Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

bonzik

New member
Może to wina AP waszego routera albo słaby sygnał? Spróbujcie zmienić kanał wifi. U mnie nie ma z tym żadnych problemów.
ja mam podobny problem z wifi co poprzednicy - po jakimś czasie występuje brak połączenia bezprzewodowego ale wystarczy zupełnie wyłączyć TV od zasilania i ponownie włączyć i wifi "wraca". AP raczej nie jest przyczyną...inne urządzenia bez problemu łączą się w tym samym czasie z routerem...po za tym tj już 3 przypadek :).
 

MMon74

New member
ograniczone opcje w 3D

Myślę ze chodzi Tobie o opcje trybu ręcznego 3D pod klawiszem "czerwony" na pilocie. Wcześniej oczywiście naciskając na pilocie klawisz 3D.

W trybie ręcznym można zmienić tylko sposób wyświetlania w zależności od formy w jakiej nagrany jest film (side-by-side, over-under, 2D - 3D). Mi chodzi o zmianę nałożenia obrazów w trybie side-by-side z lewo/prawo na prawo/lewo, ponieważ w niektórych przypadkach po takim nałożeniu to co ma być głębią będzie chciało wyjść z ekranu a to co ma wyjść będzie wchodzić w głębię czyli jeden wielki ból dla oczu.
Jeżeli wiesz gdzie to zmienić będę wdzięczny za pomoc.
 

bonzik

New member
W trybie ręcznym można zmienić tylko sposób wyświetlania w zależności od formy w jakiej nagrany jest film (side-by-side, over-under, 2D - 3D). Mi chodzi o zmianę nałożenia obrazów w trybie side-by-side z lewo/prawo na prawo/lewo, ponieważ w niektórych przypadkach po takim nałożeniu to co ma być głębią będzie chciało wyjść z ekranu a to co ma wyjść będzie wchodzić w głębię czyli jeden wielki ból dla oczu.
Jeżeli wiesz gdzie to zmienić będę wdzięczny za pomoc.
hmm...nie mam żadnego materiału 3D aby dokładnie to sprawdzić ale tak na "szybko" to wg dokumentacji strona 33 powinna w trybie 3D uaktywnić się opcja Efekt (Menu->Obraz->Ustawienia 3D->Efekt) w której możemy regulować głębokość obrazu 3D wg zawartości lub własnych preferencji.
 

wiesiol

New member
ja mam podobny problem z wifi co poprzednicy - po jakimś czasie występuje brak połączenia bezprzewodowego ale wystarczy zupełnie wyłączyć TV od zasilania i ponownie włączyć i wifi "wraca". AP raczej nie jest przyczyną...inne urządzenia bez problemu łączą się w tym samym czasie z routerem...po za tym tj już 3 przypadek :).
U mnie pomogło wgranie najnowszego softu do routera i "trzyma" juz 2 dni.Mam TP Linka ...nie powiem jakiego ,bo jestem teraz w pracy ,ale wiem,że "nadaje" w trybie "N" cokolwiek tzn. Przy okazji wypowiem się na temat tego TV,który to nabyłem min. po przeczytaniu paru postów z tego forum.Jest to pierwszy mój LCD,więc trudno mi o porównanie i w związku z tym wrażenia będą zapewne dalece subiektywne.Jeśli chodzi o obraz to potwierdze jesli jest dobry sygnał to obraz w porządku,chociaż przy oglądaniu po dvb nawet w hd mozna zauważyc takie pionowe smugi.Wystepuja one tylko jak jest daleka perspektywa i to w jasnym tle(barwach).Próbowałem różnych ustawień z tego wątku ale problem wystepuje nadal.Nie jest to uciążliwe,no ale jest.Jest też chwilami efekt jakby "brudnego ekranu"opisywany w wątku z LG.Wszystko to występuje z sygnału zwykłej anteny do dvb.Sygnał mam dobry,bo nadajnik widzę z okna.Z braku czasu nie testowałem dokladnie filmów z dvd(blueraya nie posiadam).3d oglądałem parę filmów i jest całkim niezle.Czasami obraz rozdwajal sie, ale to zapewne wina materiału z pendriva(ale Avatar np. w wersji 9gb sbs-super obraz).No i własnie na pendriva nie mozna nagrywać, to jeszcze jedna z wad ,które zauważyłem(ktoś o to pytał w tym wątku).
 

danielcyfra

New member
Witam forumowiczów!
Mam ogromną prośbę, czy mogę prosić kogoś z użytkowników o sprawdzenie, czy dla opcji połączenia przewodowego, po wpisaniu w MENU > SIEĆ > Konfiguracja IP/DNS przykładowego adresu IP i np bramy lub DNS, dane się zapamiętują?
U mnie niestety, po wpisaniu w odpowiednie pola i naciśnięcie z pilota BACK/RETURN, dane znikają.
Problem występuje tylko w przypadku połączenia PRZEWODOWEGO. Przy bezprzewodowym wpisywanie i zapamiętywanie danych działa bez zarzutu.
Mam kiepski zasięg bezprzewodowy i dlatego podciągnąłem skrętkę, jednak od wczoraj rwę włosy z głowy, bo nie mogę zapisać danych sieci.
Z góry dziękuję za pomoc.
Daniel
 

stasiek2

New member
Według instrukcji (strona 72), powinieneś chyba po wpisaniu danych potwierdzić je/zapamiętać przyciskiem ok, a dopiero później wrócić do poprzedniego podmenu przyciskiem return.
pzdr irek
 

danielcyfra

New member
Według instrukcji (strona 72), powinieneś chyba po wpisaniu danych potwierdzić je/zapamiętać przyciskiem ok, a dopiero później wrócić do poprzedniego podmenu przyciskiem return.
pzdr irek

Klikam OK w każdym wierszu (IP, maska, brama, dns), a później BACK/RETURN i niestety nie zapamiętuje. Bardzo proszę o sprawdzenie któregoś ze szczęśliwych użytkowników tv:)
 

bonzik

New member
faktycznie... potwierdzam nie zapamiętuję ręcznych ustawień IP/DNS w sieci przewodowej. Na ten czas pozostaje tryb Auto i przydzielać adres IP z DHCP.
 

quasido

New member
Czy odtwarzacz multimedialny w tym tv czyta wszystko jak w samsungach? I jak z polskimi znakami w napisach?

Czyta wszystko. Ja jeżdżę nie miałem problemów z żadnym plikiem. Napisy są ładnie z ogonkami. Nie rozjeżdżają się.


Ale mam pytanie. Podłączając słuchawki do gniazda mini jack dźwięk dalej leci przez głośniki w tv. W słuchawkach też jest ale jego głośność mogę ustawić dopiero w ustawieniach menu a nie normalnym przyciskiem głośności. O co chodzi.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

Amaru

New member
Czyta wszystko. Ja jeżdżę nie miałem problemów z żadnym plikiem. Napisy są ładnie z ogonkami. Nie rozjeżdżają się.


Ale mam pytanie. Podłączając słuchawki do gniazda mini jack dźwięk dalej leci przez głośniki w tv. W słuchawkach też jest ale jego głośność mogę ustawić dopiero w ustawieniach menu a nie normalnym przyciskiem głośności. O co chodzi.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


Też się zdziwiłem jak to zobaczyłem, osobno możesz sterować dźwiękiem na tv i słuchawkach, czyli w menu ustawiasz poziom głośności na wyjściu słuchawkowym i ściszasz pilotem do 0 na tv.
 

melinek11

New member
Jak w Panasonicu Et5e wygląda temat obsługi klawiatur i myszy bezprzewodowych?? pełna przeglądarka jest???
Jak wypada w pełnym porównaniu z 46PFL5507/12 Philipsa?? Chyba słabiej, co dziwne jest jak na Panasonica?? Obydwa zaś chyba nie dorównują funkcjami LG 47LM620S??
 

KamakuraNH

New member
Mam pytanie odnośnie czytania napisów w tym telewizorze. Oglądam sobie jeden odcinek serialu i napisy działają dobrze. Włączam następny i w ogóle ich nie widzi. Jak to możliwe, że raz czyta, a drugi raz się buntuje. Miał ktoś już taki przypadek ????
 

kamil_z88

New member
Cześć,
Jestem tu nowy, witam wszystkich. Chce zakupić ten TV do grania na ps3 oraz oglądania filmów z komputera oraz z kablówki. Moje pytanie do posiadacz tego TV jak się prezentuje obraz dynamiczny z konsoli oraz filmów akcji czy jest wyraźny i nie ma artefaktów ponieważ takie opinie zdarzają się w sieci? Interesuje mnie jedynie jakość obrazu. Ponieważ cena tego TV jest atrakcyjna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obraz jest dynamiczny, nie stwierdziłem podczas testu artefaktów.
Oglądasz przy świetle czy bez - na wprost czy również z kątów bocznych ?
 

Grzechu82

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem modelu TX-L37ET5E.
Telewizor jak za te pieniądze jest bardzo dobry. Wszystko w jak najlepszym porządku oprócz podświetlenia.
W sumie to podczas oglądania czegokolwiek różnic nie widać, ale gdy na przykład nie ma sygnału to wyraźnie widać, że rogi są dużo jaśniejsze od reszty (zwłaszcza lewy dolny róg). Dołączyłbym zdjęcia ale to jest mój pierwszy post i nie mogę ich dodać.

Co robić w takiej sytuacji? Czy telewizor nadaje się do wymiany albo wzywać serwis?
Proszę o pomoc osoby bardziej obeznane w temacie.
 
Do góry