Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Budrys77

New member
Telewizor mam powieszony na.scianie wiec niestety tego nie sprawdze...
Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka

Wystarczy spojrzeć na pierwszą stronę tego tematu. Ja podejrzewam, że każdy egzemplarz tego TV będzie tak miał.
Zastanawiam się dlaczego i czy z telewizorami innych producentów jest tak samo?
 

Stanley

Member
Bez reklam
U mnie na TV też pisze LCD (32 cale). Przecież to jest TV LED.
Zarówno LCD jak i LED to technologie dotyczące oświetlenia matrycy. Oznaczenie tego jako LCD może wprowadzać w bład, mniej świadomych użytkowników.

Skoro to TV ledowy to dlaczego tak jest? Czy u Was też z tyłu TV macie napis LCD?
To nie tak. LCD to rodzaj technologii matrycy, a LED tylko użytego podświetlenia. W starszych telewizorach LCD zamiast diód LED stosowano świetlówki (CCFL). Zatem wszystkie tzw. tv "LED" tak naprawdę są telewizorami LCD. No może z wyjątkiem wielkich billboardów, czy też OLED, ale to już zupełnie inna bajka. Poczytaj sobie choćby tutaj http://telewizor.eu/led.html
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Czy odywarza wam tvn player mi znow niedziała. Jak dam na materiale odtwarzaj to sie zawiesza. Mozecie spr. U siebie?

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 

Budrys77

New member
To nie tak. LCD to rodzaj technologii matrycy, a LED tylko użytego podświetlenia. W starszych telewizorach LCD zamiast diód LED stosowano świetlówki (CCFL). Zatem wszystkie tzw. tv "LED" tak naprawdę są telewizorami LCD. No może z wyjątkiem wielkich billboardów, czy też OLED, ale to już zupełnie inna bajka. Poczytaj sobie choćby tutaj Telewizory LED
Pozdrawiam.

Czyli mam rozumieć, że skrót LCD nie dotyczy sposobu oświetlenia matrycy? Zawsze wydawało mi się, że to jednak chodzi o podświetlenie. Cóż... człowiek podobno całe życie się uczy.;)

Czy odywarza wam tvn player mi znow niedziała. Jak dam na materiale odtwarzaj to sie zawiesza. Mozecie spr. U siebie?

Dla uściślenia: chodzi o tę aplikacje z napisem player z niebieskim kółkiem i białym trójkącikiem w środku?
Jeśli tak to u mnie działa, chociaż sprawdziłem bardzo pobieżnie. Nic się nie wiesza.
U mnie nie działa Iplex, ale gdzieś czytałem, że to z powodu zakończenia działalności tego serwisu.

Edit: Mała poprawka. Sama aplikacja mi działa. Mogę odtwarzać filmy. Jednak jak na stronie internetowej wpisuje player.pl i chcę obejrzeć dowolny material, to po kliknięciu nic się nie dzieje. Czyli u mnie też nie działa.


Jeszcze zapytam o taką rzecz.

Skoro ten TV umożliwia przeglądanie internetu to musi mieć jakiś system operacyjny-chyba, że znów się mylę.
Czy ktoś wie czy jest to Windows/jakaś wersja Linuxa/czy może coś innego?
Pytam bo na komputerze mam Linux 17.3 Mate 64 bit. Na linuxie na komputerze strony typu tvn player nie działają u mnie od zawsze. Coś próbowałem działać w tym kierunku, ale dla mnie ten problem jest nie do przeskoczenia. Wiem czemu nie działa, ale nie umiem tego naprawić. Zresztą w sumie nie o tym chciałem...

Teraz tak: jeśli w tym Panasonicu jest Linux (nie mam co do tego pewności) to czemu tutaj tvn player działa, a na komputerze nie chce?
To, że teraz nie chce zaskoczyć, to pewnie spowodowane jest jakąś awarią i najprawdopodobniej jednak będzie to działało.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Czyli mam rozumieć, że skrót LCD nie dotyczy sposobu oświetlenia matrycy?
Skrót LCD oznacza po prostu wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Więcej choćby tutaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyświetlacz_ciekłokrystaliczny
Zawsze wydawało mi się, że to jednak chodzi o podświetlenie.
Cóż, padłeś ofiarą "chłytu makretingowego", jako zresztą nie jedyny ;) LED, czyli dioda świecąca
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_elektroluminescencyjna
oznacza w tym przypadku rodzaj podświetlenia matrycy LCD, a nie jakąś zupełnie inną, przełomową zasadę działania wyświetlacza. Zresztą uważam bardzo ładnie wyjaśniono to w linku, który podałem w poprzednim poście.
Cóż... człowiek podobno całe życie się uczy.;)
Mnie się podoba powiedzenie: "Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny." ;)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

szakalq

New member
Witam,

Jakby ktoś chciał edytować na PC listę kanałów to w tym tv działa sposób taki:

To transfer your channel list you need an SD-Card and create an empty folder or file named "hotel.pwd".

When you insert the SD-card in your TV you are prompted for a password:
- To save the list on SD-card enter 4850
- To load the list from SD-card enter 4851
 

stirl

Member
Witam,

Jakby ktoś chciał edytować na PC listę kanałów to w tym tv działa sposób taki:

To transfer your channel list you need an SD-Card and create an empty folder or file named "hotel.pwd".

When you insert the SD-card in your TV you are prompted for a password:
- To save the list on SD-card enter 4850
- To load the list from SD-card enter 4851


no i zabraklo najwazniejszej informacji :) JAK EDYTOWAC :p
https://sourceforge.net/projects/chansort/ to program do edycji listy programow.
niestety po wgraniu listy na telewizor kasuje ustawienia tv :)

a tak btw http://www.hdtv.com.pl/forum/1196227-post73.html

D.
 

szakalq

New member
Właśnie zauważyłem, że importuje też ustawienia. U siebie w multimedia chce układ kanałów przy ustawieniu Szwecji wrzucić na ustawieni Polski, ale z automatu przeskakuje na Szwecję więc jedynie ręczna edycja na pc i wrzucenie zawsze lepiej niż w tv klikać.

Przy wybraniu Szwecji jest dobra kolejność, ale brakuje aplikacji polskich.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

Stanley

Member
Bez reklam
Hm, w DT60 import kanałów powyższą metodą skutkuje resetem ustawień, a przynajmniej ich części, o ile pamiętam. Może w ET5E jest inaczej.

Tak czy siak Ameryki z metodą "hotel.pwd" nie odkryłeś. Ale może komuś się przyda, że działa w tym modelu.
 

szakalq

New member
Jeśli chodzi o et5, na nim sprawdzam cały czas, to działa prawidłowo.

Poradziłem tez sobie z problemem listy kanałów w multimedia według prawidłowej kolejności tzn import z wersji Szwecja do Polska.

Eksportuje listę kanałów prawidłową czyli szwecja, w programie chansort robię listę referencyjną, przełączam tv na wersję Polską, eksportuje listę i sortuje w programie według listy referencyjnej szwedzkiej i importuje do TV - to tak może na przyszłość komuś się przyda.
 

jkl777

Member
FiiO D07 circa 230zł...

Link przykładowy: 5,90 - Przejściówka adapter Scart (Euro) - 3*Cinch+S-Video, przełącznik wejście/wyjście ;)
No ale wybór jest, zależy co komu...

Witam,

Mam problem z ta przejsciowka (konwerterem). Opisalem go tu:

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/131448-42et60e-dziwny-problem-z-dzwiekiem.html

"Witam,

mam problem z dzwiekiem w 42ET60E.

Mam podlaczony STB poprzez HDMI do TV, a TV poprzez kabel optyczny do konwertera TOSLINK - 2 x RCA i do wieży. I tutaj nie ma problemu, dzwiek dziala (na sluchawkach, glosnikach telewizora i poprzez przejsciowke na wiezy).

Problem jest, gdy chce odtworzyc film poprzez odtwarzacz multimediow i DLNA. Glos na sluchawkach jest, na glosnikach TV tez, ale na wieze dochodzi sam szum.

Wiecie moze gdzie tkwi blad? Jeszcze bym zrozumial, ze w ogole nie dziala dzwiek poprz konwerter, ale ze z STB jest poprawnie, a z odtwarzanego filmu (kazdego, niezleznie od rodzaju sciezki dzwiekowej) nie.

Smieszny jest tez fakt, ze jak odtwarzam cos z IPLA cy YouTube, to dzwiek jest poprawnie przekazywany do wiezy. "
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A nie prościej było podłączyć wieżę bez konwertera czyli pod wyjście słuchawkowe/liniowe w TV? Mam tak podłączone u siebie (42ET5E) i działa pięknie. Po co sobie życie utrudniasz jakimiś zbędnymi konwerterami? Wystarczy kabel jack-2xRCA. Gniazdo słuchawkowe w TV automatycznie rozpoznaje czy są podpięte słuchawki czy wzmacniacz i dla wzmacniacza ustawia wyjście liniowe audio.
 
Ostatnia edycja:

jkl777

Member
A nie prościej było podłączyć wieżę bez konwertera czyli pod wyjście słuchawkowe/liniowe w TV? Mam tak podłączone u siebie (42ET5E) i działa pięknie. Po co sobie życie utrudniasz jakimiś zbędnymi konwerterami? Wystarczy kabel jack-2xRCA. Gniazdo słuchawkowe w TV automatycznie rozpoznaje czy są podpięte słuchawki czy wzmacniacz i dla wzmacniacza ustawia wyjście liniowe audio.

Z bardzo prostego powodu. Analogowo mam opoznienia.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko, że w torze analogowym nie występują opóźnienia.
Obraz na TV jest zawsze zsynchronizowany z dźwiękiem. TV dba o to. Cyfrowy sygnał po obróbce w TV zawsze ma lekkie opóźnienie ale o tyle samo jest opóźniony dźwięk w TV i tym samym w wyjściu liniowym audio czy słuchawkowym. Przecież w kolumnach wieży/wzmacniacza podłączonego analogowego żadne przesunięcie dźwięku już nie występuje. Przy sygnale analogowym pojęcie opóźnienia praktycznie nie istnieje.
Tyle teorii a w praktyce sam podłączałem tak kilka zestawów audio (mam tak u siebie, u rodziców, sąsiada, siostry...) i zawsze dźwięk w kolumnach był idealnie równo z dźwiękiem i obrazem w TV. Mam z resztą też TV Panasonica - praktycznie ten sam model co ty i wzmacniacz mam podpięty pod wyjście słuchwkowe (liniowe audio). O jakich więc opóźnieniach mówisz?
Opóźnienia możesz mieć jedynie jakbyś chciał podłączyć analogowo audio nie do TV a np. do odtwarzacza cyfrowego czy innego źródła obrazu i dźwięku. Wtedy w wieży/wzmacniaczu możesz mieć wcześniej dźwięk przed obrazem i dźwiękiem TV ale o takim połączeniu nie pisałeś.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Tylko, że w torze analogowym nie występują opóźnienia. <...> O jakich więc opóźnieniach mówisz?
Niby nie występują, ale występują. Ja mam dźwięk wypuszczony do starego amplitunera ze złącza Scart w tv (tam też są wyjścia audio liniowe, nie trzeba żadnych konwerterów, wystarczy prosta przejściówka). Podczas słuchania na kolumnach przez ampli, muszę całkiem wyciszać głośniki w telewizorze, ponieważ słychać nieprzyjemne przesunięcie dźwięku o ułamek sekundy (i na odwrót, jeśli chcę słuchać fonię tylko z telewizora, muszę wyciszyć/wyłączyć ampli)). Czyli (analogowy przecież) sygnał audio w złaczu Scart jest w jakiś sposób przesunięty wzgledem sygnału występującego w wewnętrznych głośnikach telewizora (także analogowych, że tak powiem ;)). Piszę o tym jako w sumie ciekawostkę - jeśli słucham tylko przez wbudowane głośniki tv, albo tylko na kolumnach amplitunera, owo opóźnienie w niczym mi nie przeszkadza. Co ciekawe, identyczny efekt miałem w ośmio- już teraz prawie -letnim Sharpie, który przedtem zajmował miejsce Panasonica (DT60) i był podłączony do amplitunera w identyczny sposób.

Poza tym dodam, że przy takim podłączeniu (tzn. przez Scart), dźwięk "wychodzi" z tv do amplitunera praktycznie ze wszystkich źródeł: wbudowanych w tv tunerów (to chyba podstawa... ;) ), HDMI, USB, DLNA, aplikacjach netowych (YT, Ipla, radia netowe itp.). Nie działa bodaj tylko w screen-mirroringu, ale z tej funkcji korzystam baaardzo sporadycznie (zresztą w ET5 chyba jej nie ma).
@jkl777: może zatem podłącz w ten sposób, chociaż na próbę?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przemyślałem i przetestowałem co napisałeś. Przyznaję Ci rację, że w wyjściu EURO dźwięk faktycznie może być nieznacznie przesunięty. Może wynika to z opóźnienia powstałego w czasie dodatkowej konwersji sygnału HD do SD (EURO to przecież sygnał SD). Znalazłem w domu przejściówkę EURO - 3x RCA, która to potwierdziła w TV SONY 46Z5500 - dźwięk był minimalnie przesunięty (efekt echo). Nie zmienia to faktu, że dźwięk w wyjściu słuchawkowym jest równo z obrazem. Podłącz tam wzmacniacz. Jedyne co potrzebujesz to kabel jack-2xRCA (lub adapter jack-2x żeńskie RCA). Po podpięciu wzmacniacza TV Panasonic wykryje go i przełączy wyjście słuchawkowe na wyjście linowe audio więc wszystko będzie prawidłowo działać. W menu TV możesz sobie dodatkowo wyregulować poziom wzmocnienia (ja dałem chyba na 75%). Naprawdę, mam tak podpięty dźwięk w swoim drugim TV (Panasonicu L42ET5E) i dźwięk we wzmacniaczu jest idealnie równo z dźwiękiem w TV. Przy wyjściu liniowym głośniki w TV nie są odłączane i może grać wzmacniacz i TV jednocześnie a ewentualne korekcje dźwięku w menu TV nie zmieniają barwy dźwięku idącego do wzmacniacza (w samym TV oczywiście będą działały). Zgłaśnianie i zciszanie dźwięku w TV nie zmienia poziomu dźwięku dla wzmacniacza. Mówić krótko: wzmacniacz podłączony w tym TV do wyjścia słuchawkowego działa jak powinien - dokładnie tak samo jakby był podpięty do normalnego wyjścia audio 2xRCA.
 
Ostatnia edycja:

jkl777

Member
Tylko, że w torze analogowym nie występują opóźnienia.
Obraz na TV jest zawsze zsynchronizowany z dźwiękiem. TV dba o to. Cyfrowy sygnał po obróbce w TV zawsze ma lekkie opóźnienie ale o tyle samo jest opóźniony dźwięk w TV i tym samym w wyjściu liniowym audio czy słuchawkowym. Przecież w kolumnach wieży/wzmacniacza podłączonego analogowego żadne przesunięcie dźwięku już nie występuje. Przy sygnale analogowym pojęcie opóźnienia praktycznie nie istnieje.
Tyle teorii a w praktyce sam podłączałem tak kilka zestawów audio (mam tak u siebie, u rodziców, sąsiada, siostry...) i zawsze dźwięk w kolumnach był idealnie równo z dźwiękiem i obrazem w TV. Mam z resztą też TV Panasonica - praktycznie ten sam model co ty i wzmacniacz mam podpięty pod wyjście słuchwkowe (liniowe audio). O jakich więc opóźnieniach mówisz?
Opóźnienia możesz mieć jedynie jakbyś chciał podłączyć analogowo audio nie do TV a np. do odtwarzacza cyfrowego czy innego źródła obrazu i dźwięku. Wtedy w wieży/wzmacniaczu możesz mieć wcześniej dźwięk przed obrazem i dźwiękiem TV ale o takim połączeniu nie pisałeś.

"sory że odgrzebuje temat ale szukam i szukam i czytam i nigdzie nie moge znaleźć jak do tego tv podłączyć mikro wieżę. Chcę jakoś poprawić dzwięk ale bez kupowania kina i drogich amplitunerów więc pomyślałem o mikro wieży coś do 1000zł. W media oglądałem takie wieżyczki i grają jak dla mnie wystarczająco, dzwięk jest czysty bas lepszy całkowicie dla mnie wystarcza ale jak to podłączyć bo ten tv nie daje sygnału czinczami (stara plazma podłączała się bez problemu kablem czincz a ta nie chce dawać dzwięku). Są w media mikro wieże z wejściem optycznym i tam pewno problemu nie będzie ale cena 1400 i więcej a to już przegięcie jak za taki mały badziew. No chyba że coś polecicie do 1500zł żeby fajnie sobie grało (nie chce soundbara). Acha tv to dokładnie Panasonic TX-L50ET60E a pomieszczenie to salon otwarty ponad 50m ale ja oglądam tv z 3,5 metra i jakoś głośno nie musi być. Dzięki za odpowiedź "

Analogowo nie wychodzi dzwiek caly czas, tylko na zrodle z niego korzystajacym.

Tak wiec problem lezy w przekazywaniu dzwieku z TV do wiezy przy odtwarzaniu materialu z DLNA.

A pod sluchawkami mam podpiete... sluchawki :)
 
Ostatnia edycja:

krzyh70

New member
"sory że odgrzebuje temat ale szukam i szukam i czytam i nigdzie nie moge znaleźć jak do tego tv podłączyć mikro wieżę. Chcę jakoś poprawić dzwięk ale bez kupowania kina i drogich amplitunerów więc pomyślałem o mikro wieży coś do 1000zł. W media oglądałem takie wieżyczki i grają jak dla mnie wystarczająco, dzwięk jest czysty bas lepszy całkowicie dla mnie wystarcza ale jak to podłączyć bo ten tv nie daje sygnału czinczami (stara plazma podłączała się bez problemu kablem czincz a ta nie chce dawać dzwięku). Są w media mikro wieże z wejściem optycznym i tam pewno problemu nie będzie ale cena 1400 i więcej a to już przegięcie jak za taki mały badziew. No chyba że coś polecicie do 1500zł żeby fajnie sobie grało (nie chce soundbara). Acha tv to dokładnie Panasonic TX-L50ET60E a pomieszczenie to salon otwarty ponad 50m ale ja oglądam tv z 3,5 metra i jakoś głośno nie musi być. Dzięki za odpowiedź "

Analogowo nie wychodzi dzwiek caly czas, tylko na zrodle z niego korzystajacym.

Tak wiec problem lezy w przekazywaniu dzwieku z TV do wiezy przy odtwarzaniu materialu z DLNA.

A pod sluchawkami mam podpiete... sluchawki :)

Niedawno kupowałem rodzicom wieżę Philipsa za 630 zł z wejściem AUX. Kupiłem im do tego taniego DACa (za 60zł na all...) + kabel optyczny i 2x cinch-minijack. Czyli TV->wyjście optyczne->DAC->AUX w wieży. Działa bardzo dobrze.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
jkl777 - żadnych dac'ów, żadnych optyków.
TV nie ma wyjścia 2xcinch bo ma wyjście mały jack (combo słuchawkowe/liniowe).
Kupujesz więc kabelek za 10 zł typu 2xcinch - mały jack i wszystko gra tak jak powinno (nie zapomnij tylko ustawić w menu TV poziomu głośności dla wyjścia audio - coś ok 75-80 %, sam oceń)
Sprawdzone na kilku Panasonicach.
A wieża stereo za 1000 zł wystarczy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry