Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

ejejdi

New member
przeglądarka internetowa

Witam!1
Pytanie mam ; na pierwszej stronie tego watku , przy opisie ogólnym jest napisane :

"I już możemy się cieszyć z zasobów.
Brak jedynie otwartej wyszukiwarki."

Natomiast w wielu opisach taka przeglądarka istnieje. jak jes z ta przeglądarką??

Przepraszam .. już sie doczytałem ,że błąd i przeglądarka jest
 
Ostatnia edycja:

pierwek

New member
czy wersja 47ET5E różni się od 47E5E tylko tym że ta pierwsza ma 3D? pozostała funkcjonalność (SMART itp) i jakość w 2D jest ta sama?
 

szakalq

New member
Przejrzałem wszystkie posty od początku jednak mimo wszystko mam kilka pytań.

1. Czy kozystacie z mozliwości odtwarzania filmów przez pendriva lub dysk ? Jest problem z nieobsługiwanymi formatami , napisami ? Czy czyta HD, HD3D i czy wysyła dzwięk 5.1 na kino domowe ?

2. Rozumiem ze po wifi mozna wysyłać treści z PC na TV. Jak to sie sprawuje w przypadku filmów i zdjęc ? Przy materiale HD nadązą ?

3. Czy youtube i inne serwisy odtwarza w HD ? (o ile sie orientuje to nie ) Jak to sie prezentuje na ekranie 47 cali , bardzo widać pikseloze, kozystacie z tego ?

4. Czy mozna sklonować obraz miedzy PC a TV po wifi czy tylko pliki po dlna ?

Niemoge sie zdecydować czy wybrać ten model czy philipsa pfl 6007. Co was skłoniła do panasonica a nie philipsa 6007 , moze sie przekonam wreszcie co wybrać ;-) Czym jest lepszy od philipsa ?

ad1. do tej pory takie, jakie miałem formaty (filmy ściągane z netu) to nie było problemu z żadnym, co do kina nie powiem Ci bo nie mam, ale chyba nie powinno być problemu.

ad2. ja u siebie mam serviio Serviio media server i nie ma problemu z przesyłaniem filmów, czasami przytnie się przy filmie 3D ale to już chyba kwestia nie domagania/przytykania się rutera

ad3. nie ma problemu z HD przy yotube czy ipla odtwarza bez problemu, ja mam 42 cale u mnie nie ma pikselozy

ad4. co do obrazu po wifi nie próbowałem trzeba byłoby pewnie szukać/instalować jakiś program itp. tu coś jest na ten temat: •• Bezprzewodowe wideo | Intel Wireless Display, Skift, SMB, . Strona 2. ale wymaga adaptera także wole przez kabel hdmi ;-)

Co do wyboru między 6007 a 42et5e to też miałem taki dylemat i wybrałem panasonica, bo:
- tańszy
- większe zaufanie do panasonica jako do firmy produkujące tv (philips jakoś mi się nie kojarzy z dobrym tv)
- ambilght czym wszyscy się podniecają na mnie nie zrobił wielkiego wrażenia - kwestia gustu
- poczytałem o 6007, mulące się menu obsługi (mnie takie rzeczy strasznie wkurzają), wychodzące coraz to nowe oprogramowanie tv zawiera coraz więcej błędów itd. więcej poczytaj tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ps-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium-56.html

Ja zdecydowałem się na zakup po obejrzeniu jednego i drugiego tv na żywo w sklepie, dla mnie bardziej podpasywał panasonic, także najlepiej samemu się wybrać spędzić trochę czasu w sklepie pobawić się jednym, drugim i zdecydować.
 

matek451

New member
Do klonowania obrazu ekranu PC po WiFi na TV służy funkcja WiDi .Do jego obsługi potrzeba laptopa lub PC spełniającego ten standard ( odpowiedni procesor Intela i karta sieciowa Intela- więcej na stronie Intela).Z drugiej strony TV musi również byc kompatybilny z tym standardem. Funkcję te posiada LG LM660/670 , co do Panasonica to jej nie posiada.
 

kuchcik

New member
Witam, mam następujący problem. Po włączeniu filmu 3d mam problem (w przypadku nie których filmach) przy przełączeniu w tryb 3d. Nie które odrazu przełączają się a nie które trzeba przełączac paro krotnie. Zauważyłem, że najczęściej problem pojawia się przy filmach tzw. "under over" a lepiej radzi sobie z "side by side" Czy u Was również ten problem występuje ???
 

Jarocin2000

New member
Witam, śledzę wątek tego Panasonica - poradźcie mi - co lepiej kupić. Panasonica TX-L47ET5E czy Philipsa 42PFL6007K/12 - będę oglądał z 4 metrów - brałbym Philipsa ale boje się że 42" to mało przy tej odległości. Na korzyść Philipsa przemawiają wasze recenzje - lepszy żywszy obraz i lepsze audio (pure tone), jest też ambilight (z którego styczności nie miałem ale jest to ciekawa alternatywa dla nocnej lampki co do nie męczenia oczu), jest też możliwość nagrywania na USB (jeśli dobrze rozumiem można to wcześniej zaplanować i samo się włączy i nagra co chcemy podczas nieobecności w domu - ale czy przy Liveboxsie będę to mógł wykorzystać?. Dodatkowym plusem jest głębia 3D i multiplayer w grach.
Panasonic oprócz tego że jest większy wydaje mi się solidniejszy choć wiem że matryca od LG. Nie ma ambilighta i nagrywania usb. Cena Philipsa 3000zł cena Panasonica 3300zł. Czy kupując w przyszłości kino domowe z blu-rayem będe mógł za jego pomocą nagrać coś z Panasonica?
Dzięki z góry za wszelką pomoc w wyborze

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
Ok. 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
4m – szerokość pokoju 4,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-4 osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać – w dalszej przyszłości wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
TV na ścianie wschodniej okno na północnej
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Stary Gruby Sharp
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Naturalny płynny i ostry obraz, dobrej jakości audio , rozmiar odpowiedni do odległości oglądania, klasa A+, pasywne 3D bo tańsze
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Livebox TP
10.Jakie urządzenia ?
W przyszłości dobre kolumny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Matową ale ten pkt nie decyduje
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy sci-fi, dokumenty, bajki,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Youtube, video na życzenie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak – raz w miesiącu
16.Preferencje co do marki ?
Panasonic TX-L47ET5E, Philips 42PFL6007K/12

17.Preferencje co do wielkości ?
42-47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Zawieszanie się satelity, Pochłanianie prądu w stand-by, wolna reakcja, szum w audio
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Pasywne – 4 okulary gratis
 

Puchaty86

New member
Witam, czy mógłby ktoś podrzucić jakieś filmiki do testowania obrazu?
Jestem zainteresowany kupnem 37" (w euro agd tylko 90 zł droższa niż 32!) tego modelu.
Na co zwracać uwagę przy "oględzinach":)?
 

kaziu106

Member
do Jarocin2000 jeśli masz możliwość bierz większy. Ja mam 3 do 3,5 metra do tv i kupiłem 42 Panasonica ET5....i żałuję, że nie wziąłem 47 lub 50 cali. Jeśli chodzi o sam obraz jaki generuje ET5 to ja nie mam zastrzeżeń i wydaje mi się, że w tej klasie cenowej jest naprawdę super ale to Ty subiektywnie musisz wybrać tv jeśli chodzi o obraz. Moja rada; nie zrób tego błędu co ja bo co z tego, że obraz w tv jest fajny jeśli jest po prostu za mały!!! Ale decyzja należy do Ciebie Pozdrawiam!
 

szakalq

New member
Witam, śledzę wątek tego Panasonica - poradźcie mi - co lepiej kupić. Panasonica TX-L47ET5E czy Philipsa 42PFL6007K/12 - .....[ciach]

Na Twoim miejscu brałbym Panasonica przy takiej odległości 42 to za mało, ewentualnie dopłać do 47 Philipsa. Wybierz się do sklepu zobacz oba modele, dużo osób po opiniach z forum bierze Philipsa i później narzeka np. tu masz świeżą opinię: http://www.hdtv.com.pl/forum/851572-post9.html inni narzekają, że w panasonicu coś im nie pasuje, dlatego warto wybrać się do sklepu, obejrzeć i wybrać model, który będzie KONKRETNIE TOBIE pasował.

Ja od siebie mogę dodać, że posiadam panasonica 42 cale et5e i jestem zadowolony, obraz jest bardzo dobry (SD nawet chyba lepszy jest w panasonicu niż w philipsie - tak jest moje odczucie), słaby jest dźwięk w panasonicu, z nagrywaniem to chyba nie jest tak prosto, musisz doczytać, ale chyba nagrywać można tylko z dvbt z tunera zewnętrznego nie da rady - prawa autorskie, tak coś czytałem, ale głowy za to nie dam.
 

Lolek7825

New member
zakupiłem panasonica 37et5 czy ma ktoś dobrze ustawione parametry odbioru obrazu? PODA KTOŚ USTAWIENIA ?

Na stronie 14 masz ustawienia


Więc i ja powiem że własnie zakupiłem 42 cale......
w HD wymiata strasznie aczkolwiek kąty boczne w porownaniu z poczciwym LX700P ma słabsze....
ale nie o to chodzi.

Pytanie o aplikację Viera remote pod iphone czy ktoś testował? Ogólnie działa bdb ale na youtube nie działa klawiatura czy też tak macie? (w przeglądarce działa ok).
 

krsk

New member
Na stronie 14 masz ustawienia
Pytanie o aplikację Viera remote pod iphone czy ktoś testował? Ogólnie działa bdb ale na youtube nie działa klawiatura czy też tak macie? (w przeglądarce działa ok).
Ja używam tej aplikacji w wersji na androida, ale u mnie też nie działa klawiatura w YT.

A teraz się wypowiem co do samego TV, po 2 miesiącach używania. Ostatnio podpiąłem telewizję cyfrową i odkrywam go na nowo :) HD bajka, efekt dziwnego falowania obrazu już nie występuje i był prawdopodobnie efektem fatalnej jakości analogowej wersji HBO, bo w cyfrowej takich cudów nie ma, nawet w jakości SD. Za to na meczu oglądanym w HD wreszcie dopatrzyłem się vertical bandingu. Fakt, trochę wkurza i chyba na mecze trzeba będzie się przenosić do innego pokoju na stare 32" LCD :D Ale poza tym wszystko działa fantastycznie. No może poza tym, że filmy full hd puszczane przez DLNA się tną, a i aplikacje typu YT czy TVN Player często się buforują, ale problemu upatruję raczej w routerze, a nie Panasonicu :)
 

Lolek7825

New member
Ja używam tej aplikacji w wersji na androida, ale u mnie też nie działa klawiatura w YT.
No może poza tym, że filmy full hd puszczane przez DLNA się tną, a i aplikacje typu YT czy TVN Player często się buforują, ale problemu upatruję raczej w routerze, a nie Panasonicu :)

ja puszczałem full hd tez przez router i bez problemu (router cisco mam nadzieje że to nie jest krypto....)
ipla i tvn player na full hd daje rade bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

krsk

New member
No ja stawiam na router głównie dlatego, że go kupowałem 3 lata temu i zapłaciłem za niego coś koło 50zł, więc nie jest on najwyższych lotów ;) Jakiś podstawowy model TP-LINK (TL-WR340G). No ale wtedy nie myślałem o DLNA :] Miał służyć jedynie do bezprzewodowego internetu w celu przeglądania stron na laptopie i smartfonie.
 

jurala

New member
Nie wiem w końcu czy pilot podświetlany ?

Tak się zastanawiam w kwestii pilota. Kilka osób pisało, że pilot nie jest podświetlany.
Czy tak jest faktycznie?

Bo jeśli tak, to dlaczego ten facet
youtube.com/watch?v=SLvPcTUKcCM
Ma podświetlany pilot do tego modelu telewizora.

Chcę się co do tej kwestii upewnić.

W teście pilot świeci, a na stronie producenta w instrukcji obsługi nie ma przycisku podświetlenie na pilocie ?
 

UploadereQ

New member
Może już padło takie pytanie ... ale... Czy Lepiej kupic ET5 czy dołożyć i dokupic ET50 ? Mówie tu o 47" . Różnica jest niewielka .. wiec? A i jeszcze czytałem na zagranicznych stronach ze te panasoniki mają bardzo mały kontrast .. na co to wpływa? I nie piszcie tu o różnicy w cenie okularów 3D bo jak dam te 3,5 tys za tv to za 2 pary okularow juz z 400 zł moge dac :-o I jeżeli ktoś ma TV 47" to, to pytanie kieruje do niego . Jakie filmy 720p/1080p muszą mieć bitrate aby jakość z 3 metrów była BDB ? Bo na razie używam lapka 17" wiec tu i filmy m720p ładnie wyglądają :p .
 
Do góry