Różnica między TX-P42ST30E, a TX-P42g30E

promyk79

New member
Pytanie jak w Temacie .

Oba te modele są dostępne w teoretycznie takiej samej cenie ,
Oba są w technologii NeoPlazma , z Taką różnicą że model st jest 3d i nie posiada certyfikatu thx
Czy widzicie jeszcze jakieś różnice ???

I moje pytanie nadrzędne "który wybrać jeśli głównie chodzi o model lepiej sprawujący się z konsolą Xbox360 .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice są duże w algorytmach ustawień.
Różnią się wiec najważniejszym , a więc jakością obrazu .
Do gier będzie podobnie , z tym że G jest llepiej zabezpiczona
 

promyk79

New member
Różnice są duże w algorytmach ustawień.
Różnią się wiec najważniejszym , a więc jakością obrazu .
Do gier będzie podobnie , z tym że G jest llepiej zabezpiczona



Co masz na myśli jeśli chodzi o "lepiej zabezpieczony"
Wyczytałem na naszym forum że model st gorzej radzi sobie z obrazem ruchomym.
I z tego co widzę g30 ma dlna a st nie . Poza tym brakuje w St nagrywania na dysk zewnętrzny .

jeśli się mylę , schłostać i poprawić :blagam:.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mówiłem o jakości obrazu .
Zabezpieczenie przed wypalaniem powidoków co przy grach ma ogromne znaczenie
Poczytaj proszę testy w klubie Hdtv
 

promyk79

New member
Rozumiem że te algorytmy ustawień a co za tym idzie jakość obrazu jest lepsza w modelu g30 , oraz że lepiej jest zabezpieczony przed powidokami .
 

Zioowo

New member
Ja mam podobne pytanie, gdyż zastanawiam się nad g30 lub gt30, który z tych modeli będzie oferował lepszą jakość obrazu w 2D ?
 

don111

Banned
powidoki to żaden problem na Panasonicu, obojętnie czy to G czy ST itd, w razie czego zabezpieczenie w postaci piksel orbitera mają chyba wszystkie tegoroczne modele
co do jakości obrazu, z testów wynika że:
- ST30 ma trochę lepszy filtr antyodblaskowy oraz lepszą czerń od G30
- G30 ma lepszy ruch, mniej artefaktów, ma też tryb obrazu THX
 

Byrd66

New member
Dziwne jest to, że modele do 3D mają niby szybszy fosfor, więc ruch powinien być na nich lepszy - mniejsze smużenie, ale wyglada na to, że G30 ma lepsze algorytmy przetwarzania.
 

skipl

New member
Biorac pod uwage ze ceny obu sa praktycznie takie same, na ktorym z nich biel jest bielsza, lepszy kontrast oraz ktory bardziej nadaje sie do naslonecznionego pokoju ? ST tez maja wentyaltory ? Zakladam ze we wszytkich panasach 2011 bzyczenie to loteria wiec o to nie pytam ...
 

don111

Banned
z tych dwóch lepszy filtr ma ST30
ale jak oglądasz w słońcu i chcesz idealną biel to kup sobie jakiegoś matowego LEDa
plazmy są telewizorami najlepiej sprawdzającymi się przy filmach w zaciemnieniu, nie przy takich warunkach
 

skipl

New member
Nie jestem bielowym purysta, zeby nie bylo! :) Po prostu na LEDach moze i jest bielej ale poza tym ilosc defektow i wad, ktore moga czlowieka irytowac za cene 3.5k przez kilka lat jest przytlaczajaco wieksza (a to nierowne podswietlenei, a to banding, a to inputlag, a to teatrzyk, a to slaba czern, a to chmurki itp itd)... Tym bardziej ze matowych LEDow w cenie okolo 3k i wielkości minimum 42 cene jest jak na lekarstwo, a jak juz sa to oceny tychze sa na pewno nie zachecajace do zakupu ...

Chodzi mi raczej o to czy w naslonecznionym pokoju na takim ST30 kolory beda kontrastowe,a biel to juz przy polmroku oczywiscie nie ebdzie szara albo niebieska ...

Mialem przez chwile 50pk350 ale ta plazma w ogole nie nadawala sie na dzien, tylko w nocy mozna ja bylo ogladac - chodzi o to ze kontrast byl zaden ... Tak samo jest z Panasonicami ?? Czy jak ogladanie w dzien to tylko ledy ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
na Panasonicu będzie zdecydowanie lepiej pod tym względem z uwagi na właśnie dobry filtr oraz wyższą od LG maksymalną jaskrawość panelu
 
Do góry