Dmp-bdt500

wojt88

New member
Blu-ray BDT500

Witam, wkrótce zamawiam telewizor VT50 jak będzie dostępny i organizuję resztę sprzętu. Szukam dobrego odtwarzacza 3D blu-ray. Najbardziej zależy mi na jakości obrazu i mój wybór padł na Panasonica DMP-BDT500 jednak martwię się o odtwarzanie multimediów. Myślałem o HDI Dune HD MAX ale z Waszego testu wynika, że jest jeszcze niedopracowany. Potrzebuję oprócz płyt bluray odtwarzać pliki (od 40 do 80GB) z dysku sieciowego nas .mkv x264 z dwoma ścieżkami dźwiękowymi, polskimi napisami .txt, .srt i martwię się czy Panas podaoła... Czy jest jakaś alternatywa dla BDT500? Jakość w parze z multimedialnością...?
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
też myślę o tym blu. Nie znalazłem jeszcze nigdzie jego testu. Na areadvd był test mniejszego brata 220 i multimedia w panasie znacznie się poprawiły. Czyta większość formatów, w tym flac, dyski do 2 TB, sieć bezprzewodowa... Wydaje się być dobrą propozycją :smile:
 

robertw65

New member
BDT500 - multimedialna porażka?.
Od wczoraj stałem się nieszczęśliwym posiadaczem tego sprzętu. Nie zdążyłem wszystkiego przetestować, ale takie spostrzeżenia na szybko:
1. DLNA - praktycznie nie działa. Żaden z ponad 20-u filmów nie został obsłużony. Zdjęcia, muzykę odtwarza, ale o filmach przez DLNA można zapomnieć. Poza tym zdjęcia wczytywane są bardzo wolno.
2. Dysk sieciowy. Odtwarzanie filmów przez zasób sieciowy działa, ale jeżeli napisy są w osobnym pliku, to: po pierwsze czcionka jest malutka, po drugie napisy są na 1/3 wysokości ekranu i nie można nic z tym zrobić.
3. Viera-link. Fajnie, że można obsługiwać TV i blu-raya panasa jednym pilotem, tylko jak odtwarzasz muzykę i chcesz wyłączyć telewizor, to wyłączysz również odtwarzacz.
To na razie tyle po kilkugodzinnym kontakcie z tym wynalazkiem.
Ten sprzęt to kpina z ludzkiej inteligencji :/.
 

crepel

New member
Siema,nie zgadzam sie z tym co napisałeś,że po wyłączeniu tv odtwarzacz zostaje wyłączony,ponieważ posiadam starszy model tego odtwarzacza i można wyłączyć tv podczas odtwarzania muzyki i dźwięk będzie nadal odtwarzany jedyny minus który zauważyłem to,że po wyłączeniu tv dźwięk się przerywa na sekundę,posiadam odtwarzacz BDT300 być może tylko on tak ma,jak sprawdzę gdzie jak wyłączam tv by nie wyłączyło odtwarzacza to ci napiszę,ale jak znam życie to w instrukcji wszystko znajdziesz.Dodam,że mimo wszystko też się rozczarowałem tym odtwarzaczem,bo dźwięk jest bardzo dobry,przynajmniej dla mnie ale multimedia do bani,wiele plików nie obsługiwane itd... ale to juz inna bajka,bo tu mowa o jego teoretycznie lepszym następcom BDT500.
 

robertw65

New member
mój post był na szybko i faktycznie można tak poustawiać viera-link, by wyłączyć TV nie wyłączając odtwarzacza. Jeżeli chodzi o multimedia, to nawet ostatni upgrade nic nie pomógł i przez DLNA wiekszość filmów nie jest odtwarzana. Klient DLNA w P55VT30 odtwarza filmy a klient w BDT500 nie :/.
 

Jasiek_31

New member
mój post był na szybko i faktycznie można tak poustawiać viera-link, by wyłączyć TV nie wyłączając odtwarzacza. Jeżeli chodzi o multimedia, to nawet ostatni upgrade nic nie pomógł i przez DLNA wiekszość filmów nie jest odtwarzana. Klient DLNA w P55VT30 odtwarza filmy a klient w BDT500 nie :/.

A próbowałeś te samo filmy odtworzyć z jakiegoś dysku podłączonego pod USB?
 

robertw65

New member
Przez usb działa i tak samo przez zasób udostępniony. Filmy odtwarza i nawet są napisy. Z napisami jest z kolei inny problem - mała czcionka i położone są w większości na 1/3 wysokości ekranu, więc jak są np. 3 linijki, to napisy są prawie na środku ekranu. Nie ma opcji, by zmienić położenie, wielkość. Mówię o napisach w osobnych plikach. Sporo mankamentów - jedyna nadzieja, że któryś z kolei upgrade coś poprawi. Przez tydzień było ich już trzy, więc ostro pracują nad softem. Zastanawiałem się nad oddaniem tego sprzętu do sklepu, ale procedura jest skomplikowana. Poza tym na jakość obrazu z płyty blu-ray nie mogę narzekać. Sprawy multimediów traktuję jako dodatek, ale jeżeli już jest i firma zapewnia obsługę różnych formatów różnymi protokołami transmisji, to powinno to działać bez zarzutu.
 

Jasiek_31

New member
Przez usb działa i tak samo przez zasób udostępniony. Filmy odtwarza i nawet są napisy. Z napisami jest z kolei inny problem - mała czcionka i położone są w większości na 1/3 wysokości ekranu, więc jak są np. 3 linijki, to napisy są prawie na środku ekranu. Nie ma opcji, by zmienić położenie, wielkość. Mówię o napisach w osobnych plikach. Sporo mankamentów - jedyna nadzieja, że któryś z kolei upgrade coś poprawi. Przez tydzień było ich już trzy, więc ostro pracują nad softem. Zastanawiałem się nad oddaniem tego sprzętu do sklepu, ale procedura jest skomplikowana. Poza tym na jakość obrazu z płyty blu-ray nie mogę narzekać. Sprawy multimediów traktuję jako dodatek, ale jeżeli już jest i firma zapewnia obsługę różnych formatów różnymi protokołami transmisji, to powinno to działać bez zarzutu.

Czcionki u Panasonica zawsze były małe (niestety) co do położenia to poważny zonk ale może to poprawią, dużym plusem jak dla mnie jest właśnie to czytanie przez zasób udostępniony (jakoś nie leży mi DLNA) niestety tutaj znacząco mała jest ilość wspieranych formatów (przez USB rozpoznaje i odtwarza więcej).
Obecnie przymierzam się do ASUS BDS-700 ale tam właśnie odtwarzanie przez zasób udostępniony w ogóle nie działa, tylko DLNA, za to odczytuje DVD-ISO i BD-ISO.
Jest nadzieja że coś poprawią w następnych firmware ale jak na razie to jest biednie.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby OPPO ale nie ta półka cenowa no i od oficjalnego firmware już nie czyta ISO.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
od wczoraj stałem się posiadaczem panasa BDT500. Mam jakiś sentyment do tej firmy, od zawsze miałem ich sprzęt więc opinia może nie być obiektywna ;-) Przesiadłem się z innego modelu br panasa a mianowicie z 35. Odtwarzacz na chwilę obecną spełnił moje oczekiwania w 99% ;-) Po rozpakowaniu byłem nieco zawiedziony jego błyszczącą obudową i lustrzaną ścianką przednią. W stoliku rtv, po wejściu do pokoju mocno rzuca się w oczy. Choć już dziś stało się to obojętne, kwestia przyzwyczajenia?!
Bez problemu widzi dysk 1TB w NFTS na czym mi zależało. Wszystko wczytuje się bez problemu i dość szybko jak na ilość katalogów i plików. Mając doświadczenie z innymi modelami tej firmy tv, dvd i br wszystko ustawiłem bez czytania instrukcji, intuicyjnie. Sieć bezprzewodową wifi wyszukuje sam, trzeba podać tylko klucz. Reszta ustawień wg własnych preferencji. Ulubione pozycje w mp3 i divx odczytał bez problemu. Również zdjęcia jpeg z mojego aparatu. Kilka filmów które posiadam w mkv również. Nie chciał jedynie niektórych filmików demo w mkv ściągniętych z HD trailers ale miałem również problem z nimi na lapku i musiałem ściągać dodatkowe kodeki. Po za tym wszystko OK. Viera conect również bez problemu. Szkoda tylko, że tak uboga oferta. Na ipla i iplex jakieś starocie :( Reszta dla mnie bez znaczenia. Fajna jest wyszukiwarka stacji radiowych w necie. Jest chyba wszystko, od disco polo do jazz. Muza może lecieć non stop. Jakość dźwięku jak dla mnie bardzo dobra, lepsza niż z 35. Ustawienia czystego dźwięku, bądź symulacje dźwiękowe robią swoje, jak również osobne puszczanie obrazu i dźwięku (2 wyjścia hdmi). Obraz, jak dla mnie bez zastrzeżeń - żyleta. Płyty br wczytują się szybciej niż w 35 i to 2x szybciej. W 35 było mielenie, hałas i dopiero menu a tu na kilku płytach które posiadam "prawie" od razu pojawia się menu. Zadowolenie jest,szkoda tylko, że cena nie oscyluje poniżej 1k :( DLNA nie testowałem bo nie mam takiej potrzeby. Choć znalazł mojego lapka ale się tym nie bawiłem. Odtwarzacz ma możliwość ustawienia do 4 użytkowników z własnymi preferencjami. Ma też łącze do komunikacji skype ale też nie testowałem.
Tyle pierwszych opinii na gorąco :eek:k:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, takie porównanie Panasa DMP-BDT221 do BDT500. Czy warto dopłacać do modelu 500? Czy jakość dźwięku w KD i w stereo jest zauważalna na korzyść tego drugiego? Producent chwali ten model za bdb. jakość dźwięku, a jak jest w rzeczywistości porównując z modelami tańszymi? Kiedyś pewnie przyjdzie czas żeby coś zakupić i nie wiem czy 221 styknie czy lepiej dozbierać do 500.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Cięzko powiedzieć, może ktoś bedzie miał możliwość porównania tych 2 modeli. Po HDMI i tak idzie dźwięk niezłej jakości ale na pewno możliwości 500 robią swoje: drugie wyjście hdmi w którym może iść sam dźwięk teoretycznie jeszcze lepszej jakości, również różne symulacje dźwięku też powodują że 500 wydaje się lepsza. Dla mnie brzmi lepiej niż wcześniejszy model 35. Ma również możliwość połączeń analogowych więc jeżeli chce ktoś dopieścić swoje ego to 500 lepsza! :krol: No i wygląd, nie jest to malutki "naleśnik" ale "klocek" wyglądający jak rasowy odtwarzacz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cięzko powiedzieć, może ktoś bedzie miał możliwość porównania tych 2 modeli. Po HDMI i tak idzie dźwięk niezłej jakości ale na pewno możliwości 500 robią swoje: drugie wyjście hdmi w którym może iść sam dźwięk teoretycznie jeszcze lepszej jakości, również różne symulacje dźwięku też powodują że 500 wydaje się lepsza. Dla mnie brzmi lepiej niż wcześniejszy model 35. Ma również możliwość połączeń analogowych więc jeżeli chce ktoś dopieścić swoje ego to 500 lepsza! :krol: No i wygląd, nie jest to malutki "naleśnik" ale "klocek" wyglądający jak rasowy odtwarzacz.

Dzięki za odpowiedź. Tylko uważam że z tą ceną to trochę przegięcie, bo za te 1600zł to już można kupić w miarę dobry amplituner do KD z obsługą internetu, usb i resztą bajerów lub wzmak stereo np. HK 980. A uważam że wyprodukowanie wzmaka czy amplitunera więcej kosztuje niż takiego BD. Poczekamy, może spadnie:)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
To też serce bolało jak miałem wydać taką kasę. Dostałem go za 1450 ale i tak jest to wg mnie drogo. Praktycznie 2.5 raza tyle co 220/221 :evil: I uważam, że nie jest 2.5 razy lepszy ale kasa poszła aby dowartościować swoje EGO :razz:
Zastanawia mnie polityka cenowa Panasonic Polska?? Ten sam br w Niemczech ma cenę sugerowaną 399 co przy kursie 4.20 daje 1675 a u nas sugerowana to 1999!! MASAKRA
 

Jasiek_31

New member
To też serce bolało jak miałem wydać taką kasę. Dostałem go za 1450 ale i tak jest to wg mnie drogo. Praktycznie 2.5 raza tyle co 220/221 :evil: I uważam, że nie jest 2.5 razy lepszy ale kasa poszła aby dowartościować swoje EGO :razz:
Zastanawia mnie polityka cenowa Panasonic Polska?? Ten sam br w Niemczech ma cenę sugerowaną 399 co przy kursie 4.20 daje 1675 a u nas sugerowana to 1999!! MASAKRA

Wiesz w Stanach ten model ma cenę sugerowaną 349 $ a można go kupić już za około 300$, to jest dopiero masakra.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Wiesz w Stanach ten model ma cenę sugerowaną 349 $ a można go kupić już za około 300$, to jest dopiero masakra.


Masakra, jakaś rzeź niewiniątek. Rozumiem, że w USA jest dużo większy rynek ale nawet to co się dzieje w europie to jest dla mnie niezrozumiałe :fool: Może stąd się bierze nasza "zielona wyspa" ?? Widać firmy u nas mają wysokie ceny=marże i im się sprzedaje więc zyski idą w górę! A zarobki nie bardzo i "zielona wyspa" :( Ale to chyba temat na inny wątek i nie na tym forum poświęconym super tematom.
 

Pigway

New member
Witam,

Chciałbym się zorientować, czy wymieniony powyżej odtwarzacz radzi sobie bezproblemowo z DIVX (AVI) oraz DIVX HD (MKV) a także napisami (TXT, SRT) do nich. Co do formatów, niby jest podane przez producenta że odtwarza, jednak wolę szukać potwierdzenia u posiadaczy tego modelu. Takowe filmy oglądałbym głównie z Pendrive'a. ***Dziękuję z góry za odpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Cześć,
u mnie to co mam na moim dysku 1 TB działa bez problemu i avi i mkv. Nie oglądam aż tak dużo w tych formatach ale to co do tej pory mi wpadło w ręce to szło bez problem
 
Do góry