component via scart?

kopeć

New member
[FONT=&quot]Witam wszystkich Forumowiczów!Jestem tu nowy,ale przeglądam to forum od czasu do czasu.Sprawdziłem już w wyszukiwarce i był już coś na ten temat,ale brak jest jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.Mam panasia th 37 pa60 spiętego przez scart do dvd yamaha s 557.Po ustawieniu rgb jest wszystko ok,ale kiedy wejdę w opcję component oraz progressive scan obraz nawet wydaje się trochę lepszy-tak czy siak jest cały czas pomimo tego ,że tv jest podłaczony tylko przez scart.Czy jest jakiś automatyczny układ odróżniający rgb od yuv w telewizorze na wejściach av czy nie i czy progressive scan może w ten sposób poprawnie w ogóle działać?Jakość obrazu jest subiektywnie lepsza niż rgb a na pewno nie jest to composite video-chociaż tv tak pokazuje.Dodatkowo sterowanie wizji przez component zgodnie z instrukcją jest możliwe tylko przez cinche- które nie są nawet wpięte.Wysiadam w tej sprawie i proszę kolegów o merytoryczną pomoc i wyjaśnienia.Na pewno tv nie ma żadego sprzętowego przełącznika ustawiającego wejście rgb lub yuv,a scart jek wiadomo nie ma tyle "dziurek" żeby wszystko na raz chodziło.Z góry dziekuję za pomoc/tomek.[/FONT]
 

arsenal

Moderator
VIP
Rozwiązane jest według mnie proste. Panasonic ma obsługę YUV na trzech chichach i złączu EURO, bodajże nr4. To wynik doadania gniazd EURO. Wersje do USA mają dwa komplety złącza component bo, co oczywiste nie mają EURO. Masz więc w tv dwa componenty. Tak przynajmniej wynika z instrukcji obsługi do modeli z serii TH.
DVD Yamahy też wysyła YUV przez EURO więc masz to sczęście, że nie musisz kupywać kabla component. Masz wszystko na starcie.
 

kopeć

New member
witam ponownie i dzięki za tak szybką odpowiedź.Właśnie tak to mi wyglądało ale ponieważ nie nigdy przed tem nie używałem tego typu połączenia nie miałem ostatecznej pewności.To super bo mam lepszy obraz i to bez dodatkowych kosztów.pozdr/tomek.
 
Do góry