Panasonic 50GT30e - problem -napisy i format mkv

ilikered

New member
Witam,
od 2 tyg ciesze sie nowym TV :)

Wszystko pieknie ladnie TV sie dociera filmy z USB ida ( nie wszystkie no aleee).
Ale pojawily sie 2 problemy ?

-- Wie moze ktos jak powiekszyc napisy z .txt tak zeby byly wieksze na TV? (probowalem zwiekszyc czcionke w pliku - nie dalo nic : ( )

-- Czy wie ktos moze jaka wersja programu "mux"-owac filmy do mkv zeby czytal ? Czesc mkv mi czyta czesci nie, probowalem sciagnac rozne wersje ale narazie bez rezultatu (3.3,3.0, i jakas 5.x testowalem).

-- Opanowalem juz jak przerobic zeby byly kompletne polskie znaki, ale mam jeszcze problem z konwersja txt - > srt tak zeby sie timery nie rozjechaly :(. Spotkal sie ktos z tym ? dal ktos sobie rade? Niestety plikow txt nie da sie "wmuxowac" w mkv :( i trzeba miec srt :/


Dzieki za pomoc! :)
ide dalej kopac w googlu
 

emdeno1

New member
najlepiej to kup sobie jakis odtwarzacz z usb za jakies 150 zeta, tam pojdzie wiekszosc formatow i napisy mozesz sobie ustawiac jakie chcesz i w jakim kolorze chcesz i jaki format chcesz (duzo tego na forum) jesli nie chcesz kupowac to bedziesz mial troche zabawy z kazdym filmem i napisami, sa roznego rodzaju konwentery do tego i do filmow i do napisow, do napisow jest tez stronka co robi konwersje online, nie pamietam nazw ale bez problemu powinienes znalezc, chyba ktos pisal o tym w komentarzach do tego testu : http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html , (lcd ale te same multimedia). a z powiekszaniem napsiow - podobno sie nie da
 
Ostatnia edycja:

ilikered

New member
A timing sie nie rozjezdza tym programem ? Jak nie to by bylo cos z glowy.

Teraz zostaje wielkosc tych napisow (jak sie je wmuxuje w film to mozna wielkosc ustawic? )
I jakim programem muxowac dla tego tv :/
 

YALEE

New member
Witam,
od 2 tyg ciesze sie nowym TV :)

Wszystko pieknie ladnie TV sie dociera filmy z USB ida ( nie wszystkie no aleee).
Ale pojawily sie 2 problemy ?

-- Wie moze ktos jak powiekszyc napisy z .txt tak zeby byly wieksze na TV? (probowalem zwiekszyc czcionke w pliku - nie dalo nic : ( )

-- Czy wie ktos moze jaka wersja programu "mux"-owac filmy do mkv zeby czytal ? Czesc mkv mi czyta czesci nie, probowalem sciagnac rozne wersje ale narazie bez rezultatu (3.3,3.0, i jakas 5.x testowalem).

-- Opanowalem juz jak przerobic zeby byly kompletne polskie znaki, ale mam jeszcze problem z konwersja txt - > srt tak zeby sie timery nie rozjechaly :(. Spotkal sie ktos z tym ? dal ktos sobie rade? Niestety plikow txt nie da sie "wmuxowac" w mkv :( i trzeba miec srt :/


Dzieki za pomoc! :)
ide dalej kopac w googlu
Hej,
napisy ściągaj sobie z napiprojekt od razu w SRT. Potem napisy otwórz notatnikiem wejdź w zakładkę FORMAT później TRZCIONKA i ustaw sobie wielkość jaką chcesz. Plik -Zapisz jako- i gotowe :)
 
Do góry