Panasonic oznaczenia modeli

promyk79

New member
Witam.
Czy ktoś orientuje się co oznaczają litery w oznaczeniach telewizorów plazmowych panasonic-a?

chciałbym wiedzieć co oznacza np określenie ST , GT ,VT , samo G , samo S
Przypuszczam że może chodzić o np. rodzaj użytej matrycy lub układy scalone znajdujące się w danych modelach jedne może są szybsze drugie wolniejsze ( są to tylko moje przypuszczenia )
 

sorenson

New member
Witam.
Czy ktoś orientuje się co oznaczają litery w oznaczeniach telewizorów plazmowych panasonic-a?

chciałbym wiedzieć co oznacza np określenie ST , GT ,VT , samo G , samo S
Przypuszczam że może chodzić o np. rodzaj użytej matrycy lub układy scalone znajdujące się w danych modelach jedne może są szybsze drugie wolniejsze ( są to tylko moje przypuszczenia )

Modele V - najwyższa pólka, G - średnia, S - niższa i tak dalej bo są jeszcze X i C a dodatkowa literka T oznacza - 3D. Modele tegoroczne mają 30 a zeszłoroczne 20


Tak jak napisał KIKI ja tylko dodam że B to Wielka Brytania a E to Europa, na zamówieniu nie masz literki ale na tv na 99% będziesz miał E.( ja tak miałem)
 
Ostatnia edycja:

promyk79

New member
Modele V - najwyższa pólka, G - średnia, S - niższa i tak dalej bo są jeszcze X i C a dodatkowa literka T oznacza - 3D. Modele tegoroczne mają 30 a zeszłoroczne 20

tak właśnie się cenowo kreują , i jeszcze dopytam co oznacza ostatnia literka chodzi mi o model
tx-p42g30 bo taki mam na zamówieniu wpisany a widzę na necie że są jeszcze te modele z końcówką e,b i całkiem jak w moim przypadku bez literki ..... może to oznaczenie obudowy lub koloru ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To oznaczeń system dystrybucji, datę wprowadzenie zmian np. algorytmów .
Często też sklepy po prostu nie wpisują pełnych danych producenta .
 

promyk79

New member
Modele V - najwyższa pólka, G - średnia, S - niższa i tak dalej bo są jeszcze X i C a dodatkowa literka T oznacza - 3D. Modele tegoroczne mają 30 a zeszłoroczne 20


Tak jak napisał KIKI ja tylko dodam że B to Wielka Brytania a E to Europa, na zamówieniu nie masz literki ale na tv na 99% będziesz miał E.( ja tak miałem)


i wszystko stało się jasne Dziękuję za odpowiedzi :blagam:
 

leszel

New member
Witam, jestem fanem telewizorów plazmowych i dlatego zamierzam zakupić używanego, konkretnie Panasonic 42 cale. Najnowsze są z lat 2011-13. Przeglądam co jest "na rynku" używek i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy ówczesne modele z opcją 3D mają obecnie jakieś większe znaczenie pozytywne? (Nie zależy mi na 3D, ale może takie tv mają lepsze np. przetworniki ruchu?)

2. Modele z których roczników są najbardziej godne polecenia, z uwagi np. na niezawodność, czy brak buczenia? (rozważam w zakresie 2011-2013).

Liczę że wiele osób ma tutaj sporą wiedzę na temat tego sprzętu!
 
Do góry