Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Panasonic > Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !
Odpowiedz

Member

Meldunek: Oct 2011
15-11-2012, 21:36
Domyślnie

kkinoman, to co wziąłbyś teraz skoro nie Panasa?
Odpowiedź z Cytatem
eliksyr jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Jun 2012
15-11-2012, 23:01
Domyślnie

Cytat:
Napisał eliksyr Zobacz post
Tak, pamiętam trochę twoje posty Ja pierwsze Panasonica, którego wybierałem, wybierałem dla teściowej, był bez wifi adaptera (ready) i 3D ale go bardzo chwali. Nie zauważyłem sam żadnego bandingu w nim, ale dla siebie wolę wziąć coś na wszelki wypadek z 3D i siecią, ale nie wiem czy nie wdepnę przez to w coś, czego później będę żałował. Cholernie obawiam się tego bandingu, i to szczególnie podczas meczów, bo moim zdaniem na sprzęcie tej klasy mecze powinny być czyste i płynne. Ale dziękuję za Twoją opinię, przeszukam ten TV, jeśli oczywiście go znajdę w sklepie stacjonarnym, z każdej strony. Mam nadzieję, że wybiorę dobrze.
Cytat:
Napisał mystaloba Zobacz post
sirmike1 a powiedz mi czy podczas meczu widujesz banding [pionowe linie] ? o których wspominają co niektórzy użytkownicy tego tv. Już wszystko przeżyje w tym telewizorze ale tego bym nie przetrawił.
No po jakims czasie faktycznie sie dopatrzyłem tego bandingu i teraz juz go widzę ale tylko podczas meczu. Ale patrząc na ostatnie popisy naszych piłkarzy z Urugwajem...jakoś ciężej mi było te pasy dojrzec..... może murawa była niewłaściwego koloru
Odpowiedź z Cytatem
sirmike1 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2005

15-11-2012, 23:31
Domyślnie

Naprawdę nie wiem co wy macie z tym bandingiem. Może to wina sygnału? Ja w czasie meczów na kanałach HD nie mam żadnego objawu bandingu. Obraz jest piękny,widac wszystkie szczegóły, trawka piekna i widac pojedyncze źdźbła. Kiedy kamera szybko przesuwa sie za piłką nie ma żadnych smug czy innych duszków. Może tak sie dzieje na kanałach SD, ja na szczęście wszystkie interesujace mnie kanały sportowe mam w HD i obraz jest naprawdę swietny. Mam model 42".
Co do ogladania filmów z kompa przez WiFi, to polecam serwer serwiio. Wcześniej uzywałem PS# Media Serwer ale przy wiekszych plikach filmy cieły. Na serwiio wszystko smiga bez zacięć i płynnie. Oczywiscie jak ktoś bedzie miał problemy, to także może być wina tego jaka jest moc internetu.
Mam pytanie, czy ktos na tym telewizorze przetestował czy da się grać na PS3 w gry ,w trybie dualplay. Dostałem w prezencie 2 pary okularów i jestem ciekawy czy da sie tak zagrać na naszym telewizorku. Gdzies wyczytałem,że podobno da sie to uruchomic. Mam co prawda KZ3,ale nie mam drugiego pada i nie moge uruchomic trybu dla 2 graczy. A jak nie wiem czy to działa(i jeszcze sensownie wyglada) to nie kupuje 2-ego pada. Dlatego mam pytanie czy ktos to przetestował osobiście i jak to ewentualnie zrobić.

Ostatnio edytowane przez sipap ; 16-11-2012 o 00:42
Odpowiedź z Cytatem
sipap jest offline
reklama

Member

16-11-2012, 00:54
Domyślnie

Cytat:
Napisał sipap Zobacz post
Naprawdę nie wiem co wy macie z tym bandingiem. Może to wina sygnału? Ja w czasie meczów na kanałach HD nie mam żadnego objawu bandingu. Obraz jest piękny,widac wszystkie szczegóły, trawka piekna i widac pojedyncze źdźbła. Kiedy kamera szybko przesuwa sie za piłką nie ma żadnych smug czy innych duszków. Może tak sie dzieje na kanałach SD, ja na szczęście wszystkie interesujace mnie kanały sportowe mam w HD i obraz jest naprawdę swietny. Mam model 42".
Co do ogladania filmów z kompa przez WiFi, to polecam serwer serwiio. Wcześniej uzywałem PS# Media Serwer ale przy wiekszych plikach filmy cieły. Na serwiio wszystko smiga bez zacięć i płynnie. Oczywiscie jak ktoś bedzie miał problemy, to także może być wina tego jaka jest moc internetu.
Mam pytanie, czy ktos na tym telewizorze przetestował czy da się grać na PS3 w gry ,w trybie dualplay. Dostałem w prezencie 2 pary okularów i jestem ciekawy czy da sie tak zagrać na naszym telewizorku. Gdzies wyczytałem,że podobno da sie to uruchomic. Mam co prawda KZ3,ale nie mam drugiego pada i nie moge uruchomic trybu dla 2 graczy. A jak nie wiem czy to działa(i jeszcze sensownie wyglada) to nie kupuje 2-ego pada. Dlatego mam pytanie czy ktos to przetestował osobiście i jak to ewentualnie zrobić.
Akurat ja ten banding widzę właśnie na kanałach HD. Czy to TVP1 HD czy to nSport HD. Może trochę racji w tym jest co do jakości sygnału, sam już nie wiem. Może to wina kabla HDMI ???? Zastanawiam się dlatego że jak na samym początku testowałem Tv na meczu Ligi Mistrzów - Borussia kontra Man City to byłem tak zauroczony tym co widzę....wspaniała jakość, fenomenalne kolory, czyściutki obraz. A teraz te mecze już wyglądają trochę inaczej...gorzej....
Odpowiedź z Cytatem
sirmike1 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2005

16-11-2012, 06:23
Domyślnie

Rozumiem ,ze masz N-kę a wiec sygnał z talerza. Za bardzo sie w tym nie orientuję,ale w tym przypadku warunki atmosferyczne potrafia chyba trochę wpłynac na jakosć sygnału(jeśli się mylę to mnie poprawcie). Moze dlatego raz widzisz elegancki obraz, a czasami z zakóceniami ,wyglądajacymi jak banding.
Co do kabla gdzies wyczytałem,ze do przesyłania sygnału HD z modemu kablówki najlepszy jest kabel HDMI z ethernetem i taki kupiłem. Jak porównywałem z takim zwykłym,dołaczonym do modemu to obraz wydawał mi się lepszy. Ale to moze sugestia, bo chociaz porównywałem na tym samym kanale,to jednak były rózne sceny. Ale podczas meczu tenisa ,głowę dał bym sobie uciąć,że obraz dostrzegalnie był lepszy na tym kabelku 4.0 z ethernet. To samo zauważali pozostali domownicy.Więc moze jest coś na rzeczy.
Odpowiedź z Cytatem
sipap jest offline
Senior Member

Meldunek: Sep 2008
16-11-2012, 07:54
Domyślnie

To nie jest wina żadnego kabla. Po prostu strefy podświetlenia są źle spasowane. Czytałem że w zasadzie dobrze opanowane ma to tylko Sony (kleją strefy specjalnym żelem/klejem światło przewodzącym).
Tak więc jak pracownik fabryki LG się przyłożył to mamy panel OK. Ja nie mam
Efekt jest trochę taki jak z ghostingiem na słabym sygnale analogowym ale widać go zawsze (dvb,dvd,blu,konsole) jak jest jasne (w miarę jednolite) przesuwające się tło: murawa, jasne niebo itp.... Mocno mnie to wkurza ale TV oglądają dzieci a im to nie bardzo przeszkadza. Zauważyłem że na tę przypadłość trochę pomaga oglądanie filmów w 3D (z ustawieniami kalibracyjnymi wcześniej podanymi i w okularach)
Czyli wklepać ustawienia do wszystkich trybów i okulary na nos, będzie lepiej
Odpowiedź z Cytatem
fazo jest offline
Member

16-11-2012, 08:22
Domyślnie

Cytat:
Napisał fazo Zobacz post
............Czytałem że w zasadzie dobrze opanowane ma to tylko Sony (kleją strefy specjalnym żelem/klejem światło przewodzącym)...............
Jeśli tak jest to ciekawe dlaczego "SONY" tak rzadko się tu pojawia w opiniach i ocenach jak i poleceniach ? Też właśnie gdzieś doczytałem dlaczego bandingu prawie nie uswiadczysz na Sony.
Ten banding to tylko przypadłość paneli LG ?
Odpowiedź z Cytatem
sirmike1 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania