Panasonic TX-P50VT30E

peterka1000

Member
Bez reklam
Dzwoniłem do sklepu , który jest przedstawicielem Panasonica i powiedzieli mi że te Panasy 50VT30E będą dostępne na samym poczatku maja i przewidywana cena nie będzie większa aniżeli 6790 zł . Więc pewno w sklepach internetowych typu Elektro pewno jeszcze będzie taniej . Przymierzałem się do zakupu LG 50PZ950 ale z tego co widze to komuś się w główce porąbało , bo cena tegoż telewizora jest większa od Panasonica 50VT30E , bo około 7000 zł . Owszem nie mówie że że LG nie jest ładny ale napewno nie jest Panasonikiem , który akurat w modelu VT30 jest tak samo ładny , a obraz , powidoki napewno Panas w tym jest jednak najlepszy . Więc jest to dla mnie całkowicie nie zrozumiałe . Kto im kupi LG za taką kase jak za mniej można mieć Panasa topowego ?? . Dość dziwna polityka tej firmy jest zwłaszcza na Polskim rynku , gdzie ten tv jest produkowany i powinien być najtańszy. No ale to Polska :)
 

Pe.te

New member
Po pierwszej rundzie "kikowego" porównania G30 z VT30 powstaje dylemat - czy warto dopłacać do VT30... gdyż wygląda na to, że w wydaniu "30" seria G zbliża się coraz bardziej do serii V...

Najchętniej kupiłbym V30, bo przy obecnej ilości tytułów/programów trójwymiarowych - okularowe 3D mnie średnio interesuje... Ale takowego modelu, jak wiadomo, nie będzie :-| - więc płacenie ekstra za funkcję obsługi 3D, z którego nie będę korzystał - jest trochę bez sensu... Chociaż zawsze można zamortyzować ten dodatkowy koszt sprzedając okulary na Alledrogo :-D

Natomiast bezsprzecznie VT30 jest (przynajmniej dla mnie) dużo ładniejsze od serii G30... Tylko czy za design warto aż tyle dopłacać...
Czekam niecierpliwie na kolejne testy/porównania VT30... :)
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Postęp VT30 względem VT20 jest widoczny ale nie kolosalny [lepszy kontrast i czerń oraz rozdzielczosc] tu trochę fotek VT20LEFT&VT30RIGHT SIDE:shock:
vt20vt30.jpg (827.9 KB)
vt20vt30-5.jpg (584.5 KB)
vt20vt30-10.jpg (575.3 KB)
vt20vt30-7.jpg (615.9 KB)
vt20vt30-3.jpg (714.1 KB
 

Attachments

  • vt20vt30.jpg
    vt20vt30.jpg
    827,9 KB · Wyś: 1534
  • vt20vt30-5.jpg
    vt20vt30-5.jpg
    584,5 KB · Wyś: 835
  • vt20vt30-10.jpg
    vt20vt30-10.jpg
    575,3 KB · Wyś: 820
  • vt20vt30-7.jpg
    vt20vt30-7.jpg
    615,9 KB · Wyś: 970
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
W sumie się skusze pewno i wezme jednak 50VT30E i dam sobie spokój z LG 50PZ950 . Rozmawiałem dzisiaj z gościem co sprzedaje te LG i sam pracuje właśnie w Polskiej fabryce tych tv . Powiedział mi tyle : " uważam że LG50PZ950 niewiele brakuje do Panasonika ale jak już masz 50VT20E to nie będziesz zadwolony z LG , bo powidoki i dithering nie do porównania na kożyść Panasonica " . Gość sprzedaje te LG ale powiedział mi obiektywnie że biorąc tv do tv to jednak Panasonic jest lepszy . W sumie nie wierze że różnica obrazu VT20 I VT30 będzie duża ale jednak jest troszke we mnie czystego snobizmu :) więc mnie stać i kupie jednak Panasa 50VT30E . :) . Mam kupca na mojego VT20 i pewno początkiem maja zakupie mojego VT30 , to coś nie coś skrobne jakie moje wrażenia :) . Pozdrowionka
 

wojks

New member
Postęp VT30 względem VT20 jest widoczny ale nie kolosalny [lepszy kontrast i czerń oraz rozdzielczosc] tu trochę fotek VT20LEFT&VT30RIGHT SIDE:shock:
vt20vt30.jpg (827.9 KB)
vt20vt30-5.jpg (584.5 KB)
vt20vt30-10.jpg (575.3 KB)
vt20vt30-7.jpg (615.9 KB)
vt20vt30-3.jpg (714.1 KB

Kolejną zaletą VT30 jest to że obudowa nie odbija niczego :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Chce sprzedać Sonego 55x4500 i kupić VT30 65 cali, ale czy ktoś wie, czy ta plazma bzyczy czy nie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak każda plazma wydaje dźwięk .Dla 99% ludzi nie przeszkadza bo nie słuchają bez dźwięku.
Jeśli korzystasz normalnie i nie masz pustego dźwięku w mieszkaniu to radość pełna. Trzeba tylko poczekać do końca maja.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Kolejną zaletą VT30 jest to że obudowa nie odbija niczego :)

Jest lepiej fotka klapnięta w bardzo jasnym pomieszczeniu swoją drogą moje osobiste wrazenie widoczne od pierwszego spojrzenia jest takie jakby VT30 miał
lepszą kolorystykę wypływającą z cieplejszej temperatury barwowej
vt30-2.jpg (453.4 KB)
 

Attachments

  • vt30-2.jpg
    vt30-2.jpg
    453,4 KB · Wyś: 1378
Ostatnia edycja:

bionix

New member
Witam. Takze przymierzam sie do zakupu P50VT30. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Widzialem na filmach z youtube prezentacje tego panasonica i TV na dole z tylu ma wystajaca obudowe czyli nie jest plaski. Jak go powiesic na scianie? Wczesniej mialem PS50C7000 i on bardzo ladnie przylegal do sciany. Nie bardzo mi sie podobaja ciezkie wieszaki ktore odsuwaja TV od sciany. Czy moze ja cos zle sie dopatrzylem. Jakiego wieszaka uzyc w takim przypadku?
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Z wbudowana konsola w sciane ;)

No ladnie, VT30 zdecydowanie lepiej wyglada w mocno naslonecznionych pomieszczeniach. Nie dosc, ze obudowa nie odbija, to filtr pokazuje naprawde niezly kontrast. VT20 przegrywa z kretesem.
 

wojks

New member
Witam. Takze przymierzam sie do zakupu P50VT30. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Widzialem na filmach z youtube prezentacje tego panasonica i TV na dole z tylu ma wystajaca obudowe czyli nie jest plaski. Jak go powiesic na scianie? Wczesniej mialem PS50C7000 i on bardzo ladnie przylegal do sciany. Nie bardzo mi sie podobaja ciezkie wieszaki ktore odsuwaja TV od sciany. Czy moze ja cos zle sie dopatrzylem. Jakiego wieszaka uzyc w takim przypadku?


Panasonic instaluje za darmo..
A na dole są głośniki, więc musi być trochę grubszy na dole
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
VT 30 ma nową matrycę w zupełnie innej technologii , ma nowy luminofor, Ma nowe gigantyczne powłoki antyrefleksowe. ( Tu można sięgnąć po eksperyment - proszę poświecić takim małym laserem , ta wiązka się nie odbija).Ma zupełnie inne algorytmy dzięki czemu zachowuje wyższą czerń przy znacznie mniejszym poborze energii.
Telewizor ma zupełnie inne materiały i jest znacznie, znacznie cięższy od poprzednika.
 

wojks

New member
VT 30 ma nową matrycę w zupełnie innej technologii , ma nowy luminofor, Ma nowe gigantyczne powłoki antyrefleksowe. ( Tu można sięgnąć po eksperyment - proszę poświecić takim małym laserem , ta wiązka się nie odbija).Ma zupełnie inne algorytmy dzięki czemu zachowuje wyższą czerń przy znacznie mniejszym poborze energii.
Telewizor ma zupełnie inne materiały i jest znacznie, znacznie cięższy od poprzednika.


Jest cholernie ciężki porównując do innych...
Ale tafla szkła robi swoje..
 

kaukaz

New member
Bez reklam
VT 30 ma nową matrycę w zupełnie innej technologii , ma nowy luminofor, Ma nowe gigantyczne powłoki antyrefleksowe. ( Tu można sięgnąć po eksperyment - proszę poświecić takim małym laserem , ta wiązka się nie odbija).Ma zupełnie inne algorytmy dzięki czemu zachowuje wyższą czerń przy znacznie mniejszym poborze energii.
Telewizor ma zupełnie inne materiały i jest znacznie, znacznie cięższy od poprzednika.

Jesli sam KIKI mowi ze matryca antyrefleksyjna jest KINGSIZE:shock: to koniec z meczarnią oglądania spranego obrazu na PDP w warunkach dziennych:roll:JA osobiscie widziałem w M<E:confused: MODEL GT30 obok g20 w swietlistym otoczeniu róznica duża na kozysc tego pierwszego A tym razem zyczę wszystkim forumowiczą miłosnikom wspaniałego obrazu i nie tylko WESOLEGO JAJKA:krol::krol::krol:
 
Ostatnia edycja:

unknownfeel

New member
Jako nieszczęsliwy użytkownik technologii LCD, smużenie doprowadza mnie do szału, widzę je wszędzie, w szczególności przy oglądaniu większości kanałów na platformie cyfrowego polsatu. Problem nie był zauważalny przy ekranie 32'' natomiast po wymianie w tamtym roku na sharpa 46le600e efekt stał się bardzo wręcz dokuczliwy. Wracając do meritum, wspomniałem o smużeniu, ponieważ upatruję szansy wyzwolenia się z niego właśnie w nowym panasonicu VT30. Jedyne czego się boję to phosphor trailing/lag (zwał jak zwał, ale po obejrzeniu wielu filmików na necie jestem zaniepokojony, w szczególności po próbkach z filmu sin city oraz panning camera w grze gears of war :/), z uwagi na to że 90% czasu spędzam na graniu (ps3). Czy nie orientujecie się Państwo jak to wygląda w przypadku nowego panasa ? Nie chciałbym z jednego problemu wpaść w drugi :/ Pozdrawiam i życzę radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.
 
Do góry