Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

Peter_21

New member
Czy problem głośności dotyczy tylko G30 czy całej tegorocznej serii plazm panasa? Miał ktoś problem z głośnością przy innych modelach panasa 2011?
 

Rapi

New member
Witam wszystkich

Mój 42g30 jest słyszalny jedynie jak przyłożę ucho z tyłu do obudowy,kiedy w mieszkaniu jest totalna cisza(w plaszczaku głośność ustawiona na 0 ) .G30 użytkuje ok.3 tygodnie .
 
Ostatnia edycja:

fanfar

New member
Mój 50g30 nie buczy ani nie bzyczy.
Choć może mam po prostu inny punkt odniesienia.
Poprzednik 46py80 miał 5 wentylatorów z tyłu, w górnej części. I jak trochę pograł to te wentylatorki potrafiły nieźle pohałasować.
 

privmw

New member
nie tyle punkt odniesienia co akustyka w pokoju :)...
niedawno zmieniłem miejsce zamieszkania i... odniose się do nagrywarki LG RH7500 (plazmy w poprzednim mieszkaniu nie miałem)... w starym mieszkaniu nie słyszałem jej, a w nowym bzyczenie dysku jest bardzo dokuczliwe... dlatego mysle, że te nasze plazmy to nawet mogą bzyczeć tak samo, tylko raz to słyczhć a raz nie :)
 

Thorand

New member
Kupilem. Mialem swiadomosc zglaszanych problemow na internecie. Wczesniej nie mialem plazmy - nie mam porownania. Tyl za TV - sciana beton z gladzia. TV stoi na podstawce. Dzwiek wydobywa sie z "jakiegos urzadzenia" w obudowie z tylu. Na pewno nie idzie z glosnika.
Poprosilem przy zakupie aby przed wyslaniem sprawdzic poziom "buczenia" i dostarczyc "nie-buczacy".

Efekt:
Ja bym tego nie nazwal buczeniem. To jest cos na wzor brzeczacego zasilacza. Porownac to mozna do starych CRT, gdzie w wypadku pojawienia sie duzej ilosci napisow w scenie (np audiotele na TV2) pojawialo sie charakterystyczne brzeczenie.

W dzien przy otoczeniu raczej nie-cichym - trudne do wychwycenia.
W nocy, w absolutnej ciszy - slyszalne. Aby bylo nieslyszalne dzwiek w TV trzeba podniesc do ok 16-20. Jesli sie obok pusci komputer z wentylatorami dzialajacymi na poz ok 26dB. Brzeczenie sie rozmywa(slychac komputer).
W pierwszej chwili spowodowalo to dosc mocna irytacje. Glownie z tego powodu, ze dzwiek ten nie jest jednostajny. Jest on rozny w zaleznosci od sceny. Sceny ciemne brzecza slabiej a inne mocniej. Trudno powiedziec, ze to jest kwestia koloru. Bardziej bym podejrzewal, ze to jest kwestia poboru mocy (pewnie i powiazana z kolorem) i przy jej zwiekszeniu brzeczy bardziej.
Gdy jednak zatracilem sie w ogladanym programie, zupelnie o tym zapomnialem (nie na dlugo niestety).

Na chwile obecna zastanawiam sie:
1. Czy jako nowy uzytkownik plazmy po prostu slysze bardziej niz inni?
2. Czy to jednak wada TV?
3. Moja zona, ktora o problemie nie wiedziala i ktorej o moich watpliwosciach nie informuje, problemu nie zglosila. Ciekawe?
4. Akustyka pomieszczenia???

Skontaktowalem sie z serwisem Panasonica. Uznaja sprawe jako zgloszenie pogorszenia konfortu uzytkowania przez klienta i podobno badaja bezplatnie. Znaczy albo ktos przyjezdza i sprawdza albo zabieraja na serwis i tam porownuja do innych modeli. Chodzi mi po glowie mysl, czy nie pojsc ta sciezka. Poki pogoda ladna i czas w domu raczej minimalny, kilka dni bez TV nie bedzie tragedia. Z drugiej strony moze warto poczekac i producent sam zidentyfikuje problem i wyda rewizje produktu co bedzie podstawa do szybkiej wymiany?
 

Thorand

New member
TV jest podpiety pod Acara listwe z bezpiecznikiem. Instalacja pradowa jest w bloku z przed 30lat. Stare bezpieczniki glowne i bez masy. Ale zeby to mialo miec znaczenie???... No prosze Was. Mnie to brzmi jak jakas urban legend. Poza tym jesli to byloby od zasilania to by brzeczal caly czas. A tu jest tak ze na czarnym nie brzeczy a na bialym brzeczy.

BTW macie jakies linki miedzynarodowe do kwestii? Jak to bedzie "Brzeczenie" po angielsku??? "buzz? whir???
 

cactusek

New member
Bez reklam
Oczywiście, że instalacja elektryczna ma marginalne znaczenie dla buczenia ale z innych powodów powinieneś najważniejsze gniazdka w domu uziemić czyli podłączyć bolec uziemienia z przewodem zerowym (w starym budownictwie zwykle jest niepodłączone do niczego). Jeśli nie czujesz sie dobrze w temacie to zleć to elektrykowi.
Co do angielskiego to szukaj w googlach buzz lub buzzing.
 

grzeseik

New member
moj nie buczy (slyszalny z blizka, przy abslutnej ciszy).

co prawda blok stary, w pionach stare bezpieczniki (wykrecane), ale w mieszkaniu wszystko wymienione, bezpieczniki wygladaja na takie jak podlinkowales, nowe druty, gniazdka. tv wpiety bezposrednio, bez listwy.

AXEL, dlaczego uwazasz ze to moze miec wplyw?
 

riculek

New member
Moj TV 42'' G30 mam w nowym bloku, bezpieczniki S takie jak w linku, instalacja nowa, gniazdko bez uziemienia i TV buczy. Moim zdaniem buczenie nie ma nic wspolnego z rodzajem instalacji czy bezpieczników, to wina telewizora i umieszczonych w nim podzespołów.
 

woody_9

New member
Zgadzam się z przedmówcą jest to wina wyłącznie danego egzemplarza mój hałasował przez jakieś dwa tygodnie od zakupu bzyczenie było słyszalne nawet z odległości trzech metrów teraz jest cisza jak makiem zasiał muszę przyłożyć ucho do tylniej ściany TV żeby je usłyszeć. Plazmę mam podłączoną do gniazdka bez uziemienia zwykłym przedłużaczem.
 

Thorand

New member
woody_9, Twierdzisz, ze przestal brzeczec po czasie? Tak sam z siebie a moze wprowadziles jakas zmiane ustawien. Jest to dosc zastanawiajace.

Chcesz powiedziec, ze w nocy w ciszy idealnej otoczenia, przy dzwieku wylaczonym i braku urzadzen towarzyszacych nie slyszysz czy TV dziala czy nie zamykajac oczy (powiedzmy z 2-3m)?

Jak do tej pory nie znalazlem na internecie zadnego osobnika, ktory by ten temat zglosil do Panasonika i mu go rozwiazali. Na angielskich/US stronach mozna tylko znalesc informacje, ze ludzie korzystaja ze opcji zwrotu pieniedzy (W US to norma nawet do 2tyg w zwyklym sklepie).
 

woody_9

New member
Dokładnie po prostu pewnego dnia przestał bzyczeć nic nie zmieniałem w ustawieniach TV nie przestawiałem go w inne miejsce, więc nie jest to kwestia akustyki pomieszczenia. Zrobiłem mały test na wszystkich fabrycznych trybach obrazu i też cisza. Nie słychać go nawet z odległości 10cm jedyny słyszalny dźwięk to pracujące wentylatory.
 

Thorand

New member
woody_9, Ty sie moze zglos do Panasonica jako pogromca buczenia :) Powinni przebadac Twoj przypadek i zastosowac do lini produkcyjnej. Mnie sie nie spieszy. Odczekam dwa tygodnie.
 

Jojox

New member
Mam 42G30 od dobrego tygodnia. Buczenie słychać tylko na wyłączonym głosie z lewej strony za telewizorem przykładając ucho do tv. Ale raz, że już z troszkę większej odległości nic nie słychać, a dwa to raczej z reguły TV się ogląda z dźwiękiem. Nie wiem czy każdemu inaczej buczy. Ale jeśli tak samo to Panowie troszkę przesadzacie i szukacie problemów na siłę. :) Co ciekawe w ogóle nie słychać wiatraków. Nawet nie wiem czy działają. :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Też tak miałem jak ty, na początku trzeba było się zbliżyć na 50cm żeby coś usłyszeć z tyłu obudowy, po dwóch tygodniach zaczął sie robić coraz głośniejszy. Teraz słychać buczenie nawet w środku dnia z 4m jak tylko jest przerwa w rozmowie czy brak dzwięku w filmie.
 
Do góry