Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

yaper

New member
Witam,

Trochę zwlekałem z zakupem nowego TV, ale wygląda na to, że muszę podjąć decyzję w najbliższych dniach i sfinalizować zakup.

Telewizor kupuję głównie do grania na konsoli oraz oglądania filmów w Full HD przez komputer. Zależy mi oczywiście na jak najlepszej jakości obrazu, płynności i jak najmniejszym imput lagu. Cena telewizora musi zamknąć się w max 2600 zł.

Dotyhczas rozważałem PHILIPS 40PFL5507K, ale ostatnio w oko wpadły mi Panasonici TX-L42ET5E i TX-L47E5E. Jak jest u nich z tymi sprawami, które poruszyłem? Czym oprócz 3D różnią się TV z literką 'T'? Warto kupić mniejszy model, ale z 'T', czy może 47 cali bez 3D ma porównywalną jakość i nie warto przepłacać (z kolei piszecie, że te 47ki mają jakieś wady i pojawiają się one u większości użytkowników)? 3D nie jest mi do szczęścia potrzebne. Najważniejsza jest ostrość, płynność, jakość obrazu i imput lag do gier.

Zatem który z tych TV będzie najlepszy, włączając także tego Philipsa?
 

sipap

New member
A jak ten model panasa ma się do tv Lg 47LM660 lub LM670 ? Bo róznica w cenie w takim Euro-Agd,to prawie 900 PLN.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem,ze TX 47ET5E to taki odpowiednik LG 47LM620 ?
 

PerpeT

New member
Google-ując ten model wychodzi ze nie jest on z "rynku polskiego". Poza tym w specyfikacji podają (na niemieckiej stronie) ze posiada jeszcze tuner DVB-S. Zatem nie jest to dokladnie to samo co ET5 tylko w innej ( tytanowej) obudowie. Wychodzi na to ze to poprostu jeszcze inny model, nieco wyzszy.
ps. a w jakim sklepie nabyles ?

nie było mnie pare dni więc dopiero teraz odpisuje:

kupiłem go tutaj:
TX-L47ET5E • RTVMax - sklep internetowy

Zamówiłem model et5e ale sprzedawca zadzwonił do mnie i powiedział że akurat w tym momencie nie mają i mogą mi wysłać za tą samą cene taki sam model ale z jakimiś tam jeszcze dodatkami, więc sie zgodziłem.
Telewizor dostałem z instrukcją niemiecką, francuską i włoską (nie było angielskiego) więc sądze że jest to model na niemiecki rynek.
Posiada troche inne funkcje niż et5e np. posiada inne parametry ustawień obrazu niż tutaj podajecie, niektóre zmienione inne dodane a niektórych w ogóle nie ma.
Na razie jestem bardzo zadowolony, wad nie znalazłem (może mam za słabe oko) ale nie chce sie też na siłe doszukiwać, bo po co.
Inernet pięknie śmiga, Iplex chodzi super, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony obrazem, myślałem, że przy tej wielkości obraz z normalnej telewizji będzie makabryczny a tu taka miła niespodzianka:D
 

sipap

New member
Mam pytanie czy w tym modelu nie ma takiego problemu z przeglądarką,że w czasie ogladania filmu np. z Kinomaniaka wywala nas w trakcie filmu ?
 

hateregs

New member
vertical banding

1. Czy owy vertical banding występuje zarówno w SD jak i HD?
2. Na jakich scenach przetestować TV przed zakupem aby upewnić się, że efekt nie występuje?
3. Czy dysponuje ktoś linkiem do filmiku z takim efektem? Chciałbym się zorientować czego szukać?
Znalazłem takie miganie http://www.youtube.com/watch?v=6aFr4XdQsHY opisane jako banding
ale to miganie to nie vertical a raczej horizontal. Czy to to?

edit
Znalazłęm jeszcze cos co ponoc pochodzi z Panasonic demo disc i jest testem na banding. Nagarc to na USB i odtworzyć w sklepie?
http://www.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0
 
Ostatnia edycja:

marre

New member
Opisywany przeze mnie problem występuje w SD i w HD. Najbardziej widoczny podczas dynamicznych scen w których obraz porusza się z jednego boku na drugi. Bardzo dobrze go widać na meczu piłki nożnej kiedy ujęcie kamery podąża od jednej bramki do drugiej.
 

speed18

New member
Wczoraj mój Panas poprosił o aktualizację oprogramowania (chyba do wersji 1.261). Jedyne co się wizualnie zmieniło to pasek regulacji głośności (co jest trochę dziwne, bo żaden inny pasek regulacji ani żaden inny element menu nie uległ zmianie). Znalazł ktoś jeszcze jakieś inne zmiany?
 

dario-

New member
Wczoraj mój Panas poprosił o aktualizację oprogramowania (chyba do wersji 1.261). Jedyne co się wizualnie zmieniło to pasek regulacji głośności (co jest trochę dziwne, bo żaden inny pasek regulacji ani żaden inny element menu nie uległ zmianie). Znalazł ktoś jeszcze jakieś inne zmiany?


Jest juz wątek na temat nowej aktualizacji, niemniej oprocz nowego paska glosnosci ludzie piszą że doszla jeszcze jakas aplikacja muzyczna, video i gra
 

speed18

New member
Jest juz wątek na temat nowej aktualizacji, niemniej oprocz nowego paska glosnosci ludzie piszą że doszla jeszcze jakas aplikacja muzyczna, video i gra
A gdzie jest ten wątek? Na tym forum? Wczoraj wieczorem szukałem i jakoś nie mogłem znaleźć.:/ A tak w ogóle to ciekawe czemu zmienili ten pasek głośności, który nijak pasuje do reszty menu. Czyżby to była jakaś zapowiedź "grubszej" zmiany wyglądu?
 

maki26

New member
Pansonic TX-L47ET5E

Panasonic TX-L47ET5E vs TX-L47ET50 vs Samsung UE46ES6800.

W jakiej kolejności byście je ustawili (od najlepszego)?
 

speed18

New member
Czy działa regulacja głośności na pilocie jeżeli są do tv podpięte słuchawki?

Regulacja głośności działa "z pilota" również wtedy, gdy podpięte są słuchawki. Z tym, że podstawowa regulacja głośności wpływa jedynie na dźwięk głośników wbudowanych. Głośność sygnału w słuchawkach regulować można jedynie w menu "Dźwięk".
A tak odnośnie tego tematu - orientuje się ktoś czy można zrobić sprzężenie tych dwóch głośności - tak, żeby można było podstawową regulacją zmieniać zarówno poziom głośności głośników wbudowanych jak i w słuchawkach?
 

Daw

New member
Regulacja głośności działa "z pilota" również wtedy, gdy podpięte są słuchawki. Z tym, że podstawowa regulacja głośności wpływa jedynie na dźwięk głośników wbudowanych. Głośność sygnału w słuchawkach regulować można jedynie w menu "Dźwięk".
Czyli tak -
1. jeżeli podłącze słuchawki do tv to dźwięk nie zostanie automatycznie odcięty z głośników telewizyjnych? Będzie "normalnie" i w słuchawkach?
2. Jeżeli jednak dźwięk jest odcinany w głośnikach to z pilota i tak nie będe mógł regulować sobie głośności w słuchawkach?

Dobrze to rozumiem?
 

speed18

New member
Czyli tak -
1. jeżeli podłącze słuchawki do tv to dźwięk nie zostanie automatycznie odcięty z głośników telewizyjnych? Będzie "normalnie" i w słuchawkach?
2. Jeżeli jednak dźwięk jest odcinany w głośnikach to z pilota i tak nie będe mógł regulować sobie głośności w słuchawkach?

Dobrze to rozumiem?

Po podłączeniu słuchawek dźwięk nie jest automatycznie wyciszany z głośników telewizyjnych - oba grają niezależnie i regulację głośności trzeba wykonywać wg schematu, który opisałem w poprzednich postach.
Inaczej mówiąc - podłączasz słuchawki do TV i chcesz słuchać tylko w nich dźwięk - musisz wyciszyć dźwięk telewizyjny (albo poprzez zjechanie do 0 paskiem głośności albo poprzez wciśnięcie MUTE). Natomiast regulacji głośności w słuchawkach dokonujesz pilotem wchodząc w menu DŹWIĘK.

Pewnie dla jednych to jest duży minus, że po podłączeniu słuchawek głos nie wycisza się w TV. Jednak dla mnie to zaleta, ponieważ pod wyjście słuchawkowe podłączony mam amplituner, który nie ma jeszcze wejść optycznych, więc jestem zmuszony do wykorzystania wyjścia słuchawkowego TV. Dzięki temu mam głos centralny z głośników TV a bas i tło z głośników podłączonych do amplitunera. :)
Tak jak pisałem wcześniej - szkoda tylko, że nie da się sterować jednym paskiem głośności zarówno głośników TV jak i słuchawek - było by to dla mnie przydatne.
 

Daw

New member
Pewnie dla jednych to jest duży minus, że po podłączeniu słuchawek głos nie wycisza się w TV. Jednak dla mnie to zaleta, ponieważ pod wyjście słuchawkowe podłączony mam amplituner, który nie ma jeszcze wejść optycznych, więc jestem zmuszony do wykorzystania wyjścia słuchawkowego TV.
Właśnie tak samo chcę sobie zrobić, ale dla mnie to jednak będzie wada. Chcę odciąć całkiem dźwięk z tv i puszczać tylko przez amplituner. Niestety nie mam pilota do amplitunera więc sterowanie głośnością będzie tylko przez wyjście słuchawkowe. Trudno. Mam nadzieję, że głośność słuchawek nie jest gdzieś zagrzebana w menu i da się tym łatwo sterować z pilota
 

fuco

New member
Mi się ta opcja podoba jeszcze o tyle, że można na stałe podłączyć przedłużacz do słuchawek i umieścić sobie wyjście mini jacka przy kanapie nie odcinając dźwięku :) Regulacja z poziomu menu nie jest jakoś strasznie uciążliwa, to tylko dwa naciśnięcia więcej, chociaż faktycznie przydałaby się możliwość sprzężenia.
 

Javier

New member
Chciałbym podłaczyć ten TV do internetu. Mam internet bezprzewodowy, TV wykrywa modem (livebox), ale sieci już nie (?). Być może problemem jest nie podanie przeze mnie klucza sieciowego (klucza szyfrującego). Wpisywałem hasło dostępu, dzięki któremu komputer "loguje się" do internetu, ale TV mi go nie przyjmuje. Co robię źle?
 

sipap

New member
Mam pytanie ile ten telewizor ma w wyposażeniu okularów 3D. Z tego co wyczytałem to nabywcy wspominają o 4 szt. Ja bedąc dziś w euro-agd poprosiłem o sprawdzenie i okazało się,że są tylko 2 sztuki(model 47"). Czy cos się zmieniło i teraz jest w tym modelu mniej okularów,czy tez po prostu ktos ze sklepu sobie"pozyczył" ?
 
Do góry