Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

peterka1000

Member
Bez reklam
Pierwsze sztuki już na allegro. Pewnie od poniedziałku w sklepach internetowych. Może jeszcze w trochę niższych cenach. No i czekać, że KIKI zdecyduje się na jakiś teścik. Cały czas mam dylemat czy dołożyć te parę stówek i kupić ST50 zamiast GT30

Gdzie masz te sztuki na allegro ? Chyba Ci się coś śni . Temat jest o Panasonicu VT50 .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Peterka ja tez myslalem ze juz tego problemu nie bedzie ( 50 hz ) a tu lipa takze dobrze pomyslales nie wyminiaj na nowszy model bo bedzies zmial to dokladnie to samo , moze kilka bajerow ci dojdzie a tak masz tv na 5 lat a pozniej to albo oledy albo cristal led i do przodu :)
Lolek
 

piotr-m

New member
Już kwiecień a ST50 tylko na allegro, w sklepach cisza, tymbardziej cisza w sprawie vt50. Czyzby premiera dopiero w maju?

Witam,

Dzisiaj miła pani z infolinii Panasa poinformowała spokojnie, że seria 50 trafi do sklepów w drugiej połowie kwietnia i na początku maja :eek:.
Niestety, moje pytanie o opóźnienie w stosunku do pierwotnie deklarowanych terminów pozostało bez odpowiedzi.
Oby tylko przed EURO zdążyli.
Ciekaw jestem jak z dostępnością i czasem oczekiwania na tych aukcjach allegro. Dowiadywał się ktoś może?

Pozdrawiam
piotr
 
Ostatnia edycja:

riculek

New member
Witajcie. Mnie zdecydowanie interesuje zakup 42GT50 (parametrami ma być bardzo zbliżony do VT50), lecz widze że w Polsce nie ma jak narazie w planie. Czy macie może jakieś wieści czy w ogóle będzie oferowany w Polsce. Na stronie czeskiego Panasonica jest w ofercie, a u nas lipa. Dlaczego nas tak traktują?
 

Tiger_

New member
Kolego gdyby nie przypadłość problemowa tych 50 Hz , to nawet nie pomyślał bym nad zmianą mojego 55vt30 ale właśnie dlatego chciałem go zmienić na VT50 . Ale skoro ta przypadłość dalej okulawia nową plazme Panasonica to odpuszczam . A wcale mnie nie pociesza to że na testującym forum napisali że jest mniej widoczna lub widoczna w specyficznych warunkach . Dla mnie jest coś lub tego nie ma . Więc takie pisanie że jest mniej widoczna oznacza nic inego jak asekuracje przed tym problemem . A dla kolego SEBIKOLO na czym polega ta przypadłość to tłumacze tak prosto : Przy szybkim ruchu kamery np jak pokazują nawet na bardzo dobrym materiale np z TVN HD widownie i kamera jedzie z prawa do lewa czy odwrotnie jak i również na zbliżeniach zwłaszcza ludzkiej twarzy i właśnie przy przejeździe kamery z prawa do lewa to widać na krawędziach totalny rozjazd 3 składowych koloru czyli R-czerwony , G-zielony , B-niebieski , w skrucie RGB . Reasumując , zamiast trzymać w ryzach w kupie kolor twarzy to widać niesamowitą utrate ostrości i trzy wymienione przezemnie kolory jak by telewizor miał kłopoty z różnym czasem świecenia i wygaszania właśnie tych barw . Dla wzrokowców takich jak ja jest to niesamowicie dyskomfortowe i wnerwiające . Do tego stopnia że jak się raz to zobaczy to się tego szuka w obrazie i radość z oglądania filmu przeradza się w szukanie właśnie tej przypadłości :) . Więc jak tego nie widzicie radze wam tego nei szukać :) . W 60 HZ ten objaw znika jak przy użyciu czarodziejskiej różdżki . Mam nadzieje że wytłumaczyłem dość czytelnie jak ten problem wygląda . Chyba zostane wtakim razie przy moim 55VT30 bo ma 5 letnią gwarancje , a ma dopiero 8 miechów , więc spokojnie dojade na nim do dobrego i dopracowanego Oleda . Mam kase i mógłbym sobie pozwolić na kupno tego nowego 55VT50 ale pytanie po co ? Do tej pory zmiana telewizora na każdy nowy polegała minn na wymianie na większy rozmiar . U mnie 65 calowy się nie zmieści , więc kupno 55 calowego z tymi samymi wadami które ma mój VT30 mija się z celem , tym bardziej że wygląd mojego telewizorka i nowej 50 jest praktycznie taki sam , czyli jedna tafla szkła . Pozdrawiam

Zgadzam się w 1000%. Masz całkowitą rację. Normalnie jakbym to ja napisał. Nie pozostaje nic jak przeboleć te problemy i czekać na OLED-y.
 

arwar

New member
Te argumenty przemawiają do mojej wyobraźni. Czekałem z niecierpliwością na vt50. W tej sytuacji chyba kupię vt30,tym bardziej,że zapewne vt30 po pojawieniu się następcy znacznie zejdzie z tonu cenowego.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś powinien wjechać Panasonic na testy.
Będę mógł coś powiedzieć jak przetestuję na własne oczy.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Nigdy nie opłacało się kupować nowości bo są zbyt drogie w stosunku do tego co oferują. Nowa seria zasadniczo niewiele się różni od poprzednich.
 

belek

New member
starałem się namierzyć to RGB na szybkich ruchach i nic... VT20
daj znać w jakiej scenie i jakim filmie to widziałeś - ściągnę i puszczę z lapka na 50Hz

p.s.
wielozadaniowość jest warta wymiany na vt50 - jak ktos korzysta z Cast'a to wie o czym mówię...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Są już ceny Panasoników na Polske w sklepie firmowym . Z tego co widzę to 50 calowy VT50 nie ma wogóle racji bytu przy swojej cenie , która wynosi 8999 zł , a model o 5 cali większy kosztuje tylko 1000 zł więcej czyli 9999 zł . Każdy wie że 5 cali to duża różnica , więc chyba nikt przy takich różnicach nie kupi 50 calówki . Ale to chyba celowy marketing żeby brać większego brata . TELEWIZORY PANASONIC 3D - TX-P55VT50E Panasonic Telewizor plazmowy / POLSKA DYSTRYBUCJA / 2 LATA GWARANCJI - Panasonic
 

wojt88

New member
Autoryzowany przedstawiciel to nie jest normalny sklep... Właśnie oni mają pierw dostęp do sztuk i sobie ceny górują... Jak będzie 50VT50 na ceneo w min 10 sklepach to wtedy pogadamy...
 
Do góry