Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

skylla1

Member
Bez reklam
Jedyne ustawianie jakie może mieć na to wpływ to IFC w zaawansowanych obrazu. Domyślnie jest Maximum. Popróbuj pozostałych.
 

Walker1980

New member
Ocena końcowa

Witam!

Tutaj znowu ocena końcowa zaniżona przez 3d w teście Philipsa 40-pfl5507k-12-test-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem-55. 4 punkt to skalowanie SD gdzie tutaj jest znakomite więc i ocena byłaby lepsza. :)
 

kg1911

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego tv 47''. Będzie podłączony do kablówki HD Vectry. Co może mnie zniechęcić do jego zakupu?
Konkurentem jest Toshiba 46TL838 lub 933. A co Wy byście wybrali z tych 3?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Tryb serwisowy - typowo dla panasonica - -V na telewizorze i 3x "0" na pilocie. Jednak składowe RGB bezpieczniej ustawić sobie z rozszerzonego menu Obraz.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Dzisiaj pojawił się nowy soft do ET5E 1.256 (poprzednio 1.253). Różnic żadnych nie widzę. Czy działa wam na tym telewizorze 'APP' - czyli HbbTV. dostepny np. na TVP1 HD.
Wg strony:
Telewizory Panasonic | hbbtv
ET5E powinien obsługiwać aplikacje, ale ja nie mam w menu "Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/Aplikacja Usługi Danych."
 

skylla1

Member
Bez reklam
HbbTV (w czasie transmisji Euro) przez DVB-C (mam kablówkę) jednak działa poprawnie na TVP1 i 2 HD. Przy ustawieniach DVB jest możliwość aktywacji aplikacji w menu, jak opisałem post wyżej. Nie ma tej mozliwości przy sygnale z tunera HD przez HDMI. Wtedy aplikacje może obsługiwać tylko tuner.
 

Andrew144

New member
Dziwna sprawa. Uruchamiam plik mp4 z kart sd - napisy nie uruchamiają się, brak opcji włączenia napisów. Odpalam inny z tej samej karty tym razem avi napisy ok. Wracam do poprzedniego mp4 napisy uruchamiają się ale krzaczki zamiast polskich znaków - widac problem z kodowaniem, ale jak bym je nie zmienił krzaczki występuja....Może ktoś zna odpowiedź co tu jest z tymi napisami.
 

warhog

New member
Może spróbuj po prostu przekonwertować napisy na inny format. I nie chodzi tu o rozszerzenie pliku (ale to też sprawdź), tylko o to w jaki sposób w pliku są zapisane kolejne linie.

e: A najpierw przetestuj z tym filmem te działające napisy.
 

poldek333

New member
Witam ponownie,
Jeszce raz mam pytanie odnośnie tego jak w et 5 wejść do edycji składowych RGB. Według instrukcji należy wybrać tryb prawdziwe kino, jednak po takim wyborze w opcjach ustawienia zaawansowane mam dostęp jedynie do funkcji IFC, format wyświetlania i format 16:9, natomiast nie mam dostępu do balansu bieli czy też ustawień gamma. Proszę o podpowiedź, jak w takim razie wejść do edycji wcześniej wspomnianych parametrów. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Możesz to zrobić w trybach innych niż prawdziwe kino. Jesteś jednak pewien, że chcesz? IMHO Panasonici mają dobrze skalibrowany obraz fabrycznie i wystarczy dokonać wyboru odpowiedniego profilu i balansu bieli. Grzebanie w RGB bez obiektywnego miernika tylko rozreguluje obraz.
 

Revson

New member
Witam ponownie,
Jeszce raz mam pytanie odnośnie tego jak w et 5 wejść do edycji składowych RGB. [...] nie mam dostępu do balansu bieli czy też ustawień gamma. Proszę o podpowiedź, jak w takim razie wejść do edycji wcześniej wspomnianych parametrów.
Wejdź w Menu > Konfiguracja > Zaawansowany i przestaw na 'Włączony'. Wtedy w menu 'Obraz' pojawią się te opcje, a w trybie 'Prawdziwe kino' będzie dodatkowo 'Zarządzanie kolorami'.
 

electro69

New member
Ja mam takie szybkie pytanie ;]
Czym się różni wersja TX - L42 ET5E od TX - 42 ET5 ?
Patrząc na różne sklepy raz jest podawane takie oznaczenie raz to drugie chodzi mi o wersje oczywiście z 3D .... czy telewizor z ta literka "E" ma coś więcej ;] ... patrzyłem na stronę Panasonic i tam jest bez "E" czy jest po prostu jakiś błąd w oznaczeniach tego modelu a może "E" to model który jest produkowany na Europe ;]
Pozdrawiam
 
Do góry