Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

skylla1

Member
Bez reklam
Spróbuję jednak napisać słów kilka.
Kupiłem wczoraj 42et5e i jestem po instalacji i pierwszych testach. Jest naprawdę dobrze.
Obraz bardzo dobry, choć wolałbym matową matrycę, zwłaszcza w jasne dni.Tu tryb ECO się przydaje i poprawia obraz w bardzo jasnym pokoju. Obraz IMHO dobrze skalibrowany. Dźwięk całkiem przyzwoity jak na telewizor. Sygnał z kablówki HD Inea.
Nawet IFC działa tutaj naprawdę dobrze. Przy ustawieniu IFC na Max udało mi się dostrzec minimalne artefakty tylko na siatkówce na Polsat Sport HD, gdzie przy szybkim ruchu zawodnika na pstrokatym ale nierozmytym tle na poprzednim Panasie LX85 artefakty wokół postaci były bardzo widoczne także tutaj udało mi się je wypatrzeć, choć był minimalne. Ustawienie IFC na Pośrednie likwiduje efekt zupełnie. Na innych sportach np. piłka nożna czy tenis nie widzę tych aureolek wcale nawet przy IFC=Max. To samo na filmach. Generalnie płynność obrazu jest na wysokim poziomie.
Obraz na kanałach HD od bdb do wyśmienitego, na SD wiadomo, lepiej już gorzej - stacje o dobrej jakości da się oglądać bez bólu. Zmieniłem z 32 na 42'' więc wiadomo, że obraz SD uległ pogorszeniu, bo więcej widać...:).
Jeden film xvid z napisami txt z pendriva odtworzony bez problemu.
Internet bezprzewodowy działa bardzo dobrze, choć puściłem tylko coś dla sprawdzenia, zdaje się z TVNpleyera. Po podłączeniu telewizora do wi-fi zaktualizowałem software (znalazł nowszy).
3D z 2D widać, ale nie bardzo mi to odpowiada, materiału 3D nie oglądałem jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

mikey2spikey

New member
Spróbuję jednak napisać słów kilka.
Kupiłem wczoraj 42et5e i jestem po instalacji i pierwszych testach. Jest naprawdę dobrze.
Obraz bardzo dobry, choć wolałbym matową matrycę, zwłaszcza w jasne dni.Tu tryb ECO się przydaje i poprawia obraz w bardzo jasnym pokoju. Obraz IMHO dobrze skalibrowany. Dźwięk całkiem przyzwoity jak na telewizor. Sygnał z kablówki HD Inea.
Nawet IFC działa tutaj naprawdę dobrze. Przy ustawieniu IFC na Max udało mi się dostrzec minimalne artefakty tylko na siatkówce na Polsat Sport HD, gdzie przy szybkim ruchu zawodnika na pstrokatym ale nierozmytym tle na poprzednim Panasie LX85 artefakty wokół postaci były bardzo widoczne także tutaj udało mi się je wypatrzeć, choć był minimalne. Ustawienie IFC na Pośrednie likwiduje efekt zupełnie. Na innych sportach np. piłka nożna czy tenis nie widzę tych aureolek wcale nawet przy IFC=Max. To samo na filmach. Generalnie płynność obrazu jest na wysokim poziomie.
Obraz na kanałach HD od bdb do wyśmienitego, na SD wiadomo, lepiej już gorzej - stacje o dobrej jakości da się oglądać bez bólu. Zmieniłem z 32 na 42'' więc wiadomo, że obraz SD uległ pogorszeniu, bo więcej widać...:).
Jeden film xvid z napisami txt z pendriva odtworzony bez problemu.
Internet bezprzewodowy działa bardzo dobrze, choć puściłem tylko coś dla sprawdzenia, zdaje się z TVNpleyera. Po podłączeniu telewizora do wi-fi zaktualizowałem software (znalazł nowszy).
3D z 2D widać, ale nie bardzo mi to odpowiada, materiału 3D nie oglądałem jeszcze.

Hmm, jetem posiadaczem tego tv w wersji 47 cali. Wczesniej mialem Panasonica 32 lx 70 p hd ready, telewizorek ten testuję od dwóch dni, oto moje spostrzeżenia:
przy 32 calach i w rozdzielczosci 1366 na 720 poprzedni telewizor imo skalowal obraz lepiej, zwlaszcza sygnal sd. Na ekranie o wielkości 47 cali widac nieostre krawedzie, piksele, ogolnie widac pogorszenie obrazu. Z sygnałem hd jest znacznie lepiej, np. eurosport hd, tvp hd.
Wczoraj ogladalem tvn hd i kilka razy tv zerwał obraz (nawet przy serialu Na wspólnej), przy szybkich ruchach kamerą. Posiadam cyfrowy pakiet upc, lokalizacja: szczecin

Czy ktos ma podobne sostrzeznia, czy ktos wie jak wyeliminowac te niedociagniecia, co zmienic w ustawieniach, wreszcie jak 'prawidlowo' ustawic panasa? Czy to jest mozliwe , ze ten tv moze byc gorszy od poprzednika, przynajmniej jesli chodzi o gorszy sygnal?

Nie wiem, czy taka jest prawidłowość w tym tv, ale np. w przypadku tvn player, tv teoretycznie ma mozliwosc wyboru jakosci od hd po bardzo slabą jakosc- jakosc obrazu jest koszmarna bez wzgledu na wybor ustawien- takie slabe sd z rozmytym obrazem i pikselami, na ipla jest podobnie, iplex cos u mnie nie dziala- wywietla sie komunikat- problem z odtwarzaniem listy-czy ktos moze podpowiedziec o co chodzi z tymi serwisami?
Youtube- teoretycznie istnieje mozliwosc wyboru filmow hd, ale znowu- obrazy sa slabej jakosci i na pewni nie w jakosci hd.

Jaki serwis medialny polecacie do tego TV?

Mam wielka prosba o ustosunkowanie się do powyższych kwestii posiadaczy ten tv, lub osob,ktore testowaly sygnal w tym tv. Pozdrawiam i z gory dziekuje za kazdy komentarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zakłócenia zewnętrzne. Z bluraya nic nie przerywa.
Pozostałe musisz mieć jak sam już zauważyłeś lepszy bitrate. "Duży"- ma zawsze większe wymagania.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Zauważyłem, że w TVN playerze po ustawieniu na HD obraz jest rewelacyjny, ale na kolejnym odcinku trzeba znów zmienić na słabszy i znów na HD, bo mimo ustawionego HD (tak pokazuje), player wyświetla naprawdę słabe SD.
Co do zrywania obrazu, to chyba faktycznie nadawca, ewentualnie pozmieniaj IFC w ustawieniach zaawansowanych obrazu i zobacz czy coś da.
Co do SD, różnica wynika moim zdaniem po prostu z wielkości telewizora - zmiana z 32 na 42 czy tym bardziej 46 musi pogorszyć obraz SD, który ma przecież maksymalnie 576 linii z przeplotem (576i) a powierzchnia ekranu zwiększyła się dwukrotnie lub więcej. Też zauważam pogorszenie tych kanałów i cieszę się, że wymieniłem telewizor dopiero gdy tak dużo już kanałów jest w HD.
Mam dziś problem z iplex.pl - wywala się na reklamach i nic się nie da obejrzeć, ale mam nadzieję, że to chwilowa awaria tej strony a nie stały problem. Może ktoś potwierdzić?
Dodam, że w aplikacjach jest też przeglądarka www, choć używanie jej z pilota nie jest komfortowe.
Po dwóch dniach testowania ja jestem z telewizora bardzo zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

mikey2spikey

New member
Zauważyłem, że w TVN playerze po ustawieniu na HD obraz jest rewelacyjny, ale na kolejnym odcinku trzeba znów zmienić na słabszy i znów na HD, bo mimo ustawionego HD (tak pokazuje), player wyświetla naprawdę słabe SD.
Co do zrywania obrazu, to chyba faktycznie nadawca, ewentualnie pozmieniaj IFC w ustawieniach zaawansowanych obrazu i zobacz czy coś da.
Co do SD, różnica wynika moim zdaniem po prostu z wielkości telewizora - zmiana z 32 na 42 czy tym bardziej 46 musi pogorszyć obraz SD, który ma przecież maksymalnie 576 linii z przeplotem (576i) a powierzchnia ekranu zwiększyła się dwukrotnie lub więcej. Też zauważam pogorszenie tych kanałów i cieszę się, że wymieniłem telewizor dopiero gdy tak dużo już kanałów jest w HD.
Mam dziś problem z iplex.pl - wywala się na reklamach i nic się nie da obejrzeć, ale mam nadzieję, że to chwilowa awaria tej strony a nie stały problem. Może ktoś potwierdzić?
Dodam, że w aplikacjach jest też przeglądarka www, choć używanie jej z pilota nie jest komfortowe.
Po dwóch dniach testowania ja jestem z telewizora bardzo zadowolony.

Jak udalo sie Tobie uzyskac obraz HD na TVN playerze? Czy to moze miec zwiazek z tym, ze polaczenie mam bezprzewodowe? Musze sprobowac po kablu. Z drugiej strony udalo mi sie wczoraj poogladac filmy na iplexie i tu obraz byl naprawde dobry i wszystko gralo az milo- wczesniej wyswietlal mi sie komunikat o bledzie.
Na youtubie znow bez zmian- obraz taki sobie i brak HD. Jak jest u was?
Zainstalowalem na adroidzie alikację viera remote- probowalem pobawic sie internetem z wklepywaniem stron, ale cos nie chcialo dzialac specjalnie. Ktps probowal sie pobawic. Zainstalowalem ps3 media server. TV wykryl, pojawily sier katalogi, natomiast wyswietlanie filmow, nawet tych o gorszej rozdzielczosc zakonczyo se niepowodzieniem, tzn cieły sie od poczatku. Czy to wina aplikacji, czy definitywnie muszę połączyc tv z routerem kabelkiem? internet w UPC 30 Mb/s
 

skylla1

Member
Bez reklam
Na TVN Playerze oglądałem Turbokamerę i podróże Pascala oba w HD - obraz rewelacyjny. Część programów być może nie jest w wersji HD. Też mam telewizor przez wi-fi (router w standardzie G czyli 54Mbps). Dzisiaj już w iplex.pl film się uruchomił ale nie miałem czasu oglądać więcej niż kilka minut, w końcu czekamy na Euro :).
Z telewizora jestem coraz bardziej zadowolony. W stosunku do poprzedniego Panasonica obraz jest wyraźnie bardziej plastyczny i nawet w 2D jest nieco "przestrzenny".
Obraz SD oczywiście wygląda sporo gorzej zwłaszcza z bliska, bo skalowanie jest pewnie podobne a wielość znacznie większa. Inna rzecz, że są też duże różnice w jakości obrazu na rożnych kanałach.
 
Ostatnia edycja:

mikey2spikey

New member
Na TVN Playerze oglądałem Turbokamerę i podróże Pascala oba w HD - obraz rewelacyjny. Część programów być może nie jest w wersji HD. Też mam telewizor przez wi-fi (router w standardzie G czyli 54Mbps). Dzisiaj już w iplex.pl film się uruchomił ale nie miałem czasu oglądać więcej niż kilka minut, w końcu czekamy na Euro :).
Z telewizora jestem coraz bardziej zadowolony. W stosunku do poprzedniego Panasonica obraz jest wyraźnie bardziej plastyczny i nawet w 2D jest nieco "przestrzenny".
Obraz SD oczywiście wygląda sporo gorzej zwłaszcza z bliska, bo skalowanie jest pewnie podobne a wielość znacznie większa. Inna rzecz, że są też duże różnice w jakości obrazu na rożnych kanałach.

Odnośnie testu na pierwszej stronie:
- czy tylko mój pilot do telewizora nie jest podświetlany, czy po prostu do tego modelu nie jest dostarczany taki pilot? Jak to się ma do przedstawionego tu testu? Na stronie panasonic.pl nie ma informacji, iż do tego modelu byłby dostarczony pilot podświetlany. hmm
- telewizor zdecydowanie posiada otwartą przeglądarkę - błąd w teście. Czy ktoś próbował przetestować jak działa współpraca telewizora z aplikacją viera remote? Próbowałem wklepać stronę na telefonie, która normalnie wyświetla się na telewizorze z pozycji pilota od tv (onet.pl) i się nie udało niestety.
- według infolinii panasonic polska ten model telewizora ma za słaby procesor, żeby przetwarzać sygnał hd z widżetów, np. TVN Player, Youtube hd i tylko wyższe modele maja taką możliwość. Hmm. Tak jak pisałem wcześniej, mnie nie udało się uzyskać sygnału hd, mimo iż telewizor teoretycznie ma możliwość wyświetlenia sygnału HD, np. serial Prawo Agaty ma możliwość ustawienia jakości sygnału od bardzo słabego po bardzo dobry, w tym HD. U mnie po zaakceptowaniu jakości HD jakość wyświetlanego obrazu była że tak napisze taka sobie, na pewno znacznie gorsza niż na TVN HD. Na youtbe teledyski ze znaczkiem HD tez nie miały tej jakości. Czy ktos mógłby to sprawdzic u siebie i się ustosunkować, lub podać tytuł programu, serialu, teledysku na tvn player lub youtube, który na pewno ma jakość HD?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ma przeglądarkę, działa dobrze choć wolniej niż na kompie. Nie testowałem co wyświetla co nie - normalne strony na pewno. Obsługa pilotem mało wygodna, ale się da...
Pilot rzeczywiście podświetlany nie jest i wygląda zupełnie inaczej niż ten na zdjęciu w teście , ale mam 42'' a nie 47'' - może dlatego?
Co do HD w TVN Playerze - na pewno oglądałem i na pewno obraz był HD.
Mam najnowszy soft, zaktualizowany przy instalacji telewizora kilka dni temu.
 
Ostatnia edycja:

mikey2spikey

New member
Ma przeglądarkę, działa dobrze choć wolniej niż na kompie. Nie testowałem co wyświetla co nie - normalne strony na pewno. Obsługa pilotem mało wygodna, ale się da...
Co do HD w TVN Playerze - na pewno oglądałem i na pewno obraz był HD.
Mam najnowszy soft, zaktualizowany przy instalacji telewizora kilka dni temu.

Też mam najnowszy soft. Próbowałem też przewodowo po kablu i b.z. - w czym może być problem? A co z youtube hd?
 

artiz_

New member
Bez reklam
pytanie o serie ET5E

zastanawiam sie nad kupnem tego telewizora w wersji 42 cale, pyatnie czy moze ktos powiedziec jak to jest c tą przegladarka internetowa w owym modelu?
czy funkcjonuje prawidłowo i wyswietla wszystkie strony www?
 

artiz_

New member
Bez reklam
A mogłbym ktoregos kolege prosic o przetestowanie tej przegladarki?
czy jak sie wejdzie na dana strone www w której jest zamieszczony film to tv odtworzy ten film?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Flash playera chyba nie obsługuje, bo reklamy się na stronie gazety czy onetu nie wyświetlały. Obawiam się, że multimedia wyświetla tylko poprzez udostępnione serwisy(youtube, TVNPlayer, Ipla, Iplex itd...)
 

dune2

New member
Bez reklam
Porownywal ktos go z WT50E lub DT50 ?
Roznica w cenie ogromna ale czy w jakosci obrazu tez ? Testy testami a najwazniejsze realia ogladania :)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jeśli mówimy o oglądaniu telewizji, to większym problemem jest jakość nadawanego sygnału niż parametry telewizora.
 

poldek333

New member
Moje wrażenia z zakupu Panasonica 42ET5

Moje wrażenia z zakupu Panasonica 42ET5 - które zamieściłem również w serwisie Ceneo.

Mam ten telewizor od dwóch tygodni. Wcześniej porównywałem go w MM z innymi tv z tego przedziału cenowego i "jakościowego". Telewizor bogato wyposażony, co czyni z niego urządzenie naprawdę multimedialne. To, że Panasonic specjalizuje się w plazmach, nie oznacza, iż produkuje słabe LED'y. Wręcz przeciwnie, ten model oferuje jakość obrazu ani gorszą, ani lepszą niż w plazmach (porównywanie sygnałów SD i HD w sklepie). Może się mylę, ale dla mnie argumenty o czarniejszej czerni, czy też bielszej bieli nie mają sensu (gdzie w naturze w nadmiarze występuje idealnie czarny, czy też biały kolor?). Poza tym trzeba się liczyć z tym, że plazma pracuje podobnie do farelki (nagrzewa się dość intensywnie a wentylatory wydmuchują ciepło na zewnątrz).
Nasycenie i naturalność kolorów w ET5 jest na odpowiednim poziomie. Błyszcząca matryca ma swoje zalety i wady. Na pewno pozwala uzyskać większy kontrast i polepszyć sygnał SD, którego jakość na tym telewizorze (jak i na innych zależy od stacji - naziemny sygnał cyfrowy). Porównywałem z Sony EX i HX i Panas na tym polu wypadł lepiej. Nie oszukujmy się, współczesne telewizory produkowane są pod sygnał HD. Mam w domu drugi telewizor - Toshibę z funkcją Resolution +, i sygnał SD jest porównywalny. Wadą błyszczącej, czy też półbłyszczącej matrycy - nie wiem dokładnie jaka jest zastosowana - może być odbijanie się światła, jeżeli tv ulokowany jest na przeciwko okna. Jednak tryb Eco tę niedogodność w jakimś stopniu koryguje. Sygnał HD, wiadomo, bez zastrzeżeń, ale to wszystkie nowoczesne tv potrafią.
Jeśli chodzi o płynność ruchu np. podczas transmisji sportowych, to z tym nie ma problemu. Ktoś napisał, że ET5 nadaję się tylko do obrazów statycznych to niech popatrzy na inne LED'y i powie który jest taki idealny. Być może należy wyłączyć w opcjach obraz - zaawansowane tryb IFC=wyłączone lub minimalne. Mnie wydaje się, że przy takich ustawieniach obraz jest jeszcze płynniejszy. Można także pokusić się o inne ustawienia obrazu, tak aby dobrać do własnych upodobań.
Odnośnie obrazu 3D, można uznać, że wrażenia są porównywalne do tych z kina (technika pasywna). Zmniejszona rozdzielczość pionowa w niczym nie przeszkadza. Porównywałem z aktywnym 3D i dla mnie osobiście technologia pasywna jest lepsza. Migotanie w okularach aktywnych jest moim zdaniem bardziej szkodliwe dla oczu i mózgu. Jeśli chodzi o konwersję 2D/3D to tak jak w innych tv - bez względu na markę i cenę, jest to zwykły bajer, na który nie warto zwracać uwagi. Efekty 3D można uzyskać jedynie w przypadku, gdy odtwarzany materiał jest w tej technologi nagrany. Osobiście uważam, że 3D aktywne za niedługi czas umrze śmiercią naturalną.
Internet działa bezproblemowo. W przypadku serwisu Iplex, często jest przeciążony serwer, co uniemożliwia korzystanie z niego . Przeglądarka internetowa pozwala otwierać praktyczne wszystkie strony, ale bez możliwości odtwarzania tzw. osadzonych filmów (brak obsługi flash'a - ale to jest niedogodność wszystkich tv). Zaletą jest możliwość podłączenia klawiatury bezprzewodowej, co znacznie ułatwia nawigację w internecie - podłączałem klawiaturę Microsoft od komputera i działała bezproblemowo. Do celowo zamierzam kupić klawiaturę qwerty.
Moim zdaniem jest to dobry wybór dla osób które szukają tv multimedialnego z wszystkimi zaletami LED'ów. Sam szukałem ideału tv, ale takich nie ma nawet za 20 tyś.
 
Ostatnia edycja:
Do góry