Panasonic Plazma TX-P55VT30 E: dziwne mrowienie- malutkie ziarenka na calym ekranie?

MartinMartin

New member
Witam:) Dopiero co zakupilem nowa plazme 55 cali Panasonica model :TX-P55VT30 E.
Obraz generalnie jest swietny, filmy BR wygladaja jak nie z tej ziemii, ale poniewaz nie jestem znawca plazm zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie kiedy ekran jest czarny pojawiaja sie na nim (na calym ekranie) malutkie bardzo blisko siebie rozlozone malutkie ziarenka , jakby mini pikseliki bodajze jasno niebieskie i rozowo-czerwonawe (trudno mi okresli ich kolor bo sa tak male i gesto poukladane). Czy to jest normalne dla pazm a w szczegolnosci tak duzych? Dodam ze podczas ogladania filmow na BR efektu takiego nie ma. Dopiero po przelaczeniu na obraz lecacy z Cyfry widac glownie na czarnym tle owe mrowienie (zaiarnistosc) - najabradziej zauwazalne jest to podczas zmiany kanalow na cyfrze kiedy przez chwile caly obraz jest czarny - wtedy caly ekran porkyty jest tymi malutkimi ziarenkami mocno zageszczonymi blisko siebie prawdopodobnie o kolroach jasno niebieskim i rozowo-czerwonawym. Zjawisko widoczne jest tylko z odleglosci o 0,5 do 1 metra , z dalszej odleglosci jest niewidoczne...prosze o pomoc i rade czy jest to normalne w tego typu wszystkich plazmach bo mi to osobiscie nie przeszkadza bo i tak siedze od tv na odleglosc 2,5 metra ale jesli juz wydalem tyle kasy na tv to nie chcialbym najmniejszej awarii czego kolwiek odrazu na wstepie po zakupie, z gory dziekuje za wszelkie info i pozdrawiam:)
 

don111

Banned
to jest normalne w plazmach, z bliska to widać
na BD tego nie widzisz bo widocznie jest inna, niższa jasność źródła sygnału, w ustawieniach obrazu na cyfrze zmniejsz sobie jasność obrazu na tyle aby osiągnąć najlepszą czerń, aż te kropeczki znikną na czarnym tle
 

MartinMartin

New member
Faktycznie, kropeczki na czarnym tle zniknely, podwyzszylem gamme a jasnosc zmniejszylem na -3 i jest ok, widac tylko czasem takie ciemne cieniutkie czarne paseczki, to jest standardowe w plazmach??? A jesli chodzi o normalny kolorowy obraz podczas wyswietlania to rowniez stanrd ze z bliskiej odleglosci caly ekran sklada sie z malutkich ziarenek (pikselkow) ??? pozdrawiam i dziekuje za pomoc:)
 

don111

Banned
Faktycznie, kropeczki na czarnym tle zniknely, podwyzszylem gamme a jasnosc zmniejszylem na -3 i jest ok, widac tylko czasem takie ciemne cieniutkie czarne paseczki, to jest standardowe w plazmach???
pasków żadnych nie powinno być

A jesli chodzi o normalny kolorowy obraz podczas wyswietlania to rowniez stanrd ze z bliskiej odleglosci caly ekran sklada sie z malutkich ziarenek (pikselkow) ??? pozdrawiam i dziekuje za pomoc:)
tak
 

MartinMartin

New member
Te paski jak zauwazylem to chyba tylko efekt ruszania oczyma patrzac na ekran, kiedy patrze w jedno miejsce i nie mrugam oczami sa stale mini pikselki, kiedy porusze glowa widze cieniutkie milimetrowej grubosci paseczki....
 

bruner11

New member
Miałem ten sam problem po zakupie modelu UT30. Włączyłem tv i oczywiscie 30 cm od ekranu zaczalem szukac wad. Ku mojemu zdziwieniu ukazaly mi sie wlasnie te mrugajace piksele widoczne przede wszystkim na ciemnym tle (w sklepie na to nie zwrocilem uwagi). Bardzo mnie to irytowało, wiec zabralem pena z odpowiednim materiałem i udalem sie do sklepu celem sie uspokojenia. Okazalo sie, ze mrowienie pikseli wystepuje na wszystkich plazmach (to samo bylo na lg, samsungu, panasie) i nagle....przestalem w domu na to zwracac uwage :)
 
Do góry