Wybór Blu-raya

Pawel_2

New member
Witam

Muszę kupić blu-raya.
Mam TV LCD Samsung LE40C650 full HD, Blu-ray będzie podłączony po HDMI.
Chcę wydać do 500 zł, max 700 zł.
Czego potrzebuję i jak użytkuję:
- jak najlepszego odtwarzania DVD,
- jak najlepszego przeskalowania DVD do HD (Full HD) jeśli to ma sens,
- przyzwoitego dźwięku stereo, oglądam koncerty na DVD w stereo,
- wyjścia HDMI,
- muzyki słucham z CD NAD-a, wzmacniacz tylko stereo również jest NAD-a, kolumny JPW.
- nie używam dźwięku przestrzennego, wzmacniacz jest stereo i tak pozostanie, jestem ze szkoły dobrego stereo,
- jak najlepszego odtwarzania blu-raya, w tej chwili nie mam żadnych płyt,
- nie potrzebuję 3D, telewizor mam zwykły czyli "2D",
- nie używam innych źródeł jak płyty, może się zmieni,
- zakładam, że nie będę odtwarzał Divx i inne wynalazki, tak więc odtwarzanie napisów itp. nie ma znaczenia,
- możliwe, że jednak podłączę do sieci komputerowej tak więc warto aby miał LAN,
- nie potrzebuję widgetów i innych bajerów, mam to w TV i nie używam.

Wynalazłem:
- Panasonic BDT 110
- Panasonic BDT 111
- Samsung BD C5500
- Samsung BD C5900
- Samsung BD C5300
Czy może coś innego.
Czy to prawda, że Panasoniki mają najlepsze przeskalowanie i jakość obrazu na DVD?
Jaki model wybrać?
Najważniejsza jakość obrazu i dźwięku z DVD i blu-raya. Bajery nie istotne.

Pomóżcie proszę
Paweł
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
BDT 210 kosztuje około 600zł ma WIFI i dostęp do m.in. iplex.pl to złoty środek pomiędzy 110 a 310.

Mam go i jestem zadowolony, wsaprcie 24p, nowoczesny procesor obrazu, model na 2011 więc będą jeszcze wspierać.

Odtwarzanie BD, DVD, CD bez problemów podobnie z USB (2x ma) i wejście na karty SD.

Jest cichy z mkv różnie ja do tego i tak używam lapka po hdmi do TV podłączonego to wszytko mi idzie.

M>
 

kajot04

New member
też polecam Panasonica BDT 210. Jak za tą cenę - naprawdę dobry skaler SD do HD. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na własne ustawienia obrazu - jasność/kontrast/itp. co przy sygnale z tradycyjnych płyt dvd ma czasem spore znaczenie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Posiadam 210'tke i moim zdaniem super player. Pozatym ze jest ladny to generuje swietny obraz i dzwiek.

Mam pytanie, czym sie rozni 210 od 310 pozatym ze ten ostatni ma 2x HDMI?
 

niko2003

New member
Szukam odtwarzacza który odczytywałby nowsze kodowanie w plikach MKV -> AVC (Main@L5.1).

Ostatnio jest duży "wysyp" takich plików, a starsze blu i tv niestety nie widza kodeków. Konwertowanie takich plików na L4.1 to już niestety kupa czasu.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
własnie tym 310 ma 2 x HDMI a 210 1 x HDMI ma to ponoć znaczenie w uzyskaniu super extra jakości w podłaczeniu np. do kina domowego bo mamy jedno wejście na TV a drugie na kino domowe ja mam 210 i mi starczy, nie pisze się o tym ale ma najnowszy procesor obrazu Panasonica :)
 

bassy

New member
Obraz ok, dźwięk z odtwarzacza ( cd, dvd) naprawdę ok, natomiast wnerwia mnie jednak głośnosć pracy napędu 310tki........
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
u mnie 210 jest w szafce RTV i nawet jak się staram to nic stamtąd nie słyszę... taki egzemplarz? One są ciche.... tak myślę przynajmniej mam porównanie z Szajsungiem 5500 i LG 650 (chyba) :) tamte to dopiero słychać jeden nawet warczy i zgrzyta :)
 

bassy

New member
niestety mam przewrażliwiony słuch, fakt ze jak się film na fulla odpali to nie słychać nic oprócz dxwięku :), w testach komputer świata wyszły ze sa najgłośniejsze właśnie
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
głośny bo w Komputer Świat tak wyszło... no chyba żartujesz, że nie wiesz jak się takie testy robi :) mój nie jest głośny choć mam porównanie jak pisałem.

•• Test | odtwarzacze Blu-ray do kina domowego | Blu-ray 3D 2011 - testujemy odtwarzacze z funkcjami multimedialnymi - odtwarzacze Blu-ray, recenzja, test, opinie - Philips BDP5200, Sony BDP-S580, LG BD670, Samsung BD-D5500, Panasonic DMP-B

Tylko SONY bo co? Menu ma ładne? Nie piszą o wbudowanym WIFI, 2xHDMI, najnowocześnejszym obecnie precesorze obrazu, wsparciu 24p i THCX
 

tomik696

New member
to fakt mam 310 i robi za zestaw wspomagajacy neta do lcd g10 ..
i w nocy naped jest dosyc słyszalny..
ale pod v50 i hk255 zero problemów..jako br jest super..
polecam
 
Do góry