Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Thor1

New member
Witam. Dlaczego za każdym razem gdy chcę obejrzeć film z pendriva muszę od nowa wybierać w opcjach "kodowanie napisów " a potem "unicode" ? Nie da się tych ustawień zachować na stałe ? Druga sprawa...oglądając film , szczególnie w jakości HD, widać , że obraz nie jest płynny , przycina się , obraz przesuwa sie tak jakby skokowo. Czy to norma , da się to jakoś poprawić ?
 

Budrys77

New member
Druga sprawa...oglądając film , szczególnie w jakości HD, widać , że obraz nie jest płynny , przycina się , obraz przesuwa sie tak jakby skokowo. Czy to norma , da się to jakoś poprawić ?
Ja tak niekiedy mam gdy oglądam film przez Servio, szczególnie jeżeli nieco więcej waży. Zwłaszcza jak przewijam, lub zatrzymuje to tuż po wystartowaniu jest właśnie taki efekt czasem u mnie.
Jakby procesor się nie wyrabiał. Mam Neo 10 Mb/s działającą stabilnie, więc to raczej nie kwestia wolnego netu.
Czasem bywa tak, że mój TV nie widzi uruchomionego Servio- mimo, że internet działa.
Na pendrivie mi się to nie zdarzyło. Na penie to w ogóle jak dotąd tylko jeden film mi się nie uruchomił, a oglądałem już trochę.
Co do 3D,-to dotychczas oglądałem tylko jakieś próbki, ale potwierdzam zachwyty poprzedników. Wygląda powalająco, nawet na 32 calach-momentami aż odchylałem głowę.:wink:
Mam wrażenie, że na animacjach efekt ten jest jakby pełniejszy, bardziej odczuwalny niż na fabule, ale być może to sprawa materiału jaki widziałem.
Pewnie to nie kwestia TV, ale najmniej widziałem (choć nadal był), 3D na materiale Panasonica-lepiej na materiałach od LG i Samsunga.
 

Thor1

New member
Brak płynności obrazu zauważam np. podczas ogladania filmów na kanałach HD (kablówka Multimedia) Podczas ruchu kamery obraz przesuwa się skokowo.
 

szakalq

New member
Brak płynności obrazu zauważam np. podczas ogladania filmów na kanałach HD (kablówka Multimedia) Podczas ruchu kamery obraz przesuwa się skokowo.

ja tez mam kablówkę z MM (gdynia) i u mnie skoków obrazu nie ma tvp1, tvp2, polsat, tvn, fox, axn, NG, od nie dawna discovery ch. chyba najlepiej jakościowo jest na national geo.

sprawdź ustawienia może coś poprzestawiałeś i klatkuje Ci (Panasonic ET5: Calibration Settings)
 

Budrys77

New member
U mnie działa Polsat Cyfrowy i też nie mam przycięć obrazu na żadnym z kanałów. Najlepiej jakościowo oceniam u siebie oba Eurosporty, Nat Geo Wild Nagional Geografic Chanell i Discovery.
Delikatne przycięcia mam- jak już mówiłem przy używaniu Servio. Tutaj chyba nie można winić nadawcy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy można w tym modelu powiększać i zmniejszać napisy?

Jak się domyślam - masz za małe napisy. Zauważyłem, że taka sytuacja powstaje jak mamy film i napisy w osobnych plikach. Wtedy są one dziwnie małe i za każdym razem trzeba nastawiać kodowanie znaków.
Rozwiązaniem jest wrzucenie pliku z napisami do środka kontenera mkv. Testowałem wielokrotnie i działa.

Jeśli mamy film mkv to po prostu edytujemy go (bardzo proste, ja używam darmowego małego programu "mkvmerge" który nawet jest po Polsku), dorzucamy plik z napisami (najlepiej .crt) do środka i na koniec "muksujemy" czyli sklejamy zawatość w kontener czyli w plik mkv.
Jeśli natomiast mamy plik filmu inny jak mkv czyli np typu avi, to też nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy sobie zrobili taki kontener mkv. Odpalamy mkvmerge, wrzucamy na zasadzie "podnieś i upuść" do niego plik filmu i plik napisów, wciskamy muksowanie i po chwili mamy już film mkv z napisami, które nasz Panas lubi i wyświetla w prawidłowym rozmiarze i bez konieczności ustawiania za każdym razem kodowania znaków dla napisów.

Polecam bo działa choć nie zmienia to faktu, że nie rozumiem polityki Panasonica, która powoduje, że TV jakby złośliwie (bo jak inaczej to nazwać) wyświetla napisy w zbyt małej czcionce gdy są osobno. I nie piszcie mi tu, że może któraś poprawka fimware to zmieni bo było ich tyle, że ... i nic się tu nie zmieniło w tym zakresie i myślę, że już tak zostanie.
 

pridem

New member
Przecież wielkość napisów jest OK.. które kodowanie używacie? Ja mam naprawdę spore te napisy z pliku txt. - Europa Środkowa CP-1250
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, kodowanie takie jak podajesz ale wybór kodowania nie ma nic w spólnego z wielkością czcionki, która jest zdecydowanie za mała dla napisów gdy są one w osobnym pliku. Było o tym wiele razy na tym forum. Kilka osób nawet wskazywało, że dużą wadą tego TV jest zbyt mała czcionka napisów nie wiedząc o tym jak łatwo można rozwiązać ten problem. A rozwiązanie znalazłem metodą prób i błędów. Być może ktoś znajdzie inny - bardziej właściwy sposób.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Wielkość jest OK? Chyba, że siedzisz z nosem w telewizorze :). Poza tym są one jeszcze mało ostre i czytelne na jasnym tle, bo tylko białe bez tła czy oblamówek. Te napisy to najsłabszy element tego telewizora.
Kola tówj sposób jest dobry, ale wymaga komputerowej obróbki każdego filmiku, co jest mało komfortowym rozwiązaniem.
 

amnesia

New member
na dniach będę jechał po ten TV do euro rtv i chciał bym sprawdzić przed zakupem ilość przepracowanych godzin, już miałem niestety nie miłą sytuacje z tym sklepem bo sprzedawca chciał wcisnąć używkę (karton klejony kilka razy taśmą, po wyjęciu z kartona cała matryca poplamiona i rysy na obudowie a zarzekał się że nowy prosto z fabryki...). Chciał bym się dowiedzieć czy ten sposób z G30E działa na ET5E:

Jak sprawdzić licznik przepracowanych godzin tego telewizora?
1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
U mnie w G30 działa wychodzimy przytrzymując EXIT nic nie zmieniamy w menu serwisowym!!! Nie ma restu!!!
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Kola tówj sposób jest dobry, ale wymaga komputerowej obróbki każdego filmiku, co jest mało komfortowym rozwiązaniem.

No niestety, trzeba podpiąć pena lub HDD na chwilę do kompa ale sama "obróbka" jest banalnie prosta, sprowadza się do 3-4 kliknięć i zajmuje raptem kilka sekund (nie licząc czasu muksowania).
 
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
na dniach będę jechał po ten TV do euro rtv i chciał bym sprawdzić przed zakupem ilość przepracowanych godzin, już miałem niestety nie miłą sytuacje z tym sklepem bo sprzedawca chciał wcisnąć używkę (karton klejony kilka razy taśmą, po wyjęciu z kartona cała matryca poplamiona i rysy na obudowie a zarzekał się że nowy prosto z fabryki...). Chciał bym się dowiedzieć czy ten sposób z G30E działa na ET5E:

Jak sprawdzić licznik przepracowanych godzin tego telewizora?
1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
U mnie w G30 działa wychodzimy przytrzymując EXIT nic nie zmieniamy w menu serwisowym!!! Nie ma restu!!!
Mała poprawka-przycisk "0" naciskamy 3 razy.
U mnie na ET5E 32 cali właśnie tak wchodzi się do menu serwisowego. Nie jestem pewien, ale chyba w każdym TV Panasonica będzie tak samo.
 

skylla1

Member
Bez reklam
W zasadzie nie powinni ci pozwolić wejść w menu serwisowe w sklepie bo możesz mi telewizor załatwić albo rozregulować.
 

adamus123

New member
Czy u was też na tym telewizorze tak przycina You Tube na kompie ładuje się szybko , mam podłączony kalblem bezpośrednio do rutera prędkość 20 Mb neostrada, nie wiem o co chodzi, za slaby soft do przetwarzania, ???
 

radish

New member
Panowie czy ktoś ma podłączonego pod laptopa przez kabel HDMI model tx-l42et5e?
Chcialem się dowiedzieć czy w rozdzielczości 1920x1080 obraz jest zyleta? Czy moze czcionki są slabo widoczne? Bede wdzieczny za odpowiedzi.

R
 

pridem

New member
Czcionka słabo widoczna z laptopa? Przecież w komputerze możesz sobie ustawić literki jakiej wielkości, kształtu i koloru chcesz.
Co do obrazu to też dziwne pytanie :)
 
Do góry