Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

artuszko

New member
W sobotę kupiłem 50-tkę G30 i słychać bzyczenie z odległości 4 metrów. Nie jestem osobą wrażliwą na jakieś minimalne bzyczenie ale żeby z 4 metrów tak napierniczało? Zgłosiłem do serwisu i mają sprawdzić co jest nie tak. W sumie do sklepu go mogę oddać ale nie wiem czy mi go przyjmą i nie mam gwarancji że inny też nie będzie bzyczał. Oprócz tego jestem zadowolony z zakupu.
 

L.Sniper

New member
Napisz koniecznie jak serwis przyjedzie co stwierdzili i jakie są procedury. Jeśli będzie bezproblemowo wymiana na nowy (a powinna być jeśli firma nie chce stracić klientów) to ja też od razu zgłoszę. Zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej z tym brzęczeniem. Ja nawet 2 metrów od TV nie siedzę więc sami sobie wyobraźcie.
 

artuszko

New member
Napisz koniecznie jak serwis przyjedzie co stwierdzili i jakie są procedury. Jeśli będzie bezproblemowo wymiana na nowy (a powinna być jeśli firma nie chce stracić klientów) to ja też od razu zgłoszę. Zamiast coraz lepiej jest coraz gorzej z tym brzęczeniem. Ja nawet 2 metrów od TV nie siedzę więc sami sobie wyobraźcie.

W serwisie powiedzieli że nie ma mowy o nowym tv, tylko o serwisie i że Panasonic ma najmniejszą awaryjność ze wszystkich tv;-). Taka tam reklama. Przejdę się jeszcze do sklepu, ciekawe co oni powiedzą.
 

Thorand

New member
W sklepie Ci nic nie powiedza. Dzwonisz na infolinie Panasa. Zglaszasz problem. Przyjezdza najblizszy serwis Pana Twojej lokacji i albo diagnozuje na miejscu albo zabiera TV do analizy do siebie. Wszsytko robia na swoj koszt.
 

video-darek

New member
opiszę sprawę z tym bzyczeniem które wg co niektórych jest niedozniesienia

otóż
głównym sprawcą tego bzyczenia jest transformator który znajduje się w sekcji zasilacza
wg mnie jest za słaby ( albo tandetnie wykonany ) i dlatego przy wyświetlaniu bardzo jasnego obrazu ( np w tv analogowej szumu ) bzyczy dość donośnie , sam dźwięk jest i tak słabo słyszalny już z odległości 1m od TV, w momencie podania sygnału bzyczenie słabnie, zanika częściowo bądź całkowicie w zależności co w danej chwili ekran wyświetla

zasada jest taka, im ciemniejszy obraz tym bzyczenie słabsze

konkretnie w przypadku mojego TV G30 bzyczenie jest praktycznie niesłyszalne,
 

video-darek

New member
główny sprawca bzyczenia większego i mniejszego
bzyczenie.jpg
 

jgx

New member
Bez reklam
główny sprawca bzyczenia większego i mniejszego
bzyczenie.jpg
czy to ty zdążyłeś już rozebrać swój tv? Czy to z neta? Jeśli Ty robiłeś zdjęcia powiedz jak diagnozowałeś że to konkretnie ta część robi bzzbzbzzz - dotykałeś jej, słuchałeś z bliska czy może stetoskopem?
 

video-darek

New member
czy to ty zdążyłeś już rozebrać swój tv? Czy to z neta? Jeśli Ty robiłeś zdjęcia powiedz jak diagnozowałeś że to konkretnie ta część robi bzzbzbzzz - dotykałeś jej, słuchałeś z bliska czy może stetoskopem?

zdjąłem ścianę tylną (to nic trudnego ) włączyłem Tv i w tym momencie było już wyraźnie słychać że odgłos bzyczenia dochodzi właśnie z transformatora, i w zależności co w danej chwili plazma wyświetla bzyczenie jest większe i mniejsze i zanika

u mnie nie stanowi to bzyczenie problemu, jest niesłyszalne w normalnym użytkowaniu TV, przynajmniej na razie, TV ma dopiero dwa dni

mam jeszcze Tv LCD samsunga 23cale, i był ten sam problem, z tym że bzyczenie było słychać w całym pokoju, a w nocy było nie do wytrzymania, samsung na gwarancji naprawił usterkę, wymienili matrycę i zasilacz.

tak że jak komuś bzyczy tak że słyszy to wyraźnie w całym pokoju a w nocy bzyczenie nadaje jak jakiś owad to należy to naprawić
 
Ostatnia edycja:

zibizeb

New member
Mam model 42 G30 od tygodnia i już zgłosiłem problem z buczeniem do serwisu panasonic'a. Z odległości 3 m przy wieczornym oglądaniu zwłaszcza filmów gdzie często występują chwile absolutnej ciszy problem jest bardzo odczuwalny. Ogólnie ujmując poziom głośności przy kablówce musi być powyżej 20 żeby zniwelować buczenie. Ponadto buczenie jest bardzo słyszalne w przypadku jak przełączam w tryb kart SD/USB, a oglądając programy gdzie szybko zmienia się obraz jak teledyski i wiadomości z paskami u dołu to już totalna porażka. W moim modelu zauważyłem jeszcze jedna wadę: funkcja pilota powrotu do ostatnio oglądanego programu nie działa prawidłowo i przełącza mi do przedostatniego - szok. Mam nadzieja że serwis panasonic stanie na wysokości zadania.
 

zibizeb

New member
1,5 tygodnia w servisie panasonic Olsztyn - wciąż czekają na części zamienne.
Po rozmowie z serwisantem dowiedziałem się że oczekiwanie może przedłużyć się do 30 dni a wtedy panasonic podejmuje indywidualne decyzje do określonych modeli. Wciąż pełen nadziei czekam.
PS.
U rodziców stoi 21 cali TV CRT - kupiony na początku lat 90 ubiegłego wieku - nie psuje się. Czyżby firma schodziła na psy.
Powoli żałuje żer nie wybrałem sprzętu z KOREI.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Jeśli chodzi o buczenie zasilacza to lokalny elektronik powiedział mi że często takie buczenie powoduje jakąś usterką która doprowadza do spalenia się kondensatorów a zasadzie całego zasilacza.
 
Ostatnia edycja:

piko70

New member
Jeśli chodzi o buczenie zasilacza to lokalny elektronik powiedział mi że często takie buczenie jakąś usterką która doprowadza do spalenia się kondensatorów a zasadzie całego zasilacza.
A ja powiedziałbym trochę przekornie,że kiepskiej jakości kondensatory,nie trzymające pojemności,powodują buczenie trafa.Dlatego pytałem kilka postów wcześniej o kondensatory przy trafie,ale niestety bez odpowiedzi
 

piko70

New member
Trochę Panasonic pojechał po bandzie.Produkując jedne z najstabilniejszych i najlepszych do zasilaczy kondensatorów z serii FC zapakował do telewizorów własnej produkcji Rubycon'y z dolnej półki.Ciekawe co siedzi w przetwornicy serii VT,tam pewnie takich oszczędności nie ma.
 
Do góry