Tx-32le60p

tkirmuc

New member
Ktoś coś wie o tej nowości od Panasonica? http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=237.

Nie wiem za bardzo czym rozni sie seria LE od LX (ktora przeciez zostala wprowadzona do sprzedazy nie dalej jak rok temu).

Jestem ciekaw, czy ktos mial okazje rzucic na to okiem z bliska? Co to jest warte? (Tak tak, wiem - Sharp jest the best ale mnie interesuje Panasonic).
 

jasa

New member
z porówniana LE z LX

Z porówniania parametrów wynika że LE tu nieco uboższa wersja LX
1. LX - 2 HDMI, LE - 1 HDMI
2. LE - gorsze głośniki
3. LE - Kontrast 1000:1, LX 1200:1 (na Niemieckiej stronie Panasonica)
4. LE - niższa cena
5. Nie wiem co z panelem z porównania nie wynika jasno choć na Niemieckiej stronie sugerują że panel jest inny w tych modelach
Tyle wiem...
 

alterna2005

New member
Jestem posiadaczem od 2dni tv lcd Panasonica TX-32LE60P i jestem miłe zaskoczony jakością obrazu kablówki UPC . Wczesniej w sklepie porównywałem z samsungiem r72 dla mnie wypadły na korzysc tego pierwszego.Na pewno brakuje pipa ale za to cena , 3300zł:)
 

tkirmuc

New member
A czy posiadacze w/w moga dokladnie opisac jakos obrazu z telewizji kablowej lub Cyfry+? Jestem ciekaw czy w takich zastosowaniach ten bylo-nie bylo budzetowy model sie sprawdza? Wiekszosc czasu przed wysluzona banka spedzam ogladajac standardowy sygnal telewizyjny wiec nie oczekuje hdtv w wiadomosciach ale nie chcialbym tez meczyc sie jakims strasznie kiepskim obrazem (a taki widac na przyklad na lcd w Media Marktach).
Z gory dziekuje ze podzielenie sie opiniami.
 

GDA

New member
tkirmuc napisał:
A czy posiadacze w/w moga dokladnie opisac jakos obrazu z telewizji kablowej lub Cyfry+? Jestem ciekaw czy w takich zastosowaniach ten bylo-nie bylo budzetowy model sie sprawdza?
Co prawda posiadam model LX ale też pierwotnie zastanawiałem się nad "tańszym bratem" jdnakże już w sklepie porównując obraz z tych dwóch modeli wybrałem LX - i radzę koledzę to samo zrobić, różnica to "raptem" 500 zł ;)

jeżeli masz kablówkę to będziesz zadowolony z obrazu pod warunkiem oglądania TV z odległości 3,5-4 m, DVD i Komputer oczywiscie dają lepszy obraz
 

Markko

New member
Miałem zamiar kupić 26LX60. Tak tu wszyscy zachwalają LCD Panasonica a ja spotkałem się wręcz z druzgocącą opinią na temat modelu 26LX60.

Obudowa i wykończenia super,jak jest wyłączony bardzo ładnie wygląda,ale jak się go włączy model i typ zastosowanej w nim matrycy daje dużo do myślenia!!!!!!Kąty widzenia wogóle nie podawane przez producenta są słabiutkie,nic pod ukosem nie widać,kontrast też tylko 1200:1 marniutki.Przez to obraz jest do dupy!!!!!!!Nie idzie na nim nic wyrególować ,ani kontrastu ,ani kolorów,ani ostrości,a te ustawienia fabryczne są fatalne!!!Kupiłem go tylko z tego względu na wygląd i obudowę,żebym wiedział jaki typ matrycy w nim jest zastosowany nigdy bym go nie kupił.Producent też nie podaje jaki to jest rodzaj matrycy w nim czy TM,MVA,PVA czy inna,kątów widzenia też brak w parametrach!!! Widocznie Panasonic uznał,że są tak słabe i nie opłaca podawać!!!!Film jeszcze na nim da obejrzeć od biedy,ale mewczu piłkarskiego to już na nim za groma nie obejrze wszystko jest zamazane,niewyrażne!!!!!!!Taka matryca do dupy.Ciężko im było zastosować lepszą matryce np.PVA Samsunga,taką mam w monitorze LCD i jest super,a tutaj Panasonic nie podaje jaką zastosował!!!!!!!!!Pewnie najtańszą,najmarniejszą co daje obraz fatalnej jakości!!!!!!Nie polecam telewizorów Panasonica,kupiłem i ostro przejechałem,robi fatalny sprzęt,widać,że dopiero raczkuje na rynku tv LCD przez to stosuje tak marne matryce!!!!Obudowy się nie ogląda ,a za jakość obrazu i typ zastosowanej matryvcy daję najniższą notę 1!!!!! Pozdrawiam.

Źródło: http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/107331_komentarze/

Co Wy na to?
 

gazer0

New member
Witam ! Jest to moja pierwsza odpowiedz i zarazem zapytanie?????? Odpowiedz brzmi tak. Ja równierz po przeczytaniu innych wypowiwdzi na temat LX60P jestem zdecydowany na 99% na jego zakup , a teraz pytanie szczegulnie do ludzi którzy mogą coś wiedzieć kiedy i gdzie go zakupić.Mam już kasę na ten sprzęt ale małżonka radzi czekać po nowym roku i tu jest problem czy kupić teraz na jakiejś promocji czy rzeczywiście poczekć.
 

prezzes

New member
kupuj teraz, czy cena zejdzie? w Rtv Euro Agd mozna go dostac za 2950zl,(chyba najlepsza cena w kraju - oprocz oczywiscie stron internetowych, allegro, itp.) prawdopodobnie znajac zycie nastepna znizka bedzie okolo lutego- marca, o jakies 200 zl, prywatnie wolalbym swiateczne wieczory spedzac w HD:) odnosnie tv jest calkiem ok, chociaz ja wybieralbym raczej samsunga R71B, chociaz o 700 zl drozszego:rolleyes: .
p.s. ten Panasonic na moje to szajs, wystarczy popatrzyc na jego obraz, musze to niestety robić przez cały dzień:/
 

gazer0

New member
WITAM. Pisząc o tym TV miałem nadzieję że jednak poczekam ale ślepy los drwi sobie ze mnie właśnie w sobote stary telewizorek odmówił posłuszeństwa i zaczeła się gonitwa po sklepach. W swojejokolicy znalazłem go za 3399 zł. ale jutro jadę do wrocławia na bielany i tam go poszukam. O wynikach dam znać.:confused: :confused: :(
 
Do góry