Zamieniam ue37d6500 na TX-P42VT30E, dobrze robię?

kenpachi

New member
Samsung ma wbudowane WIFI nie potrzeba adaptera, z modelami D6750 sa 3 pary okularów, z D6500 również zdaje się dodają obecnie 2 pary
Co do Cludingu to owszem widać go w momencie przełaczania np Smart TV kiedy pojawia się na chwilę mocno podswietlony ciemny ekran .

Możliwe, że d6500 ma już wbudowany adapter wifi - nie wiedziałem o tym, bo na stronie producenta nie było o tym wzmianki. Dziwne, bo powinni się tym chwalić. Dlatego nie szukałem nawet ustawień sieci, gdy miałem ten telewizor, a miałem go krótko. A jeżeli chodzi o clouding, to wystarczy mieć film w mkv o AR=2.35 (rozdzielczość np. 1920x816) i już nierównomierne podświetlenie daje o sobie znać przez całą długość oglądania. Brak czarnych pasów (816 zamiast 1080) powoduje brak sygnału w (1080-816) liniach i pięknie widać wszystkie plamy (u mnie wielka plama na górze bliżej prawego rogu).
 
Ostatnia edycja:

kenpachi

New member
11) Po długiej przerwie napiszę jeszcze jedno odnośnie mojego obecnego telewizora. Kupowałem go, bo gwarantem jakości obrazu miała być technologia plazmowa. Jak na złość okazuje się, że plazma wcale nie oferuje nadzwyczajnej jakości obrazu. Atuty tych telewizorów kończą się na świetnym odwzorowaniu barw i czerni, kątach widzenia i braku podświetlenia. Ale wystarczy by tylko na obrazie pojawiły się delikatne gradienty - gra światłem, czyste niebieskie niebo albo chociażby ekran powitalny PlayStation3. Fosfor wariuje i przy najmniejszym ruchu gradientów, czy tonalnych przejść, zwyczajnie tworzy okropny banding, szczególnie widoczny przy kolorze zielonym. Ponadto mój model ma dziwaczne pionowe powidoki na całej wysokości widoczne na jasnym tle, np. niebie, czy przede wszystkim murawie piłkarskiej. Powidoki ujawniają się przy ruchu obrazu. Oglądasz mecz? Przygotuj się na pionowe tonalne pasy powidoków przy ruchu kamerą. Nie wiem czy to wina mojego modelu, a może wyłączenia w opcjach szarych pasów przy obrazie o ratio mniejszym, niż 16:9 - tylko skąd wziął się wtedy poiwdok na samym środku ekranu? Jest to frustrujące i daje kolejny powód, by patrzeć z utęsknieniem na erę OLEDów. Plazma = banding i problemy z zielonym, to sobie trzeba zapamiętać, jeżeli kupujesz VT30.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Nie wiem co ty wymyślasz, ale ja na niby niższej klasie bo tylko GT30, niczego takiego nie doświadczyłem. Plazmę się na początku dociera to nie ma później powidoków, u mnie mecz w HD czy nawet ostatnio finał LM w 3D bajka. Ledy mogą się w kącie schować.
 
Ostatnia edycja:

kenpachi

New member
Może nie powinienem używać terminu "powidok", bo jednoznacznie kojarzy się z wypaleniem. Nie miałem tego na myśli zaznaczając, że wada ujawnia się dopiero przy ruchomym obrazie. Ponieważ xeo151 nie widzi u siebie problemu może to oznaczać, że mój telewizor powinien zostać reklamowany. Nic sobie nie wymyślam, jasny ruchomy obraz o pewnym jednolitym kolorze, szczególnie zielonym ujawnia pionowe zmiany tonalne niewiadomego pochodzenia. Może jest to pewien problem znany pod hasłem "50 Hz".

@xeo151: Plazmy się już nie dociera. Nikt z Panasonic już oficjalnie nie przewiduje docierania VT30. Bandingu też nie Widzisz?
 

TonyChorzow

New member
witam
przeczytałem u Pana w opisie swojej plasmy iż na Tv pojawia się pas o innym odcieniu z góry aż do dołu. Jestem posiadaczem plasmy 42cale VT30e od 2miesiecy.
Zauważam taki pasek wyłącznie w trakcie trwania meczu piłki nożnej na murawie z lewej strony tak 10cm od krawędzi od góry do dołu. Proszę mi powiedzieć myśli Pan że to jest wada???
dzwoniłem do serwisu Panasonica powiedzieli mi że mam zrobić zdjecie-tylko jak jak trwa to dosłownie ułamek sekundy w zależności od ustawienia ekranu. Zastanawiam się czy nie jest to rodzaj powidoku???
z tego co wytrzytalem na forach to przy typie VT30e też trzeba trafić na "dobry model". bacznie się temu przyglądam wczoraj w Photoshopie przygotowałem kilka pełnych ekranów z różnymi barwami od białego po czarny i nic.3D też idzie bez zatrzeżeń.Wszyscy co się wypowiadają piszą tylko o murawie boiska bądź niebie.U mnie akurat niebo jest ok ale na murawie widac jeden pasek (ale tylko przy idealnie pionowych pasach wywalcowanych na boisku) tak się zastanawiam czy poprostu sam TV może czegoś nie umie odświeżyć prawidłowo,albo poprostu ten fragment matrycy jest trochę słabszy.Też znalazłem na forum zagranicznym iż wyszła pewna seria z 'vertical banding'. Sam Panasonic jak wczoraj z nimi rozmawialem twierdzi że nie.
Mam tylko nadzieję że pasek nie przybierze ciemnijszego koloru. Próbawłem także uruchomić pas przewijania przez 15min ale nic to nie dało.
Jestem troche zły bo za TV zapłaciłem sporo a jednak ideal też ma wady.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja u siebie chyba coś podobnego wypatrzyłem podczas meczów. W prawym dolnym rogu robi się jakby plama, wygląda to jakby w tym fragmencie bylo np. dużo kurzu.
 

robo666

New member
Jestem od 3 miesięcy właścicielem modelu TX-P46ST30E i szczerze mówiąc to nie zauważyłem zjawisk o których piszecie, a w szczególności plam, wypalania się czy buczenia. Przed zakupem sporo czytałem nt. serii 30 i ze względu na 3d zdecydowałem się kupić gorszy model, ale większy ekran. Nie obawiam się wypalania, przypuszczam że tv mi się 5x znudzi zanim się cokolwiek w nim wypali. Zauważyłem natomiast znaczną wrażliwość na jakość sygnału źródłowego, zwłaszcza SD (mimo algorytmicznych zabiegów), ale trudno się temu dziwić. Aktualnie podpięty jest do cyfrowego tunera n-ki (HD turbo coś tam) i obraz jest w zupełności zadowalający, chociaż również można zauważyć różnice (co zrozumiałe, bo nie wszystkie materiały były tworzone w jakości HD). Dodam jeszcze że jest znaczna różnica jakości między odtwarzaniem tego samego materiału z youtobe między "telewizyjnym" viera connect, a youtobem z tunera (na korzyść tunera).
 

xeo151

New member
Bez reklam
@xeo151: Plazmy się już nie dociera.
Spoko, tak z innej beczki motoryzacyjnej, oleju w automatach i przekładniach producent też nie zaleca wymieniać, a jednak rozgarnięci to robią bo wiedzą czym to grozi.
Producentowi nie zależy na kliencie po tym jak już ten kupi TV, więc może pisać różne bajki, aby potem znowu zarobić $.

@TonyChorzow

To ty nie sprawdzałeś swojego TV, w sklepie przed kupnem czy jak ? Ja postawiłem sprawe jasno, sprawdzam TV, a potem jak w przeciągu paru dni coś wyjdzie to mi wymieniają na inny model bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

TonyChorzow

New member
możesz spróbować zamieścić foto tych pasków - jak dasz rade to proszę
Tony


Może nie powinienem używać terminu "powidok", bo jednoznacznie kojarzy się z wypaleniem. Nie miałem tego na myśli zaznaczając, że wada ujawnia się dopiero przy ruchomym obrazie. Ponieważ xeo151 nie widzi u siebie problemu może to oznaczać, że mój telewizor powinien zostać reklamowany. Nic sobie nie wymyślam, jasny ruchomy obraz o pewnym jednolitym kolorze, szczególnie zielonym ujawnia pionowe zmiany tonalne niewiadomego pochodzenia. Może jest to pewien problem znany pod hasłem "50 Hz".

@xeo151: Plazmy się już nie dociera. Nikt z Panasonic już oficjalnie nie przewiduje docierania VT30. Bandingu też nie Widzisz?
 

Michalx19

New member
Witam

Posiadam VT30 50`
Mam ten sam lub podobny problem z pionowymi pasami , które uwidoczniają się podczas ruchu horyzontalnego kamery ( mecz piłkarski) . Widać to szczególnie na zielonym, na szarym trochę mniej. Chodź w wyniku obłędu widzę to prawie wszędzie :). Zmiany ustawień trochę maskują "ukrywają" ten problem, lecz ja go cały czas widzę, żona na szczęście nie widzi.(czyli nie jest to na tyle widoczne ,żeby się rzucało w oczy, ale jednak widzę to cholerstwo).
Tak się zastanawiam czy to wina technologi , czy może coś nawaliło ?
Na początku nie pamiętam aby to mi rzucało się w oczy.

Pozdrawiam
 

bagieta

New member
witam.
Zakupiłem używaną TX-P42VT30E i mam małą prośbę o najlepsze ustawienia
do filmów ...
jakie polecacie ustawienia kontrastu ..itd..jakich używacie?
 
Do góry