Normy

Goliat

New member
Bez reklam
Tak siedzę i podziwiam ..... upajanie się Panasonickiem :D
Może ktoś z posiadaczy (zaznaczam że proszę o opinię posiadaczy a nie znawców prospektowych) odpowie mi na proste pytanie!!!
A więc dlaczego Panasonic ma najlepsze parametry we wszechświecie?
Czy podane przez producenta dane nie wydają się wam podejrzane?
Przecież kontrast 10.000:1 to rekord świata (Pioneer i Hitachi wymiękają :p )
Czy nie jest to nauka z czasów komuny która nauczyła nas że matsushita is the best?
Nie jestem jakoś nastroszony do tematu bo PV-60 był moim typem w zakupie...... ale pokierowałem się gustem wyspiarzy w zakupach i kupiłem Hitachi 42PD9700.
Więc pytanie kieruję do właścicieli bo uważam że numerem 1(jeden) na zachodzie jest stosunek jakości do ceny a nie jakieś wygórowane parametry drukowane w prospektach.
Pozdrawiam.
 

klaus71

New member
Bez reklam
No to sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.
Panasonic kosztuje teraz około 6kzł.
Pionier około 50% drożej, a Hitachi jest nieosiągalny w normalnej cenie.
LG niby równie dobry co Panasonic ale ponoć to nie jest to.
Podobnie z Samsungiem. Brak jakichś dobrych wyników w testach na zachodzie.
Zatem jak ktoś chce plazme to wybór ma dość prosty i na pewno nikt nie kierował się przy zakupie wskaźnikami tylko tym że jest to właśnie tv o bdb stosunku cena/jakość.
 

Goliat

New member
Bez reklam
klaus71 napisał:
No to sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.
Panasonic kosztuje teraz około 6kzł.
Pionier około 50% drożej, a Hitachi jest nieosiągalny w normalnej cenie.
LG niby równie dobry co Panasonic ale ponoć to nie jest to.
Podobnie z Samsungiem. Brak jakichś dobrych wyników w testach na zachodzie.
Zatem jak ktoś chce plazme to wybór ma dość prosty i na pewno nikt nie kierował się przy zakupie wskaźnikami tylko tym że jest to właśnie tv o bdb stosunku cena/jakość.
Ciekawostka więc TV o parametrach podanych przez producenta jest bez dyskusji NAJLEPSZY?????????????
I nie pisz że nikt nie kieruje się jakością do ceny :( bo skąd Samsung w skórce Pioneera jest aż tak dobry!!!!
Pozdrawiam. (a tak z ciekawości to jak dawno kupiłeś PV-60????? :confused: )
 

Mazoku

New member
Czy podane przez producenta dane nie wydają się wam podejrzane?
Przecież kontrast 10.000:1 to rekord świata (Pioneer i Hitachi wymiękają )
We wszystkich specyfikacjach podaje się obecnie tzw. kontrast dynamiczny, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Można go mierzyć w dowolny sposób, otrzymując takie wartości, jakie są akurat potrzebne marketingowcom ;)
 

Goliat

New member
Bez reklam
Mazoku napisał:
We wszystkich specyfikacjach podaje się obecnie tzw. kontrast dynamiczny, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Można go mierzyć w dowolny sposób, otrzymując takie wartości, jakie są akurat potrzebne marketingowcom ;)
Dzięki fachowa odpowiedź czyli pic na wodę ;)
Pozdrawiam.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Goliat napisał:
Ciekawostka więc TV o parametrach podanych przez producenta jest bez dyskusji NAJLEPSZY?????????????
I nie pisz że nikt nie kieruje się jakością do ceny :( bo skąd Samsung w skórce Pioneera jest aż tak dobry!!!!
Pozdrawiam. (a tak z ciekawości to jak dawno kupiłeś PV-60????? :confused: )
w sumie nie wiem o co Ci chodzi - przecież napisałem że większość ludzi pewnie kieruje się nie tym że jest tam jakiś kontrast 10000:1 tylko wskaźnikiem jakość/cena. i wg mnie PV60 ma bardzo dobry ten wskaźnik. dla mnie najlepszy bo miałem 5000-7000zł do wydania.
ja jedyne na co patrzyłem to testy w fachowych pismach/opinie userów i cenę. no i to że serwis ma w Poznaniu.

ja kupiłem 2-3 tygodnie temu w model-1 (z podstawką za 5999).

a co do norm. ponoć Panasonic ma jedną z najlepszych czerni. może to jest powodem że ich wskażnik jest tak duży. zresztą pewnie te wskaźniki jest sens tylko porównywać w obrębie modeli jednego producenta. inaczej np. SHARP XD1E by był gorszy od np. jakiegoś MIRAI.
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
klaus71 napisał:
w sumie nie wiem o co Ci chodzi - przecież napisałem że większość ludzi pewnie kieruje się nie tym że jest tam jakiś kontrast 10000:1 tylko wskaźnikiem jakość/cena. i wg mnie PV60 ma bardzo dobry ten wskaźnik. dla mnie najlepszy bo miałem 5000-7000zł do wydania.
ja jedyne na co patrzyłem to testy w fachowych pismach/opinie userów i cenę. no i to że serwis ma w Poznaniu.

ja kupiłem 2-3 tygodnie temu w model-1 (z podstawką za 5999).

a co do norm. ponoć Panasonic ma jedną z najlepszych czerni. może to jest powodem że ich wskażnik jest tak duży. zresztą pewnie te wskaźniki jest sens tylko porównywać w obrębie modeli jednego producenta. inaczej np. SHARP XD1E by był gorszy od np. jakiegoś MIRAI.
No ja też już o mały włos kupiłbym go w Model-1 na Czarneckiego ;-)
Co do serwisu to lekka poprawka-Panasonic ma serwis w Łodzi (sprawdzone) a co do stosunku cena/jakość to już inni mają coś do powiedzenia :D
Pozdrawiam.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Goliat napisał:
No ja też już o mały włos kupiłbym go w Model-1 na Czarneckiego ;-)
O co Ci chodzi ? :) Temat wątku, moim zdaniem jest błędny.
Nie "normy" ale "parametry". Posłuchałeś sie wyspiarzy i kupiłeś Toshibę.
Przecież jest ona droższa u nas dwukrotnie od PV60 (w przybliżeniu). Zapewne ta Twoja plazma jest wyśmienita, ale przyznasz duuużo droższa.
Dlaczego Panasonic ? Zdecydowana wiekszość opinii jest pozytywna.
Tak piszą userzy jak tez i różne pisma o tej tematyce.
Stosunek jakości do ceny b.dobry (u nas, jak na wyspie mnie to nie obchodzi).
Parametry są często tylko parametrami. Wiekszości z nich samodzielnie nie zweryfikujesz. Ogólnie co to jest kontarst wiesz. Kontrast dynamiczny to parametr wymyślony przez marketingowców chyba, podobnie jak do niedawna prędkości procesorów podawane w MHz.
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
gatar napisał:
Czy Ty chcesz kupić TV plazmę, lcd czy cokolwiek ?
Mam wrażenie, że "upajasz się" :) dyskusją akademicką.
Dlaczego Panasonic ? Zdecydowana wiekszość opinii jest pozytywna.
Tak piszą userzy jak tez i różne pisma o tej tematyce.
Stosunek jakości do ceny b.dobry.
Parametry są często tylko parametrami. Wiekszości z nich samodzielnie nie zweryfikujesz. Ogólnie co to jest kontarst wiesz. Kontrast dynamiczny to parametr wymyślony przez marketingowców chyba, podobnie jak do niedawna prędkości procesorów podawane w MHz.
Już kupiłem a chciałem tylko usłyszeć wrażenia właścicieli.
Interesuję się opiniami z własnych doświadczeń a nie jak to nazywasz "akademickimi".
Trafiłeś w sedno sprawy gdyż większość ludzi na forum tak robi :D
Sam już byłem zdecydowany na PV-60 ale wybrałem Hitachi więc nie dziw się że interesuję się opiniami użytkowników a nie "akademików".
A jak chodzi o Matsushitę to prawda o niej jest znana od dawna gdyż od czasów PRL-u kochamy Technicsa-Panasonicka z ich wybujałymi parametrami:p
Pozdrawiam.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Goliat --> poprawiłem swój post po dokładnym zapoznaniu sie z Twoim.
Sorka, ale wpierw niedoczytałem, że już masz. :)
 

klaus71

New member
Bez reklam
@goliat
a to nie jest serwis Panasonica w Poznaniu?
SONTRONIC

ul. Czarnieckiego 9a
61-538 POZNAŃ

ponoć kilkaset metrów od tego sklepu Model1.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ponieważ nie ma firmy na świecie która podawałaby jeden kanon, jeden system do danych technicznych. Kazda firma w sobie tylko znany sposób / często na papierze / zmienia dane techniczne.
Porównywaliśmy plazmy z kontrastem 1200:1 /Pioneera/ z plazmą LG 10000:1 . I mimo przepaści danych różnic nie było. Plazma Pioneera bezczelnie jeszcze grała lepiej.
Wiele osób daje się łapać na tanie chwyty marketingowe . Więcej ,dalej , wyżej - brzmią jak hasła w socjalizmie.
Ale muszę też powiedzieć że filmy puszczone z Blu raya na plaźmie Panasonica 50" Pv 60 po HDmi w 1080p - zrobiły wręcz oszałamiajace wrażenie jakosci.
I najpewniejszym systemem są nasze oczy . Przed zakupem- prezentacja w domu wyjaśnia wszystko.
Czy np. lepiej jest kupić plazmę full hd 65 " za 35.000 zł czy wystarczy do plazmy za 6000 zł - kupić super sygnał za 50 zł miesięcznie.
Ale o tym w innym wątku.
pozdrawiam
 

p00h

Member
kiki napisał:
Porównywaliśmy plazmy z kontrastem 1200:1 /Pioneera/ z plazmą LG 10000:1 . I mimo przepaści danych różnic nie było. Plazma Pioneera bezczelnie jeszcze grała lepiej.

E, plazma z kontrastem 1200:1 ? raczej nie... może LCD?
Plazmy aktualnej generacji mają naturalny kontrast od 3000:1 (Samsung, Sony, Pioneer) do 5000:1 (Panasonic, LG), mnożone przez marketingowców przez 2 lub 3, żeby 'było więcej niż na LCD'. plazmy z kontrastem 1000:1 były dobrę pare lat temu (no, może Hitachi dalej takie robi).

Oglądając TV z normalnej odległości różnicy w kontraście 1000:1 a 3000:1 nie ma żadnej bo oko nam i tak pixele uśredni, wrażenie robi tak naprawdę (w szczególności przy tv z identycznymi matrycami, np LCD Samsung/Sony) lepszy lub gorszy procesor obrazu, ale to się trudno mierzy (chyba żeby policzyć SNR... ale to trochę skomplikowane na tv)
 
Do góry