Panasonic GT50 wszystko o serii (TX-P50GT50 TX-P42GT50)

wojt88

New member
ST50 i GT50 mają ten sam filtr co jedyny poprzedni flagowy VT30 - Infinite Black Pro a tegoroczny topowy VT50 jako jedyny ma najnowszy Infinite Black Ultra. GT30 miało filtr AR Infinite Black

Kolejność wzrostu funkcjonalności, jakości i ceny plazm leci tak:
ST, GT, VT a moim skromnym zdaniem dokładnie tak:
ST30, G30, GT30, VT30, ST50, GT50, VT50

Czyli nowa budżetowa ST50 według wielu recenzji bije zeszłoroczny flagowy VT30 (w jakości obrazu 2D/3D nie wspominając o reszcie)
a kosztuje mniej...
 
Ostatnia edycja:

plakplak

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, czy może ktoś sprawdzić czy przeglądarka obsługuje flash? W VT50 chyba jest taka sama. Chodzi mi głownie o stronę zippyshare, wrzuta, vimeo i strony od 18 lat.
 

SULIx

Member
Rozumiem, że producentowi nie chciało się oszlifować. Jednak jeśli to plastik to powinno być gładko już po wyjęciu z formy ...
Ciekawe czy w G30 też jest taka niedoróbka. Weź papier 800 albo 1000 i zwyczajnie przeszlifuj delikatnie pod kątem bo takie detale mogą być rzeczywiście denerwujące.
 

luckyyJTD

New member
Dopytywałem o kilka spraw w Panasonic Polska i dostałem taką informację:

Uprzejmie informujemy, że telewizory serii GT50 już nie będą dystrybuowane na terenie Polski. Więc najwyższym modelem TV PDP o przekątnej ekranu 42 cale - będzie TX-P42ST50E; w kwestii odbiorników LCD/LED - najwyższym modelem będzie- TX-L42WT50.

Czyli GT50 zniknie zanim się zdążył dobrze pojawić?
A chciałem go kupic :(
 

SULIx

Member
Nie wiem dlaczego w takim razie TX-P42GT50E jest dostępny w sześciu sklepach na "skąpcu". Czy to ma być ten początek i koniec zarazem ? 50GT50 można znaleźć też w sklepach na Słowacji i w Czechach.
 
Ostatnia edycja:

Xisiek

New member
Dopytywałem o kilka spraw w Panasonic Polska i dostałem taką informację:

Uprzejmie informujemy, że telewizory serii GT50 już nie będą dystrybuowane na terenie Polski. Więc najwyższym modelem TV PDP o przekątnej ekranu 42 cale - będzie TX-P42ST50E; w kwestii odbiorników LCD/LED - najwyższym modelem będzie- TX-L42WT50.

Seria GT50 nadal widnieje na stronach Panasonic Polska wiec byc moze osoba, ktora udzielila tej informacji nie do konca byla dobrze poinformowana.
Wydaje sie wszak cokolwiek dziwne aby akurat seria GT50 byla niedostepna na polskim rynku, no bo i niby dlaczego?
 

kazik74

New member
Ja też dzwoniłem do Panasonic Polska w sprawie GT50, z tym że jakieś dwa tygodnie temu. Udzielono mi takiej samej odpowiedzi. Była pewna niewielka partia tych telewizorów, która już się rozeszła częściowo po sklepach stacjonarnych i częściowo po internetowych. Drugiej partii już nie będzie na rynku polskim. Pytałem dlaczego - Pani odpowiedziała, że tak zadecydowała centrala i tyle.
 

Franz_

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem gt50 i mam 2 pytania .
Pierwsze odnośnie kalibracji a dokładnie w jaki sposób ustawic wartosci liczbowe poszczególnych czynników, ponieważ u mnie jest tylko sam suwak ?
Drugie pytanie odnośnie tzw docierania plazmy, mam 5 lat gwarancji i jeżeli nie "dotre" właściwie telewizora to czy serwis musi naprawić ewentualne usterki ?
Dzięki
 

SULIx

Member
Temat odnośnie poprzednika GT30 i tak zwanego docierania oraz kalibracji masz tutaj. http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/82584-tx-p50gt30e-rozruch.html To jak używasz telewizora kompletnie nie interesuje serwisu w wypadku usterki. Oczywiście jeśli jakimś cudem wypalisz na stałe "powidok" np. logo stacji to gwarancja takiej sytuacji nie obejmuje. Jednak w dzisiejszych tv plazmowych wypalenie na stałe czegokolwiek jest w zasadzie niemożliwe. Chyba, że oglądałbyś tylko jeden program 24h na dobę. Choć i tak wątpię bo są jeszcze przerwy reklamowe.
DOCIERAĆ CZY NIE DOCIERAĆ OTO JEST PYTANIE ... Czytaj też tutaj.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1692393.html

A tak z ciekawości możesz napisać gdzie kupiłeś swój egzemplarz i ile kosztował ?
 
Ostatnia edycja:

Franz_

New member
Dzięki bardzo za pomoc, znalazłem sporo przykładów kalibracji, ale problem w tym ze nie wiem jak wejsc w te ustawienia, tzn moge ustawiać jasność , kolor itd ale bez wartosci liczbowych, tylko przesuwając suwak.
A co do zakupu to mieszkam obecnie za granica , a telewizor kosztował 1500€
 

wojo4

New member
Dzięki bardzo za pomoc, znalazłem sporo przykładów kalibracji, ale problem w tym ze nie wiem jak wejsc w te ustawienia, tzn moge ustawiać jasność , kolor itd ale bez wartosci liczbowych, tylko przesuwając suwak.
A co do zakupu to mieszkam obecnie za granica , a telewizor kosztował 1500€
Wejdź w Setup przełącz Advance(isfccc) z Off na On. Potem Picture zmień na Professional1 lub Professional2 i będziesz miał te "cyferki" o które Ci chodzi.
Instrukcja obsługi była czytana ?
 

Attachments

  • setup.jpg
    setup.jpg
    39,5 KB · Wyś: 2344
  • Picture.jpg
    Picture.jpg
    42,5 KB · Wyś: 2325

SULIx

Member
Wychodzi na to, że mądrale z Panasonic Polska z niewiadomych powodów nie sprzedają 50GT50 w Polsce. Ciekawe czy jest na to jakaś dyrektywa UE przeciw dyskryminacji konsumentów. Pewnie wymyślili, że ST50 to przecież prawie to samo co GT50. Słowacy, Czesi i Niemcy mogą to kupić, Polski klient nie może.
 

plakplak

New member
Wychodzi na to, że mądrale z Panasonic Polska z niewiadomych powodów nie sprzedają 50GT50 w Polsce. Ciekawe czy jest na to jakaś dyrektywa UE przeciw dyskryminacji konsumentów. Pewnie wymyślili, że ST50 to przecież prawie to samo co GT50. Słowacy, Czesi i Niemcy mogą to kupić, Polski klient nie może.

Chyba mam Deja vu, bo z tego pamiętam rok temu któraś z serii TV Panasonica, GT30 chyba, niebyła od razu dostępna w Polsce i dopiero w czerwcu wprowadzili.
 
Do góry