Jaki LCD do XBOXa360 i Neovision??

Zak_PL

New member
Witam wszystkich, ostatnio wpadlo mi troszke kasy i pomyslalem ze na cos by sie to wydalo:-D . Chce zakupic nowego LCD, Xboxa360 zalozyc Neovision i kupic jakies kino domowe. Najwiekszym moim zdaniem problemem jest wielkosc mojego pokoju, ktory jest bardzo malutki dlugosc 3m, szeroki 2m. Bede siedzial w odleglosci ok 2-2,5m od TV, do tego stylu mam okno swiecace na TV, ale praktycznie zawsze jest zasloniete wiec to nie stanowi problemu;) .
Praktycznie juz mialem wybranego LCDeka mial to byc Panasonic 26LX500 wzorowalem sie na wypowiedziach Ortax360, ktory go bardzo zachwalal, mialem jeszcze na uwadze samsunga 26r72b, czy uwazacie, ze te modele sa najlepsze do xboxa360, a moze pojawilo sie cos lepszego w tych kategoriach cenowych?? Sygnal mam z normalnej kablowki, wiec beznadziejny. TV mial sluzyc glownie do grania na xboxie360 i do filmow Divx i DVD, kablowki i tak nie dalo by sie ogladac. Zaczalem czytac o Neovision,wysokiej rozdzielczosci jaka ma oferowac i zdecydowalem ze to bedzie moja pierwsza platforma cyfrowa. I tutaj pojawil sie pierwszy problem czy 26 cali nie bedzie za malo, wiedzialem ze do grania i ogladania filmow bedzie ok(kablowka miala byc nie uzywana). Czytalem jednak ze kanaly w HDTV lepiej ogladac na duzym TV wtedy lepiej widac ta doskonala jakosc i teraz nie wiem czy nie zakupic 32, sygnal bedzie dobry, ale nie wiem czy TV nie za duzy jak na moj pokoj i czy nie wypali mi oczu:) ???? Co byscie polecili? Do tego zachecila mnie obnizka cen Samsunga, model 32r72b mozna juz wychaczyc za 3700zl, moj kapital jest ograniczony do 8000zl(tv,kino domowe, xbox i neovision - trudno bedzie:???: ).
Chcialem jeszcze zapytac jak to bedzie z tymi obnizami cen LCDekow podobno ma taka nastapic w listopadzie, natomiast 3 listopada jest oficjalna premiera xboxa360 w polsce, tez licze na jakies obnizki:cool: a w pazdzierniku startuje neovision, wszystko razem na kupe:neutral: :) .
Jeszcze chcialem zapytac o sposob podlacznia tego wszystkiego:

Xboxa360 podlacze za pomoca kabla HD-DVI, czy jakos tak:-D do tv
Playstation2 za pomoca Componenta.
Odtwarzacz DVD, (ten od kina domowego) do tv za pomoca HDMI.
Nboxa tez za pomoca HDMI.
Tylko nie wiem jak podlacze dzwiek od xboxa i z czym mam podlaczyc amplituner??? Kabli multum wyjasni mi ktos jak to dokladnie po podlaczac, aby bylo najkorzystniej i jakich kabli uzyc, chodzi mi o ich jakosc???

Duzo mi tych pytan wyszlo, moze jakis expert pomoze;) .
 

SwMikołaj

New member
2-2,5 to Sprawdzilbym 32 cale. Fajniej sie gra na takim duzym ekranie.
Gorzej z tv ze slabego sygnalu.
W kazdym razie moze 26LX600, ma 2 zlaca hdmi a chyba one beda tobie potrzebne.
 

Mareq

New member
Ja siedze dokladnie 2,5 metra od TV i mam 32' i jest to jak najbardziej optymalne dla sygnalu z C+ . Ale co zauwazylem, z 3 m. jakosc jest jakby jeszcze lepsza :-? wiec widac mam cienki sygnal.
Jesli kusisz sie na oferte ITI i bedzie lepszy sygnal niz w C+ to 32' bierz w ciemno. Osobiscie uzywam sharpa 32GA9E (2xHDMI) i rewelka, a cenowo tez juz nie zabija wiec mozesz sie nim zainteresowac.
 

AZAZEL

New member
lcd

witam! nawiązując do tematu kupiłem jakieś trzy miesiące temu telewizor lcd sharp 37GD7E, wydałem ponad 8 tysięcy. Co sadzicie o tym panelu. wystarczy aby sie cieszyć np. Discovery HD?Pozdrawiam!
 

Zak_PL

New member
Mareq napisał:
Ja siedze dokladnie 2,5 metra od TV i mam 32' i jest to jak najbardziej optymalne dla sygnalu z C+ . Ale co zauwazylem, z 3 m. jakosc jest jakby jeszcze lepsza :-? wiec widac mam cienki sygnal.
Jesli kusisz sie na oferte ITI i bedzie lepszy sygnal niz w C+ to 32' bierz w ciemno. Osobiscie uzywam sharpa 32GA9E (2xHDMI) i rewelka, a cenowo tez juz nie zabija wiec mozesz sie nim zainteresowac.


Niestety mam ograniczony budzet do 8000zl, maxymalnie do 8500zl, a w tym xobxa360, kino domowe i neovision, wiec chyba mnie na niego nie stac. Jestem zainteresowany Samsungiem 32r72B ktory po obnizce chodzi juz za 36500zl, albo Samsungiem 26LX500 za 3100zl, co myslicie o tych telewizorkach???? Czy ten tryb - Game w Samsungu daje jakies konkretne efekty?
Jezeli bede mial noevision to TV bedzie praktycznie do wszystkiego:) duzo grania, ogladanie Discover HD:cool: , filmy DVD i Xvid, czasami chcialbym tez podlaczyc go do PCeta:) .
Zastanawiam sie jeszcze czy wybrac tv 26 calowy z dwoma wejsciami HDMI ktore beda mi potrzebne do popdlaczania tego wszystkiego, czy 32 cali z jednym HDMI, bo wydaje mi sie ze nie bedzie mnie stac na 32 cali z dwoma HDMI jak np na Sharpa ktorego mi zaproponowales, co byscie mi poradzili???
 

Mareq

New member
Hm, miej na uwadze ze sam kabel (w miare dobry) HDMI tez kosztuje i jak wszystko sobie czlowiek policzy do kupy (dobry uchwyt na lcd, itp) to niestety budzet mozna wykonczyc b.szybko, ale mysle ze moze lepiej jest kupic na raty (tj. nie wysztko na raz) ale za to max. dopracowane elementy. W koncu taki sprzet to kupujesz na pare lat a nie co roku, wiec warto jest dobrze wydac te ciezko zarobione pieniadze.
 

Zak_PL

New member
Mareq napisał:
Hm, miej na uwadze ze sam kabel (w miare dobry) HDMI tez kosztuje i jak wszystko sobie czlowiek policzy do kupy (dobry uchwyt na lcd, itp) to niestety budzet mozna wykonczyc b.szybko, ale mysle ze moze lepiej jest kupic na raty (tj. nie wysztko na raz) ale za to max. dopracowane elementy. W koncu taki sprzet to kupujesz na pare lat a nie co roku, wiec warto jest dobrze wydac te ciezko zarobione pieniadze.

A moze poradzilbys mi odnosnie kabli chodzi mi o takie najwyzsze jakosci jak kupowac to juz cos dobrego(jakies linki do konkretnych modeli:) ) i ile ich bede potrzebowal i co ktorym mam podlaczyc, wyzej napisalem co kupuje wiec troche tego bedzie, a chcialbym sobie dokladnie policzyc ile bede musial wydac kaski na same kabelki:neutral: :) z gory dzieki.
 
Do góry