Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

warhog

New member
Też na początku mnie to zmyliło. W zagranicznym odpowiedniku nawet znalazłem E5b. Najlepsze jest to, że na stronie Panasonica jest E5, a w instrukcji E5E.
 

Skipi

New member
Mam pytanko bo tez wlasnie stoje przed zakupem i juz tyle sie naoczytalem ze rozmiar i marke mam wybrana. Mysle nad 42e5 a 42et5 czy jest sens dokladac do modelu Et5 jak nie bede korzystal za czesto z 3d czy jakosc obrazu w nich jest taka sama zobacze roznice na minus w E5??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To inny model i zdjęcie prześwietlone bez podanego sygnału czyli wówczas gdy ambilight nie działa.
 

Skipi

New member
Ty wlasnie mnie nie zalezy wogole na 3D oraz przegladarce, jedynie na dobrej jakosci obrazu, i zastanawiam sie czy jest jakas roznica miedzy nimi w jakosci obrazu. Potrzebuje tv 42" i dlatego zastanawiam sie miedzy nimi no chyba ze cos z LG wchodzi w gre ktory jakoscia bedzie przyzwoity. Doradzcie ktory z ttych Panasow wybrac. Dzieki
 

dune2

New member
Bez reklam
Musze stwierdzic ze zawiodlem sie na Twoich testach "kiki".
Ogladalem ten tv w MM i ocena katow na 9 jest dla mnie smutnym zartem.
Katy sa na poziomie tanich LG i jesli drozsze modele panasonica ocenione przez Ciebie na 9 i 10 maja podobne to jest to calkowite nieporozumienie.
Peroblem katow jest teraz w kazdym lcd i np. w Sony wyglada to tak ze wystarczy usiasc lekko pod katem by zmienial sie kontrast barw.
A w panasonicach matryca IPS miala dac podobno bardzo dobre katy ale nie dala.
Wyglada to tak ze odchylajac glowe na boki kontrast barw sie nie zmienia ale o zgrozo wszystko robi sie ciemniejsze.I to ma byc postep?
To ja juz sam nie wiem co gorsze.
Obecnie widze nie ma zadnego dobrego lcd pod wzgledem katow a jak takie katy oceniane sa na 9 to starszym seriom Sony np. x4500 czy z5500 rozumiem ze dawano 15/10 ?
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
To ciekawe, bo ja mam ten telewizor i teraz poszedłem jeszcze sprawdzić. Do ok 45 stopni nie ma absolutnie żadnej istotnej różnicy, potem stopniowo lekko się ściemnia, ale kto ogląda pod katem 80 stopni? W sklepie Panasonic stał obok Sony i Samsunga. Porównywałem wtedy kąty i w obu wypadkach było znacznie gorzej niż w Panasie.
Co do różnicy w jakości obrazu między ET5 a E5 - nie sądzę aby była istotna, choć w sklepie stały oddalone od siebie więc trudno było jednoznacznie to stwierdzić. ET5 może mieć lepszy procesor obrazu bo ma 300Hz a nie 150Hz, ale nie wiem tego na pewno. Dla mnie zdecydowało wi-fi oraz to 300Hz. 3D traktuję jako bezużyteczny gadżet póki co.
 

zibirz

New member
W piątek będę miał ten telewizor TX-L47ET5E... Długo szukałem czegoś odpowiedniego z pasywnym 3d, aby zamienić mojego wysłużonego hd ready 42'' Philpsa. Myślę, że znalazłem dobrze wyposażony, nowoczesny z wygodnym 3d, energooszczędny i znakomicie oddający obraz i dźwięk tivi. Oczywiście podzielę się wrażeniami.
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Dziś po pracy czekając na żonkę, odwiedziłem RTV. Było mało os więc można było pokontemplować :D

Jeszcze raz skierowałem kroki do ET5E ...na regale stał 42" i zaraz obok Philips 46" 5507. Nie można było idealnie stanąć w dalszej odległości na wprost ET :( lecz w takich a nie innych warunkach obraz na Philipsie był, delikatnie mówiąc, poszarpany :( ewidentnie nie radził sobie z tym ubogim sygnałem. ( akurat przed nim była alejka więc można było odejść na 3 metry) za to wynagradzał głębszą czernią. ET-ka nie daje tak czarnej czerni (raczej pogranicze bardzo ciemnego granatu) Oczywiście nie wnikam w ustawienia, bo na pewno coś dałby sie poprawić.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Do jarjar82:
Nic Twoja wypowiedź nie wnosi do tematu. ET5E może miał obraz mniej czarny od Phila... a może po prostu bardziej rozjaśniony w menu. Nic nie wiesz i robisz tylko ferment.
A o "poszarpanym" obrazie ww. Philipsa widzianym w sklepie było dziesiątki razy - w domu przy normalnym sygnale (nawet SD) nic takiego nie uświadczysz.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
To ciekawe, bo ja mam ten telewizor i teraz poszedłem jeszcze sprawdzić. Do ok 45 stopni nie ma absolutnie żadnej istotnej różnicy, potem stopniowo lekko się ściemnia, ale kto ogląda pod katem 80 stopni? W sklepie Panasonic stał obok Sony i Samsunga. Porównywałem wtedy kąty i w obu wypadkach było znacznie gorzej niż w Panasie.
Co do różnicy w jakości obrazu między ET5 a E5 - nie sądzę aby była istotna, choć w sklepie stały oddalone od siebie więc trudno było jednoznacznie to stwierdzić. ET5 może mieć lepszy procesor obrazu bo ma 300Hz a nie 150Hz, ale nie wiem tego na pewno. Dla mnie zdecydowało wi-fi oraz to 300Hz. 3D traktuję jako bezużyteczny gadżet póki co.
Musisz miec malo czuly wzrok lub niskie wymagania.
Wystarczy siedziec lekko z boku zeby wszystko sie przyciemnialo.
A jak 3d to ma byc bezuzyteczny gadzet to jak nazwac to ze wiekszosc ludzi kupujac tv kieruje sie tym jakie pliki czyta przez usb.Od czytania plikow z filmami to sa chyba inne urzedzenia.
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
kola01 powiedz którego z polskich słów nie zrozumiałeś ....przeczytaj 2gi raz i wtedy napisz :/ Opisałem co widziałem z dopiskiem NIE WNIKAJĄC W USTAWIENIA ! Po prywatnej rozmowie z skylla1 (dziękuje za pomoc) coraz bliżej jestem zakupu właśnie ET5E więc nie wiem o co się burzysz człowieku ???
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Do jarjar82:
Bo Twoja odpowiedź jest w stylu "coś widziałem ale nie wiem co". Takie gadanie dla gadania. Głównie tyczy się to czerni.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem rodzicom ten TV (TX-L42ET5E).
Po pierwszym uruchomieniu faktycznie czerń nie była idealnie czarna, wpadała w lekki granat jak to napisał kolega jarjar82 - zwłaszcza pod kątem (cecha paneli IPS). Ale ogólnie nie było źle - taki powiedzmy standard. Nie pasowały mi też ustawienia kolorów i jasności ("żarówiasty" obraz z lekko wyblakłymi kolorami). Po długiej zabawie z ustawieniami stwierdziłem, że te predefiniowane tryby ustawień są jednak do d.... W każdym coś mi brakowało. I wpisałem gotowe ustawienia po kalibracji z linka z 6 strony tego forum, pozmieniałem kilka rzeczy i wyszło mi tak:

Tryb obrazu: kino
Kontrast 30
Jasność 0
Kolor: 30
Ostrość: 5
Balans bieli: ciepłe
Eco: On!
Intensywne kolory: Off
Redukcja szumów: minimalna
IFC: pośredni
Gamma: 2.2
16:9 Overscan: on

R-Gain -1
G-Gain -8
B-Gain 6
R-Cutoff 0
G-Cutoff -2
B-Cutoff +1

(Ważna jest zmiana składowych RGB, aby była ona możliwa trzeba aktywować opcje zaawansowane!)

Na tych ustawieniach czerń jest bardzo czarna a kolory dużo lepsze, głębsze - bardziej zbliżone do naturalnych.
A co do kątów to muszę powiedzieć, że są rzeczywiście bardzo dobre z jednym wyjątkiem - nie dotyczy to czarnego koloru (cecha paneli IPS), który zachowuje się jak w przeciętnym, typowym LCD - pod kątem jaśnieje, robi się grafitowo - granatowy. Zważywszy jednak, że kolor czarny to jeden z wielu różnych kolorów jakie składają się na wyświetlany obraz, to łączna ocena ogólna kątów jest i tak dalej bardzo dobra.

Uwzględniając powyższe zgadzam się z oceną z testu tego TV dotyczącego jakości czerni i kątów. Wystarczy tylko pobawić się nieco kalibracją i przeciętnego TV można zrobić bardzo dobry.

Drażnią mnie więc opinie takie jak kolegi wyżej, który przez chwilę widział TV w sklepie i już go ocenia a nawet nie wie jakie są ustawienia obrazu w menu. A najczęściej wystarczy zmienić ustawienie z "sklep" na "dom" i obraz zmienia się nie do poznania. Samo włączenie opcji ECO w ustawieniach obrazu bardzo pogłębia czerń i poprawia kolory (mniej żarówiaste).

Jeśli ktoś bawił się ustawieniami obrazu w swoim ET5E i jest już zadowolony to proszę o podanie wyników. Może z Waszą pomocą uda się coś jeszcze wycisnąć z tego TV. Korci mnie zwłaszcza zabawa z gammą.
 
Ostatnia edycja:

Norbert1916

New member
Zgodzę sie z kolegą kola01 ,matryca jest bardzo przyzwoita,jak sie czlowiek pobawi ustawieniami to można wyciągnąć z tv bardzo dobry efekt.
Telewizor mam od wczoraj,ale parę rzeczy zdążyłem już sprawdzić,więc po kolei.
TV po podłączeniu do netu zaktualizował soft,nie wiem jak było wcześniej ale jest na dzień dzisiejszy: IPLA,IPLEX,TVNPlayer,Facebook,Youtube,Dailymotion i inne mniej popularne serwisy.

Tv ma pełną przeglądarke internetową,oczywiście bez flasha,ale ja nie widze potrzeby korzystania z flasha na TV.
Na pewno widok z kąta nie pogarsza drastycznie jakości,powiedziałbym że patrzac pod katem 30-45 st.pogorszenie jakości jest niezauważalne.
Jeśli chodzi o 3D to efekt jest bardzo dobry,jest "wychodzenie" z ekranu,mowie o filmie z blueray full hd,oryginalna płyta IMAX "Rekiny 3D".
Na filmie z pena 3d ,jest juz tylko efekt głebi bez "wychodzenia" z ekranu ale to wina jakości materiału a nie TV.
Także polecam z czystym sumieniem ten TV wszystkim którzy sie jeszcze wahają
 

zibirz

New member
Czy po zmianie ustawień obrazu w trybie kino, jakie przedstawił w swoim poście kola01, jest możliwość powrotu do oryginalnych fabrycznych ustawień?
 

electro69

New member
Czy po zmianie ustawień obrazu w trybie kino, jakie przedstawił w swoim poście kola01, jest możliwość powrotu do oryginalnych fabrycznych ustawień?
Z tego co widziałem (nie mam go jeszcze ale się nim trochę "bawiłem") jest opcja ustawień fabrycznych ... i jeśli chodzi o ustawienia zaawansowane "zmiana składowych RGB" to tam jest możliwość cofnięcia tych ustawień.
Pozdrawiam
 
Do góry