mkv w Panasonic TX-P42GT20 "PLIK NIEOBSŁUGIWANY"

marmiz86

New member
Witam

Mam takie pytanko.
Od kilku miesięcy posiadam tv gt20e. Ten tv odtwarza mkv. Są filmy właśnie w tym formacie, które po wrzuceni na dysk zew lub pendrive odtwarza mi super a są filmy, które mi nie działają i pisze "plik nieobsługiwany"dlaczego?
a obydwa pliki są mkv...
Pomóżcie mi bo nie mogę sobie z tym poradzić:(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Plik plikowi nie równy. To, że jest mkv to nie wszystko. Te nowsze kodowane w wyższym profilu mogą być nie obsługiwane.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
w nowszych filmach .mkv jest skompresowany nagłówek i niektóre odtwarzacze czy telewizory nie radzą sobie z tym
potraktuj taki film programem mkvmerge GUI v3.3.0 (ważna jest ta wersja programu) ,add film i start muxing
film po tej operacji powinien zatrybić.
 

Loncik

New member
Odświeżę trochę temat, ale czy ktoś znalazł już przyczynę nieczytania plików mkv przez wyżej wymieniony model. Jaka jest reguła, że jedna czyta inne nie?
 

Jagrys

New member
A czy przypadkiem źródłem problemu nie jest to, że ścieżka dżwiękowa jest zakodowana w dts-ie (nie czyta), a nie w ac3 (działa bez zarzutu)
 

Loncik

New member
Trochę temat ruszyłem więc sam sobie i innym odpowiem, a inni może coś dopowiedzą lub skorygują.

Filmów z dts nie czyta - to pewne, natomiast nie sprawdziłem jeszcze czy pójdzie sam obraz bez dźwięku czy w ogóle odmówi współpracy.

Jeśli chodzi o filmy z dźwiękiem AC-3 to jedne odtwarza, inne nie. Po przeanalizowaniu kilku filmów programem MediaInfo okazuje się, że telewizor nie odtwarza tych filmów muxowanych nowszymi wersjami mkvmerge (powyżej 4.0.0). Podobno dla tych filmów, traktując je jednym z programów (MKVToolnix, TSMuxer), dla każdego strumienia w zakładce "Extra Options" można ustawić "Compression" na none. Pomaga to w większości stacjonarnych odtwarzaczy. Nie sprawdzałem tego.
Źródło: filmyhd.net/main/1627-opis-podstawowych-dziaias-na-plikach-mkv-w-programie-mkvtoolnix.html

Ogólnie chyba nie będę się tym dalej bawić, wolę już przepuścić film przez konsolę PS3, ale jak ktoś nie ma, to może będą te informacje w jakiś sposób pomocne.
Pozdrawiam.
 

jack005

New member
--------------------------------------------------------------------------------

witam Czy ktos przerabial ten temat!! Niektore pliki MKV nie ida na GT20 ale po przepuszczeniu przez program mkvmerge GUI 3.3 video idzie ale nie chce isc polski tekst[oczywiscie z laptopa polskie napisy są] co tu zrobic aby były rowniez podczas odtwazania przez TV?? z USB!
 

KubaArek

New member
Bez reklam
napisy masz wmuxowane do mkv czy w oddzielnym pliku ? możesz dodać napisy tym samym programem czyli mkvmerge GUI 3.3 ale muszą być srt w formacie txt program ich nie widzi.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
możliwe że formatu txt nie czyta :( sprawdź z srt
ja mam panasa bez usb i niestety nie mogę sprawdzić na gorąco
 

jack005

New member
witam ! Sukces ale tylko polowiczny,przed muksingiem przerobilem napisy z txt na srt program mkvmerge GUI 3.3 pieknie wmuksowal go w film ale kompletnie rozjechaly sie czasy wyswietlania napisow[ synchronizacja dialogow!!! Co teraz zrobić??
 

jack005

New member
żeby bylo smieszniej synchronizacje rozjezdza mkvmerge GUI 3.3 bo przekonwertowany plik srt z[ txt] idzie synchronicznie bez muksowania????
 

jack005

New member
a gdyby dobrze muksowalo nie bylo by problemu odtwarzania plikow [rowniez jak w TV GT20]tekstowych filmu odtwarzajac poprzez siec [internet serwer ps3] filmy ida nie ma napisow nawet w divixach nie mam pojecia dlaczego?
 

pawjak

New member
Na p42vt20 mam problem z formatem wyświetlanego obrazu z plików mkv jeżeli jest inny niż 16:9 rozciąga mi na pełny ekran, zamiast wyświetlać oryginalny (co zniekszałca postaci). Jak poradzić sobie z tym problemem. Przy odtwarzaniu plików avi obraz jest prawidłowy (nie rozciąga na pełen ekran)
 

jarroq

New member
Witajcie. Mam identyczny problem z plikami .mkv na moim TX-L42ET5E (Tak wiem że to LED ale temat dotyczy chyba wszystkich modeli). Tak samo, jedne odtwarza normalnie, inne tylko przez sekundę i obraz się zatrzymuje po czym wyświetla że plik nie jest obsługiwany. Używając MediaInfo stwierdziłem że nie zależy to od wersji mkvmerge ale od zaznaczonego parametru.
Jeśli jest 2, 4, 5 to plik jest odtwarzany.
Jeśli mamy ponad 10 to o obejrzeniu materiału możemy pomarzyć.
Przechwytywanie.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry