plazma jako podstawowy monitor do pc

robboj

New member
Witam , w najblizszym czasie planuje zakup nowego TV i wybor padl na dwa modele Sony KDF lub plazme panasa pv60. Z racji tego iz jest to dzial o plazmach panasonica wiec chcialbym wiedziec jak najwiecej o wspolpracy tego modelu z pc. Wiem wszystko pisze w innych postach - czytalem i duzo wiem (dzieki postom dnc:eek:k:) ale w moim przypadku pv60 musi spelniac role monitora pc.Nie mam miejsca na stacjonarke a dobry notebook sporo kosztuje wiec mam zamiar zlozyc sobie pc barebone. Mój pokoj to 4x4m2 i wymyslilem sobie ze postawie na srodku pokoju pod sciana plazme,pod nia w stoliku umieszcze barebone a obslugiwał bede wszystko z odleglosci 3m na kanapie za pomoca bezprzewodowej klawiatury i myszki;) Z racji tego iz jestem uzalezniony od internetu:Dchcialbym wiedziec jak wyglada obsluga tego panasa z pc pod wzgledem wygladu stron itp.- ogolnie czy moge komfortowo ubslugiwac pc i czy ta plazma zastapi nalezycie monitor do codziennej pracy?
To samo dotyczy obslugi pc z sony ale to juz w innym dziale
Dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi , miejcie swiadomosc iz jest to moj pierwszy raz:grin: (chodzi oczywiscie o post) i nie bijcie:)
 

klaus71

New member
Bez reklam
obraz z komputera na tej plaźmie jest ok.
ale wg mnie zwłaszcza w takim zastosowaniu dużo lepszym rozwiązaniem byłby lcd.
ze względu na większą rozdzielczość (zwłaszcza FullHD). i stabilność obrazu (czytanie tekstów) oraz lepszą widoczność w oświetlonych pomieszczeniach.
 

robboj

New member
Fakt , ale lcd odpada , po pierwsze ze nie kupie 42" za cene panasa a to jest minimalny rozmiar ekranu jaki chce nabyc, a po za tym reszta zastosowania to filmy dvd , konsola ps2 i na razie kablowka (czekam - zreszta pewnie jak wszyscy jak sie sytuacja ulozy z "n" ). zastanawiam sie jescze na sony kdf 50" ale chyba bedzie za duzy:wink:. Skorzystam pewnie z prezentacji kikiego i wtedy wybiore. Jak pisalem wczesniej wszystkie urzadzenia musza byc ukryte w stoliku pod telewizorem - wymog drugiej polowy i komputer tez musi byc niewidoczny(dlatego wybor padl na barebone asusa) i podpiety pod ktorys z tych modeli.
 

kaammyyk

New member
Mam ten tv od kilku dni i testowalem go na moim laptopie, obraz jest ok.U mnie najlepiej sa widoczne szczegolu pulpitu na 75Hz.Bez problemu mozna przegladac www , gry i programy zyleta, pozdrawiam.
 

michalp1

New member
Witaj robboj,

mam Panasonica 42PV60 i osobiście bym odradzał plazmę jako monitor PC z powodu występujących powidoków. W moim modelu jest tak, że po oglądaniu meczu (90 min) mam poświatę na innym kanale w kształcie oznaczenia kto i z kim grał wraz z literkami (np. CHE i BAR). Wprawdzie znika to po 2-8 godzinach oglądania, lecz w przypadku ciągłego "wypalania" stałych elementów widocznych na ekeranie PC może się to objawiać tym, że jak przełączysz tv w tryb telewizji po pracy w internecie przez np 5h to w jasnych scena, na białych tłach, a może nawet trochę ciemniejszych będziesz miał widoczne to, co było stalym elementem wyświetlanym na ekeranie. A wiem, co mówię, bo mój tv jest dotarty, gdyż ma ok. 1000 godzin. Ja nie mam podłączonego tv do PC. Jeśłi ktoś ma to możesz go poprosić o test (o ile się na to zdecyduje) jak się tv zachowa po np. 2,3 h stałego obrazu jakiegoś oprogramowania, czy też perzeglądarki. Myślę, że lepiej poczekać na spadek cen LCD, bo to się dzieje bardzo szybko z kwartału na kwartał o duże wartości.
Na pewno jednak porównaj obrazy sam na własne oczy i sam pomajstruj w ustawieniach, to bardzo ważne. Panas fabryczne ma ustawienia do niczego, Jak już wielu pisało.

pozdrawiam
 

blur123

New member
Jako, że nie mam plazmy chciałbym zapytać :

Jaką ustawia się rozdzielczość w komputerze gdy podłączeniu z plazmą o
natywnej rozdziałce 1024x768?? Oczywiście chodzi mi o obraz panoramiczny nie rozciągany z zachowaniem proporcji. Czyżby 1024x768?
 

Zonk

New member
plazma jako podstawowy monitor do komputera to nie jest dobre rozwiązanie .. przynajmniej na razie

raz, że występuje wspomniany problem powidoków ( może niekoniecznie po 90 min. będziesz miał cały pulpit wypalony ale po dłuższej pracy pasek start czy coś podobnego raczej na dłużej zagości .. ), zresztą odradzają to nawet w instrukcjach obsługi

dwa, mimo wszystko to jest bardzo słaba rozdzielczość do "normalnej" pracy z komputerem
no ale to tak naprawdę zależy od tego co u ciebie jest "codzienną pracą z kompem" ..
 
Do góry