Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

jkl777

Member
jkl777 - żadnych dac'ów, żadnych optyków.
TV nie ma wyjścia 2xcinch bo ma wyjście mały jack (combo słuchawkowe/liniowe).
Kupujesz więc kabelek za 10 zł typu 2xcinch - mały jack i wszystko gra tak jak powinno (nie zapomnij tylko ustawić w menu TV poziomu głośności dla wyjścia audio - coś ok 75-80 %, sam oceń)
Sprawdzone na kilku Panasonicach.
A wieża stereo za 1000 zł wystarczy.

Bzdury.

Tylko wyjscie optyczne. I juz pisalem, pod wyjsciem sluchawkowym mam superluxy.

Poza tym mam Technics EH750, wiec stereo mnie nie interesuje.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bzdury.

Tylko wyjscie optyczne. I juz pisalem, pod wyjsciem sluchawkowym mam superluxy.

Poza tym mam Technics EH750, wiec stereo mnie nie interesuje.

OK. Nie doczytałem o słuchawkach. Nie wspominałeś też, że masz wielokanałowego Technics'a EH750 a to diametralnie zmienia postać rzeczy.
 

ziolkopl

New member
Cześć,
posiadam model ET5E w wersji 42".
Niestety zrobił mi po 5 latach psikusa - nie włącza się.
Wcześniej czasami restartował się samoistnie, czasami był problem z sygnałem tv kablowej, a dziś całkiem odmówił posłuszeństwa.
Świeci się normalnie czerwona dioda, jak próbuję włączyć z pilota to tylko mruga w kółko czerwona. Przyciski na TV też nie pomagają.

Czy może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?
Zapewne czeka mnie serwis jak mniemam, ale może ktoś mógłby coś podpowiedzieć na co powinienem zwrócić uwagę lub poleci dobry serwis z Częstochowy, który mógłby się tym sprawnie zająć

Będę zobowiązany
Pozdr
 

artiz_

New member
Bez reklam
Miałem taka sama sytuacje.tzn pali sie dioda power a nie wł.
Winowajacą były elktrolity po w sekcji zasilania. Ni były wypuklone lecz straciły swoja pojemnosc. Nagrzałem je suszarka do włosow i tv odpalił. Diagniza była znana. Wymiana elktrolitow.
 

ziolkopl

New member
Dziś rozmawiałem z serwisem. Diagnoza: zepsuta płyta główna. Bez możliwości naprawy i elementu nie ma na żadnym portalu... Rozkładają ręce
Trochę mało mi to mówi, że zepsuta płyta główna. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, mądrą radę?
Czy już krzyżyk postawić, wystawić na aukcji jako zepsuty i brać się za kupno nowego?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jaki to był serwis? Panasonica? Może niech zdiagnozuje jakiś niezależny, poprzez fizyczne otwarcie obudowy, oględziny zasilacza, a nie na odległość.
 

ziolkopl

New member
Przepraszam, nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi :)
Oddałem tydzień temu do serwisu RTV (nie jest to konkretnie serwis Panasonica ale powiedzieli, że zajmą się tym) i dziś zadzwoniłem i dostałem taką odpowiedź po ich diagnozie
 

Stanley

Member
Bez reklam
A to zmienia postać rzeczy. Zakładając, że znają się na rzeczy, w końcu to ich chleb powszedni, raczej bym założył wariant mniej optymistyczny. . Ewentualnie możesz spróbować zweryfikować w innym serwisie, czy może rzutem na taśmę poszukać jakiegoś pana Janka domokrążcę, może akurat uzdrowi (nie wiem czy jeszcze są takowi). Albo poczytać co tam piszą o Twoim modelu na Elektrodzie, jeśli coś w ogóle. Niemniej nadziei bym wielkich nie pokładał.

P.S. Z ciekawości - ile lat ma tv?
 
Ostatnia edycja:

ziolkopl

New member
Dziś skończyłby 5 lat :)
Wówczas był to bardzo polecany model, nawet na tym forum.


To chyba moim kolejnym postem będzie "pomoc w zakupie" ...
 
Ostatnia edycja:

ss77

New member
Bluetooth

WItam
Chciałbym podłączyć bezprzewodowe słuchawki do tego TV.
Pytanie czy mozna to zrobić po bluotooth? podobno w ukrytym menu aktywuje się tą funkcję bo niestety radiowe słuchawki są bardzo drogie
 

Stanley

Member
Bez reklam
Hm
Wątpię, aby w telewizorze, powiedzmy sobie szczerze wówczas z niższej półki, znajdował się programowo zablokowany moduł audio-bluetooth. Ale nigdy nie mówię nigdy ;)

Rozwiązaniem Twojego problemu może być zewnętrzny transmiter audio bluetooth, który można podłączyć do np. wyjścia słuchawkowego telewizora, lub innego analogowego wyjścia audio i w ten sposób przesyłać dźwięk do dowolnych słuchawek BT.
Właśnie na dniach zamówiłem takie urządzenie na Aliexpress:
https://pl.aliexpress.com/item/hot-...32818145617.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fu32Jb
który zamierzam podłączyć właśnie do telewizora nie wyposażonego w "nadajnik" audio-BT.
Przy okazji nie polecam dostępnych na Aliexpress senderów z zewnętrzną antenką, o takich:
https://pl.aliexpress.com/item/USB-...-b3f6-4bc5-8e54-4aaef3c09bba&rmStoreLevelAB=0
Nabyłem takowy, i owszem działa, ale strasznie zakłóca wokół eter: w radio FM tylko szum, laptop traci łączność z routerem... :( Mam nadzieję, że ten drugi nie będzie miał tej przypadłości.
 
Ostatnia edycja:

RoboD

New member
Informacyjnie, mój Panasonic po 8 lata wyzionął ducha. Podczas pracy wyłączył się ekran. Nie reaguje na pilota, przyciski. Dioda Power (czerwona) miga w seriach x3.
 
Do góry