Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Panasonic > Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !
Odpowiedz

Member

Meldunek: Oct 2012

29-10-2016, 18:23
Domyślnie

Właśnie zauważyłem, że importuje też ustawienia. U siebie w multimedia chce układ kanałów przy ustawieniu Szwecji wrzucić na ustawieni Polski, ale z automatu przeskakuje na Szwecję więc jedynie ręczna edycja na pc i wrzucenie zawsze lepiej niż w tv klikać.

Przy wybraniu Szwecji jest dobra kolejność, ale brakuje aplikacji polskich.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedź z Cytatem
szakalq jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: Nov 2006
29-10-2016, 19:06
Domyślnie

Hm, w DT60 import kanałów powyższą metodą skutkuje resetem ustawień, a przynajmniej ich części, o ile pamiętam. Może w ET5E jest inaczej.

Tak czy siak Ameryki z metodą "hotel.pwd" nie odkryłeś. Ale może komuś się przyda, że działa w tym modelu.
Member

Meldunek: Oct 2012

29-10-2016, 23:06
Domyślnie

Jeśli chodzi o et5, na nim sprawdzam cały czas, to działa prawidłowo.

Poradziłem tez sobie z problemem listy kanałów w multimedia według prawidłowej kolejności tzn import z wersji Szwecja do Polska.

Eksportuje listę kanałów prawidłową czyli szwecja, w programie chansort robię listę referencyjną, przełączam tv na wersję Polską, eksportuje listę i sortuje w programie według listy referencyjnej szwedzkiej i importuje do TV - to tak może na przyszłość komuś się przyda.
Odpowiedź z Cytatem
szakalq jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Oct 2008
14-02-2017, 12:39
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley Zobacz post
FiiO D07 circa 230zł...

Link przykładowy: 5,90 - Przejściówka adapter Scart (Euro) - 3*Cinch+S-Video, przełącznik wejście/wyjście
No ale wybór jest, zależy co komu...
Witam,

Mam problem z ta przejsciowka (konwerterem). Opisalem go tu:

42ET60E Dziwny problem z dzwiekiem

"Witam,

mam problem z dzwiekiem w 42ET60E.

Mam podlaczony STB poprzez HDMI do TV, a TV poprzez kabel optyczny do konwertera TOSLINK - 2 x RCA i do wieży. I tutaj nie ma problemu, dzwiek dziala (na sluchawkach, glosnikach telewizora i poprzez przejsciowke na wiezy).

Problem jest, gdy chce odtworzyc film poprzez odtwarzacz multimediow i DLNA. Glos na sluchawkach jest, na glosnikach TV tez, ale na wieze dochodzi sam szum.

Wiecie moze gdzie tkwi blad? Jeszcze bym zrozumial, ze w ogole nie dziala dzwiek poprz konwerter, ale ze z STB jest poprawnie, a z odtwarzanego filmu (kazdego, niezleznie od rodzaju sciezki dzwiekowej) nie.

Smieszny jest tez fakt, ze jak odtwarzam cos z IPLA cy YouTube, to dzwiek jest poprawnie przekazywany do wiezy. "
Odpowiedź z Cytatem
jkl777 jest offline
Senior Member

Meldunek: Oct 2007
14-02-2017, 14:01
Domyślnie

A nie prościej było podłączyć wieżę bez konwertera czyli pod wyjście słuchawkowe/liniowe w TV? Mam tak podłączone u siebie (42ET5E) i działa pięknie. Po co sobie życie utrudniasz jakimiś zbędnymi konwerterami? Wystarczy kabel jack-2xRCA. Gniazdo słuchawkowe w TV automatycznie rozpoznaje czy są podpięte słuchawki czy wzmacniacz i dla wzmacniacza ustawia wyjście liniowe audio.

Ostatnio edytowane przez kola01 ; 14-02-2017 o 14:03
Odpowiedź z Cytatem
kola01 jest offline
Junior Member

Meldunek: Oct 2008
14-02-2017, 20:08
Domyślnie

Cytat:
Napisał kola01 Zobacz post
A nie prościej było podłączyć wieżę bez konwertera czyli pod wyjście słuchawkowe/liniowe w TV? Mam tak podłączone u siebie (42ET5E) i działa pięknie. Po co sobie życie utrudniasz jakimiś zbędnymi konwerterami? Wystarczy kabel jack-2xRCA. Gniazdo słuchawkowe w TV automatycznie rozpoznaje czy są podpięte słuchawki czy wzmacniacz i dla wzmacniacza ustawia wyjście liniowe audio.
Z bardzo prostego powodu. Analogowo mam opoznienia.
Odpowiedź z Cytatem
jkl777 jest offline
Senior Member

Meldunek: Oct 2007
14-02-2017, 22:27
Domyślnie

Tylko, że w torze analogowym nie występują opóźnienia.
Obraz na TV jest zawsze zsynchronizowany z dźwiękiem. TV dba o to. Cyfrowy sygnał po obróbce w TV zawsze ma lekkie opóźnienie ale o tyle samo jest opóźniony dźwięk w TV i tym samym w wyjściu liniowym audio czy słuchawkowym. Przecież w kolumnach wieży/wzmacniacza podłączonego analogowego żadne przesunięcie dźwięku już nie występuje. Przy sygnale analogowym pojęcie opóźnienia praktycznie nie istnieje.
Tyle teorii a w praktyce sam podłączałem tak kilka zestawów audio (mam tak u siebie, u rodziców, sąsiada, siostry...) i zawsze dźwięk w kolumnach był idealnie równo z dźwiękiem i obrazem w TV. Mam z resztą też TV Panasonica - praktycznie ten sam model co ty i wzmacniacz mam podpięty pod wyjście słuchwkowe (liniowe audio). O jakich więc opóźnieniach mówisz?
Opóźnienia możesz mieć jedynie jakbyś chciał podłączyć analogowo audio nie do TV a np. do odtwarzacza cyfrowego czy innego źródła obrazu i dźwięku. Wtedy w wieży/wzmacniaczu możesz mieć wcześniej dźwięk przed obrazem i dźwiękiem TV ale o takim połączeniu nie pisałeś.

Ostatnio edytowane przez kola01 ; 14-02-2017 o 22:38
Odpowiedź z Cytatem
kola01 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania