Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

m1cky

New member
W instrukcji obsługi tego TV pisze "Tryb ECO - funkcja automatycznej kontroli jasności ... automatyczny dobór ustawień obrazu do warunków oświetlenia" - musi być to :).
Wyłączyłem tak jak radziłeś ECO. Zwiększyła się jasność, ale w ciemnych scenach dalej automatycznie przyciemnia się ekran w ciemnych scenach. Jak to wyłączyć?
 

electro69

New member
Wyłączyłem tak jak radziłeś ECO. Zwiększyła się jasność, ale w ciemnych scenach dalej automatycznie przyciemnia się ekran w ciemnych scenach. Jak to wyłączyć?
Witam
To dziwne jeśli to dalej nic za bardzo nie pomogło ... szczerze to ciężko mi powiedzieć co jeszcze można wyłączyć żeby tego "efektu" nie było (nie mam jeszcze tego TV)... w każdym razie dużo już czytałem wątków odnośnie tego telewizora i nigdzie jeszcze nikt nie skarżył się na to co u Ciebie (może masz tak wyczulony wzrok:) a zdecydowana większość ludzi tego po prostu nie widzi) ... zawsze można spróbować zrobić mu reset do ustawień fabrycznych ... zaktualizować oprogramowanie tv jeśli tego jeszcze nie robiłeś ... mam nadzieje że to nie jest jakaś wada a jeśli bardzo Cię to denerwuje to może lepiej zadzwonić po serwis niech to zobaczą.
Pozdrawiam
 

m1cky

New member
Witam
To dziwne jeśli to dalej nic za bardzo nie pomogło ... szczerze to ciężko mi powiedzieć co jeszcze można wyłączyć żeby tego "efektu" nie było (nie mam jeszcze tego TV)... w każdym razie dużo już czytałem wątków odnośnie tego telewizora i nigdzie jeszcze nikt nie skarżył się na to co u Ciebie (może masz tak wyczulony wzrok:) a zdecydowana większość ludzi tego po prostu nie widzi) ... zawsze można spróbować zrobić mu reset do ustawień fabrycznych ... zaktualizować oprogramowanie tv jeśli tego jeszcze nie robiłeś ... mam nadzieje że to nie jest jakaś wada a jeśli bardzo Cię to denerwuje to może lepiej zadzwonić po serwis niech to zobaczą.
Pozdrawiam
Włączyłem "Prawdziwe Kino", skalibrowałem obraz i wyłączyłem między innymi Tryb ECO. Teraz nie zmienia mi podświetlenia. :)
 

flooder

New member
Nie wiem czy tylko ja tak mam ale mój panasonic straszliwie smuży. Na razie mam jedynie obraz z tv analogowej ale nawet jak oglądam na youtube np. niekrytego krytyka czy ciemny obraz baz tyle białej ściany to przy szybkich ruchach widać ewidentne smużenie.
Czy tak już będzie czy da się coś z tym zrobić?

Sent from my GT-I9000
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy jest możliwość stałego wysyłania dzwięku z tv na wyjścia chinch?
Zawsze można z eurozłącza wyprowadzić. Np kupić sobie kabel Euro - 2xRCA AUDIO, pamiętając, że na RCA my być wyjście a nie wejście (ostatecznie można przelutować 2 kabelki we wtyku EURO w takim gotowym kablu jeśli będzie odwrotnie).
 

skylla1

Member
Bez reklam
Tryb kino lub prawdziwe kino jest dobry do oglądania filmów w ciemnym pokoju. Do sportu czy nawet studia, zwłaszcza w jasnym pokoju, nie bardzo się nadaje. Wtedy lepszy jest obraz normalny + włączone ECO.
Nie ma jednego ustawienia na wszystkie kanały, źródła i pomieszczenia.
Co więcej wątpię, aby telewizory były tak precyzyjnie w fabryce kalibrowane, że korekta na każdym egzemplarzu jest identyczna.
 

speed18

New member
Dziś dotarł w końcu długo oczekiwany (od czwartku :p ) Panasonic TX-L42ET5E :) Nie miałem zbyt dużo czasu na testowanie go, ale co nieco obejrzałem.
Wygląd: TV prezentuje się świetnie - nie zerwałem jeszcze folii ochronnych z ramki, ale pomimo tego prezentuje się super. Chce tu również nadmienić solidność wykonania - wszystko jest dobrze spasowane i na pierwszy rzut oka wygląda solidnie i porządnie. Pilot wygląda trochę plastikowo, ale bardzo dobrze leży w dłoni, przyciski wciskają się miękko, ale zarazem pewnie.
Obraz Obraz prezentuje się również bardzo dobrze. Nie zauważyłem jak narazie nierównomierności podświetlania. Kanały cyfrowe HD z kablówki wyglądają super, nie HD również mi się podobają. Kanały analogowe też pozytywnie mnie zaskoczyły (po czytaniu różnych opinii na tym forum odnośnie skaczącego obrazu itp.) - obraz nie jest tak wyraźny jak HD, ale jest stabilny, nic nie lata, nie skacze i da się oglądać.
Multimedia Na szybko udało mi się uruchomić zdjęcia i filmy Full HD z karty SD zrobione aparatem CANON. Wszystko działało poprawnie - żadnych problemów. Zaskoczyło mnie to, że jak włączyłem podgląd zdjęć to włączyła się muzyczka w tle :p Podłączyłem również laptopa po kablu HDMI w rozdzielczości Full HD. Również działało wszystko poprawnie. Nie miałem jednak dźwięku w TV (a jedynie w laptopie), ale być to kwestia ustawień. Lekki minus za nie do końca dobrze czytelną czcionkę, ale chyba również jest to kwestia odpowiedniego skalibrowania obrazu, którego nie zdążyłem zrobić. Udało mi się również podłaczyć bez problemowo laptopa do TV po kablu D-SUB. :)

Dźwięk Tu bardzo pozytywne zaskoczenie - na forach ludzie wypowiadają się dość negatywnie odnośnie dźwięku wydawanego przez coraz to cieńsze panele LCD LED. Spodziewałem się więc płytkiego dźwięku przypominającego ten z przeciętnego laptopa. Jednak trochę się przeliczyłem - dźwięk jest wyraźny, czysty, dość głęboki. Wiadomo, że nie jest to 200Wattowy SubWoofer, ale wg mojej oceny dźwięk jest bardzo przyzwoity.

3D Do tego modelu dostarczone są 4 pary pasywnych okularów pozwalających cieszyć się technologią 3D. Nie miałem do dyspozycji odpowiedniego materiału, więc nie mogę się za bardzo wypowiedzieć jak to wygląda. Skorzystałem jedynie z konwersji obrazu 2D do 3D zarówno przy sygnale z kablówki jak i przy odtwarzaniu filmu 720p. Efekt nie jest powalający, ale przyjemny dla oka. Da się zauważyć, głębię tła za postaciami i przedmiotami umieszczonymi na pierwszym planie. Dołączone okulary nie są zbyt masywne i nie sprawiają wrażenia super wykonanych: są giętkie, lekkie (co może być też zaletą). Plusik za to, że są tak zaprojektowane, iż mogą zakładać je również osoby noszące okulary korekcyjne :)

Menu Nie miałem wcześniej zbyt dużo do czynienia z telewizorami LCD - jedynie ostatnio na wakacjach miałem do dyspozycji w pokoju 32-calowego Philipsa. Przyzwyczajony do szybkiego przełączania kanałów w domowym CRT raziło mnie czekanie 2 czy 3 sekund na ukazanie się kolejnego programu. W moim odczuciu menu również było dziwne. W moim Panasonicu kanały przełączają się zadziwiająco szybko - może nie jest to czas mrugnięcia oka, ale czas jest na tyle krótki, że nie jest to dla mnie denerwujące. Menu również mi się podoba (jest kolorowe :p) - działa szybko, EPG dostępny pod dedykowanym przyciskiem.

Internet To jedyna rzecz, której nie zdołałem przetestować. Podczas pierwszego uruchamiania skonfirurowałem połaczenie WiFi (test łącza przeszedł pozytywnie). Natomiast jak chciałem skorzystać z funkcji internetowych to wyskoczyła informacja o dostępnej aktualizacji - zrezygnowałem i zostawiłem to na wieczór :)

Podsumowując: Telewizor zaskoczył mnie jak narazie bardzo pozytywnie. Brałem również pod uwagę Philipsa 40PFL5507, którego oglądałem w EURO RTV i jak narazie uważam, że dokonałem dobrego wyboru. Wieczorem dokonam dokładniejszych oględzin i testów i w miarę możliwości opiszę to na forum. Postaram się również odpowiedzieć na pytania forumowiczów, którzy być może borykają się z podobnym problem odnośnie wyboru modelu TV.
 

benolek

New member
;) Hej Witam wszystkich i od razu się przywitam.
To pierwszy post za niedociągnięcia przepraszam.

Czytam ostro wszystkie infa na temat tego tv (sam jestem na kupnie i zastanawiam się nad nim)
a dokładniej TX-l47ET5 (cena jakieś 3600 pln), myślałem również o TX-l47ET50 ale odpada przez aktywne 3d.
Chodzi mi po głowie jeszcze jeden tv LG 47LM660s (cena jakieś 4300 pln)

Piszą ze te Pan. maja matryce od LG ale piszą również że ten LG 47LM660s ma jakieś problemy (chmury, paski pionowe itd)
Czy w tym TX-l47ET5 jest taka sama matryca , ew ta sama??

Proszę Was o poradę, który z nich wybrać, chyba że jeszcze cuś innego macie dobrego na oku, bo sam już nie wyrabiam, w domu awaria i nie ma co oglądać a kobita suszy głowę ...wiecie sami jak to jest (kupiła by cokolwiek... jak ziemniaki ):blagam:

pozdr
 

speed18

New member
Ja na swoim Panasonicu żadnych chmurek nie zaobserwowałem (42 cale). Nie wiem jak to jest w przypadku LG, ale również słyszałem, że te Panasy mają matrycę 100 Hz IPS od LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przy zakupie podświetlenie. Ale ostatnio wszystkie firmy dbają o równość podświetlenia.
 

benolek

New member
Wystarczy sprawdzić przy zakupie podświetlenie. Ale ostatnio wszystkie firmy dbają o równość podświetlenia.


Sprawdzić ale jak? Nie znam się aż tak dobrze żeby takie coś wyłapać . Zgasić światło w sklepie będzie ciężko:) Może masz jakieś inne rady?
Który w nich możecie polecić LG czy Panasa?
pozdr
 

speed18

New member
Tak jak pisałem we wcześniejszych postach na telewizorach LG nie znam się w ogóle, ale jako jednodniowy posiadacz Panasa z tej serii mogę z czystym sumieniem go polecić. Jak na razie denerwuje mnie tylko jedna rzecz: podczas korzystania z Viera Connect (z serwisów iplex,yt) tekst trzeba wpisywać za pomocą myszki i wirtualnej klawiatury. Strasznie mnie to wkurza, gdyż mamy przecież do dyspozycji klawiaturę na pilocie i pisanie za pomocą tego narzędzia byłoby znacznie szybsze (tak jak jest to w menu telewizora). Czy wie ktoś czy można to gdzieś ustawić?
 

artiz_

New member
Bez reklam
pytanie

witam dla kalibracji opracowanej przez strone hdportal jest nalezy wprowadzic ustawienia w trybie kino czy prawdziwe kino? w opcji zwykle "kino" nie mam mozliwosci zdefiniowac ustawien 3D,i co nalezy rozumiec przez wartosc np Colour: default???
nalezy wprowadzic jakas liczbe ,jaką?
 

artiz_

New member
Bez reklam
__________________________________________________________________
Postavke
Viewing mode: Cinema
Contrast: 42
Brightness: default
Colour: default
Sharpness: 3
Vivid Colour: Off
P-NR: Off
White Balance:
R-Gain: -1
G-Gain: -6
B-Gain: 5
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B- Cutoff: 2
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation: Min
24p Smooth Film (BD): Off
16:9 Overscan: Off
_________________________________________________________________________
3D Settings
Viewing mode: Dinamic
Contrast: Maksimalan
Brightness: default
Colour: default
Sharpness: po želji
Vivid Colour: Off
P-NR etc: Off
White Balance:
R-Gain: -7
G-Gain: -1
B-Gain: 3
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B- Cutoff: 4
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation: Off
24p Smooth Film (BD): Off
16:9 Overscan: Off
_________________________________________________________________________chodzi o te ustawienia
 

Tortex

New member
Witajcie
Mam bardzo ważne pytanko. Czy można w jakiś sposób wyłączyć automatyczną regulację jasności? Funkcja ta jest dla mnie bardzo denerwująca. Podczas naprzemian jasnych i ciemnych scenach bardzo widoczne jest zmniejszanie i zwiększanie podświetlenia matrycy. Widoczne jest to np podczas oglądania koncertów. Co ciekawe gdy włączę jakiekolwiek menu wywołane z pilota, czy np podgłośnię dźwięk to podświetlenie wraca do pierwotnie wybranego. Jednak gdy tylko pasek podgłąsniania zniknie to znowu następuje przyciemnienie obrazu. Strasznie mnie to denerwuje ale nie mogę nigdzie znaleźć opcji jego wyłączenia. Pomocy!

Wyłączyłem tak jak radziłeś ECO. Zwiększyła się jasność, ale w ciemnych scenach dalej automatycznie przyciemnia się ekran w ciemnych scenach. Jak to wyłączyć?

Panowie mam identyczny problem i nie mam bladego pojęcia czego to może być wina i jak wyłączyć to przyciemnianie. Powiedzmy mam wszystkie ustawienia obrazu na default i wybieram sobie "Kino" bo wg. mnie najlepiej na nim widać. Oglądam sobie film, jest jakaś ciemna scena i wciskam dowolny przycisk na pilocie np. "info" i automatycznie obraz się pojaśnia. Problem w tym, że jak TV wyczuwa, że dany przycisk z pilota jest nieaktywny to wszystko staje się ciemniejsze i dużo mniej widać. ECO wyłączyłem, kombinowałem też z różnymi ustawieniami obrazu, ale nic nie pomaga. Jakieś sugestie?

Włączyłem "Prawdziwe Kino", skalibrowałem obraz i wyłączyłem między innymi Tryb ECO. Teraz nie zmienia mi podświetlenia.

Jak skalibrowałeś? I czy ten sposób działa na innych trybach, np. "Kino"?
 
Do góry