Warto kupić DMP-BDT110 ?

petrumi

New member
Witam.
Obecnie mam zwykłą plasmę TX42G10 (u rodziców) i TX50 u siebie. Coraz częsciej rodzicom szwankuje odtwarzacz DVD (nie czyta płyt itp). Ogólnie jesteśmy zadowoleniu z produktów Panasonica, więc rozglądam się za BR tej firmy. Poniważ czuję, że w ciągu roku ojciec zmini także TV na 3D, dlatego chce już teraz kupić (nieco na wyrost) model DMP-BDT110.

Mam kilka pytań bo poczytałem specyfikacje:
- czy można do niego podłączyć NAS z puszczać 1080p wraz z PL napisami srt?
- jak działa Skype? Czy trzeba dokupić specjalną kamerę czy normalną z mokrofonem?
- czy ogolnie to dobry zakup ;) ?

Z góry dzięki za pomoc.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja mam swój od tygodnia i jak na razie ok. Cichy i szybki (na dvd przynajmniej, BR jeszcze nie mam :)) Do Skype`a niestety tylko oryginalna kamera Panasa. A co do NAS to się nie wypowiadam ale chyba można.
 

petrumi

New member
Ja mam swój od tygodnia i jak na razie ok. Cichy i szybki (na dvd przynajmniej, BR jeszcze nie mam :)) Do Skype`a niestety tylko oryginalna kamera Panasa. A co do NAS to się nie wypowiadam ale chyba można.

dla wyjaśnienia bo znalazłem:

Panasonic DMP-BDT110 Support and Service Information

SKYPE - Can I use my Web Camera as a communication camera for Skype?

Any camera that supports H.264 video format can be used with our Blu-ray Player for Skype feature. Most Web Cameras do not support H.264 format.
 

hd4ever

New member
Witam.
Obecnie mam zwykłą plasmę TX42G10 (u rodziców) i TX50 u siebie. Coraz częsciej rodzicom szwankuje odtwarzacz DVD (nie czyta płyt itp). Ogólnie jesteśmy zadowoleniu z produktów Panasonica, więc rozglądam się za BR tej firmy. Poniważ czuję, że w ciągu roku ojciec zmini także TV na 3D, dlatego chce już teraz kupić (nieco na wyrost) model DMP-BDT110.

Mam kilka pytań bo poczytałem specyfikacje:
- czy można do niego podłączyć NAS z puszczać 1080p wraz z PL napisami srt?
- jak działa Skype? Czy trzeba dokupić specjalną kamerę czy normalną z mokrofonem?
- czy ogolnie to dobry zakup ;) ?

Z góry dzięki za pomoc.

Może odpowiem na ostatni punkt. Ogólnie jest średnio, to znaczy funkcji jest niby sporo ale w praktyce trzeba chyba zaczekać na kolejne upgrady softu.
-Jest niby Viera Cast, ale w porównaniu z telewizorem okrojona o iplex, co moim zdaniem jest sporą wadą.
-Nie widzi dysków podłączonych do portu USB - znowu ZONK
-Nie chce czytać napisów .txt (ale tu jeszcze popróbuję różnych kombinacji)
Jeżeli jeszcze deklarowane funkcje zaczną działać jak należy, będzie już wogóle bardzo fajnie.
Ogólnie zakup dobry, szczegolnie w kontekście ceny. Odtwarzanie plyt Blu-ray w 3D - bez problemu. Generowanie 2D>3D interesujące, nawet działa, ale raczej należy traktować jako ciekawostkę (kto będzie sterczał przed telewizorem z ciągle założonymi okularami, jak czubek)
Acha, nie wiem, jak z NAS, ale przy odtwarzaniu z udostępnionego na innym komputerze folderu, transfer często "nie wyrabia", może spowodowane jest to tym, że w sieci jest 6 komputerów korzystających, niekiedy intensywnie z internetu.
 

robsonka

New member
Testowałem zdjęcia 10 mpix na tym odtwarzaczu i telewizorze Full HD podłączonym po HDMI i wyglądają jakby były wyświetlane na telewizorze analogowym w rozdzielczości PAL. (po podłączeniu zdjęć do TV na pendrive różnica jakości była ogromna).
Szukałem różnych ustawień ale nic nie pomogło. Widocznie odtwarzacz 3D nie musi dobrze wyświetlać zwykłych zdjęć - podobnie było z Samsungiem BD C6500.
Proszę o informację czy ja coś źle ustawiam czy te odtwarzacze tak mają?
Czy ktoś zna odtwarzacze z tej półki cenowej , które wyświetlają zdjęcia w rozdzielczości Full HD?
Ogólnie wkurza mnie że z płyt +R/ +R DL/ +RW odczytuje tylko filmy, a ja akurat mam muzykę i zdjęcia na tych płytach.
Przy jednej płycie z filmami po włożeniu do odtwarzacza znajdował filmy ale po wyjściu do głównego menu już nie widział tych filmów. Miałem również problemy z napisami txt, których nie czytał.
Więcej nie testowałem bo się zniechęciłem i odesłałem czytnik do sprzedawcy.
 

dadley

New member
Witam wszystkich, mam ten odtwarzacz od 2 dni i to, co mnie zaskoczyło na minus to, że jest problem z odczytywaniem a raczej jego brak napisów txt w filmach. Mam pytanie czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić i nie chodzi mi tu o konwersję tekstu do innego formatu. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 

dadley

New member
Witam, szkoda że nikt na tym forum nie potrafił rozwiązać tego problemu, jak się okazało sprawa była dość prosta. Szkoda że producent nie pomyślał o umieszczeniu w instrukcji jak wyświetlać napisy. Jedno co mnie irytuje to małe litery i brak możliwości ich powiększenia. Pozdrawiam i zachęcam innych do bardziej aktywnego dzielenia się swoimi doświadczeniami.
 

user1515

New member
Chciałem się odnieść do słów hd4ever, odtwarzacz widzi twarde dyski, ale sformatowane pod FAT i FAT32, jeśli nasz NTFS to wtedy dysk nie będzie widoczny.
 

wlserwis

New member
Widzi też exFAT, co umożliwia odtwarzanie plików >4 GB. Na pewno czyta karty SD sformatowane w ten sposób, jeśli chodzi o dyski, trzeba sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

yoyi

New member
Witam, szkoda że nikt na tym forum nie potrafił rozwiązać tego problemu, jak się okazało sprawa była dość prosta. Szkoda że producent nie pomyślał o umieszczeniu w instrukcji jak wyświetlać napisy. Jedno co mnie irytuje to małe litery i brak możliwości ich powiększenia. Pozdrawiam i zachęcam innych do bardziej aktywnego dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Witam
Czy możesz się kolego podzielić wiedzą jak włączyć txt?
 
Do góry