Plazma Panas 42PA60 czy LG 42PC1R?

allabahal

New member
Witam,

Zastanawiam się co jest lepszym wyborem.
Czy lepiej wybrać plazmę "dobrej" firmy: Panasonic'a 42PA60 (852x480) czy
ciut "gorszej" firmy LG 42PC1R (1024x768 ). LG ma wprawdzie większą
rozdzielczość, ale Panaś to Panaś...

Pozdrawiam
Krzysiek
 

deoc

New member
W zaleznosci od tego co bedzie sygnalem musisz zdecydowac.... no i odleglosc od TV ma znaczenie.... ale powiedzmy sobie szczerze ze jak puscisz obraz 720p po HDMI (np z kompa) to z 3m roznicy w jakosci nie zobaczysz - najlepiej obejrzyj oba na raz w sklepie - ja mialem ten dylemat kilkanascie dni temu i wybralem 32LX60P (LCD) jestem super zadowolony - obraz igla - TV nie ogladam - DVD jesli jest dobrze zakodowane to po komponencie swietnie wyglada - xVidy tez zaskakujaco dobrze a jak puszcze 720p czy 1080i (lub p) po HDMI to jestem w szoku !! Gry wygladaja takze swietnie - ostatnio zagrywam sie w TOCA race driver w 2 1280x720 :) :D:D:D
 

PAZ

New member
Istotne do czego ta plazma ma służyć ( PAL, DVD, HD ) i z jakiej odległości będziesz oglądał. Ja bym raczej kierował się na Panasa, tylko, że LG ma bardziej przyszłościową rozdziałkę.
 

allabahal

New member
Plazma ma służyć do oglądania TV i DVD z odległości ok. 3m.
Wiem, że LG ma lepszą, przyszłościową rozdzielczość,
ale czy koreańczyk dorównuje japończykowi?
Ot pytanie... ;)
 

PAZ

New member
Tylko, że ten "japończyk" jest produkowany za naszą południową granicą ale mimo wszystko tak jak napisałem w moim poprzednim poście ja bym kierował się ku Panasowi zwłaszcza do Twoich zastosowań.
 

jaco

New member
Panas czy LG

Wg. moich spostrzeżeń Panas ma zdecydowanie płynniejszy obraz od LG z analogowych sygnałów.
 
Ostatnia edycja:

grudi

New member
no i co wybrać? :) różnica w cenie to około 700zł (LG droższy)... ech... wyjeżdżam na weekend może po powrocie będą już jakieś konkrety :) jestem coraz bliżej zakupu i coraz bardziej zdezorientowany....
plazma do
DVD 50% oglądania
TV analogowa 20%
Polsat Cyfrowy 30%
może być bez telegazety :), nie potrzebuję też PIP, PAP itp... żadnych bajerów, głośniki też średniej jakości bo DVD leci przez wzmacniacz... cena.. jak najtaniej :) plazma 42" LG PC1R czy Panasonic PA60... a może coś innego? szok :)

aaaa.. odtwarzacz DVD to Pioneer DV-444 może to będzie pomocne przy wyborze TV
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli tylko zrodlem sygnalu ma byc dvd i tv to zdecydowanie Panasonic, a to ze jest robiony u naszych poludniowych sasiadow to zadna wada, np. Audi TT robia Wegrzy i co ni kupilbys takiego samochodu?, Liczy sie technologia, a nie panstwo ktore ja realizuje.
 

puz

New member
witam
Dla mnie porównywanie tych modeli nie ma sensu. Też miałem taki problem i oczywiscie wybrałem LG, który jest lepszy od tego modelu pansa pod każdym względem.
Niestety za tą kwotę nic lepszego nie kupisz, chyba, że znajdziesz PV60, ale to już inna bajka.

Aha, tak w nawiasie, psuje się wszystko: panasonic i promy kosmiczne też.
 

KrzysztofK4

New member
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem LGPC1R, wrażenie bardzo dobre, dźwiek zaskakująco dobry i tuner tv też. Czy ktoś ma patent na inne ustawienie równowagi bieli - dla mnie trochę za duży wpływ zieleni. Mam wrażenie że biel jest "brudna". Czekam na dobra radę.

Poza tym jestem zadowolony.

K4
 
Do góry