Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

amebka4

New member
@python, wcześniej w temacie były jakieś informacje o kalibracji - post #76 na 11 stronie tego wątku :) - oczywiście te ustawienia nie muszą być idealne na Twoim TV

Mam opcję na zakup takiego L55DT50, jeśli dobrze zrozumiałem to może się okazać, że mam za słaby sygnał TV, żeby mi ładnie wyświetlało? Idzie to jakoś sprawdzić? Nie chciałbym, żeby telewizor był za dobry w stosunku do mojego sygnału TV.
 

robertok01

New member
Mam pytanko jeśli chodzi o kanał ARC.Chciałbym uzyskać dzwięk z TV na głosnikach kina domowego poprzez amplituner.Połączyłem TV kablem HDMI przez port w TV HDMI2 (ARC) i podpiąłem do ampli.Dźwięku nadal nie mam. Może coś trzeba jeszcze poustawiać, w amplitunerze opcja ARC jest i jest na ON czyli włączona. Nie wiem o co chodzi ???
Mogę liczyć na jakąś podpowiedź ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ją użyłem kabla optycznego do polaczenia tv i amplitunera.
 

czarek1212

New member
ja mam wersje TX-L55DT50E od tygodnia i zauważyłem jakies dziwne rozmycia wokół postacico prawda nieduze ale czasem pojawia sie to wie ktos moze co to jest? ciezko zrobic zdjecie bo to pojawia sie na chwile...
 

skylla1

Member
Bez reklam
Pewnie IFC w zaawansowanych ustawieniach obrazu. Chyba najlepiej to wyłączyć, choć czasem wystarczy zmniejszyć na średnie.
 

kradek

New member
Do przeczytania :korespondencja z COK firmy Panasonic. Miło że odpowiedzieli :

Pytanie

Witam serdecznie

Jestem zainteresowany zakupem jednego z Państwa telewizorów konkretnie modelu TX-L55DT50 ale chciałem u źródła zweryfikować opinie na jego temat pojawiające się na forach internetowych zajmujących się problematyką TV tak by całkowicie świadomie podjąć decyzję o zakupie. Otóż informacje wskazywały na problemy z:
1. Niskiem kontrastem TV na poziomie 830:1
2. Niskim poziomem czerni telewizora i problemem z czernią gdy TV ogląda się w warunkach słabego oświetlenia oraz ilością detali
Czy Państwu znane są te opinie i czy tak jest a jeśli tak czy firma podejmuje jakieś kroki by je wyelimimować. Z informacji wynikało że być może to problem jakości matryc a być może firmware.
Jako wieloletni użytkownik różnego rodzaju sprzętu firmy upatrzyłem sobie Państwa TV jako następny i chciałbym potwierdzić właściwy wybór.
Z poważaniem
Radosław K

Odpowiedź

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic. Uprzejmie informujemy, że kontrast w telewizorze TX-L55DT50E wynosi 5,000,000:1. Ponadto informujemy, że w najwyższych seriach telewizorów LED'owych: typu WT50 czy DT50 również kwestie problemów z czernią zostały zlikwidowane poprzez zastosowanie najnowszej, innowacyjnej wersji oprogramowania. Przesyłam Panu link do strony do telewizora: TX-L55DT50:

Telewizory - Telewizory LCD - TX-L55DT50 - specifications - Panasonic Polska

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.
Jeśli byłby Pan zainteresowany otrzymywaniem newslettera informującego o nowościach firmy Panasonic, prosimy o rejestrację przez naszą stronę internetową Witamy w Panasonic Polska
lub przez Centrum Obsługi Klienta (0801 801 887)
Z poważaniem,[/QUOTE]
 

skylla1

Member
Bez reklam
Czyli dostałeś cytaty z reklamówki a nie żadne refleksje na podstawie zgłaszanych usterek czy zastrzeżeń użytkowników. Nic z tego absolutnie nie wynika - ot - kopiuj i wklej z oficjalnych danych.
Inna rzecz, że co innego mieli napisać? "Rzeczywiście mamy nie najlepszy kontrast a nasi klienci skarżą się na czerń i podświetlanie dlatego proponujemy zastanowić się nad wyborem produktu konkurencji.". He he, tego oczekiwałeś? :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W nowych modelach faktycznie poprawili algorytmy. Bo pierwsze modele miały nbardzo duży problem z podświetleniem.
 

zibiKSG

New member
Witam mój pierwszy post i już z problemem :D

Od kilku dni jestem posiadaczem tego modelu Panasonic TX-L47DT50E..Musiałem do niego osobno kupić okulary 3D - no i albo jestem ślepy gdyż nie widzę żadnej różnicy w obrazie albo tępy i nie mogę ich odpowiednio skalibrować :lol: - okulary Panasonic TY-EW3D3M....Chyba że sprzedawca mi sprzedał(na zamówienie :/) nie odpowiedni model okularów do TV :shock:

Wierzę,że trafiłem na odpowiednie forum,które pomoże rozwiążać problem...Narazie jestem średnio zadowolony z racji braku 3D przy wydaniu bądź co bądź dużej kwoty :/
Z góry dziękuje za pomoc :blagam:
 

kejdzej

New member
Hej,

Mam ten TV w wersji 50" i mam kilka pytań:

- kilka dni temu w mojej kablówce na którymś Canal+ leciał jakiś film 3D. Z tym że obraz był podzielony na pół. Czy jest jakaś możliwość żeby dostosować taki obraz do tego TV żeby mozna było oglądać 3D? Jak uruchomiłem 3D w TV to próbował po prostu każdą połówkę ekranu zmieniać w 3D co oczywiście było bezsensowne :)

- czy każdy film 3D z Bluray / z pliku będzie działał na tym TV? Chodzi mi o to czy jest różnica w filmach z pasywnym i aktywnym 3D.

- jaki uchwyt kupić do tego TV tak żeby był możliwie blisko ściany oraz żeby nie spadł :)
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Musisz nacisnąć przycisk 3D na pilocie, później czerwony przycisk ( ustawienia ręczne) i wybrać opcję " obraz przy obrazie 3D". Powinno zadziałać.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Hej,

Mam ten TV w wersji 50" i mam kilka pytań:

- kilka dni temu w mojej kablówce na którymś Canal+ leciał jakiś film 3D. Z tym że obraz był podzielony na pół. Czy jest jakaś możliwość żeby dostosować taki obraz do tego TV żeby mozna było oglądać 3D? Jak uruchomiłem 3D w TV to próbował po prostu każdą połówkę ekranu zmieniać w 3D co oczywiście było bezsensowne :)

- czy każdy film 3D z Bluray / z pliku będzie działał na tym TV? Chodzi mi o to czy jest różnica w filmach z pasywnym i aktywnym 3D.

- jaki uchwyt kupić do tego TV tak żeby był możliwie blisko ściany oraz żeby nie spadł :)

Tu masz uchwyty dedykowane dla tego modelu Panasoncia Uchwyty do TV TX-L47DT50: Uchwyty do TV Panasonic , w teorii jesli dobrze przymocujesz uchwyt do sciany a potem do tv to raczej nie ma opcji zeby telewizor spadl, przynajmniej mi sie to nigdy nie zdarzylo.
 

zibiKSG

New member
Witam

Chciałem pooglądać trochę sportu(ostatnie KSW :D) poprzez przeglądarkę internetową(meczyki,futbolhd itp) niestety nie mam pluginu...A jak chciałem pobrać Adobe Flash Player to wyskakuje błąd przeglądarki - da się jakoś rozwiązać ten problem? :/

Z góry dziękuje za pomoc :)
 

czxawka

New member
Proszę o pomoc w sprawie dzwięku

Witam serdecznie:)Jak w temacie mam problem z odtwarzaniem dzwięku z konsoli psx3 na tym właśnie panasonicu.Wszystkie gry z wejściem 720p/60 hz nie odtwarzają dzwięku,natomiast u tych 1080p/50hz wszystko jest w porządku.Konsole mam podłączoną przez hdmi.Mam lg lsw570s i tam mi wszystko odtwarza,czyli wychodzi na to,że coś nie tak jest w tym dt50,a miało być tak pięknie.Zaznaczam,że jestem laikiem i może z mojej strony jakiś błąd,ale w ustawieniach dzwięku mimo kombinowania nic nie udało mi się wskórać.Dlatego liczę na Was na waszą pomoc.Pozdrawiam:)
 

python636

New member
Mam problem z odtworzeniem zawartości na Tym TV z Tabletu Samsung Galaxy Tab 2. po podłączeniu tabletu do TV oryginalnym kablem z USB od tabletu TV nie widzi tego urządzenia w ogóle :(
Wie ktoś dlaczego tak się dzieje, co trzeba zrobić aby przeglądać zawartość z tabletu na TV ??
Dzięki.
 

Tomasz-Pawel

New member
Pomoże ktoś ?
W jaki sposób połączyć tablet z TV aby można było wyświetlać na TV zawartość i treść z tabletu ?
Dzięki.

Witam!

Jeżeli chodzi o połączenie tabletu z TV przez USB (oryginalna przejściówka dołączona do tabletu) to również u mnie to nie działa (zarówno na Panasonic'u serii DT50 jak i E30). Tablet ustawiony jako pamięć masowa (tylko w takim ustawieniu był widoczny przez laptop), na tablecie pokazuje, że nawiązano połączenie przez usb, ale żaden TV go nie widzi pomimo, że na TV pojawia się komunikat - wykryto urządzenie USB.
Na tablecie mam jeszcze wyjście mini HDMI i po połączeniu kablem miniHDMI - HDMI wszystko działa jak należy - mam zdublowany ekran z tabletu.

Pozdrawiam T.P.
 
Do góry