli - normalny
Intensywne kolory - wyłączone
Tryb ECO - włączony ( jak dla mnie fantastyczna opcja, gdyż oglądam dużo wieczorem, w ciemnym pomieszczeniu. Po kalibracji jasność wyszła 32 ale w ECO było troszkę za ciemno więc podciągnołęm do 34 i jest OK, w dzień odpowiednio jasno świeci, a wieczorem nie bije po oczach przy zachowaniu gamy kolorów, która nie popada w szarości w trybie ECO )
Redukcja szumów - wyłączone
Gamma - 2.2
Balans bieli -2, 3, 2, 0 ,0 , 1
Inteligent Frame Creation - Minimum
Dodatkowo włączony tryb oszczedzania w zakładce konfiguracja.
Dzwięk jak dla mnie rewelacja. TV wisi na ścianie i przy odpowiednich ustawieniach dzwięk jest super. W innych telewizorach , które posiadałem musiałem używać soundbara bo dzwięk był plastikowy.

Teraz trochę o mankamentach.
Clouding praktycznie nie istnieje, jedynie w lewym dolnym rogu i na środku w zupełnie ciemnym pokoju widać jaśniejsze łaty ( 2, 3 tony jaśniejsze od reszty ) , oczywiście test robiłem przy uzyciu "zdjęcia" czarne tło.
Mój TV posiada najprawdopodobniej drobny Vertical Banding, gdyż podczas ogladania meczów, z prawej strony około 10 cm od krawędzi ledwo widać ale widać dwa pionowe paski , jeden ciemniejszy drugi jaśniejszy, to samo mniej wiecej na środku matrycy. Ogólnie tego nie widać ale jednak. Po wpatrzeniu się w ten efekt zostaje w głowie i wkurza ( pewnie minie mi po miesiącu, jestem typem pedanta i najmniejszy mankamanet mnie wkurza ).
Przy samych rogach widać jaśniejsze punkty ( jakby w wyniku dokręcenia matrycy ), tylko w scenach bardzo jasnych przy tle białym.
Podsumowując telewizor jest wart polecenia tym bardziej , że nabyłem go za rozsądną cenę 6500 zł.
Mam nadzieję, że będe się nim cieszył do czasu optymalnych i dostępnych cen dla zwykłego zjadacza chleba Oledów.

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Xander ; 30-09-2012 o 15:11
Odpowiedź z Cytatem
Xander jest offline
Wspiera forum

30-09-2012, 14:55
Domyślnie

Witam niestety masz tego pecha ze masz 55 cali w 47 calach byloby lepiej ale to i tak mytsle ze jestes zadowolony z niego a do oledow dasz rade a pozniej miejmy nadzieje ze to bezie juz inny swiat , czego tobie ,sobie i innym zycze.
Lolek
Odpowiedź z Cytatem
lolek126 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania