Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

dario-

New member
czy ma groszy odbiór sygnału SD ? nie wiem bo nie porównywalem z tym LG. w kazdym razie nie narzekam na jakosc obrazu SD w moim Panasonicu ET5. Jestem zadowolony.
Jak ci tak bardzo zalezy na Dual Play to sie nie zastanawiaj i bierz LG. Jesli nabywasz przez siec to masz ten komfort ze jesli Ci sie jednk odwidzi coś to masz 10 dni na odstąpienie od umowy wiec nie ma problemu.
 

demios

New member
Czy któryś z kolegów orientuje się czy do oglądania 3D w tym telewizorze zda egzamin nakładka na okulary korekcyjne LG Cinema AG-F220?
Niby ta sama technologia pasywna ale może diabeł tkwi gdzieś w szczegółach?
 

Tookast

New member
Wybaczcie, jeżeli to pytanie się już pojawiło, ale przy tak dużym temacie/forum ciężko to wszystko zlokalizować.

Mam problem z napisami do video, wszystko znajduje się na usb i chociaż obraz/dźwięk działa okej, to literki po prostu się nie wyświetlają. Próbowałem i txt/srt, nazwa pliku identyczna jak mkv, czy długa czy jedno znakowa, bez różnicy.

Jeżeli idzie o kodowanie to pliki były w utf8 z bom czy bez. Nie wiem w czym problem? Naciskając guzik na pilocie (bodajże pod zielonym kwadratem?) wyskakuje menu, gdzie mogę wybrać konfiguracje audio/video, lecz nic poza tym.

Na razie sprawdzałem tylko na 1 porcie usb, korzystając z tego samego pendrive. W czym problem?
any1? ja wiem, że to pewnie jakaś drobnostka, lecz ja zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi. sprawdzałem już inny pendrive/port i cały czas jest tak samo. po prostu nie wiem jak wyświetlić te pieprzone napisy?!
 

nikmol

New member
Witam! Mam ten telewizor od paru dni i pojawia się jeden problem: nie widzi plików .mkv, czy to przez usb, czy przez serwer. Czy ktoś wie czym to może byc spowodowane?

Pierwszy post na tym forum, więc z góry przepraszam, jeżeli piszę nie tam gdzie trzeba.
 

Andrew144

New member
any1? ja wiem, że to pewnie jakaś drobnostka, lecz ja zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi. sprawdzałem już inny pendrive/port i cały czas jest tak samo. po prostu nie wiem jak wyświetlić te pieprzone napisy?!

Wypróbuj jeszcze metodę "opatentowaną" przeze mnie dla plików mp4 a opisaną na 16 stronie wątku.
 

Andrew144

New member
dzięki serdeczne, zaczęło trybić. jeszcze nie tak jakbym chciał ale to zapewne już kwestia kodowania. z czego korzystasz? każdy mkv tak ma? dziwne trochę.

U mnie mkv są odtwarzane prawidłowo. To z plikami z rozszerzeniem mp4 mam taki problem. Kodowanie musi byś zmienione na "zachodnioeuropejski iso" Odtwarzacz ustawia się domyślnie na takie kodowanie i zmienić go nie można wiec trzeba mu dostosować kodowanie znaków. Np. przy pomocy programu gżegżółka.
 

Javier

New member
Przypominam swoją wypowiedź i ponawiam pytanie:
Chciałbym podłaczyć ten TV do internetu. Mam internet bezprzewodowy, TV wykrywa modem (livebox), ale sieci już nie (?). Być może problemem jest nie podanie przeze mnie klucza sieciowego (klucza szyfrującego). Wpisywałem hasło dostępu, dzięki któremu komputer "loguje się" do internetu, ale TV mi go nie przyjmuje. Co robię źle?
Kolejne pytanie. TV mam podłączony do dekodera CP HD 5000 za pomocą przewody HDMI. Niezależnie od tego, czy oglądam programy w zwykłej rozdzielczości, czy w HD, po nacisnięciu przycisku "I" na pilocie wyświetla się informacja, że oglądam obraz o parametrach 720p/50 Hz. Parametr 720p dotyczy chyba jakości HD Ready? Co ogranicza jakość obrazu?
Ostatnie pytanie, sprawdzając ilość godzin pracy TV natrafiłem na opis "USB HDD CHECK" i przy nim
"00". Do tego TV można podłączyć dysk twardy?
Znalazłem klucz szyfrujący Liveboxa, znajduje się on na stronie konfiguracyjnej urządzenia.
 

Pavlo

New member
Witajcie w końcu sie zdecydowałem i po godzinach porównań w sklepie za pomocą filmików testowych z LG 620s w końcu wybrałem panasa i jak juz go wybrałem to jeszcze otwieraliśmy 4 sztuki zanim wybrałem swojego trzeba testować przed kupnem bo niektóre sztuki sa porostu wadliwe obraz chodzi skokowo np.

z obrazem z plików na usb na razie jestem pod wrażeniem ale próbuje ustawić internet wykrywa mi wifi łączę sie z nim potem robi test i zatrzymuje sie na drugim kwadraciku czyli uzyskiwanie adresu ip i dalej nie idzie :( Macie jakies pomysły. w statusie połaczenia mam połaczone z siecia ale nieprzechodzi mi tego testu :( w konfiguracji mam zeby adres ip uzyskiwał automatycznie
 

sipap

New member
Czyli dzisiaj do grona właścicieli panasa ET5E dołączyło kolejnych dwóch userów. Ja też zakupiłem ten telewizorek. Podziękowania dla Kolegów,którzy na PW odpowiadali na moje zapytania i dzielili się spostrzeżeniami. Pomogli mi w powzięciu decyzji i w końcu kupiłem ten tv.
Czasu do testów miałem bardzo mało,więc jeszcze powstrzymam się z opiniami,ale wszystko wskazuje że będzie dobrze i będę zadowolony z zakupu.
 

placid

New member
Witajcie w końcu sie zdecydowałem i po godzinach porównań w sklepie za pomocą filmików testowych z LG 620s w końcu wybrałem panasa i jak juz go wybrałem to jeszcze otwieraliśmy 4 sztuki zanim wybrałem swojego trzeba testować przed kupnem bo niektóre sztuki sa porostu wadliwe obraz chodzi skokowo np.

z obrazem z plików na usb na razie jestem pod wrażeniem ale próbuje ustawić internet wykrywa mi wifi łączę sie z nim potem robi test i zatrzymuje sie na drugim kwadraciku czyli uzyskiwanie adresu ip i dalej nie idzie :( Macie jakies pomysły. w statusie połaczenia mam połaczone z siecia ale nieprzechodzi mi tego testu :( w konfiguracji mam zeby adres ip uzyskiwał automatycznie
Czyli aż z trzema sztukami było coś nie halo:blagam: , 75% produkcji to buble :x :?: , gdzie kupowałeś ? jak sprzedawcy się zapatrywali na odrzucanie kolejnych egzemplarzy ?
 

redMool

New member
Z pasywnym 3D też działa (nie ma to znaczenia) np. model LG LM670S ... z tego co można wyczytać w specyfikacji tego Tv nie ma takiej opcji ten telewizor.
Pozdrawiam

Mimo że nie ma takiej opcji bezpośrednio, to jest możliwość uruchomienia tego trybu. Wystarczy ręcznie ustawić obraz w trybie 3D tryb 3D Góra - Dół i powstają dwa pół obrazy rozciągnięte do wysokości ekranu. Sprawdzałem na PS3 (Colin Dirt 3 i GT5). Wystarczy dokupić okulary Dual Play od LG.
 
Ostatnia edycja:

lul4s

New member
Na 90% jestem zdecydowany na ten TV(tylko w rozmiarze 42").
Mam pytanie do osób które go kupiły,czy są zadowolone i czy nie żałują zakupu?
Do czego będę użuwał tego TV:
Telewizja-kablówka UPC z cześcią kanałów HD: 70%
Gry:10%
Filmy z BR i kompa : 20%
3D nie jest dla mnie jakieś najważniejsze,ale chcę trochę liznąć tej technologii(mam pare gier w 3D i kilka filmów)
Odległość od Tv około 2.5m (wiem na pewno że będziecie zachecać do większego ekranu,ale nie mam miejsca i budżet ograniczony).
Pokój niezbyt nasłoneczniony,okna prostopadle do ekranu.
Zależy mi na WiFi(mam dość szybki internet) a ruter stoi w drugim pokoju(odległość około 5m). Tu się trochę martwię,bo wyczytałem,że trafiały się jakieś problemy z połączeniem przez WiFi. Czy to już się poprawiło?
Będę bardz wdzięczny za opinie,bo na pewno nabywcy tego telewizorka mają już jasny obraz co do jego zalet i wad.
Oczywiście czytałem cały ten temat i test Kolegi Kikiego,ale dawno już nie było wpisów o działaniu i ewentualnych problemach z ET5E.
Jeśli jeszcze nie kupiłeś to napiszę Ci, że jeśli masz zamiar oglądać filmy z napisami to możesz się niestety rozczarować ich wielkością w tym telewizorze i brakiem jakiejkolwiek możliwości dostosowania tego. W bliźniaczym LG jest to rozwiązane dużo lepiej.
Poza tym ja też mam ten telewizor (42 cale), używam do UPC właśnie, filmy oglądam przez odtwarzacz blu-ray bo tam są trochę większe napisy, a grałem chwilę tylko po podłączeniu PS3 i nie widzę problemu.

Telewizor wg mnie jest świetny (ale przesiadłem się z jakiegoś starego kineskopowego philipsa 21 cali :) ale minusem są dla mnie właśnie te napisy.

EDIT: doczytałem, że jednak dokupiłeś - może moja opinia przyda się mimo wszystko komuś innemu :)
 
Ostatnia edycja:

Pavlo

New member
Czyli aż z trzema sztukami było coś nie halo:blagam: , 75% produkcji to buble :x :?: , gdzie kupowałeś ? jak sprzedawcy się zapatrywali na odrzucanie kolejnych egzemplarzy ?
W jednym tylko była kwestia skokowo działającego obrazu a z reszty wybrałem ten który najrównomierniej podświetlał kupowałem w euro rtv agd nie miałem problemów ze sprzedawcami byli bardzo w porządku. Mysle ze te co odrzuciłem w kwestii podświetlenia to były tylko moje odczucia estetyczne:idea:
 

Pavlo

New member
Mimo że nie ma takiej opcji bezpośrednio, to jest możliwość uruchomienia tego trybu. Wystarczy ręcznie ustawić obraz w trybie 3D tryb 2D i powstają dwa pół obrazy rozciągnięte do wysokości ekranu. Sprawdzałem na PS3 (Colin Dirt 3 i GT5). Wystarczy dokupić okulary Dual Play od LG.

wielkie dzięki dla mnie bardzo cenne info :mrgreen::rolleyes:

GDZIE sie ustawia te parametry R G B

__________________________________________________________________
Postavke
Viewing mode: Cinema
Contrast: 42
Brightness: default
Colour: default
Sharpness: 3
Vivid Colour: Off
P-NR: Off
White Balance:
R-Gain: -1
G-Gain: -6
B-Gain: 5
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B- Cutoff: 2
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation: Min
24p Smooth Film (BD): Off
16:9 Overscan: Off
_________________________________________________________________________
3D Settings
Viewing mode: Dinamic
Contrast: Maksimalan
Brightness: default
Colour: default
Sharpness: po želji
Vivid Colour: Off
P-NR etc: Off
White Balance:
R-Gain: -7
G-Gain: -1
B-Gain: 3
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B- Cutoff: 4
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation: Off
24p Smooth Film (BD): Off
16:9 Overscan: Off
_________________________________________________________________________chodzi o te ustawienia
 
Ostatnia edycja:

sipap

New member
Porozgryzałem już prawie wszystko w tym telewizorku,obraz w miarę ustawiony. Mam tylko jeden problem, jak skorzystać z otwartego internetu?
Telewizor został prawidłowo podpiety do sieci(bezprzewodowo),test połączenia wyszedł oki,widzę widgety i mogę do nich wchodzic. Przez PS3 media serwer spokojnie dostałem się do kompa i obejrzałem sciągnięte na niego filmy.
Jednak chciałbym np. wejść na komputerze na stronkę WP czy Onetu, czyli mieć linijkę gdzie mogę wpisać adres interesującej mnie strony. Niestety nie mogę dojść jak to zrobic,czy mogłby ktoś tak łopatologicznie wyjaśnić co trzeba zrobic z tym dostępem do sieci. Będę wdzięczny za pomoc.
 

wojtek_stre

New member
Witam. Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem z HDD 3TB gdyż TX L42et5e po podłączeniu telew. wyświetla napis "wykryto podłączenie USB" ale Ani w Viera tools ani w wyborze wejścia na USB ani w odtwarzaczu mediów go nie widzi. Pena 4GB obsługuje bez problemu a WD 3TB nie. Proszę o podpowiedzi.
 
Do góry