Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

cactusek

New member
Bez reklam
Proszę właścicieli Panasoniców z serii G30 o wrażenia dotyczące buczenia tych plazm.
Sporo osób zaczyna na to narzekać więc sprawdźmy jak powszechny to problem.
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
"Tak, ale tylko gdy zbliżę się do niego na małą odległość i w pokoju jest cisza" - z zastrzezeniem ze przeszkadza mi to tak samo jak motyle w argentynie.
 

skipl

New member
Biorac na chlopski rozum kwestie tego buczenia, moznaby wyciagnac wniosek ze im wiecej tego tv jest , tym wiecej powinien buczec, czyli 46 bedzie glosniejsza niz 42 ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Teoretycznie i praktycznie raczej tak... Większy zasilacz, większe cewki, większa powierzchnia.
 

skipl

New member
Hmmm, a moze to jest kwestia podzespolow ? Modelu czy miejsca produkcji ? Moze w roznych tv tego samego modelu sa rozne matryce albo wentylatory albo cos w ten desen ?
 

grzeseik

New member
to raczej nieprawdopodobne. zgadywalbym ze mocno okrojona jest jakakolwiek kontrola jakosci - szczegolnie podzespolow ktore przychodza od zewnetrznych dostawcow. jak dziala to montuja, nikt tego nie slucha.
 

lcz@interia

New member
Żebym usłyszał buczenie z 1,5m musi być absolutna cisza i dużo jasnego na ekranie. W normalnym oglądaniu i w dzień i wieczorem buczenie zupełnie nie zauważalne.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Widze że wiekszość ludzi myśli że to wentylatory buczą w plazmach a nie. Wentylatorki sobie cichutko szumią, buczą cewki w przetwornicach i zasilaczach.
 

zazupol47

New member
w sklepie 42g30 oraz 50g30 na 42calach nic nie słychać z 1m, nic nie słychać z 50cm, nic nie słychać z 15cm, delikatny szum po przyłożeniu ucha do tylnej cześci obudowy - na 100% w domu by była cisza.

50 to samo choć z 15cm coś tam syczało na jaśniejszym obrazie, tak samo w domu by była absolutna cisza

myślę że te buczenia wymyśla rzesza internetowych troli z konkurencyjnych firm z Korei, nie mogą przeboleć jakości modeli 2011r. :]
 

bigxlx

New member
w sklepie 42g30 oraz 50g30 na 42calach nic nie słychać z 1m, nic nie słychać z 50cm, nic nie słychać z 15cm, delikatny szum po przyłożeniu ucha do tylnej cześci obudowy - na 100% w domu by była cisza.

50 to samo choć z 15cm coś tam syczało na jaśniejszym obrazie, tak samo w domu by była absolutna cisza

myślę że te buczenia wymyśla rzesza internetowych troli z konkurencyjnych firm z Korei, nie mogą przeboleć jakości modeli 2011r. :]

Jesli porownujesz cisze sklepowa do ciszy domowej - to gratuluje sluchu. A co do trolingu to za dwa lata po Panasie zostanie tyle co po Pionku, a Korea bedzie nadal produkowac dobra elektronike uzytkowa za przyzwoite pieniadze. Taka jest prawda i musisz sie z nia pogodzic. Otworz oczy kolego i sam nie TROLUJ.
 

cactusek

New member
Bez reklam
w sklepie 42g30 oraz 50g30 na 42calach nic nie słychać z 1m, nic nie słychać z 50cm, nic nie słychać z 15cm, delikatny szum po przyłożeniu ucha do tylnej cześci obudowy - na 100% w domu by była cisza.

50 to samo choć z 15cm coś tam syczało na jaśniejszym obrazie, tak samo w domu by była absolutna cisza

myślę że te buczenia wymyśla rzesza internetowych troli z konkurencyjnych firm z Korei, nie mogą przeboleć jakości modeli 2011r. :]

W sklepie jest ciągły hałas i nawet jakbyś sie bardzo starał nie usłyszysz tego co w domu wieczorem będziesz słyszał nawet z 5m. Życze ci żebyś nie miał buczącego telewizora ale jak na taki trafisz to zrozumiesz skale problemu.
 

bigxlx

New member
W sklepie jest ciągły hałas i nawet jakbyś sie bardzo starał nie usłyszysz tego co w domu wieczorem będziesz słyszał nawet z 5m. Życze ci żebyś nie miał buczącego telewizora ale jak na taki trafisz to zrozumiesz skale problemu.

Buczenie jest niezwykle zlozonym problemem i nie wynika bezposrednio z marki, a z zastosowanego w danym modelu konkretnego rozwiazania konstrukcyjnego. Rodzaj matrycy, zasillacz, a nawet filtr szklany i antyrefleksyjny maja na to wplyw.

Sek w tym, ze niektore marki chwala sie stosowaniem zasad Kaizen, a inne wybieraja Kaikaku.
 
Ostatnia edycja:

Peter_21

New member
Ciekawe czy czy przypadkiem do polskiej dystrybucji nie trafiają częściej niż na inne rynki modele które mają problemy z halasem... wydaje mi się że nasz rynek jest traktowany dalej po macoszemu i zachód traktuje nas dalej jak klientów którzy kupią prawie wszystko (sprawa ze słabszym proszkiem do prania sprzedawanym u nas)..wiem oczywiście to teoria spiskowa ale szczerze mówiąc gdybym miał wybór pomiędzy panasem z Polski a z Niemiec nie zastanawiałbym się nawet chwilkę tylko brałbym niemca
 

mateo84

New member
U mnie w 50" wentylatory słychać, może nie wyraźnie ale w porównaniu z plazmą teścia sprzed 3 lat (to model chyba 42py70 czy coś takiego) w moim tv są wyraźnie głośniejsze. Po prostu po wyłączeniu tv w pokoju robi się cisza. Oczywiście dochodzi do tego "bzyczenie" elektroniki w zależności od jasności i koloru. Także jest to słyszalne. W nocy przy głośności powiedzmy -12- 3m od tv jest słyszalne wyraźnie. W plaźmie teścia z 2m mniej słyszalne. Choć w porównaniu do plazmy którą rodzice kupili 7 lat temu ten telewizor jest niesłyszalny - tamten kosztował tyle co samochód i brzęczał tak że można było dostać raka mózgu:) Oczywiście tv polecam z czystym sumieniem. Jeśli zastanawiacie się czy będziecie coś słyszeć i będzie wam to przeszkadzać - będziecie słyszeć tylko przy małej głośności i nie będzie wam to przeszkadzać - też sie naczytałem na tym forum o tych bzykach i wentylatorach i też się bałem że mam wrażliwy słuch. Po roku kupiłem w końcu tv i nie żałuje.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Peter_21 na zagranicznych forach też narzekają na buczenie G30 więc nie jest to tylko problem partii na nasz kraj.
 

jahmbo

New member
Niedawno nabylem 46 calowego G30, niestety buczy strasznie, bardzo wyraznie slyszalne podczas normalnego ogladania telewizji (nawet w dzien przy otwartym oknie, wcale nie jest cicho w pokoju), odleglosc 2,5 - 3m, w nocy to juz w ogole masakra.
Niekoniecznie widze zaleznosc, ze im jasniejszy obraz tym glosniej brzeczy, bardziej to zalezy chyba od kolorow.

Bede reklamowal, tylko sie jeszcze zastanawiam czy do sprzedawcy na podstawie ustawy o sprzedazy konsumencjkiej czy do producenta.

Jak dzwonilem do panasonica, tak orientacyknie jak na razie, pierwcze co uslyszalem to ze plazmy glosno chodza.

Czy ktos juz ma jakies doswiadczenia z reklamacja w zwiazku z ta przypadloscia?
 

skipl

New member
Zastanawia mnie czy uzytkownicy, ktorzy od razu nie dostali buczacych tv, po kilku miesiacach nie beda musieli sie z takimi zaprzyjaznic ?
Jedna osoba na forum wlasnie podala ze po jakms czasie niebuczaca g30tka sie odezwala, wiec moze to tylko kwestia czasu aby uslyszec ten model a nie przypadku ze sa modele niebuczace ponad przecietnosc ... ?

A moze mieliscie przyjemnosc posiadania/uzywania rowniez samsunga i mozecie porownac te dwa buczenia, ktore jest bardziej dokuczajace ?
 
Do góry