Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Budrys77

New member
Piszę gdyż zaobserwowałem u siebie dziwną rzecz.
Chciałem dziś obejrzeć sobie film bezprzewodowo przy pomocy Servio. Naciskam więc Viera Tools, następnie sekcję Serwer medialny by gładko przejść do programu.
Tutaj jednak pokazuje mi się napis "Brak danej funkcji Naciśnij OK by zobaczyć jak działa". Jest tak niezależnie czy włoże/ wyjmę pendriva. Pendrive uruchamia Iron Mana bezproblemowo. W sumie już kilkukrotnie mi się tak wydarzyło. Zapewne przejdzie...
EDIT: Teraz okazuje się, że do sieci też nie wejdę. Ciągle szuka sieci-pen wyjęty.
PS. Jeszcze w trakcie pisania tego posta wszystkie objawy minely. Nawet przy włożonym pendrive mam internet. Musiałem tylko wyłączyć i włączyć TV ponownie.

Czy ktoś spotkał sie z czyms takim w swoim tv? Chodzi głównie o próby otwarcia filmu zapisanego na komputerze i ten napis.
 

adrianopel

New member
Witajcie,

chcę zakupić ten TV z myślą o przesyłaniu i oglądaniu filmów z komputera (połączenie DVI-HDMI) + Lightpack. Dzisiaj jednak zacząłem się zastanawiać jak sprawa będzie wyglądać w przypadku przesyłania w ten sposób filmów 3D. Moja karta graficzna to GeForce 8600 GT 256MB i próbuję jednoznacznie stwierdzić czy z jej pomocą jest to możliwe. Mam jakiś sample filmu 3D na komputerze i playerami 3D (np Stereoscopic Player) obraz odtwarza się prawidłowo. Nie wiem jednak jak będzie to wyglądać na TV.

Odwiedziłem stronę nVidii ( Wymagania 3DTV Play ) i mojej karty tam nie widzę ale nie wiem czy to jest rzeczywiście to o czym myślę i na ile ta lista kart jest kompletna.

Czy ktoś z Was jest w stanie rozwiać moje wątpliwości raz a dobrze?

Z góry serdecznie dziękuję
 

Budrys77

New member
A nie prościej przez Servio z pominięciem kabli?
Ja posiadam 9600 GT od Palita. Nie mam problemu z tym o czym piszesz. Wydaje mi się (podkreślam wydaje mi się), że jeśli komputer z tą kartą poprawnie odtwarza 3D, to TV nie powinien mieć problemu.
Mam również wrażenie, że jeśli film jest w technologii 3D i chcemy go odtworzyć bezprzewodowo w naszym Panasonicu to karta graficzna nie ma tu nic do powiedzenia (może być nawet i Geforce 4).
Nie wiem jak to będzie gdy połączysz komputer i TV kablami. Być może Twoja karta sobie da radę.
Nie chce wprowadzać w błąd-dlatego jeżeli się mylę, to proszę o wyprostowanie.
 

adrianopel

New member
A nie prościej przez Servio z pominięciem kabli?

Na wstępie dziękuję za pierwszy odzew :) Nieprzypadkowo wspomniałem w poprzednim poście o Lightpacku czyli o odpowiedniku Ambilight dla monitorów. Nie jestem przekonany do Philipsa a ze względu na skromny budżet mógłbym sobie pozwolić najwyżej na Spectra 2 co mnie nie do końca satysfakcjonuje. Dlatego pomyślałem aby zastosować Lighpack, który podłącza się do PC przez USB i dzięki temu uzyskuje na monitorze efekt identyczny z tym w Ambilight.

Dlatego też chcę połączyć PC z TV aby móc oglądać filmy bezpośrednio z komputera aby na obu ekranach leciało to samo i zamontowanie urządzenia na TV dało pożądany efekt. Minus jest oczywiscie taki, że nie będzie to działać np na zwykłych kanałach telewizyjnych. U mnie jednak oglądanie z PC będzie stanowić większość a dodatkowo będę miał efekt Ambilight z czterech stron zamiast dwóch.

Moje pytanie odnośnie 3D i karty graficznej bierze się z tego, że zacząłem się zastanawiać czy powyższe rozwiązanie z puszczanie filmów z PC przez DVI-HDMI nada się jedynie do filmów 2D czy też do 3D także. Oczywiście w razie czego istnieje opcja wymiany karty graficznej ale na razie nie planuję tego robić. Dlatego jeśli ktoś stosuje u siebie połączenie PC (DVI) z TV (HDMI) i ogląda w ten sposób filmy 3D to byłbym wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem :)

Nie wiem na razie jak dokładnie działają serwery multimedialne takie jak Servio ale jeśli istnieje możliwość aby zapuszczony na TV film z serwera (PC) wyświetlał się w tym samym czasie identycznie na monitorze komputera to rzeczywiście chyba rozwiązałoby to problem. Jest taka możliwość?
 
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
"Nie wiem na razie jak dokładnie działają serwery multimedialne takie jak Servio ale jeśli istnieje możliwość aby zapuszczony na TV film z serwera (PC) wyświetlał się w tym samym czasie identycznie na monitorze komputera to rzeczywiście chyba rozwiązałoby to problem. Jest taka możliwość?"
Na pewno można ten sam film uruchomić "ręcznie" w tym samym czasie na kompie. Nie wiem, czy o to chodzi.
 

adrianopel

New member
"Nie wiem na razie jak dokładnie działają serwery multimedialne takie jak Servio ale jeśli istnieje możliwość aby zapuszczony na TV film z serwera (PC) wyświetlał się w tym samym czasie identycznie na monitorze komputera to rzeczywiście chyba rozwiązałoby to problem. Jest taka możliwość?"
Na pewno można ten sam film uruchomić "ręcznie" w tym samym czasie na kompie. Nie wiem, czy o to chodzi.

Wiem co masz na myśli ale trzymanie w jednej ręce pilota a drugą wciskanie play w odtwarzaczu na kompie to jednak nie do końca to co miałem na myśli :) Biorąc pod uwagę, że w trakcie filmu można chcieć zrobić pauzę to jest to rozwiązanie mało userfriendly :)
 

mich83

New member
Zastanawiam sie nad wzięciem tego telewizora na raty dla rodziców. Może natknoł sie ktoś z was na atrakcyjny system rabatowy ( np 0% ) dla tego TV. Pozdrawiam
 

adrianopel

New member
Ja byłbym zainteresowany zakupem 47'' bez rat i czekam cierpliwie na jakąś promocję, koniecznie czarnej wersji. Jak się nie uda to będę polować na ET60. Kiki, mogę prosić informację na priv jaka jest cena u Ciebie ET5 o ile jeszcze nim dysponujesz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ET5 jest w wersji czarnej - ale 47" już nie ma i nie będzie.
Jaką masz max kwotę na ten telewizor ?
 

mich83

New member
Ja jestem zainteresowany wielkością 47 cali w atrakcyjnym systemie ratalnym.

ET5 ma jeszcze inne wersje kolorystyczne niz czarna ? Jakie ?
 

adrianopel

New member
Z tego co widziałem zdarzały się promocje rzędu 3100-3200 na ten TV i na coś takiego wyczekuję. Jak się nie doczekam albo ET60 będzie trzymał cenę to wówczas pewnie dołożę. Na razie jednak czas mnie nie goni więc cierpliwe szukam. Pisząc, że koniecznie czarny miałem na myśli, że może być jeszcze ETW5, który jest sprzedawany tutaj. Telewizory - Panasonic TX-L47ETW5 (tuner SAT) - Panasonic Nie jestem specjalistą od modeli ale w jednej z wyszukiwarek cenowych było to podpięte pod ET5.
 
Ostatnia edycja:

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
w RTVEUROAGD sa raty 0% z tym ze z dostepnosc w sklepie internetowym tego Panasonica jest znikoma, trzeba szukac po stacjonarnych.
 

Budrys77

New member
Witam ponownie.:smile:
Noszę się z zamiarem kupna jakiejś bezprzewodowej klawiatury do tego Panasonica. Nie muszę chyba tłumaczyć, że obsługa neta pilotem TV to trochę męka.:smile:
Wstępnie upatrzyłem sobie taką: Klawiatura Logitech K400 (920-003134) - Ceneo.pl (ktoś pisał, że współpracuje z tym TV-nie wiem jak touchpad, ale na tym nieszczególnie mi zależy.) Myślę używać jej głównie do komputera, ale od czasu do czasu do obsługi internetu przez telewizor.
Czy oprócz tego Logitecha ktoś z Was zna jakieś inne alternatywy.. i żeby były jak najtańsze. Poza ceną nie mam jakichś specjalnych wymagań, byle być pewnym w miarę bezkolizyjnego działania z tym Panasonikiem.
Poproszę userów o kilka propozycji-jakich wy używacie i co polecacie prócz tej z linka (w podobnej lub niższej cenie)?
 

Budrys77

New member
Najpdostszym i najwygodniejszym sposobem jest wgranie viera remote na tablet albo smartfon.
Wiem, ale ponieważ nie posiadam ani jednego ani drugiego,(mnie wystarczy komórka zwyczajna:smile:) dlatego zapytałem o klawiaturę.
Poza oglądaniem filmów Via Serviio i tak prawie nie używam neta w TV, a ponieważ muszę zmienić klawiaturę mojego kompa to pomyślałem o takiej która będzie współpracowała z tym telewizorem.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Kolego, idziesz do sklepu, który w nazwie ma pewnego kropkowanego owada i kupujesz szmelc za ok 200 zł, czyli tyle samo co klawiatura. Taki tablet nadaje się właściwie tylko jako pilot, ale funkcję tą spełnia na prawde dobrze. Wiele osób tak robi, plusem takiego rozwiązania jest większa wszechstronność viera remote niż samej klawiatury, a ponadto jest mniejszy od klawiatury. Na prawdę warto przemyśleć takie rozwiązanie.
 

Budrys77

New member
To inaczej:
Może niezbyt jasno to wyraziłem, ale w sumie potrzebuje klawiaturki bardziej do komputera niż do TV.
Upatrzywszy sobie tego Logitecha zapytuje czy ktoś ma jakieś doświadczenia w korzystaniu z niej na tym telewizorze i wie czy jest szansa na w miarę stabilną współpracę pomiędzy tymi urządzeniami?
Jak już pisałem z Sieci na tym Panasonicu korzystam incydentalnie. Miałoby być tak:95% wykorzystania komputer, a pozostałe 5% TV. Jeśli tylko polubiłaby się z moim Panasoniciem, to nie jest to chyba problem.
Jak już zmieniam klawiaturę (komputerowi), to pomyślałem o takiej, którą od czasu do czasu będę mógł wpiąć w gniazdo USB tego odbiornika i cieszyć się jej w miarę poprawnym działaniem.
 
Do góry