g30 i st30 a filtr antyrefleksyjny

zaylhc

New member
Witam,
mam pytanie odnośnie plazm panasonica czyli model g30 i st30. Który model posiada lepszy filtr antyrefleksyjny ponieważ wiem że obydwa taki posiadają. Zwróciłem uwagę na kolor matrycy w g30 jest bardziej szary niż w st30 ale nie wiem czy to przez filtr czy przez coś innego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli powłokę antyrefleksową to jest lepsza w G 30.
Szarość matrycy to różnica gradacji luminoforu .
 

zaylhc

New member
Tak chodziło mi o powłokę antyrefleksową :) Dobrze wiedzieć, myślałem że kolor matrycy ma coś wspólnego z powłoką, w st30 matryca jest czarna i przez to myślałem że ten model posiada lepszą powłokę.
 

gosc_niedzie

New member
myślę że to może zależeć od oświetlenia zewnętrznego , w rtveuroagd 42G30 był czarny jak smoła, a 42st30 szary, natomiast jak przeszedłem się do mediamarkt to z kolei 42G30 był szary, a 46G30 odwrócony o 90 stopni czarny
 

zaylhc

New member
Jeśli chodzi o porównanie kolorów matrycy to obydwa modele stały obok siebie w sklepie, były to 46" plazmy :)
 

zaylhc

New member
Szczerze, niestety nie widziałem różnicy jak były włączone, ten sam sygnał z bluraya i te same ustawienia - dynamiczne.
 

atomer

New member
Sądzisz tak po Ci się tak wydaje czy masz może jakieś argumenty co do lepszej powłoki?

Sądzę tak na podstawie własnych obserwacji. Osobiście mam ST50. Moim zdaniem powłoka w ST jest lepsza tzn. mniej odbija światło i w dzień daje lepszą czerń. To że ekran w G30 jest nieco bardziej szary, przekłada się na odbiór czerni w trakcie dnia. W nocy lub wieczorem, kiedy pokój jest zaciemniony, czerń w G30 pewnie jest równie dobra jak w ST30, ale nie w dzień. Poza tym uważam, że modele ST30 i GT30 generują taki sam obraz. Różnica jest w obudowie, THX i DLNA - reszta to marketing i autosugestia. G30 jest dobry jak komuś nie zależy na 3D. Jak chce 3D w rozsądnej cenie to ST jest ok. Moim zdaniem 3D jest warte grzechu, mimo że materiału do oglądania jak na lekarstwo.
 
Do góry