Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

TReneR666

New member
A ja mam problem z obsługa karty TNK. Do tej pory prawie wszystkie kanały działały (oprócz Religia TV, Disney i Kino Polska). Zachciało mi się włączyć Polsat (trzeba zadzwonić do BOK) - owszem włączyli i działa Polsat ale zniknęły kanały TVP1, TVP2 i TVP Info. Na innym tunerze oczywiście wszystkie kanały działają poprawnie.
Jakieś sugestie?
 

digitalus

Banned
Witam
W niektorych zewnetrznych tunerach stacjonarnych jest podobny problem.Pomaga tylko zmiana softu.Jesli karta tnk dziala w innym tunerze to tuner przepuszcza uprawnienia do karty.Czyli po wlozeniu karty tnk do modulu ktory jest w telewizorze teoretycznie powinno byc ok.Nie wiem co jaki czas wysylane sa uprawnienia do karty tnk i do czasu gdy beda wysylalne kolejne powinno dzialac.
Proponuje jednak zmiane softu na nowszy. Nawet jesli nie masz teraz zamiaru zmieniac oprogramowania .Soft moze byc potrzebny w przyszlosci.Przezorny zawsze ubezpieczony:)
Download Information of VIERA for UK and Ireland/ Europe/ CIS | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Chyba ze juz masz ten soft w telewizorze.
Zmienialem soft w swoim telewizorze przez karte sd(mam znacznie nizszy model telewizora).Nie bylo zadnych problemow ale trzeba dokladnie przeczytac instrukcje zmiany softu.
 
Ostatnia edycja:

TReneR666

New member
Mam najnowszy firmware (Panasonic twierdzi, ze będzie nowa poprawka w październiku/listopadzie).
Telewizor przepuszcza uprawnienia (są odnawiane co miesiąc).
Niestety nie potrafi odczytać tych uprawnień poprawnie dla niektórych kanałów - tu jest problem
 

TReneR666

New member
Zadzwoniłem do BOKu, maja jeszcze raz przesłać uprawnienia, ale wątpię, czy będzie to skuteczne, skoro kanały TVP działają na innym tunerze.

PS a może to wina modułu CAM? Mam Technicrypt CX firmware CNX-STD-2.5.9m2 hardware 2.2.1. Da się gdzieś sprawdzić czy jest nowa wersja firmware dostępna?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Jesli na innym tunerze i tej samej karcie tnk wszystkie kanaly dzialaja to karta ma juz uprawnienia.Bez zmiany softu w telewizorze raczej nie bedzie obrazu.
 

TReneR666

New member
Ponowne wysłanie uprawnień, tak jak podejrzewam nic nie pomogło.
Doładowałem druga kartę na której Polsat nie był włączony i pojawiły się z powrotem TVP1, TVP2, TVP Info, Kino Polska, Disney. Zniknął za to TV4 i Polsat :-(
Czyli tuner ma spore problemy z widzeniem uprawnię jeżeli kanały są od rożnych providerów (może to tez być wina samego CAMa - ale w to wątpię).


PS BOK twierdzi, ze nie da się wyłączyć Polsatu na karcie, która ma go włączonego.
 

codaco

New member
Wg Panasonica to nie jest problem tylko specyfika :) Myszka jest obsługiwana od roku modelowego 2013 więc do modeli poprzednich raczej nigdy nie zostanie to dodane.
 

Jariwo7

New member
W tym miejscu na forum już od dawna pustka, ale może ktoś miał ten sam problem, więc zapytam
Mam od lat model 55st50e i dopiero teraz pod wpływem żonki postanowiłem uruchomić nagrywanie na dysku zewnętrznym przez USB.
Podpięty mam dysk 1TB Verbatima na grubym około 35cm kabelku, ale poprzez aktywny hub USB 3.0 (żeby można było podać zasilanie z zasilacza zewnętrznego). Bez huba widzi dysk, ale nic nie można nagrać. Teraz działa szybkie nagrywanie z przycisku REC, ale jak chcę użyć programatora, to niestety nic nie nagrywa. Cała procedura przebiega ok, kontrolk pokazujenagrywanie, ale dysk pusty. Oczywiście dysk formatowałem już w TV.
Jak ustawiam w konfiguracji nagrywania, to pisze, że dysk jest niewidoczny i urządzenie może nie działać poprawnie (lub coś podobnego) - ale jak już wspominałem z przycisku REC działa bez żadnych zastrzeżeń.

Ktoś miał może podobny problem i udało mu się to rozwiązać??
 

TReneR666

New member
W tym miejscu na forum już od dawna pustka, ale może ktoś miał ten sam problem, więc zapytam
Mam od lat model 55st50e i dopiero teraz pod wpływem żonki postanowiłem uruchomić nagrywanie na dysku zewnętrznym przez USB.
Podpięty mam dysk 1TB Verbatima na grubym około 35cm kabelku, ale poprzez aktywny hub USB 3.0 (żeby można było podać zasilanie z zasilacza zewnętrznego). Bez huba widzi dysk, ale nic nie można nagrać. Teraz działa szybkie nagrywanie z przycisku REC, ale jak chcę użyć programatora, to niestety nic nie nagrywa. Cała procedura przebiega ok, kontrolk pokazujenagrywanie, ale dysk pusty. Oczywiście dysk formatowałem już w TV.
Jak ustawiam w konfiguracji nagrywania, to pisze, że dysk jest niewidoczny i urządzenie może nie działać poprawnie (lub coś podobnego) - ale jak już wspominałem z przycisku REC działa bez żadnych zastrzeżeń.

Ktoś miał może podobny problem i udało mu się to rozwiązać??

U mnie nagrywanie działa bezproblemowo. Może problemem jest opcja zasilania UBS po wyłączeniu TV? Spróbuj ja włączyć.
 

Jariwo7

New member
Niestety nie mogę włączyć ładowania/aktywnego portu USB w Stanby. Gdy próbuję to zmienić po ułamku sekundy przełącza się z powrotem na wyłączony. Próbowałem wyłączyć tryb oszczędny, ale ten sam skutek
 

Jariwo7

New member
Rozwiązaniem okazał się kabelek Y: USB3.0 na USB (zasilanie) i w moim przypadku mikro USB 3.0 bezpośrednio do dysku zewnętrznego. Z jakiegoś nieznanego mi powodu HUB widocznie nie podawał zasilania na dysk (a raczej nie w każdym przypadku - bo nagrywanie z przycisku REC działało).
Dzięki za sugestie
Pozdrawiam
 
Do góry