Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

dune2

New member
Bez reklam
Różnica nie jest ogromna.
Ale zależy jakie potrzeby ma realizować ?

W tescie u Ciebie [FONT=&quot]WT50E otrzymal 90 pkt a ET5E 87 pkt stad moje pytanie.
Ja od miesiecy szukam nastepcy swojego sony z5500 i nie moge na nic sie zdecydowac.
Kupilem sony hx720 ale jest to porazka jesli chodzi o katy widzenia.
Teraz absolutnym priorytetem jest tv z dobrymi katami.
Myslalem o sony hx850 ale z tego co czytam na forum to niemal hx920 wiec katy sa mocno przecietne.
A tu widze ze oba omawiane tv panasonic maja za katy ocene 10 i 9 stad moje zainteresowanie.
Poza katami najwazniejsza dla mnie jest jakosc 3d.
Multimedialnosc nie ma dla mnie znaczenia bo mam podlaczonego laptopa zawsze pod tv ale widac jestem jednym z nielicznych co tak robia i skupiaja sie na jakosci obrazu i katow a nie bajerach.

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Kąty są oczywiście bardzo dobre natomiast 3D jest tylko pasywne, więc na pewno nie jest rewelacyjne. Osobiście dziwię się, że ktoś chce sobie bombardować oczy obrazami 3d w obecnych technologiach - szkoda zdrowia.
Dla mnie to zupełnie niepotrzebna funkcja, a ET5e zamiast E5e kupiłem z powodu wi-fi i 300Hz zamiast 150Hz (choć wcale nie wiem czy to zauważalna różnica i czy w związku z tym procersor obrazu jest inny/lepszy).
 

dune2

New member
Bez reklam
Kąty są oczywiście bardzo dobre natomiast 3D jest tylko pasywne, więc na pewno nie jest rewelacyjne. Osobiście dziwię się, że ktoś chce sobie bombardować oczy obrazami 3d w obecnych technologiach - szkoda zdrowia.
Dla mnie to zupełnie niepotrzebna funkcja, a ET5e zamiast E5e kupiłem z powodu wi-fi i 300Hz zamiast 150Hz (choć wcale nie wiem czy to zauważalna różnica i czy w związku z tym procersor obrazu jest inny/lepszy).
Podobnie nie rozumiem czemu ludzie piwo pija ale ja pije bo mi smakuje.Tak samo z 3d moze szkodzi ale jest to fajny bajer i to zwlaszcza w domowym zaciszu.W moim sony hx720 jesli chodzi o 3d szalu nie ma ale jest niezle ale jak domyslam sie w panasonicu bedzie gorzej ?

Chociaz pytanie jest bezsensowne.Musza sam zobaczyc obraz w sklepie i ocenic.
Problem w tym ze modelu WT50E nie ma w trojmiescie w sklepach a troszke drogi by kupowac w ciemno.

A moze zamiast ET5E warto dolozyc do ET50E ? roznica cenowa niewielka.
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
w media markt promocja!!!!

witam własnie zauwazyłem ze w media markt od 15.06-21.06. bedzie ten panasonic za 2699 zł!!!!

jak by ktos chciał go kupic to taniej nie znajdzie,sam chyba go kupie,puki co mam jeszce 1 pytanie
Korzystam ze sygnału dvb-t,mam antene aktywna(z zasilaczem) wiem ze niektore tv moga zaislac anetene bezposrednio poprzez złacze antenowe w tv,czy ten model takze taka funkcje posiada?ktos sie orientuje?:krol:
 

janusz_kasia

New member
witam własnie zauwazyłem ze w media markt od 15.06-21.06. bedzie ten panasonic za 2699 zł!!!!

jak by ktos chciał go kupic to taniej nie znajdzie,sam chyba go kupie,puki co mam jeszce 1 pytanie
Korzystam ze sygnału dvb-t,mam antene aktywna(z zasilaczem) wiem ze niektore tv moga zaislac anetene bezposrednio poprzez złacze antenowe w tv,czy ten model takze taka funkcje posiada?ktos sie orientuje?:krol:

w jakim mieście w media bo w krakowie jest gazetka i akurat go tam nie ma na promocji?
 

artiz_

New member
Bez reklam
prosze,to jak ma funkcje zasilania anteny ???
 

Attachments

  • panasonic.jpg
    panasonic.jpg
    253,2 KB · Wyś: 515

xklej

New member
Tak ten panasonic jest dostępny za 2699w poznaniu ale tylko na Bukowskiej(KING CROSS) ponieważ otwierają tam sklep po przebudowie. Czy ktoś z tu obecnych osób wie jak sprawuje się ten TV z konsolą (ps3)?

Pozdrawiam
Xklej
 

janusz_kasia

New member
Tak ten panasonic jest dostępny za 2699w poznaniu ale tylko na Bukowskiej(KING CROSS) ponieważ otwierają tam sklep po przebudowie. Czy ktoś z tu obecnych osób wie jak sprawuje się ten TV z konsolą (ps3)?

Pozdrawiam
Xklej

Jestem na kupnie tego tv i właśnie dziś rozmawiałem telefonicznie z naszym "testerem" :) użytkownikiem "kiki" - poleca ten model, pytałem również jak z konsolą bo mam x360 i również usłyszałem, że nie ma problemu z input lagiem, że spokojnie można grać po sieci.
 

dune2

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Dość fajny test anglojęzyczny wraz z danymi z kalibracji:
Panasonic ET5 review - FlatpanelsHD
Osobiście jestem z kolorów (balans bieli normalny) zadowolony i raczej nie będę niczego zmieniał, ale jeśli ktoś lubi się bawić, można wypróbować proponowane ustawienia. Dla mnie wybieranie balansu ciepłego a potem podbijanie składowej Blue jest dość absurdalne :). Nie zgadzam się także z tym, aby wyłączyć IFC. W przypadku mojego sygnału (ADB HD PVR z kablówki) najlepiej sprawdza się ustawienie IFC na pośrednie. Na maksymalnym dostrzegam małe aureole wokół poruszających się postaci na pstrokatym tle (choć tylko na siatkówce - na piłce nożnej nie). Przy wyłączonym IFC mam wrażenie mniejszej płynności ruchu. Różnic między min a pośrednim nie jestem w stanie zauważyć. A jak u was?
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Mam takie pytanie konkretnie chodzi o firmę Panasonic ale też o ten model tv:
- jak to jest z aktualizacjami oprogramowania czy wychodzą dość często ?
- jak długo firma wspiera dany model np. 2 lata czy krócej ?
- nie mogłem wyszukać nigdzie na stronie Panasonic oprogramowania aktualnego do różnych modeli Tv (czyżby można było ściągać tylko przez internet) ?
- i pytanie odnośnie tego modelu czy telewizor się Wam aktualizował do jakieś nowszej wersji oprogramowania ?
Chce uniknąć sytuacji gdzie dany producent dość szybko zapomina sobie o nowym aktualizacjach które poprawiają ewentualne błędy czy ulepszają funkcje sprzętu ... bo żaden nie jest idealny w dniu zakupu ;]...
Dziękuję za odpowiedzi :]
 

harnas81

New member
Mam pytanie czy jest możliwość sprawdzenia podczas oglądania TV z jaką częstotliwością TV wyświetla nam obraz? Dzisiaj właczając dziecku bajkę na DVD migneło mi info w rogu 1080/50Hz ??? Wydaje mi się że to nie jest odpowiednia informacja?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Mam pytanie czy jest możliwość sprawdzenia podczas oglądania TV z jaką częstotliwością TV wyświetla nam obraz? Dzisiaj właczając dziecku bajkę na DVD migneło mi info w rogu 1080/50Hz ??? Wydaje mi się że to nie jest odpowiednia informacja?
mam tez taka informacje nigdzie nie ma zmiany na 100hz ,jesli obydwoje myslimy ze to info na temam odswiezania matrycy.
pozatym to jeszcze moze byc info o napieciu 230v i 50 hz czestotliwosc napieci przemiennego w okresie.Ktos moze sie jeszcze wypowie na ten temat?
jest mozliwosc zmainy czestotliwosci matrycy???

ktos probował juz nagrywac na pen drive program???
mi jakos nie wychodzi w opcjach programowania ustawiam godzine nagrywania i start i ...
no własnie nic sie nie nagrywa:(
 

harnas81

New member
A w takim razie zapytam - co może być przyczyną kiepskiej jakości obrazu oglądając film na Blu ray? Nie mam obrazu żylety i zastanawiam się gdzie jest błąd? Czy jeżeli TV nie był kalibrowany to moze to być przyczyną? Oglądając film mam wychodzące piksele (taką kaszkę) :(
 
Do góry