Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

wojo4

New member
Dnia 13 kwietnia Panasonic TX-P50GT50 wjechał mi na chatę.
Wymiary kartonu; 1390/815/225mm do kombiaka wchodzi bez problemu.
Pierwsze wrażenia są w o.k. Ale nie ma się czym podniecać. TV jak TV.
W porównaniu z LCD szajsung, który notabene mi padł po 4ech latach niebo a ziemia !
Kolory wreszcie są takie jak maja być - czyli normalne, a nie cukierkowate.
Pilot koloru fortepianowego można by ściągać odciski palców gdyby ktoś potrzebował.
W ciemnościach przycisk do podświetlenia pilota jest fluorescencyjny wiec szukanie go nie przysporzy problemów.
Recenzja;
Panasonic TX-P50GT50 review from the experts at whathifi.com
specyfikacja;
TX-P50GT50 - specifications - Panasonic Polska
Wieczorem słychać lekkie syczenie (nie brzęczenie) przy białym kolorze, ale to normalne w plaźmie. Generalnie nie dokucza, a w dzień zupełnie jest nie słyszalne.
Czerń wieczorem powala! Filtr w dzień pozytywnie daje rade.
Pisząc na początku, że nie ma się czym podniecać miałem na myśli pseudo 2500 Hz (Focused Field Drive) oraz 24,576 stopni gradacji. Nic takiego nie widać - no chyba, że na papierze bo on wszystko przyjmie. Prawdziwe tylko 100Hz (3D 120Hz) Oraz 6,144 stopnie gradacji podzielone na cztery sektory co daje razem 24,576 i jeśli któryś z Was się łudzi, że zobaczy choćby 1en stopień gradacji więcej niż te 6,144 to życzę powadzenia.
Generalnie w porównaniu z serią "30" cudów nie widać.
Ja przy zakupie dostałem 2 pary okularów 3D model TY-ER3D4ME gratis (seryjnie nie ma) oraz 5 lat gwarancji.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dnia 13 kwietnia Panasonic TX-P50GT50 wjechał mi na chatę.
Wymiary kartonu; 1390/815/225mm do kombiaka wchodzi bez problemu.
Pierwsze wrażenia są w o.k. Ale nie ma się czym podniecać. TV jak TV.
W porównaniu z LCD szajsung, który notabene mi padł po 4ech latach niebo a ziemia !
Kolory wreszcie są takie jak maja być - czyli normalne, a nie cukierkowate.
Pilot koloru fortepianowego można by ściągać odciski palców gdyby ktoś potrzebował.
W ciemnościach przycisk do podświetlenia pilota jest fluorescencyjny wiec szukanie go nie przysporzy problemów.
Recenzja;
Panasonic TX-P50GT50 review from the experts at whathifi.com
specyfikacja;
TX-P50GT50 - specifications - Panasonic Polska
Wieczorem słychać lekkie syczenie (nie brzęczenie) przy białym kolorze, ale to normalne w plaźmie. Generalnie nie dokucza, a w dzień zupełnie jest nie słyszalne.
Czerń wieczorem powala! Filtr w dzień pozytywnie daje rade.
Pisząc na początku, że nie ma się czym podniecać miałem na myśli pseudo 2500 Hz (Focused Field Drive) oraz 24,576 stopni gradacji. Nic takiego nie widać - no chyba, że na papierze bo on wszystko przyjmie. Prawdziwe tylko 100Hz (3D 120Hz) Oraz 6,144 stopnie gradacji podzielone na cztery sektory co daje razem 24,576 i jeśli któryś z Was się łudzi, że zobaczy choćby 1en stopień gradacji więcej niż te 6,144 to życzę powadzenia.
Generalnie w porównaniu z serią "30" cudów nie widać.
Ja przy zakupie dostałem 2 pary okularów 3D model TY-ER3D4ME gratis (seryjnie nie ma) oraz 5 lat gwarancji.

Chyba nie kupowałeś go w Polsce? Czy faktycznie jest jaśniejszy od poprzedniej serii 30? Ile kosztował? :bober:
 

Danio02

New member
Może mi ktoś w końcu napisać, czy warto dopłacić do GT50 (ST50 vs GT50)? Prosiłbym o link do sklepu, w którym kupiłeś TV - może wysyłają do Polski :)

Chodzi o to, że na dniach chciałbym kupić nowy telewizor, ale jak widać, polska dystrybucja nieźle kuleje...
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Tak jak mówiłem gt50 niewiele się różni od gt30, żeby przepłacać. Nie opłaca się obecnie zmieniać TV po wejściu nowszego modelu, a poczekać na jakieś faktyczne nowości i innowacje. Są już może pasywne plazmy od Panasonica ?
 

piotr-m

New member
Dnia 13 kwietnia Panasonic TX-P50GT50 wjechał mi na chatę.
Wymiary kartonu; 1390/815/225mm do kombiaka wchodzi bez problemu.
...
specyfikacja;
BLOKUJE MI TEN LINK
...
Ja przy zakupie dostałem 2 pary okularów 3D model TY-ER3D4ME gratis (seryjnie nie ma) oraz 5 lat gwarancji.

Witam,

Czy może mnie ktoś oświecić, bo to jakieś matrixy ...
Oficjalna wersja brzmi: seria GT50 nie będzie oferowana na naszym rynku - vide strona www(.)panasonic(.)pl;
na jakiejś alternatywnej stronie www(.)panasonic(.)com(.)pl ten model figuruje i nawet można pobrać instrukcję obsługi w języku polskim.

Seria GT50 ma na wyposażeniu elementy, których nie ma ST50, a na których mi zależy i dlatego wolałbym kupić właśnie GT. Wolałbym też nie przepłacać za VT50. Wszystko kwestia cen.

Daj znać gdzie i za ile dokonałeś zakupu?

Pozdrawiam
Piotr
 

wojo4

New member
Wieczorem odpiszę na pytania i podzielę się dalszymi wrażeniami.
A TV nabyłem za granicą ( nie mieszkam w Polsce )
Cena nie wiele ponad 1500 euro.
 

slimak

New member
Bez reklam
Oraz 6,144 stopnie gradacji podzielone na cztery sektory co daje razem 24,576

wojo4 napisał:
Panasonic VT50 ma 24,576 stopni gradacji ponieważ ekran podzielono na 4 obszary, a każdy z nich ma 6,144 stopni gradacji. 6,144 mnożymy razy 4 i mamy te 24,576 ot cała filozofia (a TV ciągle ma te 6,144 st. gr.) W ST50 jest podobnie tyle że tam podzielono go na 2


Mogę prości o źródło tych dziwnych „informacji”.
Na stronie Panasonica nie ma żadnej informacji o dzieleniu ekranu na 4 obszary.

Jest natomiast taki rysunek.
Gradacije.jpg

gdzie widać zwiększoną ilość „błyśnięć”. W tym wypadku zmiana ilości stopni gradacji wynika ze wzrostu prędkości „migania” pikseli, a co za tym idzie wzrostu ilości kombinacji mignięć w czasie 1/50s.

http://panasonic.net/avc/viera/plasma_us/index.html
 
Ostatnia edycja:

Danio02

New member
Czy jest w ogóle szansa na to, aby model TX-P42GT50 był w cenie mniejszej niż 5000 zł? Jeśli nie, różnica cenowa pomiędzy ST50 a GT50 jest stanowczo za duża (około 2000 zł).

Czy w ogóle warto pakować się w starsze modele, z 2011 roku?
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Czy jest w ogóle szansa na to, aby model TX-P42GT50 był w cenie mniejszej niż 5000 zł? Jeśli nie, różnica cenowa pomiędzy ST50 a GT50 jest stanowczo za duża (około 2000 zł).

Czy w ogóle warto pakować się w starsze modele, z 2011 roku?

jak ci nie zależy na kasie to jasne że tak ale jak zależy to aktualnie G i GT mają bardzo fajne ceny a nowe modele jak to nowe zwyżkują...

Wydaje mi się, że różnice pomiędzy ST50 i GT30 nie są tak dramatyczne by dopłacać 2k ale to w/g mnie...
 

wojo4

New member
Witajcie.
Co do ceny to niestety tak jest TV zepsuty trzeba było przywieść nowy. Generalnie jeśli w Polsce GT30 za pół ceny to się nie zastanawiać te nowe nagłaśniane systemy wcale nie robią takiego wrażenia jak by na to wskazywały informacje prasowe. No może na planszach testowych będzie inaczej. Ja różnice w cenie między GT30 a GT50 miałem śmiesznie małą a VT30 był w takiej samej cenie. I tu się rozegrało porównanie.
Kiedyś wchodząc do sklepu oglądając TV kineskopowy bez trudu każdy rozpoznał, system 50Hz i 100Hz. Nie żebym za tymi czasami tęsknił ale... Wybierając TV miałem przed oczami ST30 GT50 i VT30. GT30 stał daleko i było na nim wyświetlane coś innego cena nie atrakcyjna więc nie był brany pod uwagę.
I tak GT50 vs VT30 przy takich samych ustawieniach - jaśniejsza lepsza biel i tu skończyły się różnice w obrazie, a przecież GT50 ma dwu-rdzeniowy procesor 4 razy więcej stopni gradacji na nowo opracowaną matryce, z 4 razy szybciej reagującymi luminoforami i specjalnych efektów brak. Oczywiście różnice są jeszcze w wyglądzie i mediach. Wybrałem GT50 i wcale tego zakupu nie żałuję.
Teraz trochę o wadach;
Na szybko poruszających się postaciach występują na konturach nazwę to "krzaki"
przy gepardzie goniącym gazele (obraz HD) również sobie nie radzi
jeśli kamera przesuwa obraz zbyt szybko np; przy żaglowcu dwu-rdzeniowy procesor nie radzi sobie z obrazem i gubi liny
szybki przejazd przez widownie zgromadzoną w studio - krzaki
To efekt chyba 50hz i tu nasuwa się pytanie?
Gdzie te różnice w technologii przecież nowy GT50 na papierze jest 4 razy lepszy!
Ale przynajmniej w nocy czerń jest powalająca. TV nie posiada z tyłu wiatraków ma dużo otworów wentylacyjnych.
Kolego "slimak" masz zupełną racje co do tych st.gradacji - nie doczytałem poprawnie tego sprytnego "triku" sorki za wprowadzenie w błąd.
Na koniec mam pytanie;
Czy stojące blisko kolumny głośnikowe nie ekranowane magnetycznie mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć negatywnie na panel?
 

ccinekk

New member
...
Teraz trochę o wadach;
Na szybko poruszających się postaciach występują na konturach nazwę to "krzaki"
przy gepardzie goniącym gazele (obraz HD) również sobie nie radzi
jeśli kamera przesuwa obraz zbyt szybko np; przy żaglowcu dwu-rdzeniowy procesor nie radzi sobie z obrazem i gubi liny
szybki przejazd przez widownie zgromadzoną w studio - krzaki
To efekt chyba 50hz i tu nasuwa się pytanie?

Spróbuj wyłączyć system IFC (intelligent frame creation czy jakos tak ) i daj znac czy sie poprawiło.

pzdrw

Marcin
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witajcie.
Co do ceny to niestety tak jest TV zepsuty trzeba było przywieść nowy. Generalnie jeśli w Polsce GT30 za pół ceny to się nie zastanawiać te nowe nagłaśniane systemy wcale nie robią takiego wrażenia jak by na to wskazywały informacje prasowe. No może na planszach testowych będzie inaczej. Ja różnice w cenie między GT30 a GT50 miałem śmiesznie małą a VT30 był w takiej samej cenie. I tu się rozegrało porównanie.
Kiedyś wchodząc do sklepu oglądając TV kineskopowy bez trudu każdy rozpoznał, system 50Hz i 100Hz. Nie żebym za tymi czasami tęsknił ale... Wybierając TV miałem przed oczami ST30 GT50 i VT30. GT30 stał daleko i było na nim wyświetlane coś innego cena nie atrakcyjna więc nie był brany pod uwagę.
I tak GT50 vs VT30 przy takich samych ustawieniach - jaśniejsza lepsza biel i tu skończyły się różnice w obrazie, a przecież GT50 ma dwu-rdzeniowy procesor 4 razy więcej stopni gradacji na nowo opracowaną matryce, z 4 razy szybciej reagującymi luminoforami i specjalnych efektów brak. Oczywiście różnice są jeszcze w wyglądzie i mediach. Wybrałem GT50 i wcale tego zakupu nie żałuję.
Teraz trochę o wadach;
Na szybko poruszających się postaciach występują na konturach nazwę to "krzaki"
przy gepardzie goniącym gazele (obraz HD) również sobie nie radzi
jeśli kamera przesuwa obraz zbyt szybko np; przy żaglowcu dwu-rdzeniowy procesor nie radzi sobie z obrazem i gubi liny
szybki przejazd przez widownie zgromadzoną w studio - krzaki
To efekt chyba 50hz i tu nasuwa się pytanie?
Gdzie te różnice w technologii przecież nowy GT50 na papierze jest 4 razy lepszy!
Ale przynajmniej w nocy czerń jest powalająca. TV nie posiada z tyłu wiatraków ma dużo otworów wentylacyjnych.
Kolego "slimak" masz zupełną racje co do tych st.gradacji - nie doczytałem poprawnie tego sprytnego "triku" sorki za wprowadzenie w błąd.
Na koniec mam pytanie;
Czy stojące blisko kolumny głośnikowe nie ekranowane magnetycznie mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć negatywnie na panel?

Wielkie dzięki kolego Wojo4 za obiektywną recenzje . Tak też i ja myślałem że papier wszystko przyjmie . Z Twojego opisu jasno wynika że zamiana mojego 55VT30E z 5 letnią do tego gwarancją na 55VT50E całkowicie mija się z celem . Szkoda czasu , pieniędzy i całego zamieszania z tym związanego . Tak właśnie sobie pomyślałęm że jak koncern zadłużony po uszy może pracować nad nową technologicznie plazmą jak modli się o przetrwanie tej całej biedy . Poprostu chcą łatać kieszenie na szybko nic więcej . A szkoda bo zawiodłem się , już myślałem że Panas VT50 wyeliminuje to prez co sie chce rzygać nie raz jak się patrzy na ruch kamery i jak się rozłazi ostrość . Trzeba pomysleć nad czymś innym . Pewno się przeprosze z LCD . Pozdrawiam
 

wojo4

New member
Z braku czasu dopiero wczoraj wieczorem podłączyłem TV do internetu i od razu TV zapytał czy chcę dokonać aktualizacji do nowszej wersji. Zdziwiłem się bo ta seria dopiero wchodzi do sklepów.
Choć mam 7 dni na zwrot bez żadnego tłumaczenia dlaczego mi nie odpowiada TV do sklepu tego nie zrobię.
Jednym z powodów jest pomimo wady 50Hz dobry wyświetlany obraz ( kolory, czerń, biel biała nie szara ) bardzo dobry filtr.
Wtedy musiał bym kupić LCD (LED), które również nie są bez wad np; nierównomierne podświetlenie matrycy
A to już przerabiałem i mi przeszkadza. Link do zdjęć.
ZACHMURZONE LEDY | TV TEST
Moja ocena GT50 to tylko 4 gwiazdki na 5 za efekt 50Hz (choć nie wszyscy muszą to zauważyć) - poza tym jest O.K.
TV polecam jeśli cena spadnie bo na chwilę obecną Panas przesadza.

Ponawiam pytanie

Czy stojące blisko kolumny głośnikowe nie ekranowane magnetycznie mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć negatywnie na panel?
 

SULIx

Member
Ciekawe porównanie.
TX-P50VT30E vs. PDP-LX5090 Kuro

Panasonic TX-P50VT30 kontra Pioneer PDP-LX5090 | TV TEST

Zależy jak blisko chcesz postawić te kolumny ?

Ciekawe, że problem fałszywych konturów panowie z AVForums oceniają w testach GT50 i ST50 jako sporadycznie występujące w trybie 50 Hz a niektórzy z naszego hdtv.com.pl jako totalne badziewie które razi ich zmysły odnosząc się do poprzednich wersji Panasonic'a.
wojo4 czy jest to naprawdę dyskwalifikujące czy to przełknięcia ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry